Транснон

Опис је тренутно укључен 09.07.2015

  • Латинско име: ДЛИАНОС
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин
  • Произвођач: Сандоз Привате Лимитед (Индија)

Састав

Ксилометазолин хидрохлорид, натријум дихидроген-фосфат дихидрат, динатријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, бензалконијум хлорид, натријум хлорид, дестилована вода.

Облик издавања

  • Капљице Насала за дјецу назалне 0.05% као бистро рјешење у стакленим флашама 10 мл са капутом за капање у картонским паковањима.
  • За прскање 0,1% носног раствора у полиетиленским бочицама 10 (15) мл са небулизером у картонским паковањима.

Фармаколошка акција

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Активна компонента лека - ксилометазолин хидрохлорид - има способност, с локалном примјеном, да уске судове носне слузокоже, чиме се смањује хиперемија, отеклина и секрет слузи. У терапијским дозама - побољшава носно дисање и не надражује слузницу носу. Терапеутски ефекат долази 10-15 минута и траје 5-12 сати.

Фармакокинетика

Припрема се практично не апсорбује, сходно томе, нема података о фармакокинетици.

Индикације за употребу

Симптоматски третман ринитис различита етиологија, средње отитис средњег ува, за одводјење емисија током синуситис, еустахити, риноскопија.

Контраиндикације

Повећан крвни притисак, изговарано атеросклероза, тахикардија, атрофијски ринитис, глауком, преосетљивост на лек, хипертироидизам, старост до 6 година (спреј).

Додијелите пажљиво када аденомом простате, старост до 2 године (носни капци), дијабетес мелитус.

За трудноће и лактација прописује само лекар са условом строгог поштивања препоручене дозе. Немојте узимати лек дуго времена.

Нежељени ефекти

Честа или продужена употреба лека може изазвати сувоћу, запаљење, иритацију слузнице назофарингеуса, хиперсекретију слузи и кијање. Мање уобичајени едем носне слузокоже, повишен крвни притисак, тахикардија, аритмија, повраћање, несаница, оштећење вида, алергијске реакције, главобоља, депресија.

Танос, упутства за употребу

Капи Закопати у сваком узаљу наизменично, прелиминарно очистити од слузи носне шупљине. Дозирање за дјецу млађу од 6 година: 1-2 капи у носним пролазима два пута дневно, преко 6 година - 2-3 капи у носним стазама 3-4 пута дневно.

Спреј 0,1% Насал је намењен одраслима и дјеци након 6 година: једна ињекција у носни пролаз, три процедуре дневно.

Прекомерна доза

Постоји повећање нежељених ефеката.

Интеракција

Лек се не може применити истовремено антидепресиви (трициклични) и инхибитори моноаминог оксидазе.

Дрип дроп: упутства за употребу

Састав

1 мл препарата садржи:

Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг.

Помоћни састојци: бензалконијум хлорид, натријум-фосфат моно-супституисан, натријум фосфат дисупституисан, динатријум едетат, натријумхлорид, пречишћена вода.

Опис

бистро, безбојно, без мириса.

Фармаколошка акција

Ксилометазолин спада у групу локалних вазоконстриктора (деконгестива) са а-адреномиметичком акцијом. Алфа-адреностимулатор, ксилометазолин изазива сужење крвних судова носне слузокоже, чиме се елиминише едем и хиперемија назофарингеалне слузокоже. Лек олакшава носно дисање са ринитисом. У терапијским концентрацијама, не иритише мукозну мембрану, не изазива хиперемију. Акција долази за неколико минута и траје неколико сати.

Фармакокинетика

Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

Индикације за употребу

Рхинитис (ринитис) различитог поријекла, укљ. ринитис изазван хладним, алергијским ринитисом, сененим грозницом (сијена), синуситисом.

Просечан отитис медиа (да смањи едем слузнице назофарингеуса).

Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације

Преосетљивост на компоненте лекова, закратоуголнаиа глаукома, атрофични ринитис, трансфеноидно уклањање хипофизе, хируршке интервенције на менингима (у анамнези).

Трудноћа и лактација

Није препоручљиво користити Таннос током трудноће. Уз дојење, требало би да примените мере опреза са опрезом.

Дозирање и администрација

За кап носа 0.05% - текст брошуре

За дојенчад и децу млађу од 6 година користите носни пролаз 1 или 2 пута дневно; не би требало више користити

За дјецу старијих од 6 година, 2-3 капи се примјењују за сваки носни пролаз 3-4 пута дневно.

Нежељени ефекат

Из респираторног система

Тониц може изазвати благу краткотрајну иритацију (запаљење или сувоћу носне слузокоже), нарочито код пацијената са осјетљивом слузницом носа. У неким случајевима ово може довести до повећања едема назалне слузокоже.

Продужена и честа употреба и употреба високих доза може узроковати ринитис наркотика. Ово може довести до непоправљивог оштећења носне слузокоже са формирањем кракова.

Од нервног система ретко - главобоља, несаница, умор.

Од кардиоваскуларног система ', ретко - палпитације, повећан срчани удар, повећан крвни притисак.

На делу имуног система ретко се јављају алергијске реакције (укључујући диспнеја и ангиоедем).

