Називни падови за децу: упутство за употребу

Називин је познато фармацеутско средство које се широко користи у медицинске сврхе у случајевима болести ЕНТ и прехладе.

Главни активни састојак лека је оксиметазолин. Ова супстанца подстиче рецепторе а2-адренергични, доводи месту излагања, велика количина хормона адреналина и норадреналина, који смањују отока, сужава крвне судове, смањујући запремину крви у њему. Због оваквог ефекта, омогућено је носно дисање, омогућено је продирање ваздуха у синусе, количина испражњене слуз се смањује.

У ту сврху лекови се користе не само за одрасле, широко распрострањене и деценије Називина, које имају различите облике ослобађања, као што су Називин Баби, Називин Сенситив итд.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико је Називин? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 140 рубаља.

Облик издавања и састава

Активна супстанца лекова је оксиметазолин.

Дечји Низивин се пушта у раствор 0,025% и 0,01%. Основа раствора је водена. Садржи додатне компоненте: динатријум едетат, бензалконијум хлорид 50%, натријум хидрогенфосфат, натријум хидроксид 1 мл раствора. Произведено у бочицама тамног стакла од 5 мл или 10 мл са пипетом у поклопцу.

Када се примењује на децу до годину дана, капи се разблажују специјалном водом која се користи за ињекције у проценту од 1: 1 или дестилује у истој пропорци. Користи се за инстилацију у бочицу.

Фармаколошки ефекат

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис). После контакта са лека у крви на штету присаједињења мукозне вазоконстрикције јавља (артерије) у органима и ткивима, и убрзан рад срца. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело. Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Индикације за употребу

Шта помаже? Називин се користи за:

  • АРИ, ако постоји млазни нос;
  • синуситис, еустахити, средњи отитис и упале параназалних синуса за олакшање одлива слузи;
  • припремање назалних пролазака у дијагностичке процедуре;
  • алергијски и вазомоторски ринитис.

Контраиндикације

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • Деца млађа од 6 година (капљице и прскање носних 0.05%);
  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Препоручљиво је да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста.

Уз опрез треба поставити приликом употребе инхибитора МАО и других лијекова који промовишу крвни притисак, а такође и до 10 дана након повлачења ових лијекова; са повећаним интраокуларним притиском; током трудноће и лактације; са тешким облицима кардиоваскуларних болести (артеријска хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом.

Употреба у трудноћи и лактацији

Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују да су капи Називин намењени интраназалној употреби.

За децу млађој од 1 године прописани су падови од 0,01%.

  1. Новорођенчад (деца до 4 недеље) примењују се 1 капус у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  2. Деца узраста од 1 месеца до 1 године прописују 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  3. Деца узраста од 1 до 6 година треба прописати капи од 0,025% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  4. За одрасле и дјецу преко 6 година требају се прописати падови од 0,05% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Да би се обезбедила тачност дозирања, бочица од капљице 0,01% има завршену пипету са бројем капљица. Ако је прописано 1 кап, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Називин треба користити у року од 3-5 дана. Дозе изнад оних које се препоручују прописују се према лекарском нахођењу.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коми.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце.

Након дуготрајне употребе лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене, немогуће је искључити укупни ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем; у овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Интеракције лекова

Код истовремене употребе Називин са блокаторима МАО или трицикличним антидепресивима, дошло је до повећања крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Подигли смо неке повратне информације од родитеља који су користили именин за децу:

  1. Настиа. Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и тако непријатан симптом као нестанак носа.
  2. Светлана. Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим.
  3. Вера. Насивинова деца савршено се суочавају са длакавим носем у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо 3-4 дана дјечији нос, док се хладноћа одмах одмара

Аналоги

Сваки лек има аналоге који имају исти активни састојак:

  1. Нокивин - састав садржи уље еукалиптуса, које се користи за све манифестације прехладе, за жене током трудноће - са опрезом;
  2. Нозакар беба - састав укључује хидратантна средства. За све облике обичне хладне дјеце од једне до три године се не препоручују, жене током трудноће - са опрезом;
  3. Насол је лек са сличним особинама, као што је именин. Једина разлика: произведена је само као спреј и за дјецу од једне до шест година, а жене се не могу примијенити од хладноће током трудноће;
  4. Оперил - излази као капљица и спреј. Примјењују се на дјецу од двије године и више, уколико дође до прехладе. Овај лек се примењује код жена током трудноће према упутствима.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Називин Дропс - службена упутства за употребу

