Цетрин

Цетрин је антихистаминички лек који елиминише алергијске симптоме, како код одраслих тако и код деце.

Односи се на групу изборних средстава или гистаминоблокаторов. Активна компонента, цетиризин, има блокирајуће дејство на хистамин, чиме спречава његов утицај на рецепторе. Такође смањује количину хистамина и спречава његову миграцију у фокус већ постојеће алергије, олакшава упалу. Када се примени, нема изразитог седативног ефекта, лек не инхибира централни нервни систем.

У 50% пацијената након узимања 10 мг Цетиризина, ефекат се манифестује после 20 минута, 95% пацијената се осећа боље 1 сат након узимања таблете / сирупа. Трајање блокаде хистаминских рецептора је више од 24 сата. Код деце испод 2 године (укључујући и новорођенчад) - око 12 сати.

Клиничка и фармаколошка група

Блокатор хистаминских рецептора Х1. Анти-алергијски лек.

Услови продаје из апотека

Можете купити без лекарског рецепта.

Колико Цсетрин кошта у апотекама? Просечна цена је на нивоу од 185 рубаља.

Састав и облик ослобађања

Произвођач производи лекове у облику:

  • филмом обложене таблете 10 мг (паковање бр. 20 или бр. 30);
  • сируп 1 мг / мл (боце 30 и 60 мл).

Тсетрина Таблете садрже у свом саставу 10 мг цетиризин хидрохлорида и кукурузни скроб, лактоза, повидон К30, магнезијум стеарат.

У Цетрин сирупу, активна супстанца је садржана у концентрацији од 1 мг / мл. Као помоћне компоненте у припреми су: бензојска киселина, сахароза, глицерин, динатријум едетат, раствор сорбитола, натријум цитрат, мешавина воћних арома ИД20181ПХ, пречишћена вода.

Фармаколошки ефекат

Лек има следеће ефекте на тело:

  • елиминација свраб;
  • уклањање и превенцију едема;
  • смањење пропустљивости капилара и посуда;
  • смањење приноса течности у ткиву;
  • уклањање грчева глатких мишића.

Цетиризин цлеарс рецептори хистамина. Због терапеутског ефекта, секретирани хистамин не може контактирати рецепторе и не може имати иритирајући ефекат. Хистамин је одговоран за развој алергијских реакција. Тсетрин блокирала развој алергијске реакције у ћелијама тела, што заузврат помаже да се смање спољне манифестације алергије - бол, свраб, оток, црвенило коже и тако даље.

Препарат може да смањи ослобађање хистамина и смањити концентрацију еозинофила у избијање алергијских реакција, што смањује број еозинофила и знатно смањује развој касним стадијумима алергијских реакција. Цетрине се препоручује да се користи као антиинфламаторни лек, што негативно утиче на производњу цитокина, подржавајући њихов запаљен процес у телу.

У лечењу и профилактичној примени лека примећена је његова способност да смањи развој алергијских реакција у бронхијалним ћелијама, што смањује број напада астме. Цетрин је у стању да активно потисне алергијску реакцију код људи који пате од дермографије и кошница.

Ефекат лека се примећује 20 минута након његове примене. Ефекат траје 24 сата. Након 3 дана након престанка употребе Цетрин-а, обновљена је спремност за нове манифестације алергијских реакција.

Индикације за употребу

Шта помаже? Цетрин треба користити за ублажавање симптома алергије у следећим условима:

  • сезонске или упорне прехладе;
  • алергијски коњунктивитис;
  • манифестације било које врсте кошница;
  • Поллиноза;
  • јако изражени сврабови дерматозе: неуродерматитис, анатомски дерматитис, итд.;
  • ангиоедем;
  • свраб коже (осим инстанце).

Контраиндикације

Лек не треба користити код пацијената са познати гиперцхувстителностиу цетиризин, хидроксизин или помоћних компоненти сируп / таблете код трудница и дојиља.

  • У педијатрији, сируп се прописује двогодишњим, а пилуле од шестогодишњег узраста.

Релативне контраиндикације су напредовање узраста и хронична бубрежна инсуфицијенција. Пацијенти са ЦРФ и дозама лека од старих особа се бирају појединачно у зависности од функционалног стања бубрега.

Предвиђена употреба за трудноћу и дојење

Контраиндикована у трудноћи. У случају примене у периоду лактације, дете треба пренети на формулу за вештачко храњење.

Употреба у педијатрији

Имајући у виду потенцијалног инхибиторног ефекта на ЦНС треба бити опрезан у избору цетиризину у капи на децу млађу од 1 године, у складу са следећим факторима ризика за синдрома изненадне смрти детета (али не ограничавајући се на овој листи):

  • синдрома спавања апнеа или изненадног синдрома смрти новорођенчади код деце од брат или сестре;
  • злостављање мајке дрога или дувана током трудноће;
  • млада година мајке (19 година и млађа);
  • злоупотреба дувана од стране дадиља која брине о детету (1 пакет цигарета дневно или више);
  • деца која заспију лице редовно, који нису положени на леђима;
  • преурањено (мање од 37 недеље гестације) или оних рођених са недовољном телесном тежином (испод десетог процента гестационог узраста);
  • заједничко коришћење лекова који имају депресивни ефекат на централни нервни систем.

Дозирање и начин примене

Као што је наведено у упутствима за употребу пилуле и капи, Цетринум треба узимати, без обзира на оброк, са 200 мл воде.

  • Одрасли и деца преко 6 година лека примењује у облику таблете од 10 мг (1 таблета) 1 пут / дан или 5 мг 2 пута / дан, или у облику капи. (1/2 таб.) - почетна доза је 5 мг 1 пута / дан (10 капи), ако је одговарајућа доза се може повећати до 10 мг (20 капи) 1 пут / дан. Понекад иницијална доза од 5 мг (10 капи) може бити довољан да се постигне терапеутски ефекат.
  • Дјеца од 6 мјесеци до 12 мјесеци су прописана 2,5 мг (5 капи) 1 пут / дан; деца узраста од 1 до 2 године - 2,5 мг (5 капи) до 2 пута дневно; деца узраста од 2 до 6 година - 2,5 мг (5 капи) 2 пута дневно или 5 мг (10 капи) 1 пут / дан.

Јер Цетиризин се излучује углавном бубрезима, када је лек прописан за пацијенте са бубрежном инсуфицијенцијом и старијим пацијентима, доза треба прилагодити у зависности од величине ЦЦ.

Када КА> 80 мл / мин (нормално) или 50-79 мл / мин (милд бубрежна инсуфицијенција), лек се даје у конвенционалном дозног режима - (. 1 таблета или 20 капи) 10 мг / дан. Када ЦЦ од 30 до 49 мл / мин (просечан степен бубрежне инсуфицијенције), друг прописан 5 мг (1/2 таб. Или 10 капи) Припрема 1 пут / дан. Са СЦ од 10 до 29 мл / мин (озбиљна фаза бубрежне инсуфицијенције) од 5 мг (1/2 таблете или 10 капи) сваког другог дана. Код ЦЦ мање од 10 мл / мин (терминална фаза реналне инсуфицијенције), употреба лека је контраиндикована.