У случају појаве наведених нежељених реакција или реакција које нису поменуте у овом упутству, потребно је консултовати лекара.

Прекомерна доза

Било је ретких случајева предозирања код деце. Када је дошло до превелике дозе, симптоми као што су убрзање и неправилан откуцаји срца, повећани крвни притисак, понекад конфузија. Потребан је симптоматски третман под медицинским надзором.

Интеракција са другим лековима

Системски ефекат ксилометазолина може се побољшати када се истовремено користи са инхибитори моноаминог оксидазе и три- или тетрацикличним антидепресивима, посебно у случају превелике дозе ксилометазолина.

Функције апликације

Утицај на способност вожње возила и рад са механизмима

Уз дуготрајно коришћење великих доза, могуће је развити системско дејство са кардиоваскуларним ефектима.

Предострожности

Немојте користити више од 7 дана заредом: продужена или прекомерна употреба може проузроковати повећану секрецију едема слузи и слузокоже. Не прекорачите препоручене дозе.

Требало би се користити са опрезом код пацијената са преосјетљивошћу према симпатомиметици, што се манифестују симптоми као што су несаница, вртоглавица, тремор, срчана аритмија и високи крвни притисак.

Требало би се користити са опрезом код пацијената са хипертензијом, кардиоваскуларним обољењима, хипертироидизмом, дијабетес мелитусом.

Код деце млађе од 2 године, Зонос треба користити по упутствима лекара. Код деце млађе од 6 година, Кунос треба да се примењује под надзором одраслих.

Облик издавања

За 10 мл у тамној стакленој бочици са поклопцем алуминијума са навојем, опремљен системом за контролу првог отварања са пипетом за завртње. Пипета поклопца се пакује у запечаћен пакет од полиетилена ниске густине. Бочица с поклопцем за пипету и упутства за употребу ставља се у паковање од картона.

Услови складиштења

Датум истека

3 године. Немојте користити након датума приказаног на пакету. После отварања пакета је 1 месец.

Транснон

Форнос: упутство за употребу и рецензије

Латинско име: Длианос

АТКС код: Р01АА07

Активна супстанца: ксилометазолин (ксилометазолин)

Произвођач: Сандоз Привате Лимитед (Индија)

Ажурирајте опис и слику: 01/03/2018

Цене у апотекама: од 63 рубља.

Тониц је препарат са локалном вазоконстриктивном акцијом, који се користи за ослобађање носног дисања у ринитису.

Облик издавања и састава

Лек се ослобађа у следећим дозним облицима:

  • Насал пада на 0,05% деце: Раствор без мириса, безбојна, прозрачна (10 мл у тамним стакленим бочицама са алуминијумским навојним затварачем и ометање евидентне системом, комплетан са навојним затварачем пипете полипропилен / гума / полистирена, запечаћен у кесица полиетилена ниске густине, 1 бочица у картонској кутији);
  • Насал Спраи 0.1% раствор без мириса, безбојна, прозрачна (у 10 мл ампуле са млазом полиетилена ниске густине и поклопцем са навојем од полиетилена високе густине, са првим системом контроле отварање, према боци 1 у картонској кутији).

У 1 мл лијека садржи:

  • Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид - 1 мг (носни спреј), 0,5 мг (носне капи за децу);
  • Помоћне компоненте: натријум дихидроген фосфат дихидрата, натријум хлорид, натријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, бензалконијум хлорид, дестилована вода.

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Тониц је вазоконстриктор за локалну примену у ЕНТ пракси. Ксилометазолин, активна компонента лека, припада групи локалних вазоконстриктора (деконгестанти) са алфа-адреномиметичком акцијом.

Механизам дјеловања заснива се на сужењу крвних судова носне слузнице, што доводи до отклањања едема и хиперемије слузокоже нозофаринкса.

Са ринитисом, Внанос олакшава носно дисање, користи се у терапеутским концентрацијама, слузница не надражује и не изазива хиперемију ткива.

Акција се развија током неколико минута, а трајање је до 10 сати.

Фармакокинетика

Код топикалне примене, ксилометазолин практично није апсорбован, концентрације у плазми су испод границе детекције.

Индикације за употребу

  • Акутне респираторне болести (АРИ), праћене ринитисом (рунни нос);
  • Акутни алергијски ринитис;
  • Еустацхиитис;
  • Синуситис;
  • Поллиноза;
  • Просечан отитис средство (за уклањање едема назофаринкс слузокоже).

Према упутствима, Внесхнос се такође користи за припрему пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације

  • Тахикардија;
  • Артеријска хипертензија;
  • Тешка атеросклероза;
  • Атрофични ринитис;
  • Хипертироидизам;
  • Глауком;
  • Хируршке интервенције на мембранама мозга и / или кичмене мождине у анамнези;
  • Период трудноће;
  • Деца млађа од 6 година (носни спреј 0,1%);
  • Преосетљивост на компоненте раствора.

Релативно (ОТ треба користити са опрезом, због вероватности компликација):

  • Хиперплазија простате;
  • Диабетес меллитус;
  • Деца млађа од 2 године (носне капи за децу 0,05%).

У периоду дојења (лактације) лек се може користити само након темељите процене односа између користи за мајку и могућег ризика за дијете.

