Африн

Опис је тренутно укључен 24.08.2015

  • Латинско име: Африн
  • АТКС код: Р01АА05
  • Активни састојак: Окиметазолине
  • Произвођач: МСД Цонсумер Каре, Инц (САД)

Састав

1 мл Афринског спреја укључује 500 μг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: кармелоза натријум, динатријум едетат дихидрата, натријум хидрогенфосфат, натријум дихидроген-фосфат монохидрата, бензил алкохол, повидон, бензалконијум хлорид, макрогол, микрокристална целулоза, Лемон Флавор, прочишћена вода.

1 мл Афринске хидратантне спреј садржи 500 μг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: натријум кармелоза, микрокристална целулоза, бензалконијум хлорид, натријум хидрогенфосфат, глицерол, натријум дихидроген фосфат монохидрат, динатријум едетат дихидрат, макрогол, бензил алкохол, повидон, арома лимуна, пречишћена вода.

1 мл спреја Африн Ектра укључује 500 мцг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: кармелоза натријум, микрокристална целулоза, натријум хидрогенфосфат, натријум дихидроген-фосфат монохидрата, бензалконијум хлорид, динатријум едетат дихидрат, повидон, Макрогол, бензил алкохол, камфор, полипропилен, цинеол, левоментхол, пречишћена вода.

Облик издавања

Сва три препарата Африн доступна су у облику прскања за нос, по 15 мл у бочици.

Фармаколошка акција

Васоконстриктивно.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Африн је алфа-адреностимулација локални медицински производ са вазоконстриктивно ефикасност. Локална апликација оксиметазолин (интраназално наводњавање) вазоконстрикција нос, еустахијева цев и аднекални синуси, што се изражава њиховим смањењем загушеност и ослобађање носног дисања током млазни нос (заразно-инфламаторна и / или алергична ринитис).

Укључивање додатних састојака у спреј Африн-аповидоне, кармелоза натријум и микрокристална целулоза) му даје додатни вискозност, да је увођење раствора лека у назалних путева не даје да се испразнити у грло или теку из носа, као и због дуже проведено слузнице промовише максималну апсорпцију лека.

Помоћне супстанце хидратантне Афринове хидратантне (макрогол и глицерол) доприносе очувању влаге у слузницама назна, што помаже у њиховој иритација или сувоће.

На основу налаза текућих клиничких испитивања, интраназална примена арома композиције, идентично у композицији са спрејом Африн Ектра, укључујући кампора, цинеоле (еукалиптус), левоментол (ментол), због иритације хладни рецептори тригеминални нерв, који се налази на површини слузокоже носа, доводи до привременог сензације њиховог хлађење.

Ефекат било које од три лекова се развија у трајању од 60 секунди, постиже максималну ефикасност у року од 15 минута и траје до 12 сати.

У случају интраназалне употребе оксиметазолин практично није пронађен крвна плазма.

Индикације за употребу

Примена Африне је приказана када:

  • акутни ринитис (укључујући алергијска етиологија);
  • параназални синуситис;
  • вазомоторски ринитис;
  • просечан отитис;
  • еустацхите;
  • дијагностичке процедуре сужење посуда слузнице.

Контраиндикације

Апсолутно забрањена употреба лека када:

  • атрофијски ринитис;
  • преосјетљивостна састојке (један или више) лекова или симпатикомиметичких лекова;
  • паралелни третман са МАО инхибитори, као и још 14 дана након укидања терапије;
  • у доби до 6 година.

Уз поштовање повећаних мјера предострожности могуће је користити:

  • патологије коронарних артерија;
  • срчана инсуфицијенција (хронично);
  • аритмије;
  • изражено атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • трудноће;
  • артеријска хипертензија;
  • дијабетес мелитус;
  • лактација;
  • бубрежна инсуфицијенција (хронично);
  • хиперплазија простате;
  • глауком затвореног угла.

Нежељени ефекти

Опћенито, нежељени ефекти лека су се ретко примјећивали и били су лагани и пролазни. Већина пацијената толерише терапију без икаквих компликација.

Локалне реакције:

  • сувоће/горењемукозни носни пролази;
  • кијање;
  • сувоће у грлу и усне шупљине.

Реакције системске природе:

  • анксиозност;
  • повећање крвног притиска;
  • мучнина;
  • несаница;
  • главобоље;
  • палпитатион;
  • гломазност;
  • поремећаји спавања.

За продужену употребу:

  • реактивно хиперемија;
  • тахифилаксија;
  • атрофија мукозних мембрана носна шупљина.

Остало:

  • локалне кожне реакције (због изложености бензалконијум хлорид).

Африн, упутства за употребу

Спраи Африн је индикован за интраназалну употребу.

Пре употребе лекова, сваки пут треба снажно протресати бочицу за дозирање.

При првом коришћењу потребно је "калибрирати" спреј тако што ћете више пута притиснути прскалицу нагоре.

Након 6 година, са интервалом од 10-12 сати, препоручује се 2-3 ињекције у десном и левом носном пролазу.