Инструкције
о медицинској употреби лека

Регистарски број:

Име препарата: НАЗИВИН®

Међународно неластично име:

Дозирање:

Састав
1 мл препарата садржи:
Активна супстанца:
Насивин 0.01% - Оксиметазолин хидрохлорид 0.1 мг
Насивин 0,025% - Окиметхазолине хидроцхлориде 0,25 мг
Насивин 0,05% - Оксиметазолин хидрохлорид 0,5 мг
Помоћни састојци: Бензалконијум хлорид 50% раствор, динатријум едетат дихидрат, натријум дихидроген фосфат дихидрат, динатријум фосфат дихидрат, натријум хидроксид, 1 М раствор, пречишћена вода.

Опис: Скоро провидно, од безбојног до благо жућкастог раствора.

Фармакотерапијска група:

АТКС код: [Р01АА05].

Фармаколошка својства

Фармакодинамика. Насивин® (оксиметазолин) има вазоконстриктивни ефекат. Када се локално наноси на упаљену назалостну слузницу, смањује отицање и испуштање из носа. Обнавља носно дисање.
Уклањање слузокоже едема доприноси обнављању аерациони синуса, средњег уха шупљине, која спречава развој бактерија компликација (синуситис, синуситис, отитис медиа).
Са локалном интраназалном употребом у терапеутским концентрацијама, она не надражује мукозну мембрану, не изазива хиперемију.
Уз локалну интраназалну употребу, лек нема системски ефекат. Лек почиње да делује брзо (у року од неколико минута). Трајање акције Називина је до 12 сати.

Индикације

  • лечење акутних респираторних болести праћених млазним носем;
  • алергијски ринитис;
  • вазомоторски ринитис;
  • за рестаурацију дренаже уз упале параназалних синуса назалне шупљине, еустахијатитиса, отитис медија;
  • да елиминишу едеме пре дијагностичких манипулација у носним пролазима. Контраиндикације
    Атрофични ринитис; глауком затвореног угла; преосјетљивост на компоненте лекова.
    Препоручује се да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста (погледајте методе употребе). Са опрезом
    Код пацијената који узимају инхибиторе моноамина оксидазе и друге лекове који промовишу крвни притисак повећавају се до 10 дана након њихове употребе; са повећаним интраокуларним притиском, током трудноће и лактације, са тешким облицима кардиоваскуларних болести (хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом. Трудноћа и лактемија
    Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус. Дозирање и администрација
    Насивин® 0.01%, 0.025% и 0.05% капи су намењени за употребу у носу.
    Одрасли и деца преко 6 година: употреба Насивина ® пада 0,05% за 1 до 2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
    Деца од 1 до 6 година: употреба Називин® пада 0,025% за 1 - 2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно.
    Дјеца млађа од 1 године: дјеца млађој од 4 недеље су препоручена 1 кап Ассин ® 0.01% у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно. Од 5. недеље живота и до 1 године - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно.
    Да би се осигурала тачност дозирања, Бочица Називин ®, 0,01% пада, има постепени капилар са бројем капљица. На пример, ако је прописано 1 капљице, пипета треба напунити раствором ознаке 1.
    Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1 до 2 капљице 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу. Насивин ® 0.01%, 0.025% и 0.05% капи треба примијенити 3 до 5 дана. Дозе изнад препоручене могу се користити само под надзором лекара. Посебна упутства
    Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце. Интеракција са другим лековима
    Са истовременим именовањем блокатора МАО и трицикличних антидепресива, повећан је крвни притисак.
    Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката. Нежељени ефекат
    Понекад: спаљивање или сува носна мембрана, кијање. У ретким случајевима: после ефекта коришћења Називин®, снажан осећај "дотока" носа (реактивна хиперемија). Мултипле овердосе би локалну примену назалног понекад доводи до системских симпатхомиметиц ефеката као што је повећана стопа срца (тахикардија) и високог крвног притиска. У врло ретким случајевима постојала је анксиозност, несаница, замор, главобоља и мучнина. Продужена континуирано коришћење вазоконстриктора може изазвати тахифилаксија, атрофију назалне мукозе и назалну мукозу едем повратну (ринитиса медицаментоса). Прекомерна доза
    Након значајна предозирање или случајно уношење следећих симптома могу се појавити унутар: предвиђени зенично сужење, мучнина, повраћање, цијаноза, грозницу, тахикардију, аритмију, колапс, депресију срчане активности, хипертензија, едемом плућа болести респираторног система. Поред тога, ментални поремећаји могу јавити као депресија централног нервног система, у пратњи поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, хипотензија, респираторни арест, и могућем развоју коме. Када је предозирање повезано са узимањем лека унутра, испирање стомака, прописан је активни угаљ. Утицај на способност управљања возилима и опремом:
    После дуготрајног коришћења или уноса средстава из обичне прехладе која садржи оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене оне, не може се искључити општи ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем. У овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити. Облик издавања.
    Насилни капљице 0.01%; 0,025% и 0,05%.
    За Називин® 0,01%: 5 мл по бочици тамног стакла са поклопцем пипете.
    1 бочица са упутством за употребу ставља се у картонску кутију.
    За именин ® 0,025% и 0,05%: 10 мл по бочици тамног стакла са поклопцем пипете.
    1 бочица са упутством за употребу ставља се у картонску кутију. Складиштење
    Чувати на температури до 25 ° Ц.
    Чувајте ван домашаја деце. Датум истека
    3 године.
    Не користите након истека рока употребе.