ЦК за мушкарце се може израчунати на основу концентрације креатинина у серуму према следећој формули:

ЦК (мл / мин) = [140 - година (године)] × телесна тежина (кг) / 72 × КЦвари (мг / дл).

КК за жене се може израчунати множењем добијене вредности за фактор 0,85.

Када се комбинује бубрежна и јетрна инсуфицијенција, лек се такође прописује у горе наведеном режиму.

Пацијенти са дисфункцијом јетре са нормалном дозом корекције бубрега нису потребни.

Старији пацијенти са нормалном функцијом бубрега нису потребни за подешавање дозе.

Нежељене реакције

Лек има минималне нежељене ефекте и у већини случајева га пацијенти лако толеришу. У ретким случајевима могући су следећи нежељени ефекти:

  1. Из гастроинтестиналног тракта: суха уста, надимост, прободљивост, бол у стомаку, нелагодност у процесу варења.
  2. Са стране централног нервног система: психомоторна агитација, вртоглавица, поспаност, слабост, мигрена, у ријетким случајевима - главобоља.
  3. Остало: у изузетним случајевима - алергијске реакције: Куинцкеов едем, осип, свраб, уртикарија.

Симптоми предозирања

У једном дозом лека у дози од 50 мг следећих симптома: Цонфусион, дијареја, вртоглавица, замор, главобоља, малаксалост, мидријаза, пруритус, замор, узнемиреност, седација, поспаност, ступор, тахикардија, тремор, уринарна ретенција.

Третман: одмах након узимања лијека - испирање желуца или стимулација повраћања. Препоручује се узимање активног угља, спровођење симптоматске и одржавање терапије. Не постоји специфичан антидот. Хемодијализа је неефикасна.

Посебна упутства

Пре него што почнете да користите лек, прочитајте посебна упутства:

  1. Када је доза премашена 10 мг / дан, брзина психомоторних реакција може бити успорена.
  2. Код пацијената са повредом кичмене мождине, хиперплазијом простате, као иу присуству других предиспозитивних фактора за задржавање уринарних органа, потребно је опрез Цетиризин може повећати ризик од задржавања мокраће.
  3. Метил парахидроксибензоат и пропил парахидроксибензоат, који су део лека у облику капи, могу изазвати алергијске реакције, укључујући. одложен тип.
  4. Дропс не садрже шећер који се користи заслађивач суцралосе, никакав ефекат на Серум глукозе, тако да Тсетрин капи може ординирати пацијентима са дијабетесом.
  5. Пре додељивања алергију три узорка препоручује "испирања" период због чињенице да инхибитори хистамин Х1-рецепторе (укључујући цетиризину) инхибирају развој кожних алергијских реакција.

Када је објективна процена способности за вожњу возила и механизме управљања нису значајно била откривена било какве негативне ефекте док узимања лека на препоручене дозе, али у периоду третмана је препоручљиво да се уздрже од вожње моторних возила и других потенцијално опасних активности које захтевају високу концентрацију и брзину психомоторне реакције.

Компатибилност са другим лековима

Када користите лек, потребно је узети у обзир интеракцију са другим лековима:

  1. Уз истовремену примену са ритонавиром, АУЦ цетиризина се повећао за 40%, док је ритонавир мало изменио (-11%).
  2. Истовремена примена макролидни антибиотици (азитромицина, еритромицин) и кетоконазол не доводи до промена на ЕКГ пацијената.
  3. У терапеутским дозама, цетиризин није показао клинички значајну интеракцију са етанолом (у концентрацији етанола од 0,5 г / л у крви). Ипак, треба се уздржати од алкохола.
  4. Проучавајући интеракцију фармакокинетичке цетиризина са псеудоефедрин, циметидин, кетоконазол, еритромицин, азитромицин, глипизиде, диазепама и антипирин клинички значајне нежељене интеракције не откривају.
  5. Уз истовремену примену са теофилином (400 мг / дан), укупни клиренс цетиризина је смањен за 16% (кинетика теофилина се не мења).
  6. Миелотоксични лекови повећавају манифестацију хематотоксичности лека.

Патиент Ревиевс

Нудимо вам да прочитате преглед људи који су користили Цсетрин:

  1. Анастасиа. Дијете је имало алергијску реакцију на косу кућног љубимца, које је претрпело тешко свраб. Након употребе Цетрин сирупа, симптоми алергије нестају. Сада је лек постао неопходан у кућном медицинском кабинету
  2. Татиана. Ужасно желе да спавају на тсетрина упркос томе га пијем ноћу на послу осећају слабост и малаксалост....приходисх кући (ако ће нога донети), а асфалтни....Узхасни лек од лека до свраб не престаје....
  3. Снег је. Од поллинозе спашава само Цетрин. У овом случају, више волим да га узимам ујутру, а не ноћу. После пријема ујутру, постоји минимална поспаност, али после вечерњег узимања лека - врло је тешко устати. За мене један оброк је довољан за три дана. Уз знаке алергије савршено се савладава

Аналоги

Уместо Цетрина, могу се користити следећи лекови:

  1. Зиртек је оригинални лек који садржи цетиризин као активни састојак. Лек се пушта у капи и таблете. Антихистамин може се препоручити дјеци старијим од 6 мјесеци и пацијентима дојиља. Током трудноће, вреди се уздржавати од узимања лекова.
  2. Ериус се односи на замене за Цетрин у терапијској групи. Произведен је у сирупу, уобичајеним и упијајућим таблицама. Антиаллергиц се може користити код деце старијих од 6 месеци. Она је контраиндикована код трудница и дојиља.
  3. Супрастин је замена за Цетрин у фармаколошкој групи. Лек се продаје у ињекцијама и пилулама. Супрастин је забрањен у новорођенчадском периоду, трудноћи и лактацији.
  4. Кларитин је антихистаминик, чији терапеутски ефекат објашњава лоратадин. Произведен је у таблетама и сирупу. Лијек се може препоручити дјеци старијој од 2 године, а жене у ситуацији. Кларитин је некомпатибилан са дојењем.

Пре куповине аналогног, консултујте свог лекара.

Супрастин или Тсетрин - што је боље?

Цетрин припада антихистаминским лековима друге генерације, а Супрастин представља прву генерацију. То значи да када се користи Цетрин, нежељени ефекти се развијају много ређе и мање изражени од Супрастина. Међутим, Супрастин има снажнији антиалергијски ефекат.

За данас лекари сматрају да је за независну примену неопходно изабрати Зетрин. Супрастин се може користити само у условима здравствене установе под надзором лекара да уклоне акутну алергијску реакцију, која се не може зауставити другим средствима. У развијеним земљама забрањено је користити га у дјеци млађој од 12 година.