Упутство за употребу: Дозирање: метода и дозирање

Носиоци се администрирају интраназално.

Насал спреј 0,1%

Дјеци старијим од 6 година и одрасли су савјетовани да уложе 1 ињекцију из небулизатора у сваки носни пролаз (ако је потребно, поновљено пресовање), 3-4 ињекције дневно.

За оптимално примање спреја,

  1. Држите прскалицу вертикално, показујући млазницу горе;
  2. Убаците млазницу у носни пролаз;
  3. Оштро и брзо притисните прскалицу 1 пут, док у ваздух удишете мало ваздуха;
  4. Без отварања небулизера, уклоните млазницу.

Насалне капи за децу 0.05%

Препоручује се деци од рођења до 6 година да убаце 1-2 капи у сваки носни пролаз, 1-2 пута (максимално - 3 пута) дневно. Дјеца старија од 6 година примљени у сваки кап по 2-3 капи 3-4 пута дневно.

Не прелазите препоручену дозу у упутства.

Нежељени ефекти

  • Честа и / или дуготрајна употреба: сувоћа и / или иритација слузокоже нозофаринкса, мршављења, хиперсекретије слузи, сагоревања, кихање; ретко - тахикардија, палпитације, аритмије, отицање назалне слузнице, повишен крвни притисак, несаница, главобоља, оштећење вида, повраћање, системски алергијски одговори;
  • Дуготрајна употреба високих доза: ретко - депресија;
  • Прекомерна доза: повећана нежељена дејства (препоручује се симптоматска терапија).

Прекомерна доза

Главни симптоми: повећане нежељене реакције (у облику тахикардије, аритмије, повишеног крвног притиска); у неким случајевима конфузија.

Терапија: симптоматска, под медицинским надзором.

Посебна упутства

Овај лек није намењен за продужену употребу, на пример, у случају хроничног ринитиса (ринитиса).

Утицај на способност управљања моторним превозом и сложених механизама

Током терапије, пацијенти треба да узму у обзир да употреба ксилометазолина који прелази препоручене дозе може утицати на способност концентрације и брзину психомоторних реакција.

Примена у трудноћи и лактацији

  • трудноћа: терапија је контраиндикована;
  • Период дојења: Примена Лекови могу бити под медицинским надзором након процене односа између очекиване користи и могућег ризика.

Примена у детињству

  • капљице: До две године употребљавајте са опрезом;
  • Спраи Проанос: до 6 година терапије је контраиндикована.

Интеракције лекова

Трициклични антидепресиви и инхибитори моноаминог оксидазе нису инкомпатибилни са ксилометазолином.

Аналоги

Длианос аналози су: Грипостад Рено Бризолин, ксилитол, Галазолин, ксилометазолин хидрохлорид, ксилометазолин-Русфар, Др. Тхеисс Назолин, Ксимелин, Ринонорм, Ринорус, Назенспраи, Отривин, Ксило Тизин, Риностоп Снооп, Фармазолин.

Услови складиштења

Чувати на сувом, тамном месту које је неприступачно за дјецу на температури до 30 ° Ц.

Рок употребе - 3 године.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Коментари Вонас

Према већини прегледа, Пренос у облику спреја се процењује као погодан, јефтин и ефикасан лек. Приметно је да има брз и дуготрајан ефекат, има економску потрошњу. Прегледи капљица Зоноса су такође у већини случајева позитивни, пацијенти тврде да је лек у овом облику ослобађања ефикаснији са назално загушћеношћу.

Неки корисници приписују вјероватност нежељених реакција и навика на недостатке.

Цена дроге у апотеци

Ест Длианос цена: 0.05% капи за нос (1 боца од 10 мл) - 67-86 РУБ, 0.1% Насал Спраи (1 боца 10 мл) - 83-108 Руб..

Дрип дроп 0,05% 10мл боца-дроппер

Дрип дроп фор цхилдрен 0.05% 10 мл

За кап носа 0.05% 10 мл

За спреј спреј 10% бочице

За распршивање се зове. 0,1% 10мл н1

Носни носни спреј 0,1% 10 мл

За наношење спреј 1 мг / мл 10 мл

Образовање: Први Московски државни медицински универзитет именовани по И.М. Сецхенов, специјалитет "Медицински бизнис".

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Некада је било да зевање обогаћује тело кисеоником. Међутим, ово мишљење је одбачено. Научници су доказали да зивање, особа хлади мозак и побољшава његове перформансе.

Током рада, наш мозак троши количину енергије једнаку жаруљици од 10 вати. Дакле, слика истопљене сијалице у време занимљиве мисли није тако далеко од истине.

Просјечни животни вијек лијекова је мањи од десничара.

Амерички научници су вршили експерименте на мишевима и закључили да сок лубенице спречава развој артериосклерозе крвних судова. Једна група мишева пила је обичну воду, а другу - сок лубенице. Као посљедица тога, посуђе друге групе биле су без плочица холестерола.

Поред људи, само једна жива ствар на планети Земљи - пса - пати од простатитиса. То су наши најтраженији пријатељи.

Током кихања наше тело потпуно престаје да ради. Чак и срце стане.

У Великој Британији постоји закон према којем хирург може да одбије да уради операцију пацијента, ако он пуши или је вишак килограма. Човек мора да одустане од лоших навика, а онда му можда неће бити потребна операција.