    "Називин Детски" за бебе

    Узројени нос може изазвати различити фактори, међу којима се најчешће сматрају вирусне инфекције, алергијске реакције или инфекције бактеријама. Такви фактори често утичу на дјецу, па чак и мајке беба суочавају се са потребом лијечења ринитиса.

    Деца до годину дана ринитис спречава да једу и спавају, због чега се за лијекове за елиминацију често изаберу. Најпопуларнији су вазоконстриктивни лекови, од којих је један Називин. Да ли је могуће користити у лечењу новорођенчета, како такав лек функционише и у којој дози се даје дојенчадима у ринитису?

    Облик издавања и састава

    Називин се производи у течном облику и практично је транспарентно решење. Има жућкаст нијансе или нема боје. Главна компонента лека је хидроксиметазолин хидрохлорид. У зависности од његове концентрације и паковања, постоје варијанте назива:

    • 0.01% капљице у носу (садржи 100 μг активног једињења у 1 милилитру).
    • Капи у носу са концентрацијом од 0,025%.
    • Насилне капи садрже 0,05% активног састојка.
    • 0.05% назални спреј.

    Лек у облику капљица налази се у стакленим флашама, које имају посебну капалицу. Запремина лека са најнижим дозама (0,01%) је 5 мл, а бочице са 0,025% и 0,05% медикаментом садрже 10 мл раствора. Спраи се пакује у пластичне боце опремљене прскањем. У једној боци постоји 10 мл раствора.

    Поред именаин у апотекама, такође можете наћи лек који се зове Називин Сенситив, ослобађају се у капима (0,01%) и спреј у две дозе. Такође садржи оксиметазолин као важан састојак, али су помоћне супстанце у свом саставу различите. Ако у нормалном Називин као капи видимо бензалконијум хлорид, натријум хидроксид, натријум фосфат, пречишћену воду, натријум дихидроген-фосфат и динатријум едетат, поред оксиметазолинских Сенситиве капи и воде је глицерол, лимунска киселина и натријум цитрат.

    Називин за децу до 1 године: упутство за употребу

    Називин за дјецу до годину дана је вазоконстриктор за топикално примјену са концентрацијом Окиметазолине хидроцхлориде 0.01%.

    Облик издавања

    Капљице за носну примену у облику бистре, безбојне или благо жућкастог раствора, бочице тамног стакла, капице капице, картонске туту;

    Састав

    Активни састојак:

    Окиметазолине хидроцхлориде, 100 μг

    Помоћни састојци:

    50% раствор бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум фосфат дихидрата, натријум гидрокисда 1 М раствор динатријум едетат дихидрата, пречишћена вода

    Фармакодинамика

    Насивин 0.01% је вазоконстриктивни лек, алфа-2 адреномиметик, намењен за топикалну примену код деце од рођења до године.

    Када се наноси на упаљене назалну мукозу, активна тренутна компонента (дериват имидозалина) спутава крвних судова на месту примене, смањује доток крви до вена синусима, елиминише едем горњег респираторног тракта, враћа за ваздух синусе, лакше дисање кроз нос. Акција вазоконстриктора почиње 15 минута након примене и траје 6-8 сати.

    Када се примени локално, оксиметазолин хидрохлорид не иритира слузницу, не проузрокује црвенило ткива и системских реакција (када се користе у препорученим терапијским концентрацијама).