Супрастин осуши слузницу респираторног тракта, што доводи до високог ризика од инфекције. Као резултат тога, у 70% случајева сузбија супрапубичне алергије завршава бронхитисом, ангином или другим сличним обољењима. Поред тога, овај лек има негативан утицај на централни нервни систем, узрокујући озбиљну поспаност, смањујући способност учења и адекватно сагледавање информација. Цетрин не узрокује такве нежељене ефекте. Због тога, упркос слабијем анти-алергијском ефекту, требало би да буде пожељно уместо Супрастина.

Што је боље - Цетрин или Тавегил?

Лек Тавегил произведе аустријска компанија Ницомед Аустриа ГмбХ. Као активна супстанца садржи клемастин, један од најчешћих хистаминоблокера прве генерације.

Има високу холинолитичку активност, али кроз БББ пенетрира у мањим количинама од ранијих хистаминоблокера. У том погледу, седативни ефекат код пацијената на позадини његове употребе се развија ретко - у мање од 10% случајева. У овом случају, вероватноћа седативног ефекта повећава се са парентералном администрацијом лека

Тавегил је доступан у облику таблета и у облику ињекције. Посљедњи се користи за превенцију и лијечење псеудоаллергичних и алергијских реакција, а такођер и као додатни лек за ангиоедем и анафилактички шок.

Цепање Цлемастина се креће од 2 до 4 сата, цетиризин на 1 сат. Антихистаминска активност Цлемастина достигне максимум у просјеку након 6 сати, ефекат се наставља на 12 сати (понекад - у року од 24 сата). Цетиризин траје и више од 24 сата.

Стога, предности Тавегила су добро знање и дугогодишње искуство употребе, као и присуство ињекционе форме и ниски трошкови лечења.

Предности Цетрина су већи афинитет за хистаминске рецепторе типа Х1, дуже трајање деловања, ниска пропустљивост кроз БББ, одсуство тахифилаксије, одсуство инактивације активне супстанце храном.

Цетиризин није зависна и седативна, а поред тога се у телу практично не метаболише, док се клемастин скоро потпуно биотрансформише (у чистој форми супстанца се детектује у урину у врло малим концентрацијама).

Зиртек или Тзетрин - шта да одаберете?

То су синоними лекови, јер садрже исту активну супстанцу - цетиризин. Због тога нема никакве фундаменталне разлике између Зиртек и Зетрин. Можете изабрати било који лек који вам се више допада. Ако је одлучујући фактор у избору лека цена, онда одаберите Цетрин, што је знатно јефтиније од Зиртек-а.

Фармацеутима верују да Зиртек садржи цетиризин са вишим степеном чишћења, тако да ретко узрокује нежељене ефекте. Међутим, пракса њиховог коришћења показала је да је инциденца нежељених ефеката у оба лека потпуно иста.

Цетрин или Ериус?

Основа лека Ериус је супстанца деслоратадин - активни метаболит лоратадин, генерација Х1-блокера ИИИ. Поседујући све предности лоратадина, она показује највећу селективност за хистаминске рецепторе и веома ретко изазива развој нежељених реакција.

Коришћење Ериуса је пожељно за дуготрајну терапију алергијских болести као што је хронична уртикарија или свеобухватни ринитис.

Афинитет деслоратадина за Х1 рецепторе је 50 пута већи него код цетиризина, због чега је Ериус - то доказано како у медицинској пракси тако иу клиничким студијама - јачи хистаминоблоцкер него његов аналогни.

Рок трајања и услови складиштења

Чувати лек на месту неприступачно за децу, на температури не више од 25 степени. Рок употребе таблета од датума производње је 2 године, а не узима се усмено после истека рока.

Од којих таблета Цетрин: именовање, карактеристике примене и могуће нуспојаве

Међу многим антихистаминима, Цетрин је најпопуларнији. Лек је дизајниран да елиминише целокупне или сезонске алергије. Цетрин је антиалергијски лек друге генерације.

Састав и својства Цетрина

Карактеристике антиалергијског лека

Активна супстанца лека је цетиризин, који блокира Х1-хистаминске рецепторе. Цетиризин не може блокирати холинергичне и серотонинске рецепторе.

Активна супстанца спречава појаву едема, помаже у уклањању спазма глатких мишића. Лек смањује нивое крви у супстанцама као што су неутрофили, базофили, еозинофили итд. Уз астму са умереном јачином, лек смањује бронхоконстрикцију.

Лек има антиекудативни и антипруритски ефекат.

Цетрин помаже у елиминацији изгледа кожних реакција које су настале услед различитих фактора: хлађења, алергена или администрације хистамина. Цетрин има високу апсорпцију и добру апсорпцију из дигестивног тракта. Након узимања лека, концентрација у плазми се постиже након једног сата.

Поред цетиризина, препарат садржи следеће супстанце:

  • Сорбинска киселина
  • Талц
  • Лактоза
  • Цорнстарцх
  • Магнезијум стеарат
  • Хипромелаза
  • Повидоне

Лек почиње дјеловати након употребе као таблета или сируп након 30 минута. Цетрин у малој количини се метаболише у јетри и излучује се заједно са теладама. Полуживот у одраслима је око 7-10 сати, а код деце - 6 сати. Уз правилну употребу и пратећи назначену дозу, лек не узрокује седацију.

Код употребе лека током дојења постоји могућност пенетрације активне супстанце у мајчино млеко. Након завршетка лека, његов ефекат остаје још 3 дана.

Именовање лекова

Индикације и карактеристике лека

Лијек Цетрин је прописан у следећим случајевима:

  • Алергијски коњунктивитис и ринитис
  • Алергијски облик дерматозе
  • Атопијски дерматитис
  • Хронична уртикарија
  • Поллиноза

Активна супстанца лека елиминише све знаке алергије: свраб, црвенило, оток, осип. Употреба лека може бити у различитим фазама манифестације алергијских реакција.

Дозирање

Лек се може користити не само у терапијске сврхе да елиминише симптоме, већ и превентивно да избегава алергијске реакције.

Користите лек за децу преко 6 година. Доза антихистаминина за дјецу од 6 година и одрасле особе дневно је 10 мг. Ово је једна таблета дроге. Одрасли треба узимати лек током једне сесије, а деца се могу поделити у две подељене дозе: 1/2 дијела пилуле ујутру и увече.

Код бубрежне инсуфицијенције, доза се смањује за пола. Пијте таблет чистом водом за пиће.

Цетрине у облику сирупа узимају се без обзира на унос хране. Давање деце лековима је боље увече пре спавања. Дозирање за одрасле и дјецу преко 6 година је 10 мл. Могуће је користити сируп за дјецу млађу од 6 година. Дозирање лека прописује лекар: 5 мл или 2,5 мл, у зависности од степена манифестације симптома алергије.

Више информација о алергијама можете пронаћи на видео снимку.

Ток узимања лека је прописан за сваког појединца и у основи је 1 месец. Ако је алергијско стање веома тешко, онда је период узимања Цетрина продужен на 3-6 месеци.

Престаните узимати лек пре неколико дана пре теста алергије. Током лечења треба да се уздржите од алкохола. Алкохол и антихистаминици нису комбиновани заједно. Ако током пријема антихистаминске дроге конзумира алкохол, чак иу малој количини, ова комбинација делује депресивно на нервни систем. Као резултат, могу се појавити халуцинације и заблуде.

