Називни падови за децу: упутство за употребу

Називин је познато фармацеутско средство које се широко користи у медицинске сврхе у случајевима болести ЕНТ и прехладе.

Главни активни састојак лека је оксиметазолин. Ова супстанца подстиче рецепторе а2-адренергични, доводи месту излагања, велика количина хормона адреналина и норадреналина, који смањују отока, сужава крвне судове, смањујући запремину крви у њему. Због оваквог ефекта, омогућено је носно дисање, омогућено је продирање ваздуха у синусе, количина испражњене слуз се смањује.

У ту сврху лекови се користе не само за одрасле, широко распрострањене и деценије Називина, које имају различите облике ослобађања, као што су Називин Баби, Називин Сенситив итд.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико је Називин? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 140 рубаља.

Облик издавања и састава

Активна супстанца лекова је оксиметазолин.

Дечји Низивин се пушта у раствор 0,025% и 0,01%. Основа раствора је водена. Садржи додатне компоненте: динатријум едетат, бензалконијум хлорид 50%, натријум хидрогенфосфат, натријум хидроксид 1 мл раствора. Произведено у бочицама тамног стакла од 5 мл или 10 мл са пипетом у поклопцу.

Када се примењује на децу до годину дана, капи се разблажују специјалном водом која се користи за ињекције у проценту од 1: 1 или дестилује у истој пропорци. Користи се за инстилацију у бочицу.

Фармаколошки ефекат

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис). После контакта са лека у крви на штету присаједињења мукозне вазоконстрикције јавља (артерије) у органима и ткивима, и убрзан рад срца. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело. Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Индикације за употребу

Шта помаже? Називин се користи за:

  • АРИ, ако постоји млазни нос;
  • синуситис, еустахити, средњи отитис и упале параназалних синуса за олакшање одлива слузи;
  • припремање назалних пролазака у дијагностичке процедуре;
  • алергијски и вазомоторски ринитис.

Контраиндикације

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • Деца млађа од 6 година (капљице и прскање носних 0.05%);
  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Препоручљиво је да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста.

Уз опрез треба поставити приликом употребе инхибитора МАО и других лијекова који промовишу крвни притисак, а такође и до 10 дана након повлачења ових лијекова; са повећаним интраокуларним притиском; током трудноће и лактације; са тешким облицима кардиоваскуларних болести (артеријска хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом.

Употреба у трудноћи и лактацији

Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују да су капи Називин намењени интраназалној употреби.

За децу млађој од 1 године прописани су падови од 0,01%.

  1. Новорођенчад (деца до 4 недеље) примењују се 1 капус у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  2. Деца узраста од 1 месеца до 1 године прописују 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  3. Деца узраста од 1 до 6 година треба прописати капи од 0,025% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  4. За одрасле и дјецу преко 6 година требају се прописати падови од 0,05% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Да би се обезбедила тачност дозирања, бочица од капљице 0,01% има завршену пипету са бројем капљица. Ако је прописано 1 кап, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Називин треба користити у року од 3-5 дана. Дозе изнад оних које се препоручују прописују се према лекарском нахођењу.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коми.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце.

Након дуготрајне употребе лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене, немогуће је искључити укупни ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем; у овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Интеракције лекова

Код истовремене употребе Називин са блокаторима МАО или трицикличним антидепресивима, дошло је до повећања крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Подигли смо неке повратне информације од родитеља који су користили именин за децу:

  1. Настиа. Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и тако непријатан симптом као нестанак носа.
  2. Светлана. Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим.
  3. Вера. Насивинова деца савршено се суочавају са длакавим носем у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо 3-4 дана дјечији нос, док се хладноћа одмах одмара

Аналоги

Сваки лек има аналоге који имају исти активни састојак:

  1. Нокивин - састав садржи уље еукалиптуса, које се користи за све манифестације прехладе, за жене током трудноће - са опрезом;
  2. Нозакар беба - састав укључује хидратантна средства. За све облике обичне хладне дјеце од једне до три године се не препоручују, жене током трудноће - са опрезом;
  3. Насол је лек са сличним особинама, као што је именин. Једина разлика: произведена је само као спреј и за дјецу од једне до шест година, а жене се не могу примијенити од хладноће током трудноће;
  4. Оперил - излази као капљица и спреј. Примјењују се на дјецу од двије године и више, уколико дође до прехладе. Овај лек се примењује код жена током трудноће према упутствима.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Називин Сенситив дечији

Опис је тренутно укључен 18.04.2016

  • Латинско име: Насивин Санситиве
  • АТКС код: Р01АА05
  • Активни састојак: Оксиметазолин (Оксиметазолин)
  • Произвођач: Урсапхарм Арзнеимиттел ГмбХ (Немачка), фармацеут (Француска)

Састав

  • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику капљица за децу садржи 100 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.
  • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику прскања за децу садржи 250 μг оксиметазолин хидрохлорида. Једна доза укључује 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.

Облик издавања

  • Капи у носу 0.01% - бистро раствор бледо жуте боје, 5 мл раствора у полиетиленској бочици са диспензером, једну бочицу у кутији од папира.
  • Спраи носа представљају бистар раствор бледо жуте боје, 10 мл раствора (укључујући 220 доза) у пластичној фиоли са дозатора боци у једној кутији папира.

Напомена: у бројним описима и референцама ових лекова на Интернету, можете пронаћи таква имена као "Називин за децу","Називин Баби","Називин за бебе","Називин за децу до годину дана". Званично нема дроге са таквим именима. Под именом пада оба описана облика лека: спреј за децу, 1-6 година и капи који се користе код деце испод једне године. И остала наведена имена, укључујући "Називин за бебе","Називин за децу до годину дана", Одговара само леку у облику капљица.