    Фармакокинетика

    Када се примењује локално припрему продаје у облику капи за нос, готово нема изложених системску апсорпцију, концентрација активног принципа у плазми је низак. Називин се излучује непромењеном фекалијом и урином. Полувреме лека је 5-8 дана.

    Индикације за употребу у педијатријској пракси

    • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
    • Алергијски ринитис;
    • Васомоторски ринитис;
    • Еустацхиитис;
    • Отитис медиа;
    • Запаљење параназалних синуса (за обнављање дренаже);
    • Снажење дилатираних судова слузокоже са дијагностичком сврхом.

    Контраиндикације

    • Преосјетљивост, индивидуална нетолеранција компоненти лека;
    • Атрофични ринитис;
    • Затворени угао глаукома.

    Дозирање и администрација

    Називин 0.01% се прописује за децу до годину дана. Новорођенчад (до 4 недеље) се препоручује да убризгате у сваку ноздрву 1 капу лекова 2-3 пута дневно (у ту сврху користите посебну пипету за додир са флашом).

    Од 1 месеца до 1 године - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно. Такође можете нанијети медицинско рјешење на памучном брисачу и обрисати носне пролазе.

    Трајање носног вазоконстриктивног лека - не више од 3-5 дана.

    Интеракције лекова

    Са комбинованом употребом именина са другим вазоконстрикторима за локалну примену, ризик од нежељених ефеката значајно се повећава.

    Истовремена употреба капља за носима са блокаторима МАО доводи до повећања крвног притиска.

    Нежељени ефекти

    • Сушење, спаљивање слузнице;
    • Реактивна хиперемија (осећај загушења назалне линије);
    • Кијање;
    • Мучнина (ретко).

    Прекомерна доза

    • Тахикардија, артеријска хипертензија;
    • Мучнина, повраћање;
    • Сужење ученика;
    • Поремећаји дисања;
    • Ментални поремећаји;
    • Угњетавање функције ЦНС-а (поспаност, брадикардија, спуштање телесне температуре, артеријска хипотензија, респираторни застој);
    • Плућни едем;
    • Срчана инсуфицијенција;
    • Уз дуготрајну неконтролисану употребу лекова, могућа је развој тахифилаксије и наркоманије.

    Посебна упутства

    У лечењу деце млађе од годину дана, требало би избјећи продужену употребу лијека и не би требало да прелази препоручене дозе.

    Оставите услове

    Лијек се односи на средства ОТЦ-а.

    Услови складиштења

    Чувати на сувом месту, заштићено од светлости, ван домашаја деце, на температури до 25 ° Ц. Рок употребе лека је 3 године. На крају овог периода забрањена је употреба медицинског производа.

    Цена именине за децу до 1 године

    Просечна цена дјетета Називин у апотекама у Москви је 140-175 рублеј.

    Називин Сенситив дечији

    Опис је тренутно укључен 18.04.2016

    • Латинско име: Насивин Санситиве
    • АТКС код: Р01АА05
    • Активни састојак: Оксиметазолин (Оксиметазолин)
    • Произвођач: Урсапхарм Арзнеимиттел ГмбХ (Немачка), фармацеут (Француска)

    Састав

    • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику капљица за децу садржи 100 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.
    • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику прскања за децу садржи 250 μг оксиметазолин хидрохлорида. Једна доза укључује 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.

    Облик издавања

    • Капи у носу 0.01% - бистро раствор бледо жуте боје, 5 мл раствора у полиетиленској бочици са диспензером, једну бочицу у кутији од папира.
    • Спраи носа представљају бистар раствор бледо жуте боје, 10 мл раствора (укључујући 220 доза) у пластичној фиоли са дозатора боци у једној кутији папира.

    Напомена: у бројним описима и референцама ових лекова на Интернету, можете пронаћи таква имена као "Називин за децу","Називин Баби","Називин за бебе","Називин за децу до годину дана". Званично нема дроге са таквим именима. Под именом пада оба описана облика лека: спреј за децу, 1-6 година и капи који се користе код деце испод једне године. И остала наведена имена, укључујући "Називин за бебе","Називин за децу до годину дана", Одговара само леку у облику капљица.

    Фармаколошка акција

    Антиконгестивна, алфа-адреномиметична акција.