Нежељени ефекти

Могућа нежељена дејства при употреби Центрина

Када се користи лек, нежељени ефекти се јављају ретко. На позадини узимања Зетрин могу се јавити следеће нежељене реакције:

  • Главобоља
  • Вртоглавица
  • Мигрена
  • Поспаност
  • Слабости
  • Бол у стомаку
  • Флатуленце

Ако пратите сва упутства доктора о употреби лекова, онда се не примети превелик број пацијената. Запостављање препорука специјалисте и употреба терапеутских доза изнад прописаних може довести до кожног осипа, свраб, одложеног мокраћа, тахикардије, констипације, тремора итд.

Ако се ови симптоми примећују у позадини употребе Цетрина, престати узимати антихистаминик и испирати желудац.

Ако је потребно, симптоматска терапија се прописује употребом таквих лекова као што су Ентеросорб, Полисорб, Лацтофилтрум итд. Након тога, стање пацијента је нормализовано. Контраиндикована употреба лека са нетолеранцијом компоненти које чине лек.

Ефекат активне супстанце се смањује уз истовремену употребу Цетрина и Теофилина. Када користите Зетрин заједно са седативима, требало би да будете пажљиви.

Примена у трудноћи и лактацији

Цетрин током трудноће и дојења

Током трудноће и дојења, употребите лек је забрањен. Практични сви антихистаминици се не користе у трудноћи. То је због пенетрације активне супстанце кроз плаценту, која може утицати на развој и формирање фетуса. Ово ће утицати на стварање мозга и кичмене мождине.

Хистамин је прави елемент током трудноће. Уз његово учешће, јаје након оплодње је причвршћено на зид материце. Ова компонента такође учествује у развоју фетуса. Хистамин може да регулише метаболизам фетуса.

Требало би знати да је узимање дроге које потискују производњу хистамина строго забрањено, јер се то не може најбоље одражавати на фетусу.

Коришћење Цетрина од стране труднице ће негативно утицати на функционисање бубрега и јетре. У поређењу са другим антихистаминима, Цетрин има јасну предност. Лекари прописују лекове у ретким случајевима, па би трудница требала то узети са великом пажњом и под надзором лекара. У првом тромесечју трудноће, лек се не користи.

У лактацији, активна супстанца у великим количинама продире у мајчино млеко. Дакле, уз млеко које ће дете примити и лек, што се не може дозволити. Ако током трудноће жена има алергијску реакцију, онда треба консултовати лекара за лек који није контраиндикован у трудноћи.

Облик услова ослобађања и складиштења

Антихистамин Цетрин је доступан у облику таблета који имају биконвексну форму и прекривени су белим капутом. Једна таблета садржи 10 мг активног састојка цетиризина.

За децу са алергијским реакцијама користите Цетрин у облику сирупа. У овом облику, лек је погодан за дијете. Сируп је провидан, понекад жућкаст, са воћном аромом. У пакету је мерна кашика.

Када се ингестира, лек одмах делује и спречава даље развијање алергија. Користите лек може бити не више од 6 месеци.

Рок трајања антихистаминике је 2 године.

Немојте користити лек након наведеног периода. Када складиштите лек, морате напустити летак. Држите лек препоручено на тамном месту и избегавајте директну сунчеву светлост. Оптимална температура за складиштење лека је 15-25 степени.

Аналогни лекови

Врсте аналога Цетрин - анти-алергијски лекови

Цетрин има много аналога који се разликују у терапијској активности.

Сличним антихистаминима, где је активна супстанца цетиризин, укључују Зодак, Зиртек, Цетиринак, Аллертец, Ролиносис и др. Ово је последња генерација анти-алергијских лекова. Антихистаминици не утичу на нервни систем и карактеришу снажан терапеутски ефекат. Ови лекови су блиско повезани са Цетрином не само у саставу, већ иу концентрацији супстанци и облику ослобађања.

Цена таквих лекова је већа, за разлику од других лекова који имају исти ефекат:

Ово су јефтини аналоги Тсетрина, који се приписују првој генерацији. У суштини, ови лекови узрокују различите нежељене ефекте и имају низак терапеутски ефекат.

Замјену лека може учинити само љекар који присјећа, узимајући у обзир осјетљивост на компоненте лијека и стање пацијента.

Антихистаминици последње генерације су много ефикаснији. Пре узимања антихистамина, прочитајте упутства.

Цетрин: упутства за употребу

Лек Цетрин је антиалергијски агент из групе блокатора хистаминских рецептора Х1.

Облик формулације и састав препарата

Лек Цетрин је доступан у облику таблета за оралну примену. Беле таблете обложене ентеричном заштитним премазом, конвексне на обе стране, округле, упаковане у блистере од 10 комада (1-3) у кутији, везан за лек са леком више абстрацт опис.

Свака таблета садржи 10 мг активног састојка - Цетиризин дихидрохлорид, као и низ додатних помоћних средстава, укључујући лактозу монохидрат.

Индикације за употребу

Лек Цетрин је препоручен пацијентима за брзо уклањање напада алергије и спречавање алергијских реакција узрокованих таквим условима:

  • алергијски ринитис, који се често јавља током цветања трава и рагвеед;
  • алергијски коњунктивитис;
  • уртикарија, укључујући идиопатску форму;
  • сенена грозница;
  • лакримација и изражена ринореја;
  • свраб коже са дерматитисом, екцемом, неуродерматитисом;
  • ангиоедем;
  • алергијска реакција на УВ зрачење;
  • алергијска реакција на угризе пчела, комараца, мачака, мува.

Таблете Цетрин се често препоручује пацијентима који су склони алергијама, као превентивни агенс при узимању одређених лекова или једењу алергена.

Контраиндикације

Таблете Цетрин имају ограничења у употреби, па пре почетка терапије препоручљиво је пажљиво прочитати приложена упутства. Лек је контраиндикован код пацијената са следећим условима:

  • болести бубрега или јетре у тешком стадијуму, праћене повредом функције органа;
  • старост до 6 година (за овај облик дозе);
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • трудноћу и период дојења;
  • нетолеранција лактозе, синдром малабсорпције;
  • акутна јетрна инсуфицијенција.

Такође, лек има неколико релативних контраиндикација, када је лечење могуће под надзором лекара иу минимално ефикасној дози. Таква ограничења су:

  • поремећаји срчаног ритма, нарочито брадикардија;
  • епилепсију и друге болести централног нервног система;
  • старост пацијента је више од 65 година.

Дозирање и администрација

С обзиром на то да лек Тетрин има продужени (продужени) ефекат, таблете се узимају само једном дневно у дозама од 10 мг боље ноћу. Таблета се одмах прогута, без млевења, са пуно воде.

За дјецу старију од 6 година, доза се рачуна појединачно, у зависности од телесне тежине. Терапија се започиње са 5 мг (1/2 таблета) једном дневно. Трајање терапије одређује лекар за сваког појединачног пацијента.