Фармаколошка акција

Антиконгестивна, алфа-адреномиметична акција.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Локални вазоконстриктор. Ако се упали у упалне слузнице у носу, значајно смањује отицање и запремину пражњења из носа. Нормализује носно дисање. Смањење едема носне слузокожице помаже у обнављању вентилације параназалних синуса и средњих ушију, што смањује вјероватноћу заразних компликација (синуситис, максиларни синуситис, отитис медиа). Са локалном интраназалном применом у терапеутским концентрацијама не узрокује се хиперемија и иритација слузокоже.

Са интраназалном локалном употребом оксиметазолин нема системског деловања.

Фармакокинетика

Активна супстанца почиње дјеловати за 1-2 минута. Трајање лека достиже 12 сати. Време полувремена оксиметазолин са локалном применом у носној шупљини је 34-36 сати. Око 2,1% дозе је евакуисано са урином, 1,1% - са фецесом.

Индикације за употребу

  • болести катаралног карактера или инфекције горњих респираторних тракта виралне природе, праћене издувним носем;
  • цинуситис;
  • ринитис без обзира на етиологију;
  • еустацхите;
  • Користи се пре дијагностичких процедура у носним пролазима ради елиминације едема;
  • отитис медиа.

Контраиндикације

  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • атрофијски ринитис;
  • старости мање од 1 године (за све облике лијека, осим именин Сенситив у облику капљица);
  • старости мање од 6 година (за лек у облику спреја са дозом од 500 μг / мл).

Неопходно је са опрезом преписати лек са повећаним интраокуларним притиском, артеријска хипертензија, срчана инсуфицијенција или хронична бубрежна инсуфицијенција, ангина, феохромоцитома, изражено атеросклероза, аритмије, хиперплазија простате са знацима задржавања урина, дијабетес мелитус, хипертироидизам, као и они који су примили МАО инхибитори у последње две недеље (и још две недеље након прекида њиховог пријема), Бромокриптин, трициклични антидепресиви.

Нежељени ефекти

  • Локалне реакције: кијавица, назални слузи гори, замагљен вид случајног контакта са очима, сува слузокожа носа, осећај пуноће (реактивнохиперемија) након што је дејство лека нестало. Стална континуирана употреба вазоконстриктора може довести до тога атрофија мукозних мембрананосна шупљина, тахифилаксија, поновљено отицање назалне слузокожеринитис медицинска етиологија).
  • Реакције од циркулаторни систем: повећање крвног притиска, тахикардија, осећај срчаног срца.
  • Реакције од нервна активност: вртоглавица, поремећај сна, главобоља, анксиозност, несаница, раздражљивост.
  • Остале реакције: екантхема, мучнина.

Упутство за децу Називин Сенситив (Метода и дозирање)

Сви описани облици ослобађања лека примењују се интранзално.

Упутства за капљице за дјецу (Називин беба)

Старост примене лека у облику капи дјеца Називин - до годину дана.

Дјеца млађој од 4 недеље се препоручују да узимају 1 капу средстава у свакој ноздрви до три пута дневно. Деца пете седмице живота и завршавају се са дванаестомесечним узрастом, прописују се да убацују 1-2 капи лијека у сваку ноздрву до три пута дневно.

1 капљица припреме овог облика испуштања укључује 2,8 μг оксиметазолин хидрохлорид. Пре употребе бочице, морате преокренути и капћи производ, бацајући назад глава болесног детета.

ефикасности као и следеће апликације доказати: вата примењени Називин Сенситиве 1-2 капи (у зависности од старости пацијента) и утрљајте сваки назалног пролаза изнутра.

У препоручени дози без именовања лекара, лек се може користити до недеље. Уколико се симптоми болести погоршају или ако у року од 3 дана не постоје знаци побољшања, консултујте се са лекаром. У дозама које премашују препоручени лек дозвољено је користити само под надзором лекара који присјећа.

Упутства за употребу дечијег спреја

Један 45 мл спреј се састоји од 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид.

Дозирање прскања од 11.25 μг / доза се користи код дјеце од 1-6 година: прскати 1 доза лијека у сваком носном пролазу до три пута дневно. Лијек се користи 5-7 дана. Могуће је препоручити лек само након неколико дана.

Прекомерна доза

Знаци предозирања: потискивање нервне активности, мучнина, тахикардија, повећање притиска.

Лечење предозирања: симптоматска терапија.

Интеракција

Лек успорава апсорпцију локални анестетици, повећава трајање њиховог деловања.

Када користите Називин Сенситив 2 недеље пре употребе МАО инхибитори и 2 седмице након завршетка њихове употребе, као и на позадини терапије трициклични антидепресиви или други лекови који узрокују пораст крвног притиска, постоји значајно повећање крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктора повећава ризик од нежељених реакција.

Услови продаје

Услови складиштења

Држите се даље од дјеце. Чувати на температурама до 30 ° Ц.

Датум истека

Посебна упутства

Избегавајте контакт са очима.

Препоручује се да се лек користи појединачно како би се избјегло ширење виралне или бактеријске инфекције.

Након продужене употребе лекова од обичне прехладе, укључујући оксиметазолин у великим дозама, немогуће је искључити појаву ефеката на кардиоваскуларну и нервну активност. У овим случајевима, пацијенти треба да буду опрезни када возе возила.

Аналоги

Вицкс активности Синекс, Африн Екстра, Напредна Назол, 4-Веи Назол бебе, Африн, Назол Кидс, Назоспреи, Несопин, оксиметазолинских, Нокспреи, Назол, Фасини, Саноринцхик, фервек.