Множљивост употребе дроге код одраслих пацијената дневно може се подићи до 3 пута.

Користити лек је боље ограничен на 5 дана.

Прекорачити прописане дозне режиме не препоручује се.

Прекомерна доза

У случају значајног превелике дозе или случајне оралне примене лека, примећено је: тахикардија, мучнина, цијаноза, повраћање, грозница, аритмија, диспнеа, повећан крвни притисак, менталне поремећаје, поремећаји централног нервног система (снижавање крвног притиска и температуре, сомноленце, брадикардија, респираторни застој, коме).

Извести третман који одговара симптомима пацијента. Ако се производ прогута - гастрична лаваге и пријем сорбента (активни угљен). Користите вазопресор ЛС је контраиндикована.

Интеракција

Комбинована апликација са МАО инхибитори, трициклични антидепресиви и мапротилине доводи до повећања крвног притиска.

Африн може инхибирати апсорпцију лекова за локална анестезија и повећати трајање њиховог деловања.

Паралелна примена са другима вазоконстрикторни лекови повећава могућност стварања нежељених ефеката.

Услови продаје

Африн се односи на лекове без рецепта.

Услови складиштења

Складиштење спрејом (сва три производа) захтева температуру до 25 ° Ц.

Датум истека

За све лекове - 2 године.

Посебна упутства

У случају продужене употребе (више од 7 дана), могуће је релапсе симптоми назални загушења.

Неопходно је предузети све мере предострожности како бисте избегли добивање лекова у очима.

Наставак терапије дуже од 5 дана је могућ само након консултовања са лекаром.

Аналоги

  • Гриллпостад Рено;
  • Халазолин;
  • Транснон;
  • Ксиленес;
  • Отривин;
  • Напхтхисине;
  • Ксимелин;
  • Риноспреса;
  • Тисин килот;
  • Санорин;
  • Пхармазолине и тако даље.

Синоними

  • Називин;
  • Кнокпреи;
  • Саноринцхик;
  • Назол;
  • Окиметазолине;
  • Назосфера;
  • Сиаллор Рхино.

На фармацеутском тржишту постоји бројна средства од морске воде за чишћење носа са идентичним називом и облику ослобађања "Африн Цлеар Сеа", Што укључује три дроге - Африн дете, изотонични и хипертензивна. Такође, у европским земљама се користе Капи Африн, на нашем тржишту нису представљени.

Деца

Не користи се за терапију деце испод 6 година.

Током трудноће (и лактације)

Од безбедности лекова трудноће, као и лактација није проучавана, његова употреба је могућа само уз препоруку лекара након процене свих могућих ризика за фетус или новорођенчад.

Коментари

Позитивни / негативни одговори о африни у процентуалном омјеру подељени су приближно 70/30%. Оним пацијентима којима је овај лек помогао указују на брзу акцију и високу ефикасност, иако често наглашавају краће трајање ефеката лијека у односу на оно што је прописано у приручнику.

Остали пацијенти у примени Африна нису добили жељено ослобађање од својих морбидних стања или су посматрали развој одређених нежељених ефеката (главобоље, сувоће/горење слузокожа, палпитација и тако даље). Можда су ове државе проузроковале личности осетљивост на лек или претходно идентификоване контраиндикације за његову употребу.

У сваком случају, проблем назални загушења са постојећим скупом сличних лекова о дејству дроге на тржиште лекова, не може остати нерешено. Слушајте савјет лекара који вам је присутан и наћи ћете одговарајући лек за вас.

Цена, где купити

Цена Африн-а (сва три дрога) варира око 200 рубаља.

Африн спреј: упутство. Деца и одрасли. Рецензије и цена

Африн спреј, произведен од стране Баиер-а, један је од најпопуларнијих лекова за загушење носа и носни нос.

Али, често нас узнемиравају не само у традиционалним "хладним" сезонама, већ иу врућим љетима, када редовно сусрећемо клима уређаје, гурмане, безалкохолна пића и друге.

Истовремено, често покушавамо да се носимо са самом собом и купимо разне љекове у апотекама. Због тога је неопходно схватити да ли је Африна самостално третирати себе, како правилно примијенити и колико је сигуран.

Африн: састав лекова

Активна супстанца лека представља оксиметазолин, који се сматра једним од најефикаснијих супстанци са вазоконстриктивним деловањем. Присутан је у производима свих трговачких имена линије од 500 μг по 1 г раствора.

Оксиметазолин је последња генерација α-адреномиметике, изазивајући смањење пречника малих капилара слузокоже, подупирајући унутрашње површине носне шупљине, синуса и еустахијеве цеви.

Због тога се постиже смањење едема и значајно олакшање дисања.

Једињење има изражен вазоконстриктивни ефекат током првих 5 минута након ињекције, ау већини случајева терапеутски ефекат се јавља чак и током првог минута и траје до 12 сати.

Међутим, оксиметазолин може изазвати зависност и, као посљедицу, лијек ринитис, тако да се лекови на његовој основи не препоручују за кориштење дуже од 3 дана.