Користите током трудноће током лактације

Студије и клиничка испитивања лека Цетрин и његови ефекти на трудноћу и интраутерини развој фетуса нису спроведени. С обзиром на недостатак информација о сигурности таблета за мајку и фетус, лијека Тетрин није прописана трудницама.

Активна активна супстанца таблета се излучује у мајчино млеко и може продрети у тело дјетета, тако да се не препоручује лијечење Цетиризине дојиља мајкама. Ако је неопходно лечити мајку која је болесна, препоручује се да се питање завршетка лактације реши.

Нежељени догађаји

У већини случајева, препарат Цетрина нормално се толерише од стране пацијената, али ако је доза прекорачена, осетљивост на компоненте таблете или нетолеранцију на компоненте таблете може довести до развоја нежељених ефеката:

  • у дигестивном тракту органе - сува уста, жеђ, тежине у стомаку, гори дуж једњак, недостатак апетита, а понекад мучнина, констипација, оштећеном функцијом јетре, повећање трансаминаза јетре;
  • од нервног система - вртоглавица, поспаност, летаргија, умор, главобоља, раздражљивост, апатија;
  • Алергијска реакција - осип по кожи, свраб, уртикарија, појава црвене тачке на образима, кашаљ и грлобоља алергијска природе;
  • са стране кардиоваскуларног система - промене у крвном притиску, палпитације, бол у грудима, брадикардија, поремећај срчаног ритма.

Уколико дође до једног или више нежељених ефеката, лек треба одмах прекинути и консултовати лекара.

Прекомерна доза

У случају прекорачења прописаног дозе редовне или дуготрајног неконтролисаном употребом таблета у великим количинама код пацијента развијених симптоми предозирања су клинички испољене повећани описане нуспојаве, депресије свести, повишен крвни притисак и интраокуларни притисак бубрежног и јетре.

Лечење предозирања се састоји у непосредном отказивању терапије са леком, испирањем желуца, увођењем ентрозорбената и спровођењем симптоматске терапије ако је потребно. Пре стабилизације пацијента, пацијент мора бити под надзором лекара.

Интеракција лијека са другим лековима

Приликом истовременог постављања таблета Тсетрин са Теофилинумом се клиренс Цетиризина смањује, да је неопходно узети у обзир и не прихватити ову медицинску интеракцију.

Није препоручљиво да се таблете Цетрину преписују истовремено са антацидима или ентеросорбентима, јер ова интеракција лекова доводи до смањења терапијског ефекта цетиризина.

Под утицајем лека Тсетрин побољшану терапеутски ефекат седативи, антидепресиви и псицхолептицс, тако да пацијент може искусити поспаност, летаргија, конфузију за дату интеракције лекова.

Посебна упутства

Таблете Тсетрин опрез треба користити код старијих болесника, јер су смањене гломеруларне филтрације у бубрезима, што повећава ризик од нежељених ефеката у бубрезима.

Током третмана са таблете Зетрин не треба пити алкохол јер ово повећава ризик од нежељених ефеката из централног нервног система и повећава вероватноћу токсичних оштећења јетре.

Лек у овој дозној форми није прописан за дјецу млађу од 6 година, јер нема искуства са употребом таблета у овој старосној групи, а никаква сигурност лијека није утврђена. Ако је неопходно прописати антихистаминик за дјецу млађу од 6 година, лекар бира лек у виду оралних капи.

Током терапије лековима, требало би да се уздржите од вожње аутомобила и контроле технике, што захтева повећану концентрацију пажње. Ово је због вјероватноће изненадне вртоглавице и поспаности под утицајем таблета.

Аналогне таблете Цетрин

Аналози препарата Цетрин су:

  • Зиртек капи и таблете;
  • Цетиризин таблете и капи за оралну примену;
  • Зодак дропс;
  • Зодак Екпресс таблете;
  • Цларитин таблете, сируп;
  • Лоратадин.

Пре него што замените прописани лек аналогном, прочитајте приложена упутства за контраиндикације и ограничења узраста.

Услови остављања и складиштења

Таблете Цетрин се продају у апотекама без рецепта. Чувати лек на месту неприступачно за децу, на температури не више од 25 степени. Рок употребе таблета од датума производње је 2 године, а не узима се усмено после истека рока.

Цетрине цена

Цена лекова Цсетрин у апотекама у Москви у просеку је 175 рубаља.

Таблете и сируп Цетрин: упутство, цена и рецензије

У овом медицинском чланку можете се упознати са дрогом Зетрин. Упутства за употребу ће вам објаснити када можете узимати капи, сируп или таблете, што помаже медицини, које индикације треба користити, контраиндикације и нежељене ефекте. Напомена садржи облик препарата и његов састав.

У чланку, доктори и потрошачи да поставите коментаре о јединог правог Тсетрин из које се може наћи помоћ уколико је лек у терапији алергија код одраслих и деце, за који је поново именован. Упутства наводе аналогије Цетрина, цијене лекова у апотекама, као и њено коришћење у трудноћи.

Препарат Цсетрин односи се на употребу антиалергијских лекова из групе блокатора хистаминских рецептора Н1. Таблете од 10 мг, сируп или капљице прописују се за одрасле и дјецу са алергијским реакцијама различите природе.

Облик издавања и састава

Цетрин је доступан у таблетама, у облику сирупа и капи за оралну примену.

Сируп је небарена, прозирна, хомогена суспензија која не садржи суспендиране честице. Има воћни пријатан мирис. Реализован је у затамњеним ампулама од 30 и 60 мл. Укључена је мјерна кашика. У Цетрин сирупу, активна супстанца је садржана у концентрацији од 1 мг / мл.

Таблете су биконвексне, покривене филмском мембраном. Произведено у блистерсима за 10, 20 и 30 комада. Тсетрина Таблете садрже у свом саставу 10 мг цетиризин хидрохлорида и кукурузни скроб, лактоза, повидон К30, магнезијум стеарат.

Капљице су бистра, безбојна течност. Да се ​​реализују у бочицама са дозатором за испумпавање. Запремина боце је 10-20 мл.

Фармаколошка акција

Цетрин - антагонист хистамина који блокира Х1 - хистаминске рецепторе. Активна супстанца је цетиризин. Лек је назначен као профилактичан против алергијских реакција, као и да олакша њихов проток. Има антипруритички и антиекудативни ефекат.

Утиче на алергијске реакције у раној фази. У фази започете алергијске реакције, лек ограничава ослобађање инфламаторних медијатора. Цетрин спречава отицање ткива, ублажава грчеве глатких мишића, смањује пропусност капилара.

Елиминише реакције коже на специфичне алергене. Немају антисеротонин и антихолинергичну акцију. Уважавајући терапеутске дозе, практично не даје седативну акцију. Након једне дозе, појава ефекта, код око половине пацијената, се јавља после 20 минута, после 1 сата код 95% пацијената.

Ефекат лека траје више од 24 сата. Када терапијски третман не развије толеранцију на дјеловање антихистаминских препарата. Након завршетка лечења, дејство лека остаје до 3 дана.