Деца

Спраи 11.25 μг / доза се користи код деце од 1-6 година, а пада 0,01% - код деце млађих од 1 године.

За новорођенчад

Спраи 11.25 μг / доза је контраиндикована за употребу код деце млађе од 1 године.

Баби Називин током трудноће и дојења

Дозвољено је да се примени у присуству строгих индикација. Када трудноћа и дојење не смију прелазити препоручену дозу.

Коментари

Прегледи за децу Називин Сенситив сведочи о високој ефикасности лека у лечењу обичне прехладе. Лијек помаже за неколико минута да се поврати пролазност назалних пролаза. Прегледи скоро не извештавају о честој појави нежељених ефеката.

Цена за децу Називин Сенситив, где купити

У Русији, цена лекова у облику капљица 0.01% је 155-195 рубаља, а спреј 11.25 μг / доза 180-205 рубаља.

У Украјини, просјечна цијена пада 0,01% за дјецу приближава 57 гривна, цијена распршених распона од 50-80 гривна.

Образовање: Дипломирао је на Витебскском државном медицинском универзитету са дипломом из области хирургије. На универзитету је предводио Савјет Студентског научног друштва. Даља обука у 2010. години - у специјалности "Онкологија" и 2011. - у специјалности "Мамологија, визуелне форме онкологије".

Радно искуство: Радити у општој медицинској мрежи 3 године као хирург (Витебск ургентна болница, Лиозно ЦРХ), а истовремено са регионалним онкологом и трауматологом. Радити као представник фармације годину дана у компанији "Рубицон".

Подноси 3 рационализације предлоге о "Оптимизација антибиотика, у зависности од састава врста микрофлоре", 2 рад је освојио награду на националном такмичењу-преглед студентских научних радова (1 и 3 категорије).

"Називин Детски" за бебе

Узројени нос може изазвати различити фактори, међу којима се најчешће сматрају вирусне инфекције, алергијске реакције или инфекције бактеријама. Такви фактори често утичу на дјецу, па чак и мајке беба суочавају се са потребом лијечења ринитиса.

Деца до годину дана ринитис спречава да једу и спавају, због чега се за лијекове за елиминацију често изаберу. Најпопуларнији су вазоконстриктивни лекови, од којих је један Називин. Да ли је могуће користити у лечењу новорођенчета, како такав лек функционише и у којој дози се даје дојенчадима у ринитису?

Облик издавања и састава

Називин се производи у течном облику и практично је транспарентно решење. Има жућкаст нијансе или нема боје. Главна компонента лека је хидроксиметазолин хидрохлорид. У зависности од његове концентрације и паковања, постоје варијанте назива:

  • 0.01% капљице у носу (садржи 100 μг активног једињења у 1 милилитру).
  • Капи у носу са концентрацијом од 0,025%.
  • Насилне капи садрже 0,05% активног састојка.
  • 0.05% назални спреј.

Лек у облику капљица налази се у стакленим флашама, које имају посебну капалицу. Запремина лека са најнижим дозама (0,01%) је 5 мл, а бочице са 0,025% и 0,05% медикаментом садрже 10 мл раствора. Спраи се пакује у пластичне боце опремљене прскањем. У једној боци постоји 10 мл раствора.

Поред именаин у апотекама, такође можете наћи лек који се зове Називин Сенситив, ослобађају се у капима (0,01%) и спреј у две дозе. Такође садржи оксиметазолин као важан састојак, али су помоћне супстанце у свом саставу различите. Ако у нормалном Називин као капи видимо бензалконијум хлорид, натријум хидроксид, натријум фосфат, пречишћену воду, натријум дихидроген-фосфат и динатријум едетат, поред оксиметазолинских Сенситиве капи и воде је глицерол, лимунска киселина и натријум цитрат.

Називин за децу до 1 године: упутство за употребу

Називин за дјецу до годину дана је вазоконстриктор за топикално примјену са концентрацијом Окиметазолине хидроцхлориде 0.01%.

Облик издавања

Капљице за носну примену у облику бистре, безбојне или благо жућкастог раствора, бочице тамног стакла, капице капице, картонске туту;

Састав

Активни састојак:

Окиметазолине хидроцхлориде, 100 μг

Помоћни састојци:

50% раствор бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум фосфат дихидрата, натријум гидрокисда 1 М раствор динатријум едетат дихидрата, пречишћена вода

Фармакодинамика

Насивин 0.01% је вазоконстриктивни лек, алфа-2 адреномиметик, намењен за топикалну примену код деце од рођења до године.

Када се наноси на упаљене назалну мукозу, активна тренутна компонента (дериват имидозалина) спутава крвних судова на месту примене, смањује доток крви до вена синусима, елиминише едем горњег респираторног тракта, враћа за ваздух синусе, лакше дисање кроз нос. Акција вазоконстриктора почиње 15 минута након примене и траје 6-8 сати.

Када се примени локално, оксиметазолин хидрохлорид не иритира слузницу, не проузрокује црвенило ткива и системских реакција (када се користе у препорученим терапијским концентрацијама).

Фармакокинетика

Када се примењује локално припрему продаје у облику капи за нос, готово нема изложених системску апсорпцију, концентрација активног принципа у плазми је низак. Називин се излучује непромењеном фекалијом и урином. Полувреме лека је 5-8 дана.

Индикације за употребу у педијатријској пракси

  • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
  • Алергијски ринитис;
  • Васомоторски ринитис;
  • Еустацхиитис;
  • Отитис медиа;
  • Запаљење параназалних синуса (за обнављање дренаже);
  • Снажење дилатираних судова слузокоже са дијагностичком сврхом.