Када љубитељи пољуби, свака од њих губи 6,4 кцал у минути, али размјењују готово 300 врста различитих бактерија.

Познати лекови "Виагра" првобитно су развијени за лечење артеријске хипертензије.

Најрелецнија болест је Куруова болест. Само су представници племена Форес у Новој Гвинеји болесни. Пацијент умире од смеха. Сматра се да је узрок болести исхрана људског мозга.

Са редовном посјетом соларијума шанса за развој кожног рака повећава се за 60%.

Постоје веома радознати медицински синдроми, на пример, узнемирујуће гутање предмета. У стомаку једног пацијента, пате од ове маније, пронађено је 2500 предмета.

Јетра је најтежи орган у нашем телу. Просечна тежина је 1,5 кг.

Највиша температура тела забележена је у Виллие Јонес (САД), која је у болницу ушла на температуру од 46,5 ° Ц

Стомак човека добро се бави страним предметима и без медицинске интервенције. Познато је да желудачки сок може растворити чак и новчиће.

Салвисар је руски лек против болести различитих болести мишићно-скелетног система. Показује свима који активно тренирају и време од.

Транснон

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Внанос је лековити препарат са антицантестивном акцијом за локални третман болести ЕНТ. Лек изазива сужење крвних судова носне слузнице, ублажава едем и испирање, олакшава носно дисање.

Облик издавања и састава

Лек се ослобађа у облику капљица и спреја за нос, чији главни активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид.

Следеће супстанце су коришћене као помоћне супстанце у припреми:

  • Дропс - натријум дихидроген фосфат дихидрата, бензалконијум хлорид, натријум-хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода;
  • Спраи - бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.

Капљице се производе у тамној стакленој бочици од 10 мл са поклопцем од алуминијума са поклопцем за пипету; Спреј - у боцама од 10 и 15 мл, опремљеним небулизером.

Индикације за употребу

Према инструкцијама, Тоонос се примењује када:

  • Поллинозе;
  • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
  • Акутни алергијски ринитис;
  • Еустацхите;
  • Синуситис;
  • Средњи отитис у циљу смањења едема назофарингеалне слузокоже;

И такође припремити пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Контраиндикације

Према упутствима, Форос је контраиндикована за употребу када:

  • Тахикардија;
  • Артеријска хипертензија;
  • Глауком;
  • Тешка атеросклероза;
  • Хипертироидизам;
  • Атрофични ринитис;
  • Присуство пацијента је преосетљиво на компоненте прскања и капљица;
  • Присуство анамнезе хируршких интервенција на менингима;

као и током трудноће, дојења и у доби од 6 година (спреј).

Доснос пажљиво постављен:

  • Са дијабетес мелитусом;
  • У доби од 2 године (пада);
  • Са хиперплазијом простате.

Дозирање и администрација

Капљице и пропански спреј су намењени интраназалној употреби.

Насалски спреј се прописује за дјецу старију од 6 година, а одрасле особе за 1 ињекцију у свакој ноздрви 3-4 пута дневно.

За убризгавање, небулизер мора бити постављен вертикално, усмеравајући млазницу нагоре. Затим се млазница поставља у носни пролаз и оштро притиска на небулизер. Без отварања небулизера, уклоните млазницу.

Да би се осигурала оптимална примена лека, током ињекције потребно је удисати ваздух кроз нос.

Насилне капи препоручују деци до 6 година 1-2 капи 1-2 пута дневно (не препоручују се више од три пута дневно); деца старија од 6 година - 3 пута дневно за 2-3 капи.

Нежељени ефекти

У примени Длианос може развити нежељене ефекте као што су иритације и сувоће назофаринкса слузокоже, слузи хипосекрецијом, пецкање и пецкање у носу, кијања (посебно са дугом или сувише честе употребе Длианос).

Понекад могу се појавити и палпитације, едем назалне мукозе, аритмија, тахикардија, повраћање, повишен крвни притисак, несаницу, системске алергијске реакције, главобољу, визуелне сметњи, депресије (дугачке и учесталу употребу).

Посебна упутства

У примени таксона треба имати у виду да:

  • Лијек није намењен дуготрајној употреби;
  • Прекомерно дозирање лека манифестује повећани нежељени ефекти. У таквим случајевима је индицирана симптоматска терапија;
  • Лек је некомпатибилан са трицикличним антидепресивима и инхибиторима МАО.

Аналоги

Структурни аналоги Заноса су следећи препарати: Галазолине, Ксилен. Ксилометазолинских, Ксилобене, Ксимелин, Носолин, Отривин, Олинт, Ринонорм, Ринорус, Снооп Риностоп, Санорин, Тизин, Еспазолин, Фармазолин, Евказолин, Супрема-Ера, Риномарис и други.

Услови складиштења

Водоноси се чувају на температури до 30º не дуже од три године на местима која нису доступна деци.

Пронашли сте грешку у тексту? Изаберите је и притисните Цтрл + Ентер.

ФОРХОЛДС

◊ Насалне капи за децу 0.05% у облику чистог, безбојног раствора, без мириса.