Као помоћне компоненте у свом саставу спадају бројна једињења која играју улогу стабилизатора, згушњивача, конзерванса, укуса и сл. То су:

  • МЦЦ и повидоне-К29-32;
  • натријум хидрогенфосфат и дихидрогенфосфат монохидрат;
  • натријум ЕДТА;
  • макрогол и бензил алкохол;
  • бензалконијум хлорид;
  • вода.
Африн Пхото Пацк

Ипак, свако од спраиова приказаних испод садржи више додатних једињења које пружају њихове особине.

Али све их уједињује једна јединствена особина - присуство компоненти које осигуравају задржавање средства на површини назалне слузокоже.

Захваљујући њима, не улази у грло, па стога траје много дуже у запаљеном фокусу и има израженији терапеутски ефекат.

Облик издавања. Врсте спреја

Владар средстава Африн је на фармацеутском тржишту представљен од стране неколико различитих лекова:

  • класична (црвена);
  • хидратантна (љубичаста);
  • екстро (зелено);
  • спрејеви и капљице чистог мора.

Размотрите све постојеће врсте спрејева детаљније, пошто свака од њих има своје предности и мане, што одређује подручје њихове употребе.

Цлассиц

Црвени назални спреј Африн 0,05% је геластична суспензија беличасте боје са специфичним мирисом лимуна.

Доступан је у пластичним бочицама са спреј млазом од 15 мл. Сваки од њих заједно са упутством упакован је у картонску кутију.

Африн Моистуризинг

Пурпурни спреј за нос садржи и беличасту гелу суспензију са специфичним мирисом лимуна.

За разлику од других производа линије, садржи глицерол, који помаже у очувању влаге у ткивима.

Према томе, упутства за употребу саветују да се користе за сузбијање обичне прехладе, праћене сушењем и иритирањем слузнице.

Од транспортера произвођача, он се испоручује у 15 мл боца са диспензером. Свака од њих, заједно са анотацијом, упакује се у картонску кутију.
Извор: насморкам.нет

Африн екстро са еукалиптусом и ментолом

Зелени спреј, за разлику од претходних, додатно садржи камхор, левоментол и цинеол, због чега има карактеристичан освежавајући мирис.

Присуство ових супстанци доводи до иритације хладних рецептора тригеминалног нерва, што доприноси појави осећаја хладноће и елиминације загушења назалне линије.

Ипак, то је такође геластична суспензија беле боје. Лек се продаје у апотекама, упакован у 15 мл боца, упакован у картонске кутије.

Африн Цлеар Сеа

Распон ових лекова присутна слани раствор се користи за прање нос При хладној, алергијама или успостављају нормалан слузнице сува под влаге околног ваздуха.

Штавише, произвођач нуди 3 опције објекта под овим трговачким називом:

  • изотонично решење, које се може користити за самотретање на неодређено време;
  • хипертензивни раствор који садржи повећану концентрацију соли, због чега се користи само према лекарском рецепту са назном загушћеношћу;
  • капљице у нос Африн-а, користе се за влажење слузокоже и оперу носних пролаза код деце од 0 до 3 године.

Африн, спреј за нос 0.05%, 15 мл

Упутства за употребу

Активна супстанца

Количина у пакету

Дозирање

Именовање

Произвођач

Састав

Активна супстанца: оксиметазолин хидрохлорид 0,5 мг;

Помоћне супстанце: динатријум едетат дихидрат - 300 г натријум хидроген фосфата - 975 г, натријум дихидроген фосфат монохидрат - 5.525 мг повидон К29-32 - 30 мг, бензалконијум хлорида 17% - 1,471 мг Макрогол 1450 - 50 мг бензил алкохола - 2.5 мг, микрокристална целулоза и кармелоза натријум (Авицел РЦ-591) - 30 мг арома лимуна - 1,5 мг пречишћена вода - кс до 1 мл.

Фармаколошка акција

Алпха-адреностимулирајући агенс за топикалну примену. Има вазоконстриктивни ефекат. Оксиметазолинских изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења отока и ослобађања назалног дисања у алергијских и / или инфламаторног инфективних ринитиса (обичну прехладу). Због присуства у леку ексципијената (микрокристалне целулозе и кармелоза натријума и повидон К29-32) Африн® назални спреј не тече из носа и не тече доле у ​​грло, јер после давања у носне ходнике спреј постаје вискозан и одржава у слузокожа носа је ефикаснији од стандардног раствора. Према клиничким студијама лек почиње да делује 1 минут и акција се наставља до 12 сати.

Индикације

Тешкоћа носног дисања за прехладе, упале назалних синуса, еустахита, сенке грознице, алергијског ринитиса, загушења и едема коњунктива.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, тако да лек треба давати трудноће или дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Контраиндикације

Хиперсензитивност, атрофични ринитис, истовремена употреба инхибитора моноаминог оксидазе (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања), дечија година до 6 година.