    Фармакодинамика и фармакокинетика

    Фармакодинамика

    Локални вазоконстриктор. Ако се упали у упалне слузнице у носу, значајно смањује отицање и запремину пражњења из носа. Нормализује носно дисање. Смањење едема носне слузокожице помаже у обнављању вентилације параназалних синуса и средњих ушију, што смањује вјероватноћу заразних компликација (синуситис, максиларни синуситис, отитис медиа). Са локалном интраназалном применом у терапеутским концентрацијама не узрокује се хиперемија и иритација слузокоже.

    Са интраназалном локалном употребом оксиметазолин нема системског деловања.

    Фармакокинетика

    Активна супстанца почиње дјеловати за 1-2 минута. Трајање лека достиже 12 сати. Време полувремена оксиметазолин са локалном применом у носној шупљини је 34-36 сати. Око 2,1% дозе је евакуисано са урином, 1,1% - са фецесом.

    Индикације за употребу

    • болести катаралног карактера или инфекције горњих респираторних тракта виралне природе, праћене издувним носем;
    • цинуситис;
    • ринитис без обзира на етиологију;
    • еустацхите;
    • Користи се пре дијагностичких процедура у носним пролазима ради елиминације едема;
    • отитис медиа.

    Контраиндикације

    • глауком затвореног угла;
    • преосјетљивост на компоненте лијека;
    • атрофијски ринитис;
    • старости мање од 1 године (за све облике лијека, осим именин Сенситив у облику капљица);
    • старости мање од 6 година (за лек у облику спреја са дозом од 500 μг / мл).

    Неопходно је са опрезом преписати лек са повећаним интраокуларним притиском, артеријска хипертензија, срчана инсуфицијенција или хронична бубрежна инсуфицијенција, ангина, феохромоцитома, изражено атеросклероза, аритмије, хиперплазија простате са знацима задржавања урина, дијабетес мелитус, хипертироидизам, као и они који су примили МАО инхибитори у последње две недеље (и још две недеље након прекида њиховог пријема), Бромокриптин, трициклични антидепресиви.

    Нежељени ефекти

    • Локалне реакције: кијавица, назални слузи гори, замагљен вид случајног контакта са очима, сува слузокожа носа, осећај пуноће (реактивнохиперемија) након што је дејство лека нестало. Стална континуирана употреба вазоконстриктора може довести до тога атрофија мукозних мембрананосна шупљина, тахифилаксија, поновљено отицање назалне слузокожеринитис медицинска етиологија).
    • Реакције од циркулаторни систем: повећање крвног притиска, тахикардија, осећај срчаног срца.
    • Реакције од нервна активност: вртоглавица, поремећај сна, главобоља, анксиозност, несаница, раздражљивост.
    • Остале реакције: екантхема, мучнина.

    Упутство за децу Називин Сенситив (Метода и дозирање)

    Сви описани облици ослобађања лека примењују се интранзално.

    Упутства за капљице за дјецу (Називин беба)

    Старост примене лека у облику капи дјеца Називин - до годину дана.

    Дјеца млађој од 4 недеље се препоручују да узимају 1 капу средстава у свакој ноздрви до три пута дневно. Деца пете седмице живота и завршавају се са дванаестомесечним узрастом, прописују се да убацују 1-2 капи лијека у сваку ноздрву до три пута дневно.

    1 капљица припреме овог облика испуштања укључује 2,8 μг оксиметазолин хидрохлорид. Пре употребе бочице, морате преокренути и капћи производ, бацајући назад глава болесног детета.

    ефикасности као и следеће апликације доказати: вата примењени Називин Сенситиве 1-2 капи (у зависности од старости пацијента) и утрљајте сваки назалног пролаза изнутра.

    У препоручени дози без именовања лекара, лек се може користити до недеље. Уколико се симптоми болести погоршају или ако у року од 3 дана не постоје знаци побољшања, консултујте се са лекаром. У дозама које премашују препоручени лек дозвољено је користити само под надзором лекара који присјећа.

    Упутства за употребу дечијег спреја

    Један 45 мл спреј се састоји од 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид.

    Дозирање прскања од 11.25 μг / доза се користи код дјеце од 1-6 година: прскати 1 доза лијека у сваком носном пролазу до три пута дневно. Лијек се користи 5-7 дана. Могуће је препоручити лек само након неколико дана.

    Прекомерна доза

    Знаци предозирања: потискивање нервне активности, мучнина, тахикардија, повећање притиска.

    Лечење предозирања: симптоматска терапија.

    Интеракција

    Лек успорава апсорпцију локални анестетици, повећава трајање њиховог деловања.