Помоћне супстанце: Бензалконијум хлорид - 0,11 мг натријум дихидроген фосфат дихидрата - 2,8 мг натријум хидроген фосфата додекахидрат - 3 мг динатријум едетат - 0,5 мг натријум хлорид - 7 мг дестиловане воде - до 1 мл.

10 мл - бочице од тамног стакла (1) у комплету са капуљачом за капање у затвореној торби - паковања од картона.

◊ Спраи назал 0.1% у облику чистог, безбојног раствора, без мириса.

Помоћне супстанце: Бензалконијум хлорид - 0,11 мг натријум дихидроген фосфат дихидрата - 2,8 мг натријум хидроген фосфата додекахидрат - 3 мг динатријум едетат - 0,5 мг натријум хлорид - 7 мг дестиловане воде - до 1 мл.

10 мл - бочице са полиетиленском млазницом од млијечне густине (1) са поклопцем опремљеним системом за контролу првог отварања - паковања од картона.

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси. Ксилометазолин припада групи локалних вазоконстриктора (деконгестанти) са алфа-адреномиметичком акцијом. Ксилометазолин изазива сужење крвних судова носне слузнице, чиме се елиминише едем и хиперемија назофарингеалне слузокоже. Лек олакшава носно дисање са ринитисом. У терапијским концентрацијама, не иритише мукозну мембрану, не изазива хиперемију. Акција долази за неколико минута и траје до 10 сати.

Када се локална примена практично не апсорбује, концентрације у плазми су испод границе детекције.

- акутна респираторна обољења са феноменима ринитиса (уобичајена прехлада);

Акутни алергијски ринитис;

- отитис медиа (да смањи едем назофарингеалне слузокоже);

- Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

- стања након трансфеноидне хипофизектомије;

- хируршке интервенције на менингима (у анамнези);

- Дјеца млађа од 12 година (за носни спреј 0,1%), дјеца млађа од 2 године (за назалне капи за дјецу 0,05%);

- преосетљивост на ксилометазолин и друге компоненте лека.

Ц опрезДијабетес, болести кардиоваскуларног система, хиперплазије простате и повишеном осетљивошћу на адренергичких лекова, праћени симптомима несаница, вртоглавица, срчане аритмије, тремор, високог крвног притиска.

Спраи назал 0.1% именовати одрасли и деца преко 12 година 1 Ињекција од небулизатора у сваки носни пролаз не сме се користити више од 3 пута дневно. Да би правилно убризгали ињектирање, прскалица држите усправно, тако да млазница нагиње нагоре. Затим треба ставити млазницу у носни пролаз, брзо и оштро компримовати бочицу и извадити млазницу без отварања бочице. Током убризгавања, мало ваздуха се мора удахнути кроз нос, што доприноси оптималној примени лека.

Насалне капи 0,05% именовати деца од 2 до 5 година: 1-2 капи у сваком носачу 1-3 пута дневно, не би требало користити више од 3 пута дневно.

Деца од 6 до 11 година - 2-4 капи у сваком носачу 2-3 пута дневно, не треба користити више од 3 пута дневно. Лек у деци треба управљати под надзором одраслих.

За Хоц - службено упутство за употребу

Упутство за медицинску употребу лека

Регистарски број:

Спраи носа П Н013788 / 01

Насалне капи за децу П Н013788 / 02

Међународно неластично име:

Хемијско име: 2- [4- (1,1-диметилетил) -2,6-диметилбензил] -4,5-дихидро-1Х-имидазол хидрохлорид.

Дозирање:

Састав:

Активни састојак:
Спрејни носни - ксилометазолин хидрохлорид 1 мг
Насалне капи за децу - ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг
Помоћни састојци: бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрат, натријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.

Опис: бистро, безбојно, без мириса.

Фармакотерапијска група:

АТКС код: Р01АА07

Фармаколошка својства:

Фармакокинетика: Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

Индикације за употребу:

Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације:

Са опрезом - Дијабетес мелитус, хиперплазија простате, детињство до 2 године (за назалне капи 0,05%).

Током лактације користите са опрезом. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус. Не премашите препоручену дозу.

Дозирање и администрација:

За одрасле и дјецу старијих од 6 година прописује се носни спреј 0,1%: 1 ињекција од небулизатора у сваки носни пролаз (ако је потребно, поновите), обично 3-4 ињекције дневно.

Да би правилно убризгали ињектирање, прскалица држите усправно, тако да млазница нагиње нагоре. Затим поставите млазницу у носни пролаз, брзо и нагло га притисните на небулизатор и уклоните млазницу без отварања небулизера. Током убризгавања, мало ваздуха се мора удахнути кроз нос, што доприноси оптималној примени лека.

Насал пада 0,05% за дојенчад и децу млађој од 6 година: 1-2 капи у сваком носном прелазу 1-2 пута дневно не треба користити више од 3 пута дневно. Дјеца старија од 6 година - 2-3 капи у свакој носници 3-4 пута дневно.

Нежељени ефекат:

Ретко - едем носне слузнице, палпитације, тахикардија, аритмије, повишен крвни притисак, главобоља, повраћање, несаница, оштећење вида, системске алергијске реакције; депресија (са продуженом употребом високих доза).

Овердосе:

Интеракција са другим лековима: некомпатибилно са инхибиторима моноаминог оксидазе и трицикличним антидепресивима.