Контраиндикације

  • Преосјетљивост, индивидуална нетолеранција компоненти лека;
  • Атрофични ринитис;
  • Затворени угао глаукома.

Дозирање и администрација

Називин 0.01% се прописује за децу до годину дана. Новорођенчад (до 4 недеље) се препоручује да убризгате у сваку ноздрву 1 капу лекова 2-3 пута дневно (у ту сврху користите посебну пипету за додир са флашом).

Од 1 месеца до 1 године - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно. Такође можете нанијети медицинско рјешење на памучном брисачу и обрисати носне пролазе.

Трајање носног вазоконстриктивног лека - не више од 3-5 дана.

Интеракције лекова

Са комбинованом употребом именина са другим вазоконстрикторима за локалну примену, ризик од нежељених ефеката значајно се повећава.

Истовремена употреба капља за носима са блокаторима МАО доводи до повећања крвног притиска.

Нежељени ефекти

  • Сушење, спаљивање слузнице;
  • Реактивна хиперемија (осећај загушења назалне линије);
  • Кијање;
  • Мучнина (ретко).

Прекомерна доза

  • Тахикардија, артеријска хипертензија;
  • Мучнина, повраћање;
  • Сужење ученика;
  • Поремећаји дисања;
  • Ментални поремећаји;
  • Угњетавање функције ЦНС-а (поспаност, брадикардија, спуштање телесне температуре, артеријска хипотензија, респираторни застој);
  • Плућни едем;
  • Срчана инсуфицијенција;
  • Уз дуготрајну неконтролисану употребу лекова, могућа је развој тахифилаксије и наркоманије.

Посебна упутства

У лечењу деце млађе од годину дана, требало би избјећи продужену употребу лијека и не би требало да прелази препоручене дозе.

Оставите услове

Лијек се односи на средства ОТЦ-а.

Услови складиштења

Чувати на сувом месту, заштићено од светлости, ван домашаја деце, на температури до 25 ° Ц. Рок употребе лека је 3 године. На крају овог периода забрањена је употреба медицинског производа.

Цена именине за децу до 1 године

Просечна цена дјетета Називин у апотекама у Москви је 140-175 рублеј.

Насивин - вазоконстриктивни падови за нос са прехладом. Детаљан опис препарата.

Уобичајена прехлада са хладноће може довести до озбиљнијих болести ако не почнете благовремено и исправно лечење. Најчешће се препоручује сложен третман обичне прехладе (ринитис), уз употребу вазоконстриктора (нпр. Отривин или Тизин). Ниједно мање популарно средство је и Називин.

Пре него што наставите читање: Ако тражите ефикасан метод за отклањање обичне прехладе, фарингитиса, тонзилитиса, бронхитиса или прехладе, потрудите се да провјерите овај део сајта након читања овог чланка. Ове информације су помогле многим људима, надамо се да ће вам помоћи и! Дакле, сада се враћамо на чланак.

Васоконстриктори делују на слузницу у носу и узрокују непосредан одговор крвних судова. Пловила се сужавају дејством активних супстанци садржаних у саставу лека.

Због тога, у носној шупљини едем се смањује, што спречава нормалан пролаз ваздуха. Такође, стопа формирања слузи се смањује, његова конзистенција постаје густа. Враћа се способност слободног дисања.

Поред третирања обичне прехладе уз прехладу, потребно је почети лијечити обичну прехладу. Да би помогли долазе популарна средства (Ринза, Цолдрек), који олакшавају лоше здравље и ефективно утичу на симптоме прехладе.

У овом чланку ћемо прегледати популарни лекове Називин и све његове дозне облике. Како га користити за децу, да ли постоји погодан облик лека за децу млађу од годину дана, да ли је могуће користити за труднице и да ли је именин сигуран за лактацију - сва ова главна питања ће се овдје размотрити. А такође и сви недостаци лекова.

Лековити облици назива:

  • капљице у носу 0,05 (за одрасле);
  • спреј (за одрасле);
  • образац 0.25 (дете);
  • форма 0.01 (деца до 1 године, за новорођенчад, за бебе).

Називин се односи на вазоконстрикторне лекове (алфа-адреномиметике). То значи да активна супстанца у препарату дјелује слично адреналину, односно смањује крвне судове. Насивин је за локалну употребу - капљица и спреј за нос.

Индикације за употребу:

  • Инфективне и запаљенске болести у носној шупљини, праћене едемом мукозе (ринитис, синуситис, синуситис);
  • едем слузокожних пролаза са различитим алергијским реакцијама (алергијски ринитис, сијена грозница);
  • вазомоторски ринитис;
  • да се отклони отицање слузнице пре било какве манипулације у носним пролазима (дијагностички, хируршки);
  • за рестаурирање дренаже уз упалу параназалних синуса назалне шупљине, отитис медија и еустахитиса (запаљење Еустахијеве цеви);
  • Називин се такође користи у офталмолошкој пракси како би се ублажио алергијски коњунктивитис, као и различити неинфекцијски.

Фармаколошка акција. Фармакокинетика

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис).

После контакта са лека у крви на штету присаједињења мукозне вазоконстрикције јавља (артерије) у органима и ткивима, и убрзан рад срца. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело.

Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Називин Дропс

Називинум у капљицама названом облик лека са садржајем оксиметазолина од 0,05 мг је активна супстанца лека.

Ово бистро решење је безбојно или благо жућкасто.

Остали ексципијенти: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидроген фосфат дихидрат, пречишћена вода и остали.

Лек се производи у бочицама тамно браон стакла. За једноставност употребе постоји поклопац-пипета.

Ове капи се препоручују не само за одрасле, већ и за децу од шест година.

Начин примене: у сваком носу кап по један или два капљица не више од 3 пута дневно.