    Када користите Називин Сенситив 2 недеље пре употребе МАО инхибитори и 2 седмице након завршетка њихове употребе, као и на позадини терапије трициклични антидепресиви или други лекови који узрокују пораст крвног притиска, постоји значајно повећање крвног притиска.

    Истовремена примјена других вазоконстриктора повећава ризик од нежељених реакција.

    Услови продаје

    Услови складиштења

    Држите се даље од дјеце. Чувати на температурама до 30 ° Ц.

    Датум истека

    Посебна упутства

    Избегавајте контакт са очима.

    Препоручује се да се лек користи појединачно како би се избјегло ширење виралне или бактеријске инфекције.

    Након продужене употребе лекова од обичне прехладе, укључујући оксиметазолин у великим дозама, немогуће је искључити појаву ефеката на кардиоваскуларну и нервну активност. У овим случајевима, пацијенти треба да буду опрезни када возе возила.

    Аналоги

    Вицкс активности Синекс, Африн Екстра, Напредна Назол, 4-Веи Назол бебе, Африн, Назол Кидс, Назоспреи, Несопин, оксиметазолинских, Нокспреи, Назол, Фасини, Саноринцхик, фервек.

    Деца

    Спраи 11.25 μг / доза се користи код деце од 1-6 година, а пада 0,01% - код деце млађих од 1 године.

    За новорођенчад

    Спраи 11.25 μг / доза је контраиндикована за употребу код деце млађе од 1 године.

    Баби Називин током трудноће и дојења

    Дозвољено је да се примени у присуству строгих индикација. Када трудноћа и дојење не смију прелазити препоручену дозу.

    Коментари

    Прегледи за децу Називин Сенситив сведочи о високој ефикасности лека у лечењу обичне прехладе. Лијек помаже за неколико минута да се поврати пролазност назалних пролаза. Прегледи скоро не извештавају о честој појави нежељених ефеката.

    Цена за децу Називин Сенситив, где купити

    У Русији, цена лекова у облику капљица 0.01% је 155-195 рубаља, а спреј 11.25 μг / доза 180-205 рубаља.

    У Украјини, просјечна цијена пада 0,01% за дјецу приближава 57 гривна, цијена распршених распона од 50-80 гривна.

    Образовање: Дипломирао је на Витебскском државном медицинском универзитету са дипломом из области хирургије. На универзитету је предводио Савјет Студентског научног друштва. Даља обука у 2010. години - у специјалности "Онкологија" и 2011. - у специјалности "Мамологија, визуелне форме онкологије".

    Радно искуство: Радити у општој медицинској мрежи 3 године као хирург (Витебск ургентна болница, Лиозно ЦРХ), а истовремено са регионалним онкологом и трауматологом. Радити као представник фармације годину дана у компанији "Рубицон".

    Подноси 3 рационализације предлоге о "Оптимизација антибиотика, у зависности од састава врста микрофлоре", 2 рад је освојио награду на националном такмичењу-преглед студентских научних радова (1 и 3 категорије).

    Дјечији назив у капљицама и спреј за бебе до 1 године и више: упутство за употребу и аналоги

    Дечији ринитис је стање које узрокује много непријатности за бебу и родитеље. Млетица не спава добро, губи апетит. Ако не можете да се носите са ноктом, болест ће утицати на грло, појавит ће се кашаљ. Тумачни нос прети медијима отитиса.

    Савремена медицина нуди велики избор лекова за обичну прехладу. Међутим, како би пронашли праву лекову, морамо схватити да ли је погодна за дијете, иу којем је добу препоручљиво је примијенити. Једно од најуспешнијих средстава је Називин.

    Састав медицинског производа и облик ослобађања

    Дечје имеин долази на тржиште у облику капљица и прскања. Ефекат лека је последица деловања оксиметазолин хидрохлорида. Помоћне супстанце су представљене бензалконијум хлоридом, натријум дихидроген фосфат дихидратом, етилендиаминететраоцетном киселином, натријум хидроксидом. Састав овог лекова укључује и воду.

    Прскање карактерише већа концентрација активне супстанце. У погледу 1 мл у спреју садржи 2,5 пута више него у капљицама.

    Принцип деловања дроге

    Имеин има вазоконстриктивни и анти-едематозни ефекат. Препоручује се за лечење ринитиса код деце, примењује се чак и до 1 године. Лијек се даје бебама у зависности од њиховог узраста и концентрације активне супстанце.