Посебна упутства

Облик издавања:

Насалне капи за децу 0.05%. 10 мл у бочицама тамног стакла са навојем алуминијумског поклопца, опремљен са системом за контролу првог отварања са капутом од полипропилена / полистирена / гуме. Покривна пипета се пакује у запечаћен пакет од полиетилена ниске густине. Бочица с поклопцем за пипету и упутства за употребу ставља се у паковање од картона.

Услови складиштења:

Рок трајања:

Услови одласка из апотека:

Произвођач:

Заступљеност у Русији / Адреса за потраживања:
123317, Москва, Краснопресненскаа наб. 18тх

Транснон

  • Новартис, Швајцарска
  • Рок употребе: до 01.08.2020
  • Новартис, Швајцарска
  • Рок употребе: до 01.05.2020

Форнос упутства за употребу

Купци који су купили овај производ

Облик издавања

Насалне капи за децу.

Састав

    За спреј
    1 мл спреј садржи:
    Активни састојак: ксилометазолин хидрохлорид 1 мг;
    Помоћни састојци: бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрат, натријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.
    Насал капи назалне капи
    1 мл садржи:
    Активни састојак: ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг.

Паковање

Фармаколошка акција

Антицонгестиве. Тониц стимулише алфа-адренорецепторе, сузава судове и смањује едем носне слузокоже и горњег респираторног тракта. Код топикалне примене, Тоник не надражује мукозну мембрану и не изазива испирање.

Форнак, индикације за употребу

Акутног респираторног обољења са симптомима ринитисом (прехлада), акутни алергијски ринитис, поленска грозница, синуситис, евстахиит, отитис медиа (минимизирати отицање назалне мукозе).

Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације

Повећана осетљивост на лек, хипертензије, тахикардије, изражене атеросклерозе, глауком, атрофирану ринитис, хипертиреоза, хируршке интервенције у можданих овојница (историја), трудноћу деце млађе од 6 година.

Са опрезом: дијабетес, хиперплазија простате, детињство до 2 године (за назалне капи 0,05%).

Дозирање и администрација

За одрасле и дјецу старијих од 6 година прописује се носни спреј 0,1%: 1 ињекција од небулизатора у сваки носни пролаз (ако је потребно, поновите), обично 3-4 ињекције дневно.

Да би правилно убризгали ињектирање, прскалица држите усправно, тако да млазница нагиње нагоре. Затим поставите млазницу у носни пролаз, брзо и нагло га притисните на небулизатор и уклоните млазницу без отварања небулизера. Током убризгавања, мало ваздуха се мора удахнути кроз нос, што доприноси оптималној примени лека.

Насал пада 0,05% за дојенчад и децу млађој од 6 година: 1-2 капи у сваком носном прелазу 1-2 пута дневно не треба користити више од 3 пута дневно. Дјеца старија од 6 година - 2-3 капи у свакој носници 3-4 пута дневно.

Примена у трудноћи и лактацији

Лек не треба користити током трудноће.

Током лактације користите са опрезом. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус. Не премашите препоручену дозу.

Нежељени ефекти

Уз често и / или продужену примену - иритација и / или сувоће слузнице нозофаринкса, пецкања, трепавица, кихања, хиперсекретије слузи.

Ретко - едем носне слузнице, палпитације, тахикардија, аритмије, повишен крвни притисак, главобоља, повраћање, несаница, оштећење вида, системске алергијске реакције; депресија (са продуженом употребом високих доза).

Прекомерна доза

Симптоми - повећани нежељени ефекти.

Услови складиштења

Лијек треба чувати ван домашаја деце на температури не већој од 25 ° Ц.

ФорНос

За Хоц - ефективне носне капи за локалну не-системску употребу, са вазоконстрикцијским ефектом.

Опис

Главни лек је ксиметазолин хидрохлорид - супстанца са израженим ефектом алфа-адренозина. Према својој структури и дејству, лек је сличан Напхтхизину.

Пошто нос брзо сужава посуде носне слузокоже, привремено елиминише отапање и помаже у смањењу секреције слузи. То значајно олакшава дисање и ослобађа назалне пролазе за употребу других лекова. Примарни ефекат после инстилације примећује се две минуте након ињекције и траје четири сата.

У процесу употребе, лек делује само на локалном нивоу, скоро без улаза у крв: савремене дијагностичке методе нису могле утврдити присуство трагова активне супстанце у плазми након примене. За нос практично не изазива иритативно дејство на слузокоже, ако пратите препоручену дозу и време употребе капљица.

Индикације за употребу

ФорНос је најчешће користио за неутралисање симптома, један или други начин повезан са ринитисом различитих етиологија. Поред тога, лек је ефикасан као дренажа за различите проблеме са синусима у носу (синуситис, фронтитис, итд.).

Као адјувант, Форос се користи за терапију лековима отитиса као средство које смањује отапање, као и за дијагностичке процедуре у риноскопији.

Упутства за употребу

За нос се користи искључиво интраназално. Пре употребе лека, фластер стресајте капљицама или притискајте дозирно више пута како бисте осигурали потпуно отпуштање лека из контејнера. Прије инсталације препоручује се чишћење носа тајне што је више могуће.