Називин се препоручује за употребу не више од 5 дана. Дозирање, које може бити веће од препорученог упутства, именује лекар који присјећа.

Спраи Називин

Спраи Називин је врло згодан за употребу. Карактерише га прецизна доза лека и економична потрошња. Спраи је равномерно прскан у носне пролазе, што резултира брзом контракцијом посуда, а дисање постаје слободно и лако. Акција је доста дуга - око 10 сати.

Састав Називин спреј укључује оксиметазолин 0,05 мг - активну супстанцу.

Друге помоћне супстанце из Називин: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидрогенфосфат дихидрата, пречишћене воде и других.

Произведено у полиетиленским бочицама са спрејом.

Спраи према упутствима прописан је за дјецу од 6 година и одрасле особе.

Начин примене: у свакој ноздрви једна ињекција не више од три пута дневно.

Лек се препоручује за употребу не више од 5 дана. Дозирање, које може бити веће од препорученог упутства, именује лекар који присјећа.

Називин за децу

За ефикасну вазоконстрикцију у носној шупљини, што ће олакшати дисање код деце, родитељи често бирају расадник именине.

У капима дјетета Називин садржи дозу активне супстанце - оксиметазолин - 0,25 мг.

Такође у саставу су помоћне супстанце: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидроген фосфат дихидрат, пречишћена вода и остали.

Насивинске капљице производе се за дјецу у тамним стакленим бочицама. За практичну употребу, поклопац се допуњава пипетом.

Лек се препоручује за децу од једне до шест година.

Закопати у свакој носници 1-2 капи не више од 3 пута дневно.

Користите не више од 5 дана.

Називина Баби за новорођенчад

Код новорођенчади се смањује способност дисања кроз уста. Као резултат назалне конгестије, дете поје мање и постаје немирно. Са акутном прехладом (ринитисом), педијатар може препоручити облик лека за бебе - Називин Баби. Деца до годину дана се не препоручују за дјецу Називин. За бебе постоји превелика концентрација активне супстанце.

Називин Баби је сигуран јер је активни састојак у препарату присутан у довољно ниској концентрацији. Шта то не чини мање ефикасним средством за сузбијање тешкоћа дисања.

Састав овог облика именина укључује оксиметазолин - 0.01 мг. и друге помоћне компоненте.

Начин примене обрасца 0,01:

Препоручује се да именима за дојенчке копају у сваку ноздрву падом не више од три пута дневно.

Насивину деци млађој од једне године не препоручује се употреба дуже од 3-5 дана, како не би довела до атрофије слузокоже у носу.

За једноставност употребе и прецизније дозирање, препарат има пипету која се оцјењује бројем капљица у њој.

Називин Баби се може разблажити са физиолошким раствором за ињекције у односу један-на-један.

Контраиндикације и нежељени ефекти

Контраиндикације за употребу спреј и капи у носу Називин:

  • могућа реакција на компоненте укључене у припрему;
  • атрофични ринитис (ринитис карактерише атрофија назне слузокоже);
  • глауком (затворени угао);
  • када се користи спреј и кап (0.05), контраиндикација је старосна доб до 6 година.

Препоручено је да се именин примењује са опрезом у употреби лекова који стимулишу повећани притисак, МАО инхибиторе и након њихове употребе у наредних 10 дана.

У тешким болестима кардиоваскуларног система, дијабетеса, тиреотоксикозе и интраокуларног притиска.

  • након наношења препарата, сувог и сагоревања слузокоже на носу, понекад може доћи и кихање;
  • на крају лека у ријетким случајевима, појаву реактивне хиперемије (сензација назалне конгестије);
  • ретко могу бити главобоље, несаница, замор и анксиозност;
  • са поновљеним предозирањем, појавом хипертензије, тахикардије.

Континуална употреба Називин спреја и капи може довести до атрофије мукозних мембрана носа и до ринитиса изазваног лијеком (зависности од дроге).

Прекомерна доза. Посебна упутства за употребу

Прекомерно знојење са називом може доћи због случајног гутања. Нарочито се односи на децу која могу пити капљице, у њиховој слободној доступности.

Знаци Називин овердосе предвиђени зенично сужење, грозница, мучнина и повраћање, поремећаји дисања, аритмију, тахикардију, плућни едем, цијаноза, хипертензије и васкуларна инсуфицијенција.

Можда настанак било каквих душевних поремећаја, угњетавања природних функција централног нервног система, који су увек праћени поспаношћу, смањење нормалне телесне температуре и артеријске хипотензије.

Ретко - заустављање дисања, срца и развоја коме.

На првим знацима предозирања, Називин хитно треба видети доктора, такође се зове вјештачко повраћање, испуштање желуца је обавезно, а активни угаљ се узима у великим количинама. Следеће - лечење симптома.

Посебна упутства за употребу:

Препоручује се да се избегне продужена употреба лека и предозирање, нарочито у погледу употребе Називина за децу.

Продужена употреба именина доводи до слабљења његовог ефекта. Након тога долази до атрофије слузнице и његове хиперемије. Муцни епител је оштећен и његове природне функције су потиснуте.

Према инструкцијама, Називин може узроковати заспаност и седацију ако се користи у дужим временима и када су дозе превазишле, стога је боље одбити управљање возилима и механичком опремом током овог периода.

Интеракција именаина са другим средствима

Називин може повећати време експозиције локалних анестетика (нпр. Лидокаин).

Немојте користити именин истовремено са другим вазоконстрикторима (нпр. Отривин или Тизин). Комбиновани ефекат ових лекова може довести до нежељених посљедица.