Шта помаже Цетрину? Индикације за употребу

Цетрин се пацијенту прописује за брзо уклањање напада на алергије и спречавање алергијских реакција узрокованих таквим условима:

  • лакримација и изражена ринореја;
  • сенена грозница;
  • ангиоедем;
  • алергијска реакција на убоде пчела, комараца, мачака, мува;
  • алергијска реакција на УВ зрачење;
  • уртикарија, укључујући идиопатску форму;
  • алергијски коњунктивитис;
  • алергијски ринитис, који се често јавља током цветања трава и рагвеед;
  • свраб коже са дерматитисом, екцемом, неуродерматитисом.

Таблете се често прописују пацијентима који су склони алергијама, као превентивни агенс при узимању одређених лекова или једењу алергена.

Упутства за употребу

Цетрине сируп се узима перорално без обзира на унос хране. Опери се водом. Рецепција је најбоље урадити увече.

  • Одрасли и деца преко 6 година се преписују 10 мл једном дневно или 5 мл 2 пута дневно.
  • Деца од 2 до 6 година се преписују 5 мл једном дневно или 2,5 мл 2 пута дневно.

Дозирање се одређује узимајући у обзир тежину стања и одговор пацијента. Уз смањену функцију бубрега (ЦК 30-40 мл / мин) узимајте 5 мл сирупа 1 пут дневно. За хроничну бубрежну инсуфицијенцију у озбиљној фази (КЦ 10-30 мл / мин), узимајте 5 мл сирупа сваког другог дана.

Таблете се узимају орално, без жвакања и прања са чашом воде, без обзира на унос хране. Одрасли и деца од 6 година узимају 1 таблет 1 пут дневно или 0,5 таблете 2 пута дневно.

Код узимања лека у облику капи, иницијална доза је 10 капи 1 пута дневно. Према индикацијама, доза се повећава на 20 капи 1 пута дневно. Узмите минимално ефикасну дозу лека.

  • Деца од 6 месеци до 1 године су прописана 5 капи 1 пут дневно.
  • Деца од 1 године до 2 године треба узимати 5 капи 1-2 пута дневно.
  • Деца 2-6 година узимају 5 капи 2 пута дневно или 10 капи 1 пут дневно.

Контраиндикације

  • преосјетљивост (укључујући хидроксизин);
  • трудноћа, лактација;
  • Деца млађа од 6 година (за овај облик дозирања).

Нежељени догађаји

Цетрине ретко узрокује нежељене ефекте. Понекад пацијенти доживљавају сува уста и повећавају поспаност. Мање уобичајени симптоми укључују:

  • реакције преосјетљивости (осип, свраб, уртикарија, едем Куинцке);
  • главобоља;
  • мигрена;
  • вртоглавица;
  • осећај нелагодности у стомаку / цревима.

Деца, са трудноћом и лактацијом

У трудноћи и лактацији, употреба лека је контраиндикована. Ако вам је потребно узимати Цетиризин током лактације током лијечења, морате зауставити дојење.

Администрација лијекова у облику капљица је контраиндикована за дјецу до 6 мјесеци. За децу од 6 месеци до 1 године пада, Зетрин треба примењивати са опрезом. Употреба таблета је дозвољена за децу преко 6 година.

Посебна упутства

Када се користи у терапијским дозама, Цетрин не потенцира ефекте етанола (алкохола), али се не препоручује употреба алкохола на позадини лека.

Интеракције лекова

Приликом истовременог постављања таблета Тсетрин са Теофилинумом се клиренс Цетиризина смањује, да је неопходно узети у обзир и не прихватити ову медицинску интеракцију.

Не препоручује се давање таблета истовремено са антацидима или ентеросорбентима, јер ова интеракција лекова доводи до смањења терапијског ефекта цетиризина.

Под утицајем лека интензивира се терапеутски ефекат седатива, антидепресива и психолептика, па пацијент може доживети поспаност, летаргију и инхибицију у овој интеракцији са лековима.

Аналоги лека Цетрин

Структура је одређена аналогним:

  1. Зиртек.
  2. Алерза.
  3. Цетиризине.
  4. Цетинарак.
  5. Аллертец.
  6. Зодак.
  7. Цетиризин дихидрохлорид.
  8. Парламент.
  9. Зинцнет.
  10. Летхисен.

Оставите услове и цену

Просечна цена Цетрина (таблета 10 мг бр. 20) у Москви износи 157 рубаља. У Кијеву можете купити лек за 76 гривна, у Казахстану - за 1165 тенге. У Минску, апотеке нуде лек за 7.3 бел. рублес.

Таблете Цетрин се продају у апотекама без рецепта. Чувати лек на месту неприступачно за децу, на температури не више од 25 степени. Рок употребе таблета од датума производње је 2 године, а не узима се усмено после истека рока.

Цетрин

Опис је тренутно укључен 16.10.2015

  • Латинско име: Цетрине
  • АТКС код: Р06АЕ07
  • Активни састојак: Цетиризин (Цетиризинум)
  • Произвођач: Др. Редди'с Лабораториес Лтд., Индија

Састав

Цетрине таблете садрже у свом саставу 10 мг цетиризин хидрохлорид, као и кукурузни скроб, лактоза, повидон К30, магнезијум стеарат.

Схелл цомпоситион таблете: хипромелоза, титанијум диоксид, сорбинска киселина, талк, макрогол 6000, диметикон, полисорбат 80.

У сируп Цетрин активна супстанца је садржана у концентрацији од 1 мг / мл. Као помоћне компоненте у припреми су: бензојска киселина, сахароза, глицерин, динатријум едетат, раствор сорбитола, натријум цитрат, мешавина воћних арома ИД20181ПХ, пречишћена вода.

Облик издавања

Произвођач производи лекове у облику:

  • филмом обложене таблете 10 мг (паковање бр. 20 или бр. 30);
  • сируп 1 мг / мл (боце 30 и 60 мл).

Округле таблете, биконвексне, у филмској шкољци. Њихова боја варира од скоро беле до беле. Постоји ризик са једне стране.

Сируп је провидна, благо жућкаста боја (или безбојна) супстанца са пријатним мирисним мирисом. Видљиве честице су одсутне, течност може благо опалесцентно.

Фармаколошка акција

Антиаллергиц.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Цетиризин селективно блокира хистаминске рецепторе типа Х1, истовремено умањујући акцију хистамин на пловила, смањујући едем и испирање. Пружа антиекудативе и антипруритска акција.

Ефективно у реакцијама коже (хиперемија, блистер), који се развијају као одговор на увођење специфичних алергени, хистамин и хлађење (са хладна уртикарија).

У 50% пацијената након узимања 10 мг Цетиризине ефекат се манифестује после 20 минута, 95% пацијената се осећа боље 1 сат након узимања таблете / сирупа.

Трајање блокаде рецептора хистамин - Више од 24 сата. Код деце испод 2 године (укључујући и новорођенчад) - око 12 сати.

Реактивност коже на хистамин је обновљена у року од три дана.

Лек олакшава стање алергијски ринитис, смањивањем његових манифестација као што су загушење носа, кијање, свраб, исцрпљени нос, лахрима.