Дјеци од шест година и одрасли обично се прописују двије капи у оба носња сваких шест сати. Дјеца млађа од шест година живота користе лијек са концентрацијом активне супстанце од 0,1%, у овом случају се користи 0.05% раствор НаОХ са сличним дозама. Максимално трајање трајног курса симптоматског лечења лека не би требало да буде дуже од пет дана: после њиховог истека, ефикасност лека значајно се смањује и повратни процес може доћи - такозвани медикаментни ринитис.

У случају прскања - препоручује се 2 ињекције у сваком носном пролазу, са фреквенцијом не више од 3 пута дневно. Такође, лек се не може користити више од 7 дана за редом.

Нежељени ефекти и контраиндикације

У већини случајева, болесници се добро толеришу за Хоц. У неким случајевима постоји хиперемија, иритација мукозних мембрана, вртоглавица, мучнина и друге сличне манифестације.

У појединачним случајевима или у супротности са доза / апликација граница времена, могу постојати поремећаје сна, алергијске реакције спектра система, хипертензије, аритмије, конфузија, тахикардија, Краткоћа даха, као неуротичну едема код смањење оштрине вида.

За нос се не могу користити заједно са трицикличним антидепресивима и инхибиторима МАО. Са опрезом, лек је прописан за људе са дијабетесом, ангина, хипертиреоза, хиперплазија, као и труднице, дојиље и деца до две године.

Дрога је контраиндикована код пацијената са глаукомом, људима који су оперисали мозак са голотињом менинга, као и патњу анамнезе. Такође, капи су контраиндиковани за оне који имају личну нетолеранцију за ксиметазолин хидрохлорид или појединачне компоненте назалног лека.

ФорНос током трудноће

У трудноћи, лекови Форос се могу користити опрезно, само након одобрења и под надзором лекара. Дозвољена је краткорочна употреба лека за акутном потребом. Жене са лактацијама боље су одустати од храњења или не користити лек, јер нема података о могућем продору ксилометазолин хидрохлорида у мајчино млеко.

За децу за децу

Лек у било којој дози је контраиндикована за бебе до три месеца. Деца од три месеца до шест година могу користити ФорНос у дозама од 0,05% активне супстанце у раствору. Дјетету од шест година и адолесцентима можете користити уобичајену дозу лека - 0,1 посто.

Најбоља алтернатива за децу и труднице је да користите небулизатор на хладноћи.

Транснон

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Внанос је лековити препарат са антицантестивном акцијом за локални третман болести ЕНТ. Лек изазива сужење крвних судова носне слузнице, ублажава едем и испирање, олакшава носно дисање.

Облик издавања и састава

Лек се ослобађа у облику капљица и спреја за нос, чији главни активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид.

Следеће супстанце су коришћене као помоћне супстанце у припреми:

  • Дропс - натријум дихидроген фосфат дихидрата, бензалконијум хлорид, натријум-хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода;
  • Спраи - бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.

Капљице се производе у тамној стакленој бочици од 10 мл са поклопцем од алуминијума са поклопцем за пипету; Спреј - у боцама од 10 и 15 мл, опремљеним небулизером.

Индикације за употребу

Према инструкцијама, Тоонос се примењује када:

  • Поллинозе;
  • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
  • Акутни алергијски ринитис;
  • Еустацхите;
  • Синуситис;
  • Средњи отитис у циљу смањења едема назофарингеалне слузокоже;

И такође припремити пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Контраиндикације

Према упутствима, Форос је контраиндикована за употребу када:

  • Тахикардија;
  • Артеријска хипертензија;
  • Глауком;
  • Тешка атеросклероза;
  • Хипертироидизам;
  • Атрофични ринитис;
  • Присуство пацијента је преосетљиво на компоненте прскања и капљица;
  • Присуство анамнезе хируршких интервенција на менингима;

као и током трудноће, дојења и у доби од 6 година (спреј).

Доснос пажљиво постављен:

  • Са дијабетес мелитусом;
  • У доби од 2 године (пада);
  • Са хиперплазијом простате.

Дозирање и администрација

Капљице и пропански спреј су намењени интраназалној употреби.

Насалски спреј се прописује за дјецу старију од 6 година, а одрасле особе за 1 ињекцију у свакој ноздрви 3-4 пута дневно.

За убризгавање, небулизер мора бити постављен вертикално, усмеравајући млазницу нагоре. Затим се млазница поставља у носни пролаз и оштро притиска на небулизер. Без отварања небулизера, уклоните млазницу.

Да би се осигурала оптимална примена лека, током ињекције потребно је удисати ваздух кроз нос.

Насилне капи препоручују деци до 6 година 1-2 капи 1-2 пута дневно (не препоручују се више од три пута дневно); деца старија од 6 година - 3 пута дневно за 2-3 капи.

Нежељени ефекти

У примени Длианос може развити нежељене ефекте као што су иритације и сувоће назофаринкса слузокоже, слузи хипосекрецијом, пецкање и пецкање у носу, кијања (посебно са дугом или сувише честе употребе Длианос).

Понекад могу се појавити и палпитације, едем назалне мукозе, аритмија, тахикардија, повраћање, повишен крвни притисак, несаницу, системске алергијске реакције, главобољу, визуелне сметњи, депресије (дугачке и учесталу употребу).