    Максимални ефекат употребе лека долази за 15 минута. Трајање дејства капи достиже 8 сати, што им омогућава да се користе како би се обезбедио нормалан ноћни сан. Прскање има ефекат у трајању од 10 сати, што се постиже тачношћу дозирања и равномерне покривености носне слузокоже.

    Употреба овог лијека штити од инфекције горњих дисајних путева. Засићеност ваздуха средњег уха смањује вероватноћу отитиса. Средство не иритише и не изазива црвенило слузокоже, нема системски ефекат. Пошто се лек издаје без лекарског рецепта, родитељи су одговорни за тачну пријаву.

    Индикације за употребу назива

    Васоконстрикторске и анти-едематозне акције узрокују назнаке именовања именима на дјецу. Препоручује се за лечење:

    • инфламаторне болести носне шупљине изазване инфекцијом;
    • алергијски ринитис праћен едемом мукозе;
    • вазомоторски ринитис, што је реакција тела на рефлексне стимулусе, као што су оштро мирисне супстанце, хладни ваздух, цветање биљака, прашина;
    • синузитис, синуситис, еустахитиитис, медитин отитиса, у којима је важно утврдити потпуно одвод параназалних синуса;
    • припрема за хируршки третман.

    Контраиндикације за пријем

    Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

    • ако дете има алергијску реакцију на било коју од компоненти лека;
    • са атрофичним ринитисом - упалним процесом носне слузнице, праћен деградацијом слузнице и умирањем нервних завршетка у њему;
    • са глаукомом који затвара угао, повећан очни притисак;
    Због присутности одређених контраиндикација, назалне капи могу се користити само на основу савјета лекара
    • са дијабетес мелитусом;
    • са тиротоксикозом;
    • у случају тешких кардиолошких и васкуларних патологија;
    • ако постојећа дрога не одговара доби детета.

    Такође би требало осигурати да употреба назива код деце није комбинована са употребом лекова који повлаче крвни притисак, МАО инхибитора - антидепресива, који спречавају подијељеност моноаминске оксидазе. Пре употребе, препоручљиво је консултовати педијатра.

    Упутство за употребу: дозирање и правила употребе

    Називин је доступан у обе капљице и спрејеви, има различите концентрације активног састојка. Дозирање зависи од облика ослобађања и садржаја оксиметазолина. Употреба лека у повишеним дозама се врши само према лекарском рецепту.

    Капи за децу испод 1 године

    У многим описима ове дроге на Интернету, пронађено је име Називин Баби. Званично, нема дроге са овим именом. Према концепту "Називин Баби" је лек који се користи за новорођенчад - капи Називин Сенситив са концентрацијом активне супстанце од 0,01%.

    Називин за новорођенчад млађе од 1 године користи се према следећој схеми:

    • До 4 недеље, применити 1 капус 2-3 пута дневно. За тачност дозирања, користите дипломирану пипету причвршћену за бочицу лекова.
    • Дјеца старија од мјесец дана, по потреби, повећавају дозе до 2 капи. Одојчад не треба лекове капље нос, али уместо тога може да се обрише ноздрве турунди памук натопљен дроге (препоручују читање: наношење капљице у хладним Сиалор за одојчад).

    Капи за децу преко 1 године

    Дијете након годину дана и до 6 година прописују лек у концентрацији од 0,025%. Они копају у носу 1-2 капи раствора у свакој носници не чешће 3 пута дневно.

    Предшколцима старијим од 6 година, као и одраслима, препоручују се капи са концентрацијом од 0,05%. Убризгавају се 2 капи у сваку ноздрву 3 пута дневно. Препоручује се употреба капи од капсула не више од 3-5 дана, могућност даље употребе је само у сврху лијечника.

    Примјена прскања

    Врло погодан облик ослобађања је спреј, који се производи са концентрацијом оксиметазолина 0,025 и 0,05%. За бебе није препоручљиво користити средства од 0,025%, они могу третирати дјецу од године до 6 година.

    Спраи Називин Сенситив 0,05% погодан за децу преко 6 година. Јединствена дистрибуција лека дуж мукозне мембране назалног пролаза обезбеђује брзи почетак ефекта. Деци се прописују 1 ињекцијом 2 до 3 пута дневно.

    Да бисте добили резултат, приликом употребе било каквог спреја, потребно је уложити 1 ињекцију у сваку ноздрву, поновите поступак не више од 3 пута дневно. Као и капљице, аеросол се не сме користити више од 5-7 дана, како не би оштетили слузницу.