Истовремена употреба лекова инхибитора именина и МАО, као и антидепресива из трицикличне групе, доприноси повећању крвног притиска и поремећаја срчаног ритма.

Примена у трудноћи и лактацији

Многе будуће мајке заинтересоване су да ли је питањеин трудна. Лек током трудноће може се користити након односа користи и свих допуштених ризика за фетус. Исто се препоручује за употребу са лактацијом.

Међутим, многи лекари су склони чињеници да је именин за трудноћу и лактацију контраиндикована.

Током трудноће можете користити друге, сигурније дроге, као што је Делуфен, који се односе на хомеопатске лекове.

Такође можете користити Акуамарис за труднице, које добро испирају нос и апсолутно је сигурно.

Будите опрезни у заблуди да можете користити педијатријску форму именина током трудноће, јер је сигурнија. Заправо, то није тако. Састав дечијег именаина укључује и оксиметазолин, који је опасан по организам будућности и дојке мајке.

Аналоги

Најзастичнији аналог именина је Назол, чији активни састојак је оксиметазолин.

Такође, аналоги узимају у обзир друге лекове, који укључују оксиметзолин: Кнокпреи, Фазин и други.

Трошкови лекова у одмерку варирају у зависности од дозног облика.

Цена обичних падова: 110-130 рубаља.

Спраи: 140-160 рубаља.

Дјечија верзија капи: 120-140 рубаља.

Образац за дојенчад: 130-150 рубаља.

Употреба именина треба да буде умерена, тако да то не доводи до непријатних последица.

Користите лек који не треба више од 5 дана. Ако симптоми наставе, молимо контактирајте свог доктора. Такође, лекар који вам је присутан ће вам рећи да ли можете користити лек током трудноће и дојења. Називинство за труднице не може се узимати у неограниченом смислу у сваком случају, може негативно утицати на тело будуће мајке и детета.

Када вам је потребно брзо и ефикасно ријешити проблем загушења носу код дјетета, користите кали дијете Називин. За најмлађе пацијенте се користи варијанта Називин за бебе. Трошкови дроге у односу на њихов мир и смирење њихових родитеља нису висока.

Текст изнад и коментари које су написали читаоци су чисто информативни и не позивају на самотретање. Посаветујте се са специјалистом о својим симптомима и болестима. Код лечења са било којим лековима као смерницом, увек користите упутства која долазе са њим у пакету, као и препоруке вашег лекара.

Да не би пропустили нове публикације на сајту, могуће их је примити путем е-маила. Субсцрибе.

Желите да се решите болести носу, грла, плућа и прехладе? Онда проверите овде.

Вредно је обратити пажњу на друге лекове за нос:

Називин за новорођенчад

Лек "Називин" је локални вазоконстриктивни лек прописан за ЕНТ болести. Прво, прописано је за хладноћу. Активни активни састојак лека је оксиметазолин. Доступан у облику прскања или капљица готово провидне безбојне или жућкасте боје.

Озбиљност болести

Немојте мислити да је млијечи нос благо, брзо проливање болести. Одрасли не увијек лако толеришу млазни нос, а за бебе то је озбиљан проблем.

Ако мала дијете има млијецани нос, постаје тешко живјети. Нос пролази или удара, тешко је дишати, излијева дуде, одбија груди, иако је гладан. Клинац не добија довољно кисеоника, јер не зна како да удише кроз уста. Тајни слузи затварају носне пролазе, исцрпљују се у грлу, заобљеним у ушима. Овај носни нос може довести до отитиса или бронхитиса.

Ако се млазни нос наставља дуго времена, а бочица се не чисти, дебео пражњење доводи до патње и смањује квалитет живота. Љубавни родитељи не чекају док носни нос не оде и окреће се педијатру, не губи време. Педијатар или лекар ЕНТ треба да испита дијете и препоручује лек за обичну прехладу. Најефикаснији вазоконстриктор данас је Називин за дојенчад.

Узроци хладноће

До два месеца, док је беба веома мала, узроци појаве хладноће могу се разликовати од оних које се појављују код старијег детета.

  • Болести респираторних органа, вирусне инфекције, грипа. Често почињу са уобичајеном прехладом и отицањем назофарингеалне мукозе.
  • Алергијске реакције на различите стимулише се манифестују издувним носом, кијањем, отицањем мукозних мембрана.
  • Физиолошки ринитис новорођенчади је лучење назалне слузи. ЕНТ органи бебе су и даље неразвијени, а назофаринкс не функционише довољно добро.

Без обзира на разлоге, ако се прехладите, одмах се обратите лекару. Ако се грозница, кашаљ, плакање, губитак апетита дода на хладно, хитно позовите доктора код куће. Лекар ће прописати неопходне лекове, од којих се један може назначити.

Здрави за хладноћу

Главни проблем током млијечног носа није толико назална слуз, пошто је оток слузокоже у носној шупљини. Пуффинесс затвара назалне пролазе и омета слободно дисање бебе. Посебно је тешко дисати када заспите и током сна.

За уклањање отока носне слузокоже, лекар прописује вазоконстрикторне лекове. Наравно, капљице у изливу не третирају основну болест, али смањују формирање назалних секрета и отклања оток. Нозни пролази су очишћени, дисање се обнавља, стање детета се побољшава.

Лекови из обичног прехлада подијељени су на лекове са кратким, средњим и дуготрајним дејством. Упутство за употребу сваког препарата садржи све информације о томе (укључујући и трајање изложености). Морате пажљиво прочитати оно што третирате бебу.

Кратко дејство лекова Напхтхисине, Виброцил, Санорин, Назол-Баби завршава се за 4 сата. До 8 сати Отривин, Тизин. Дуже дејства лекови, на пример, Називин, раде дуже.