Посебна упутства

У примени таксона треба имати у виду да:

  • Лијек није намењен дуготрајној употреби;
  • Прекомерно дозирање лека манифестује повећани нежељени ефекти. У таквим случајевима је индицирана симптоматска терапија;
  • Лек је некомпатибилан са трицикличним антидепресивима и инхибиторима МАО.

Аналоги

Структурни аналоги Заноса су следећи препарати: Галазолине, Ксилен. Ксилометазолинских, Ксилобене, Ксимелин, Носолин, Отривин, Олинт, Ринонорм, Ринорус, Снооп Риностоп, Санорин, Тизин, Еспазолин, Фармазолин, Евказолин, Супрема-Ера, Риномарис и други.

Услови складиштења

Водоноси се чувају на температури до 30º не дуже од три године на местима која нису доступна деци.

Пронашли сте грешку у тексту? Изаберите је и притисните Цтрл + Ентер.

ФОРХОЛДС

Припрема: ФОР ФОР ® Ц

Активна супстанца: ксилометазолин
АТКС код: Р01АА07
КФХ: Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси
ИЦД-10 кодови (индикације): Х66, Х68, Ј00, Ј01, Ј30.1, Ј30.3, Ј31, Ј32, З51.4
КФУ код: 24.05.01
Рег. Број: П Н013788 / 02
Датум регистрације: 19.11.07
Власник рег. САНДОЗ ПРИВАТЕ (Индија)

ДОГАЂАЈИ, САСТАВ И ПАКОВАЊЕ

? Насалне капи за децу 0.05% у облику чистог, безбојног раствора, без мириса.

Помоћни састојци: бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрат, натријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.

10 мл - бочице од тамног стакла (1) у комплету са поклопцем од капа - кутије од картона.

? Спраи назал 0.1% у облику чистог, безбојног раствора, без мириса.

Помоћни састојци: бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрат, натријум хидрогенфосфат додекахидрат, динатријум едетат, натријум хлорид, дестилована вода.

10 мл - пластичне боце са прскалицом (1) са пластичним поклопцем - паковање од картона.

УПУТСТВО ЗА УПОТРЕБУ ЗА СПЕЦИЈАЛИСТУ.
Опис лекова одобрен је од стране произвођача 2012. године.

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси. Ксилометазолин припада групи локалних вазоконстриктора (деконгестанти) са алфа-адреномиметичком акцијом. Ксилометазолин изазива сужење крвних судова носне слузнице, чиме се елиминише едем и хиперемија назофарингеалне слузокоже. Лек олакшава носно дисање са ринитисом. У терапијским концентрацијама, не иритише мукозну мембрану, не изазива хиперемију. Акција долази за неколико минута и траје до 10 сати.

Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

- акутна респираторна обољења са феноменом ринитиса;

Акутни алергијски ринитис;

- отитис медиа (да смањи едем назофарингеалне слузокоже);

- Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Спраи назал 0.1% именовати одраслих и деце старијих од 6 година 1 ињекција од небулизатора у сваки носни пролаз (ако је потребно, поновите), обично 3-4 ињекције дневно су довољне.

Да би правилно убризгали ињектирање, прскалица држите усправно, тако да млазница нагиње нагоре. Затим поставите млазницу у носни пролаз, брзо и нагло га притисните на небулизатор и уклоните млазницу без отварања небулизера. Током убризгавања, мало ваздуха се мора удахнути кроз нос, што доприноси оптималној примени лека

Насалне капи за децу 0.05% именовати Деца и деца млађа од 6 година 1-2 капљице за сваки носни пут 1-2 пута / дан, не треба примењивати више од 3 пута дневно; деца преко 6 година - 2-3 капи за сваки носни пролаз 3 пута дневно.

Када честа и / или дуготрајна употреба: иритација и / или сувоће слузокоже нозофаринкса, пецкање, трепетање, кијање, хиперсекретија слузи.

Ретко: едем носне слузнице, палпитације, тахикардија, аритмије, повишен крвни притисак, главобоља, повраћање, несаница, оштећење вида, системске алергијске реакције; са продуженом употребом високих доза - депресија.

- хируршке интервенције на менингима (у анамнези);

- деца млађа од 6 година (за носни спреј 0,1%);

- преосетљивост на компоненте лекова.

Ц опрез: дијабетес, хиперплазија простате, деца до 2 године (за носне капи за децу 0,05%).

Нега и лактација

Лек не треба користити током трудноће.

Током лактације користите са опрезом. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус. Не премашите препоручену дозу.

Немојте дуго користити, на пример, са хроничним ринитисом.

Симптоми: повећани нежељени ефекти.

Третман: спроводите симптоматску терапију.

Некомпатибилно са МАО инхибиторима и трицикличним антидепресивима.

УСЛОВИ ОДРЖАВАЊА ФАРМАЦЕУТИКЕ

Лијек се одобрава за употребу као ОТЦ производ.

ТЕРМС АНД ЦОНДИТИОНС ОФ СТОРАГЕ

Лијек треба чувати ван домашаја деце на температури не већа од 30 ° Ц. Рок употребе - 3 године.

Такође Можете Да