Када бронхијална астма (ако је болест у благом облику) слаби бронхоконстрикција изазвана хистамином (овај ефекат зависи од дозе).

Када примите у раној фази алергијска реакција, спречава његов развој. У касној фази, она потискује ослобађање медијатора укључених у њега, као и миграција базофила, неутрофила и еозинофила као одговор на увод алерген, спречава развој едема, смањује пропусност капиларних зидова, смањује спастичност глатких мишића.

Смањује експресију адхезивних молекула (ВЦАМ-1, ИЦАМ-1), спречава дејство секретара индукује хистамин и други медијатори (супстанца П, фактор активације тромбоцита).

Скоро не холинолитик и антисеротонин акција. Примена у дозама шест пута већа од терапије није праћена промјеном КТ интервала и другим знацима кардиотоксичности.

У дозама које не прелазе 20-25 мг / дан, не утиче на способност концентрисања пажње и времена реакције.

У контексту коришћења курса, толеранција на деловање лекова се не развија.

Цетиризин се брзо апсорбује из дигестивног канала, ТСМАХ - око 1 сат. Биолошка доступност лекова Цетрин не зависи од биофармацеутских фактора (облик дозе и његов састав), унос хране не утиче на потпуност апсорпције, али продужава ТЦА.

Мање количине цетиризину метаболише у јетри О-Деалкиловање (овај лек разликује од осталих гистаминоблокатров који се метаболишу у јетри уз учешће изоензима цитохрома П-450). Производи метаболизма су фармаколошки неактивни.

Немојте се кумулирати. Две трећине узимане дозе се излучује бубрезима непромењено, око 10% - са фецесом. Системски клиренс цетиризина је 53 мл / мин. Т1 / 2 - од 5 до 10 сати. Деца млађа од 6 година - 5 сати, дјеца од 6 до 12 година - 6 сати, а код одраслих - 7 до 10 сати.

Индикације за употребу Цетрине

Цетрин: од којих ових таблета?

Таблете су прописане за олакшавање назалних симптома алергијског ринитиса (и сезонски и хронични), као и повезани са коњунктивитисом невенозних симптома.

Лијек је ефикасан уртикарија разни типови (укључујући идиопатске), ангиоедем и алергијске дерматозе, који су праћени снажним сврабом (неуродерматитис, атопијски дерматитис).

Шта помаже леку у сирупу?

Сируп је преферирани облик дозе за децу из детињства. Као таблете, ефикасно је када:

  • поллиноза;
  • алергијски ринитис / коњунктивитис;
  • уртикарија;
  • праћено снажним сврабом алергијске кожне болести;
  • Квинков едем.

Додатна индикација за употребу Цетрина у овом дозном облику јесте атопична бронхијална астма.

Контраиндикације

Лек не треба користити код пацијената са познатом преосетљивошћу цетиризин, хидроксизин или помоћне компоненте сирупа / таблета, код трудница и жена у лактацији.

У педијатрији, сируп се прописује двогодишњим, а пилуле од шестогодишњег узраста.

Релативне контраиндикације су старије и хронична бубрежна инсуфицијенција. Пацијенти са ЦРФ и дозама лека од старих особа се бирају појединачно у зависности од функционалног стања бубрега.

Нежељени ефекти

Цетрине ретко узрокује нежељене ефекте. Понекад пацијенти доживљавају сува уста и повећавају поспаност. Мање уобичајени симптоми укључују:

  • главобоља;
  • осећај нелагодности у стомаку / цревима;
  • мигрене;
  • вртоглавица;
  • реакције преосетљивости (осип, свраб, уртикарија, едем од Куинцке).

Упутство за употребу Цетрин: како узимати пилуле и сируп?

Таблете Цетрин: упутства за употребу

Таблете су за оралну примену. Попиј их чашом воде. Јело не утиче на фармакокинетику лека.

Одрасли (под условом да нису ометали функцију бубрега) треба пити једну таблету 10 мг дневно: једном или поделити дозе у две подељене дозе.

Ако се функција бубрега смањи, доза се бира појединачно.

За лезије бубрега код којих је Цлцр између 30 и 49 мл / мин, дневна доза је пола таблете (5 мг). Ако се ГФР смањи тако да вредност Цлцр не прелази 30 мЛ / мин, назначена доза (5 мг) треба узети сваки други дан.

Упутства за сируп

Сируп се наноси унутра, време његовог пријема не зависи од времена уноса хране.

Дневна доза за одрасле је 10 мг (што одговара 10 мл сирупа). У зависности од тежине симптома, лечење се може започети са дози од 5 мг / дан. Највећа доза је 20 мг / дан.

Старији људи, као и пацијенти са поремећеном функцијом јетре, који су подвргнути нормалној функцији бубрега, није потребно прилагођавање дозе.

У случају оштећења бубрега, режим дозирања треба прегледати.

Са умереним смањењем ЈГФ када ЦЛцр креће од 30 до 49 мл / мин, пацијент даје 5 мл сируп дневно уколико ЦЛцр компонента не прелази 30 мл / мин, дозу узима сваки други дан. Код оштећења бубрега са терминалним ЦРФ, у којој Цлцр не прелази 10 мл / мин, употреба лека је контраиндикована.

Упутство за децу

Таблете Цетрин за дјецу преко 6 година старости је прописана да узимају 2 р / дан за 5 мг или 1 п./од за 10 мг (односно 0,5 или 1 таблета по пријему).

Препоручена доза сирупа за дјецу млађу од 6 година је 2,5 мг 1 руб / дан. Ако постоје индикације (и узимајући у обзир тежину детета, тежину симптома и ефикасност лечења), може се удвостручити. У овом случају, лек се узима сваких 12 сати за 2,5 мл по пријему.

Дјеци старијим од 6 година треба дати 10 мл сирупа 1 руб. / Дан. Лекар може препоручити започињање терапије са дозом од половине дозе.

Дозирање Цетрине за децу са оштећеном функцијом бубрега се бира појединачно, зависно од телесне тежине и оцене Цлцр.

Колико дуго могу узети Зетрин?

Колико дана у овом или оном случају одређује лекар који присуствује томе. Дузина курса зависи од природе и озбиљности тока болести.

Прекомерна доза

Прекомерно знојење је углавном последица утицаја цетиризин на нервном систему или са ефектима који могу указивати цхолинолитиц ацтион.

Примање Цетрина у дози која је пет пута већа од препоручене дневне дозе, изазива:

  • повећана суша у устима;
  • повећан умор;
  • дијареја;
  • конфузија свести;
  • главобоља;
  • вртоглавица;
  • мидриасис;
  • слабост;
  • седација;
  • анксиозност;
  • тахикардија;
  • свраб;
  • поспаност;
  • задржавање мокраће.

Специфични противотров цетиризин није познато. Лечење предозирања је усмерено на одржавање пацијента и заустављање нежељених симптома.

У почетној фази предозирања, препоручљиво је испирати желудац и изазвати повраћање. Пацијенту се прописују лаксативи и Ентеросорбентс. Дијализа Неефикасно. У тешким случајевима потребно је пратити респираторни и кардиоваскуларни систем пацијента.