Називин

Називин је именован у сложеном третману болести ЕНТ. Цориза за прехлада респираторних болести и акутних респираторних инфекција може се лако третирати са именином. Са ринитисом, синуситисом, коњунктивитисом, синуситисом, отитисом, треморима, они такође прописују називин.

Називне капи капи се користе локално за предвиђену сврху. Насивинова вазоконстрикторска способност уклања отицање слузокоже носа, грла и коњунктива. У року од 15 минута након примене, постоји олакшање, а скоро 8 сати беба је лакше дисати.

Дјечији облици Називин

Ако лекар није одредио другу, купити посебне дјечије облике лекова за новорођенчад. У именину, за бебе, концентрација активне супстанце је смањена, али његова активност је довољна да се ублажи стање мрвица.

Капљице су доступне са диспензером за пипете, што олакшава употребу и тачан број капи. Лек се издаје у апотекама без рецепта, али за децу до годину дана бољи је ризик и прати препоруке специјалисте.

Како користити

Називин се често прописује новорођенчадима, и они добро толеришу. Пре употребе назалних капљица, родитељи треба да избришу назалне пролазе бебе. Дакле, лек ће деловати брже и лакше уклањати оток. Најбоље време за чишћење излива је после купања. Када се беба загријава и распада, слуз ће делимично изаћи сам по себи.

Прочистити пуњени нос са флагелумом од памучне вуне или турундоцхкои. Ово је најсигурнији начин. Док чишћете бочицу помоћу ватре, држите главу бебе како не би случајно наношили ножне пролазе. Мекана гумена крушица добро очисти. Уз помоћ, слуз једноставно и безболно се протеже од назалних пролаза. Најчистије је усисавање садржаја назофаринксног електрона или вакуумског аспиратора. Шта год да чисте, алат за чишћење у носном пролазу убризгава се 1-2 цм, не више!

У очишћеном носу кап по именуин пада. Ако лекар није прописао да се лечи другачије, онда пада 1 кап у сваку носницу. Ово је довољно за бебе. Посматрајте мрвицу, након 15 минута дисање постаје глатко и бесплатно. Дете престаје да буде маскирно и мирно усисава груди или заспи.

Капљице назива се користе 3 пута дневно. Довољно мали до 1 мјесец, 2-3 инстилације, бебама до годину дана дозвољено је копати 1-2 капи 3 пута дневно. Називин је ефективан током 8 сати, тако да тричасовна инстилација пружа слободно дисање беби 24 сата.

Да бисте третирали Баби Баби, наставите са три, највише пет дана. За то време пролази млазни нос. Ако видите да у току 3 дана лек не ослобађа симптоме, онда је узрок болести различит. Не оклевајте да се обратите лекару за савет.

Зашто ти треба лијечити хладноћу?

За новорођенчад, нарочито у првим месецима живота, било која болест је фатална. Навикли смо на третирање хладноће као лако непријатне болести, која се често одваја од себе. Мало дете не може рећи како му то спречава проток или оптерећење, како му боли глава, колико му је лоше. Код новорођенчади, обична прехлада понекад доводи до озбиљних болести и чак гушења.

Често носни нос изазива компликације. Ово је губитак тежине, и чишћења на носу и сунђери, и болне кору у назалним стазама. Озбиљни проблеми са видом, слухом и додиром често почињу хладно.

Неправилан и неблаговремени третман обичне прехладе често доводи до озбиљних посљедица. Зато родитељи треба озбиљно схватити проблеме новорођенчета. Држите се у сталној комуникацији са педијатарима који се похађају, тако да он зна све о вашем детету и може да направи прави састанак.

Опрез!

Неконтролисана употреба вазоконстриктивних лекова доводи до озбиљних посљедица, до губитка свијести. Зато немојте само-лекове! Шта год да је доктор, он има више знања из области медицине, његове препоруке ће дати прави ефекат.

Неке мајке неконтролисано купују и убацују мрвице у леђа или очи. Ако користите специјално дијете Називин, онда има и контраиндикације. Без консултација са педијатром, користите је не више од 3 дана.

Важна напомена: капи за нос не могу да капају у очи, јер негативно утичу на вид.

Не почините лечење самостално, не одлажите време, назовите окружног педијатра код куће. Ако нема температуре, посетите клинику. Немојте говорити о запошљавању, у здравственим установама новорођенчади се не окреће.

Као и сваки лек, Називин има контраиндикације, нежељене ефекте, реакције од превеликог зрачења, које ће лекар узети у обзир приликом прописивања. Пажљиви родитељи пажљиво проучавају упутства леку како би избегли нежељене ефекте. Покушајте да добијете телефон лекара који је присутан, тако да у случају нестандардне ситуације можете брзо да се консултујете са њим и учините све како бисте помогли стању бебе.

Називин за децу

Аналоги

  • Африн;
  • Викс Ацтиве;
  • Насол;
  • Насосфера;
  • Несопин;
  • Кнокпреи;
  • Окифрин;
  • Сиаллор Рено;
  • Фазин.

Просечна цена на мрежи *, 170 р. (0.01% в / в 5 мл)

Где купити:

Упутства за употребу

Називин за децу је немачки лек за АРИ третман. Доступан у облику капљица. Производ има благо дејство и погодан је за лечење деце од рођења.

Индикације

Лек је намењен за лечење акутних респираторних обољења са млаким носем код деце.

Главне индикације за његову употребу:

  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • запаљење параназалних синуса са средњим отитисом и еустахитисом (за обнављање дренаже);
  • припрема за испитивање назалних пролаза (за елиминацију едема).