Коронарна артеријска болест, аритмије, конгестивна срчана инсуфицијенција, изразио атеросклерозу, хипертензију, хипертиреоза, хипертиреоза, диабетес меллитус, хроничне бубрежне инсуфицијенције, англе-затварање глауком, хиперплазије простате са клиничким симптомима, трудноћа, дојење.

Нежељени ефекти

Локалне реакције: транзијентна сувоћа и сагоревање мукозне мембране носне шупљине, суха уста и грла, кијање. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати локалне реакције на кожи.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Интеракција

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Како узимати, уносити и дозирати

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и дјеца старија од 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 сати. У одраслима, учесталост примјене може се повећати до 3 пута дневно код одраслих. Не прекорачите одређену дозу.

Прекомерна доза

Симптоми: велики предозирање или случајно гутање могуће мучнина, повраћање, цијаноза, грозница, тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, вртоглавица, ментални поремећаји, ЦНС депресија (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, смањити крвни притисак, респирације и кома стоп).

Лечење: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ. Лијекови против васопресора су контраиндиковани.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, обратите се свом лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Друг када се користе исправно иу препорученим дозама нема ефекта на управљање возилима и рад са машинама, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Африн: упутство за употребу

Африн инструкције за употребу

Лек Африн је вазоконстриктор за интраназалну употребу.

Главна активна супстанца лека је оксиметазолин, који припада алфа-адреномиметици.

Облик препарата

Африн је доступан у облику спреја намењеног интраназалној употреби. Лек је доступан у пластичним бочицама величине 15 и 20 мл 0,1% (за одрасле) и 0,05% (дојење дојенчади), упаковане у картонску кутију.

Фармаколошке акције лека

Лек у контакту са носном слузницом помаже у сузбијању посуда и елиминацији отока слузокоже. Побољшава носно дисање и смањује проток крви у венским судовима носне шупљине. Терапеутски ефекат се примећује само 5-10 минута након инстилације лека и задржава трајање 7 сати.

Као део комплексне терапије, овај лек се може користити као вазоконстриктор у запаљенским процесима еустахијеве цеви и средњег уха. Укључени у спреју Африн оксиметазолин помаже у смањењу едема око отварања Еустахијеве цеви и смањивања болова изазваног упалним процесом.

Такође, активна супстанца лекове Африн промовише одређено сушење слузнице носу и смањење секреције слузи.

Индикације за употребу лека

Главне индикације за употребу апранског спреја су следећа стања:

  • Акутна упала слузнице носне шупљине, у пратњи едема од носне ходнике, назална дисање тешко, раздвајање великих количина слузи - упала може бити узрокован вирусном природи и алергијске реакције (алергијски ринитис);
  • Васомоторски ринитис;
  • Еустахитис отитис медиа као део комплексне терапије;
  • Неопходност сужења слузокоже носне шупљине за дијагностичке сврхе, на пример, током риноскопије.

Контраиндикације које треба користити

Спраи Африн има низ озбиљних контраиндикација. То укључује:

  • Појединачна нетрпељивост до оксиметазолина;
  • Алергијске реакције на лекове из групе алфа-адреномиметика;
  • Затворени угао главобоља;
  • Атрофични инфламаторни процеси у носној шупљини;
  • Поремећаји срчаног ритма, срчана инсуфицијенција;
  • Висок крвни притисак;
  • Поремећаји штитасте жлезде;
  • Деца млађа од 6 година;
  • Атеросклеротски депозити на зидовима великих крвних судова.

Примена лека током трудноће и дојења

Многе оцекиване мајке се дијагнозирају као труднице са ринитисом. Едем и длачни нос у већини случајева нису повезани са вирусном инфекцијом или алергијским реакцијама. Цурење из носа, и кратак дисање кроз нос труднице због озбиљних хормонске промене, а убрзо након рођења све непријатне симптоми нестају саме од себе без икакве медицинске интервенције. Употреба вазоконстриктором капи за нос током трудноће се не препоручује у једној од триместра, јер то може негативно утицати на развој фетуса. Изгледа како капи у носу могу утицати на материцу, али однос је огроман. Оксиметазолинских након што је ударио у носне слузнице се брзо апсорбује, а велики број падова у општу крвоток. Вазоконстриктивни ефекат проширује се не само на носне судове, већ и на посуде плаценте! За продужено и неконтролисане употребе заразне лека развија организму да оксиметазолинских да сваки пут пратњи потребом да се повећа дозу спреј за постизање жељеног терапеутског ефекта. Користећи африн назалног спреја у трудноћи доводи до честих сужења крвних судова плаценте, узрокујући фетус недостаје кисеоник. Ово заузврат може довести до кашњења интраутериног развоја детета и других озбиљних одступања.

Пре него што узмете спреј Африн, очекивана мајка треба да се консултује са лекаром. Да би се олакшало носно дисање и смањило отицање назалне слузокоже, лекар ће сигурно добити алтернативни лек који неће бити тако агресиван са фетусом.

Употреба лека током периода дојења је могућа само за озбиљне индикације под строгим надзором лекара.