Интеракција

Проучавање интеракције са Антипирин, Азитромицин, Псеудоефедрин, Еритромицин, Кетоконазол није потврдио дејство ових лекова на фармакокинетички профил Цетиризине.

Истовремени пријем са Теофилин у дози која прелази 400 мг, помаже у смањивању укупног клиренса у плазми Цетиризине. То, пак, може узроковати кумулацију и превелико дозирање последње. Цетиризине не утиче на фармакокинетичке параметре Теофилин.

Примена у комбинацији са седативи и / или алкохол доводи до кршења концентрације.

Услови продаје

Услови складиштења

Чувати ван домашаја деце на температури до 25 ° Ц.

Датум истека

Посебна упутства

Неопходно је избјегавати истовремену примјену с опресивним централним нервним системом и / или алкохолом.

Због опасности од напада, Цетрин треба користити опрезно код пацијената са епилепсија.

Узимања лека у терапијским дозама, нема значајан утицај на брзину реакције, али возачи и људи који раде са потенцијално опасним машинама, треба имати на уму да је у току третмана са Тсетрина неки пацијенти могу повећати поспаност.

Прекорачење препоручене дозе произвођача може довести до смањења брзине реакције.

Напредна

Већина људи познаје лек због светле и незаборавне рекламе, што показује радост живота без алергије.

Овај видео тим СмартФарма креативна агенција жели да пренесе да је извор, који се сматра најтеже доба године за који пате од алергије, као и било који други сезони, може бити повезан са музиком, песама и игара, а не са непријатних симптома.

Видео реклама о Цетрину:

Ко пуца рекламе о Цетрину?

Девојка која на видеу обавља песму "Не бојим се алергија" - певачица, глумица, модел и ТВ презентер "Пеарл".

Аналоги Цетрина

Синоними: Цетиризине, Алергија, Зиртек, Зетринал, Зодак, Зинцет, Летизен, Парлазин.

Аналогни са сличним механизмом деловања: Гленцетх, Цларитин, КсеЗал, Супрастинек, Тавегил, Лоратадин, Ериус, Кетотифен, Цларидол, Цларотадине, Телфаст, Еден.

Цена Тсетрин аналога је од 56 рубаља. У том износу коштаће куповину паковања са 10 таблета овог лијека Цетиризине.

Што је боље - Тзетрин или Зодак?

Главна компонента дроге Зодак је цетиризин. Лијек произведе чешка компанија Зентива у облику капи од 10 мг / мл, сирупа 5 мг / мл и таблета од 10 мг.

Пракса примене и субјективне сензације пацијената омогућавају закључак да је основна разлика између Зодак и Цетрином бр. Међутим, ако цијена игра одлучујућу улогу у избору производа, боље је изабрати друго, јер је много јефтиније од свог колеге.

Што је боље - Цетрин или Тавегил?

Лек Тавегил произведе аустријска компанија Ницомед Аустриа ГмбХ. Као активна супстанца садржи Клемастин - једна од најчешћих генерација гистаминоблокаторов И.

Има висок холинолитичка активност, али кроз БББ пенетрира у мањим количинама од ранијих хистаминских блокатора. У том погледу, седативни ефекат код пацијената на позадини његове употребе се развија ретко - у мање од 10% случајева. У овом случају, вероватноћа седативног ефекта повећава се са парентералном администрацијом лека

Тавегил је доступан у облику таблета и у облику ињекције. Ово се користи за превенцију и лечење псеудоалергичне и алергијске реакције, и као додатни алат за ангиоедем и анафилактички шок.

ТСмах клемастин - у року од 2-4 сата, цетиризин - 1 сат. Антихистаминичка активност клемастин достигне максимум у просјеку након 6 сати, ефекат се наставља на 12 сати (понекад - у року од 24 сата). Цетиризине и наставља да ради више од 24 сата.

Дакле, предности Тавегила су добро знање и дуго искуство употребе, као и присуство ињекционог облика и ниска цена третмана.

Предности Цетрина су већи афинитет за хистаминске рецепторе типа Х1, дуже трајање деловања, ниска пропустљивост кроз БББ, одсуство тахифилаксија, нема инактивације активне супстанце са храном.

Цетиризине није заразна и седативни ефекат и, поред тога, није практично метаболизован у организму, док је Клемастин биотрансформирује се скоро потпуно (у чисти облици, супстанца се одређује у урину у врло малим концентрацијама).

Што је боље - Цларитин или Цсетрин?

Цларитин Да ли је припрема белгијске компаније Сцхеринг Плоугх Лабо Н.В. Издаје се у облику сирупа и таблета, чија је основа супстанца Лоратадин - генерација гистаминоблокатора ИИ.

Лоратадин не потенцира ефекат алкохола, је лишен седативни ефекат, не кардиотоксични, скоро не дјелује са другим лековима.

Обје методе су успјешне, али Цетрин кутане манифестације алергије Карактеристична карактеристика цетиризин је његова способност да продре у кожу.

Што је боље - Цетрин или Ериус?

Основа лека Ериус је супстанца деслоратадин - активни метаболит лоратадин, Х1-блокатор ИИИ генерације. Са свим предностима лоратадин, он показује највећу селективност за рецепторе хистамин и изузетно ретко провоцира развој нежељених реакција.

Апликација Ериус пожељно са дуготрајном терапијом таквих алергијских болести као што су хронична уртикарија или годишњи ринитис.

Аффинити деслоратадин до Х1-рецептора је 50 пута већа него у цетиризин, стога Ериус - то се доказује како у медицинској пракси тако иу клиничким студијама - јаче хистаминоблоцкер, него његов аналогни.

Компатибилност са алкохолом

Цетиризине у терапеутским дозама не потенцирају ефекте етанола (уколико његова концентрација не прелази 800 мг / Л), међутим, произвођач препоручује да се уздрже од конзумирања алкохола у периоду третмана Тсетрин.

Примена у трудноћи

Контраиндикована у трудноћи. У случају примене у периоду лактације, дете треба пренети на формулу за вештачко храњење.

Коментари Зетрина

Пацијенти у основи остављају добре критике о Зетрин-у у таблетама и сирупу. Девет људи од десет људи препоручује овај лек као врло благ, ефикасан и неалергијски лек за алергије.

Ипак, око 10% пацијената примећује да лек не даје жељени ефекат и / или проузрокује поспаност.

Колико је сирупа и која је цена таблета Тсетрин?

Цена таблета у Украјини је од 55 до 100 УАХ (у зависности од броја таблета у пакету). Дакле, пацк №20 у Харков и Дњепропетровску може да се купи за грн 64 у просеку, док је просечна цена паковања №30 - 92 УАХ.

Цена сирупа у Украјини је 36-38 УАХ (бочица од 60 мл).

Цена Цетрина у таблетама у Санкт Петербургу иу Москви је 156-270 рубаља. Просечна цена Цетрине у сирупу 125 руб.

Такође Можете Да