Дозирање и администрација

Називин је сахрањен у назалним пролазима. Да бисте третирали бебе, можете да користите други метод: примените решење на вату и нанесите ноздрве.

Дјеца до 1 године се прописују лијеком у концентрацији од 0,01%. За тачност дозирања на бочици, постепена је пипета са ознакама броја капљица.

Дозирни режим: код дојенчади млађих од 4 недеље - 1 кап у свакој ноздрви 2-3 пута дневно, затим 1-2 капи.

Дјеца од 1 до 6 година старости су прописана у концентрацији 0,025%. Режим дозирања: 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Максимално трајање употребе алата је 3-5 дана. Даљи третман је могућ само на основу савета педијатра и под његовим надзором.

Контраиндикације

Апсолутне контраиндикације за употребу Називин:

  • атрофични ринитис;
  • нетолеранција компоненти лека;
  • глауком затвореног угла.

Уз опрез, лек је прописан за следеће болести:

  • висок интраокуларни притисак;
  • тешке болести срца и крвних судова (хипертензија, ангина пекторис);
  • дијабетес мелитус;
  • тиротоксикоза.

Трудноћа и лактемија

Ако је жена трудна или доје, она не смије прекорачити препоручену дозу. Користите лек само уз дозволу доктора - ако одлучи да ће користи за мајку премашити ризик од компликација за фетуса и бебу.

Прекомерна доза

Када је предоминантан код предоминате, симптоми као што су:

  • мучнина са повраћањем;
  • цијаноза коже;
  • сужење ученика;
  • повећање температуре и притиска;
  • аритмија;
  • колапс;
  • угњетавање срчане активности;
  • плућни едем;
  • респираторни поремећај.

Постоје и менталне поремећаји и ЦНС депресија, што је праћено заспаност, нижа телесна температура и притисак, брадикардија, заустављање дисања, чак и кома.

Ако је предозирање узроковано уношењем лека, неопходно је испирање погођене особе са стомаку и дати активни угаљ.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Састав

Садржај флашице је скоро прозирна текућина, безбојна или жућкаста. Активна супстанца у препарату је оксиметазолин у концентрацији од 0,01% (одговара 0,1 мг у смислу чисте материје) или 0,025% (0,25 мг).

  • раствор бензалконијум хлорида 50%;
  • дихидрат едетат дихидрат;
  • натријум дихидроген фосфат дихидрат;
  • натријум хидрогенфосфат дихидрат;
  • раствор натријум хидроксида;
  • вода за ињекције.

Фармакологија и фармакокинетика

Називин припада групи алфа-адреномиметика. Лек има вазоконстриктивни ефекат. Примјењује се локално на упаљену носну слузницу, због чега се њен едем смањује. Такође, запремина пражњења из носа се смањује, па почиње да дише.

Како пролази мукозна мембрана под утицајем Називина, обновљена је зрачење параназалних синуса и средњих ушних шупљина.

Ово елиминише ризик од бактеријских компликација - синуситис, отитис медиа, максиларни синуситис.

Када се узме у обзир режим дозирања, лек не иритише слузницу и не изазива хиперемију. Акција лекова почиње неколико минута након наношења. Ефекат траје до 12 сати.

Интеракција са другим лековима

Насивинске капи се не смеју користити истовремено са инхибиторима МАО и трицикличним антидепресивима. Такве комбинације изазивају повећање притиска.

Треба пажљиво користити када комбинујете називин са другим вазоконстрикторима.

У таквим случајевима повећава се ризик од нежељених ефеката.

Датум истека

Услови складиштења

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Услови за одлазак из апотека

Лекарски рецепт није потребан.

Коментари

(Оставите повратне информације у коментарима)

[су_куоте ците = "Инга, Ужно-Сахалинск"] Од 11 месеци користимо дечији назив. Неколико минута након инстилације удара малим млазом. Бочица лекова је врло згодна - испада да се брзо капље. Ово је важно - моје дијете је немирно. У последње време, сам сам почео да га третира именин. У почетку сам помислио да би за одрасле особе имао слаб ефекат, али није било могућности да одлазе у апотеку, а капи су већ били у кабинету за кућну медицину. Испоставило се да сам погрешио. Помогао ми је и дечији именин - он је скинуо опуштеност и олакшао бол у носу. [/ су_куоте]

[су_куоте ците = "Света, Чељабинск"] Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим. [/ су_куоте]

* - Просјечна вриједност међу неколико продаваца у вријеме праћења није јавна понуда

Оставите повратне информације о леку Откажи одговор

Популарно:

Конзултација доктора је бесплатна.

Без прљавог трика. Само оставите своје питање у коментарима и специјалиста ће одговорити на то.

Комплетна листа (више од 150 комада) са ценама се редовно ажурира.

Идентификујте гљивицу по фотографији

Када одлазити код доктора? Предлажемо да сазнате како глисте на ноктију гледају у различите фазе.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Како уклонити брадавице?

Брадавице код деце, папилома и кондилома код одраслих, шта је опасно да их уклоните код куће?

Дрога код жена

Поремећај или вагинална кандидоза није позната свакој другој жени.

Дерматитис: фотографија и опис

Могуће је да мрље на кожи уопште није гљива. Успоредите фотографију да бисте се уверили.

Ако постоји карактеристичан осип, онда треба да се обратите лекару, или бар апотекама.

Кандидиаза код мушкараца

Представници снажне половине човечанства из неког разлога верују да је дршек прерогатив жена, али није.

Од третирања гљивице

Списак лекова за различите врсте гљивица. Масти, креме, лакови, супозиторије, таблете - упоређивање, прегледи, трошкови.

Тест за докторе

Проверите своје знање о дерматологији, ако сте стручњак или студент.

Такође Можете Да