Нежељени ефекти

У већини случајева лекови Африн добро се толеришу од стране пацијената, али уз дуготрајну употребу и самопоштовање доза наведених у упутствима, пацијент има висок ризик од нежељених дејстава:

  • Спаљивање у нос и озбиљну сувоћу мукозних мембрана;
  • Поспаност;
  • Психомоторна агитација;
  • Анксиозност или апатија;
  • Повећан артеријски и интраокуларни притисак;
  • Палпитације срца;
  • Главобоља и вртоглавица;
  • Персхинг у грлу, кијање;
  • Одузење слузнице носа и његова атрофија уз дуготрајну употребу лека.

Уколико дође до ових нежељених ефеката, одмах треба зауставити употребу спреја и обратити се лекару!

Начин примене и дозирање

Лек Африн је индикован за интраназалну употребу. Одраслима и адолесцентима се прописују 2 ињекције лијека двапут дневно. Дјеци старијим од 6 година препоручују се 1 прскање сваке ноздрве 1-2 пута дневно, у зависности од тежине симптома ринореје и ринитиса. Трајање терапије одређује лекар, међутим, не би требало да прелази 5 дана, јер у овом случају пацијент развија зависност од оксиметазолина и смањује терапијски учинак спреја. Ако после 5 дана симптоми болести нису прошли, пацијентима се предвиђа алтернативни третман за главну другу активну компоненту како би се спречило предозирање и зависност од Африке.

Прекомерно знојење лека

Међу пацијентима постоје ретки случајеви превеликије дозе дроге са апреном. Типично, ово се дешава након значајног вишка ових доза или случајног уноса лека унутар. Прекомерна доза лека изражава се следећим симптомима:

  • Мучнина и повраћање;
  • Цијаноза коже и мукозних мембрана усне шупљине;
  • Сужење ученика;
  • Повећана телесна температура;
  • Повећање индикатора крвног притиска;
  • Симптоми васкуларне инсуфицијенције су изненадна вртоглавица, све до губитка свести;
  • Поремећаји респираторне функције;
  • Угњетавање централног нервног система или обрнуто прекомерна ексцитабилност;
  • Плућни едем;
  • Кршење срчаног ритма, праћено тахикардијом или брадикардијом;
  • У тешким случајевима, развој коми или срчаног застоја је могућ.

Уколико се појави било који симптом предозирања, пацијент треба одмах да се обратите лекару! Лечење је симптоматично, пацијент се опере желуцом, дати да узме активни угаљ или други сорбент.

Интеракција са другим лековима

Спраи Африн уз истовремену примену са локалним анестетици може узроковати дугорочни ефекат. Са истовременом употребом спреја са другим лековима из групе алфа-адреномиметика, ризик од нежељених ефеката значајно се повећава.

Посебна упутства

Употреба лека у педијатријској пракси за децу старију од 6 година повећава апсорпцију главне активне супстанце у крв, што може проузроковати низ горе наведених нежељених ефеката. Због тога, за лечење ринитиса и других патологија код деце, потребно је пажљиво пратити усаглашеност са овим дозама.

Током примене овог лијека могуће је благи депресија централног нервног система или успоравање брзине одзива код пацијената, што је важно за возаче аутомобила и друге пацијенте чији је рад повезан са механизмима.

Услови складиштења и издавања у апотекама

Спраи Африн се пушта у апотеке без рецепта. Након отварања бочице, лек треба користити у року од 6 месеци, након чега се спречава распршивање. Држите бочицу отворену у фрижидеру или другом тамном, хладном месту ван домашаја деце.

Аналоги Африне

Аналоги за активне састојке:

Вицкс Ацтиве Синек, Називин, Назол, Назозпреј, Несопин, Кнокпреи

Аналоги на пољопривредној групи:

Грипостад Рино Галазолин, Длианос, ксилитол, Отривин, Напхтхизинум, Ксимелин, Риноспреи, Тизин ксилитол, Санорин, Фармазолин.

Африн® (Африн®)

Активни састојак:

Садржај

Фармаколошке групе

Носолоска класификација (ИЦД-10)

Састав

Опис дозног облика

Спраи: Бела или готово бела геластична суспензија са карактеристичним мирисом цитруса.

Фармаколошка акција

Фармакодинамика

Алпха-адреностимулирајући агенс за топикалну примену. Има вазоконстриктивни ефекат. Оксиметазолинских изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења отока и ослобађања назалног дисања у алергијских и / или инфламаторног-инфективни ринитис (обичну прехладу).

Због присуства у леку ексципијената (МЦЦ, кармелозу натријум и повидон К29-32) Африн ® назални спреј не тече из носа и не разлије доле у ​​грло, ас након увођења у носне ходнике спреј постаје вискозан и задржавају на носна слузница је ефикаснији од стандардног раствора.

Према клиничким студијама, лек почиње да делује 1 минут, а ефекат траје и до 12 сати.

Фармакокинетика

Када се користи као носни спреј, оксиметазолин практично није откривен у крвној плазми.

Индикације Африн ®

симптоматска терапија ринитиса (ринитиса) алергијске и / или инфективно-инфламаторне етиологије;

Контраиндикације

истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);

деца до 6 година.

Са опрезом: болест коронарне артерије; аритмије; хронична срчана инсуфицијенција; тешка атеросклероза; артеријска хипертензија; хипертироидизам; тиротоксикоза; дијабетес мелитус; хронична бубрежна инсуфицијенција; глауком затвореног угла; хиперплазија простате са клиничким симптомима; трудноћа; период лактације.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, тако да лек треба давати трудноће или дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Нежељени ефекти

Прелазна сува и горња слузокожа у носној шупљини, суха уста и грло, кијање; повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати иритацију слузокоже у носној шупљини.

Интеракција

Успорава апсорпцију локално анестетичких лекова, продужава њихову акцију.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Код истовремене примене МАО инхибитора (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања) и трицикличних антидепресива - повећање крвног притиска.

Дозирање и администрација

Интранасално. Пре сваке употребе снажно протресите бочицу за прскање. Прије првог наношења прскања за нос, потребно је калибрирати притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и дјеца старија од 6 година - 2-3 ињекције у сваки носни пас са интервалом од 10-12 сати. Множљивост примјене може се повећати до 3 пута дневно код одраслих. Не прекорачите одређену дозу.

Прекомерна доза

Симптоми: када је велика предозирање или случајно гутање могуће мучнина, повраћање, цијаноза, грозница, тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, вртоглавица, менталних поремећаја, депресија ЦНС (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, смањења крвног притиска, дисање и кома стоп).

Третман: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије. Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, потребно је да се обратите лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност вожње возила и рад са машинама. Лек, ако се правилно користи и код препоручених доза, не утиче на вожњу возила и рад са механизмима, међутим, уколико се појаве нежељени ефекти, као што је вртоглавица, треба се уздржати од ових активности.

Облик издавања

Спрејни нос, 0,05%. У херметички затвореној пластичној непрозирној бочици са запремином од 23 мл са финим распршивачем за распршивање и заштитним поклопцем прекривеним фолијом за скупљање ради контроле првог отвора са логотипом компаније 15 мл. 1 ф. у картонској кутији.

Произвођач

ЦЈСЦ Баиер, Русија.

Продуцент: Цонтрацт Пхармацеутицалс Лимитед. 7600 Дунбро Црессент Миссиссауга, ОХ, Канада, Л5Н 6Л6.

За даље информације обратите се: 107113, Москва, 3. Рибинскаиа Ст., 18, стр.

Телефон: (495) 231-12-00; факс: (495) 231-12-02.

Услови за одлазак из апотека

Услови складиштења Африн ®

Чувајте ван домашаја деце.

Рок трајања Африн ®

Немојте користити након истека рока употребе који се штампа на паковању.

Африн

  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.02.2020
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.04.2019
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.09.2019
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.07.2020
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.08.2020

Африн инструкције за употребу

Купци који су купили овај производ

Облик издавања

Састав

    1 мл садржи:
    Активна супстанца: оксиметазолин хидрохлорид 0,5 мг;
    Помоћни састојци: Динатријум едетат дихидрат - 300 г натријум хидроген фосфат - 975 г, натријум дихидроген фосфат монохидрат - 5.525 мг повидон К29-32 - 30 мг, бензалконијум хлорида 17% - 1,471 мг Макрогол 1450 - 50 мг бензил алкохола - 2.5 мг микрокристална целулоза и кармелоза натријум (Авицел РЦ-591) - 30 мг арома лимуна - 1,5 мг пречишћена вода - кс до 1 мл.

Паковање

Фармаколошка акција

Алфа-адреномиметик за топикалну примену. Ужима артериоле назозне слузнице, смањује отицање, испирање, ексудацију слузнице.

Африн, индикације за употребу

  • симптоматска терапија ринитиса (ринитис) алергијске и / или инфективно-инфламаторне етиологије4
  • синуситис;
  • еустацхиитис;
  • сијена грозница.

Контраиндикације

  • атрофични ринитис;
  • истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);
  • деца до 6 година.
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • повећана осетљивост на симпатикомиметичке лекове.

Са опрезом: коронарна артеријска болест, аритмије, конгестивна срчана инсуфицијенција, изразио атеросклерозу, хипертензију, хипертиреоза, диабетес меллитус, хроничне бубрежне инсуфицијенције, англе-затварање глауком, хиперплазије простате са клиничким симптомима, трудноћа, дојење.

Дозирање и администрација

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 часова. Код одраслих особа, учесталост примјене може се повећати до 3 пута дневно код одраслих. Не прекорачите одређену дозу.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, тако да би требало да се користи лек током трудноће и дојења само по савету лекара ако очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Нежељени ефекти

Локалне реакције: прелазна сува и сагоревање слузокоже мокре мембране носне шупљине, суха уста и грла, кијање. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати локалне реакције на кожи.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, обратите се свом лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Друг када се користе исправно иу препорученим дозама нема ефекта на управљање возилима и рад са машинама, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Интеракције лекова

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

АФРИН

◊ Спраи назал 0.05% у облику геластичне суспензије беле или готово беле боје, са карактеристичним мирисом цитруса.

Помоћне супстанце: динатријум едетат дихидрат - 300 г натријум хидроген фосфата - 975 г, натријум дихидроген фосфат монохидрат - 5.525 мг повидон К29-32 - 30 мг, бензалконијум хлорида 17% - 1,471 мг Макрогол 1450 - 50 мг бензил алкохола - 2.5 мг, микрокристална целулоза и кармелоза натријум (Авицел РЦ-591) - 30 мг арома лимуна - 1,5 мг пречишћена вода - кс до 1 мл.

15 мл - пластичне боце са дозирним уређајем (1) - паковање од картона.

Васоконстриктивни лек за локалну примену, алфа-адреностимулатор. Оксиметазолинских изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења едема и ублажавање назалног застој у алергијских и / или инфламаторног-инфективни ринитис.

Због присуства у ексципијенсима Назални спреј (микрокристалне целулозе и натријум кармелоза, повидон К29-32) лек не цури из носа и не тече доле у ​​грло, ас након увођења у носне ходнике спреј постаје вискозан и задржавају на носна слузница је ефикаснији од стандардног раствора.

Према клиничким студијама, лек почиње да делује 1 минут, ефекат траје до 12 сати.

Када се користи као носни спреј, оксиметазолин практично није откривен у крвној плазми.

- симптоматска терапија алергијске и / или заразне инфламаторне етиологије ринитиса;

- истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);

- Деца млађа од 6 година.

- преосетљивост на компоненте лекова.

Ц опрез Треба уређен коронарне артеријске болести, аритмија, конгестивне срчане инсуфицијенције, атеросклероза, хипертензија, хипертиреозе, диабетес меллитус, хроничне бубрежне инсуфицијенције, угао-цлосуре глауком, хиперплазије простате, клиничких симптома, трудноћа, дојење.

Лијек се примјењује интраназално.

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 сати. одраслих учесталост пријаве може се повећати до 3 пута дневно. Не прекорачите одређену дозу.

Локалне реакције: прелазна сува и сагоревање слузокоже мокре мембране носне шупљине, суха уста и грла, кијање. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати иритацију слузнице мокраћне слузнице.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Симптоми: када је велика предозирање или случајно гутање могуће мучнина, повраћање, цијаноза, грозница, тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, вртоглавица, менталних поремећаја, депресија ЦНС (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, смањења крвног притиска, дисање и кома стоп).

Третман: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ.

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако је неопходно наставити лечење више од 5 дана, пацијент треба консултовати лекара.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Лек, када се правилно примени и код препоручених доза, не утиче на вожњу возила и рад са механизмима, међутим, у случају таквих нежељених ефеката као што је вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, па се лек треба користити током трудноће и дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Африн - упутство за употребу, аналоге, прегледа и облици са (назални спреј 0.05% влаге, екстремно, са чистим морем са морском водом за децу) лека за лечење ринитиса код одраслих, деце и у трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Африн. Постоје прегледи посетиоца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалаца о употреби Африне у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Анализе африне у присуству постојећих структурних аналога. Користи се за лечење обичне прехладе, упале синуса (синузитиса), чишћење носних пролаза код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав препарата.

Африн - вазоконструктор лек за топикалну примену, алпха-агонистима. Оксиметазолинских (активни препарат састојак Африн) изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења едема и ублажавање назалног застој у алергијских и / или инфламаторна-инфективних ринитиса (обичну прехладу).

Због присуства у ексципијенсима Назални спреј (микрокристална целулоза и кармелозу натријума, и повидон К29-32) лек не цури из носа и не спустио у грло, као након увођења у носне ходнике спреј постаје вискозан и задржавају на носна слузница је ефикаснији од стандардног раствора.

Африн обухвата МОИСТУРИСИНГ овлаживачи (глицерол и макрогол-1450), промовисање задржавање влаге, која помаже да се осигура хидратацију суве или надражену слузокожу носа.

На основу објављених клиничких студија интраназалну арому састава сличних састава лека Африн Помоћни садржи левоментол (такође познат као ментол), цинеол (такође познат као еукалиптуса) и камфор, изазива привремену хлађења осећај назалне слузнице као резултат интеракције са хладним рецепторима тригеминални нерв на површини мукозне мембране.

Према клиничким студијама, лек почиње да делује 1 минут, ефекат траје до 12 сати.

Африн Чисто море Дјечје решење је 100% природно, стерилно решење природне морске воде, богато микроелементима. Посебно је дизајниран као сигуран, једноставан и ефикасан алат за чишћење осетљивих беби и беби од слузи, алергена, вируса и бактерија. Африн Пуре Сеа дечије решење је специјално прилагођено малим изливима беба и деце, почевши од 2. недеље живота. Решење има благо дејство, нежно третира чак и најосетљивије мукозне мембране у носу и потпуно је безбедно да се користи неколико пута дневно дуго времена.

Решење не садржи испарљиве гасове, што обезбеђује угодну температуру раствора када се користи. Раствор не садржи конзервансе и хемијске нечистоће.

Африн Пуре Сеа бешум решење се такође препоручује за чишћење носа пре примене других врста лечења.

Састав

Оксиметазолин хидрохлорид + ексципијенти.

Стерилни раствор морске воде + помоћне супстанце (Африн Цлеар Сеа).

Фармакокинетика

Када се користи као носни спреј, оксиметазолин практично није откривен у крвној плазми.

Индикације

  • симптоматска терапија ринитиса (ринитиса) алергијске и / или инфективно-инфламаторне етиологије;
  • опструкција носног дисања за прехладе, загушење и едем коњуктива;
  • синузитис (синуситис);
  • еустацхиитис;
  • сијена грозница.

Облици ослобађања

Спраис назал 0.05% (Африн, Африн Моистуризинг, Африн Ектра) (понекад мистично названи аеросол или капљице).

Спраи назал (африн чисто морско дијете, изотонична и хипертонска рјешења).

Упутства за употребу и како их користити

Интраназални (у носу).

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и дјеца старија од 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 сати. У одраслима, учесталост примјене може се повећати до 3 пута дневно. Не прекорачите одређену дозу.

Спраи Африн Цлеар Сеа

  1. Нагните бочицу и једном притисните секунду једном.
  2. Поновите ово поново да бисте добили прву дозу спреја.
  3. Убаците млазницу у једну носницу бебе, окрените и мало подигните главу бебе у једном правцу тако да решење може да тече. Притисните на млазницу.
  4. Окрените главу бебе на другу страну и поновите поступак за другу ноздрву.
  5. Сачекајте неколико секунди и обришите раствор и слуз с салветом или замолите дијете да очисти нос (удари његов нос).

Нежељени ефекат

Генерално, лек је добро толерисан и могућност споредна реакција је обично блага и пролазна (сувоћа и пецкање на назалну мукозу, сува уста и грла, кијање).

Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине.

Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати локалне реакције на кожи.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Контраиндикације

  • запаљење носне слузнице без секреције;
  • атрофични ринитис;
  • истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);
  • Деца млађа од 6 година (Африн, Африн Моистуризинг, Африн Ектра);
  • деца старости до 2 недеље, укључујући и оне код новорођенчади (Африн Пуре Сеа дијете);
  • трудноћа;
  • период лактације;
  • аритмије;
  • тешка атеросклероза;
  • артеријска хипертензија;
  • ЦРФ;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • повећана осетљивост на симпатикомиметичке лекове.

Примена у трудноћи и лактацији

Африн је контраиндикована у трудноћи и лактацији (дојење).

Употреба код деце

Контраиндикована код деце млађе од 6 година (Африн, Африн влажи, Африн Ектра). Контраиндикована код деце и новорођенчади старијих од 2 недеље (Африн Цлеар Цхилд). Може се користити код дојенчади старијих од 2 недеље.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, обратите се свом лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Друг када се користе исправно иу препорученим дозама нема ефекта на управљање возилима и рад са машинама, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Интеракције лекова

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Аналоги лека Африн

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Африн хидратантни;
  • Африн екстро;
  • Африн Чисто море за децу;
  • Викс Ацтиве Синек;
  • Називин;
  • Називин Сенситив;
  • Насол;
  • Назол Адванце;
  • Насосфера;
  • Несопин;
  • Кнокпреи;
  • Оксиметазолин;
  • Оксиметазолин хидрохлорид;
  • Фазин;
  • ФЕРВЕКС се брише од хладноће.

Аналоги за фармаколошку групу (антицанцерне):

  • Адрианол;
  • Акуа Марис;
  • АкуаМастер;
  • Алергофтал;
  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Форнос;
  • Др. Тхаис Алергол;
  • Инфлурин;
  • Ирифрин;
  • Хладно складиштење;
  • Контакт 400;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо;
  • Маример;
  • Моренезал;
  • Морска вода;
  • Називин;
  • Назик;
  • Назик за децу;
  • Насол;
  • Насол Акуа;
  • Назоле Кидс;
  • Напхазолине;
  • Напхтхисине;
  • Носолине;
  • Оксиметазолин;
  • Отривин;
  • Отривин Цомплек;
  • Пиносол;
  • Риницолд Бронхо;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Рхиностоп;
  • Ринофлумацил;
  • Салина;
  • Санорин;
  • Снооп;
  • Тисине;
  • Тизин Ксило;
  • Фатал;
  • Фармазолин;
  • Физиодоза;
  • Физиомер спраи носа;
  • Флуимарин;
  • Хумер 050 хипертонски носни спреј;
  • Еуказолине Акуа;
  • Евкасепт;
  • Еспазолин.
Такође Можете Да