    Нежељени ефекти и симптоми предозирања

    Употреба производа је безбедна само ако се строго поштују препоручене дозе. Лијек чак иу облицима Баби или Сенситиве може изазвати негативну реакцију.

    Деца која су осетљива на компоненте лекова имају нежељене ефекте када користе дијете Називин. Можда настанак главобоље, поспаност или повећана ексцитабилност повећава крвни притисак. Дуготрајно лечење (дуже од препорученог времена) може довести до ринитиса изазваног лијеком, који ће отоларинголог морати да лечи.

    Употреба лека без узимања у обзир контраиндикација, као и превеликог зрачења доведе до појаве осипа, пулсног осјећаја, црвенила слузнице, свраб. Мучнина, кијање су могући. Прекомерно знојење са капима Називин узрокује отицање слузнице, тахикардију, сужење ученика. Велике дозе могу довести до крварења у раду срца, атрофије мукозне мембране, повраћања и менталних поремећаја.

    Лек треба користити стриктно у складу са упутствима, с обзиром да је предозирање оптерећено неугодним посљедицама

    Као и сваки лек, Називин треба заштитити од деце. Ако је беба случајно пила капљице, то ће довести до истих резултата као и јако предозирање. Може доћи до следећих реакција:

    • сужење ученика;
    • повећана телесна температура;
    • мучнина и повраћање;
    • респираторни поремећај;
    • поремећаји срчане активности (аритмија, тахикардија);
    • повећан крвни притисак;
    • посебно плућни едем је посебно опасан;
    • могућа цијаноза - плава кожа и мукозне мембране;
    • поремећаји циркулације узроковани инсуфицијенцијом функције крвних судова.

    Оштећена активност срца, респираторни поремећаји могу довести до кома, па чак и зауставити дисање. Да би избегли опасне посљедице, дете које је пило падне одмах треба позвати хитну помоћ. Пре свега, мрвица ће се испрати, онда ће лекар прописати третман.

    Цена Номина и његових аналога

    Колико је лек за хладноћу и може ли се заменити? Називин беба у капи се продаје по цени од 120 до 170 рубаља. Цена прскања варира у истом опсегу. Називин Сенситив је нешто скупљи, његов трошак варира од 150 до 170 рубаља. Наведене цене су релевантне за Москву.

    У Санкт Петербургу, капи за децу преко шест година могу се купити за 103 рубле и више. Мало више је лек за бебе - цене почињу на 134 рубља. У Новосибирску, цена лекова, зависно од концентрације активне супстанце, износи од 116 до 130 рубаља.

    Лек за дијете се производи у Њемачкој. У нашој земљи се производи аналог са истом активном супстанцом - Ксилен. Много је јефтиније: цена у Москви почиње од 25 рубаља. Међутим, овај лек је погодан само за децу преко 6 година и одрасле особе. Такође можете купити и друге лекове са оксиметазолином:

    Насивин малој деци после 2 године може бити замењен пољским леком Галазолин. Активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид. Цене за лек почињу на 33 рубља.

    Називин капи: упутства за употребу

    Састав

    1 мл препарата садржи:

    0.1 мг 0.25 мг 0.5 мг

    Насивин 0,01% - Оксиметазолин хидрохлорид Називин 0,025% - Оксиметазолин хидрохлорид Називин 0,05%) - Оксиметазолин хидрохлорид Помоћне супстанце:

    Монохидрат цитронске киселине. 0.6093 мг

    Натријум цитрат дихидрат. 3.823 мг

    Глицерол (85%) Кс 24.348 мг

    Бензалконијум хлорид (50% раствор) 0.100 мг;

    978.870 мг (за 0.025%); 978.600 мг (за

    Пречишћена вода 979,020 мг (за 0,01%)

    Опис

    Фармаколошка акција

    Називин (оксиметазолин) има вазоконстриктивни ефекат. Када се локално наноси на упаљену назалостну слузницу, смањује отицање и испуштање из носа.

    Обнавља носно дисање.

    Уклањање слузокоже едема доприноси обнављању аерациони синуса, средњег уха шупљине, која спречава развој бактерија компликација (синуситис, синуситис, отитис медиа).

    Са локалном интраназалном употребом у терапеутским концентрацијама, она не надражује мукозну мембрану, не изазива хиперемију.

    Уз локалну интраназалну употребу у препорученим дозама, лек нема системски ефекат.

    Лек почиње да делује брзо (у року од неколико минута).

    Трајање акције Називин ® је до 12 сати.

    Индикације за употребу

    - за рестаурацију дренаже уз упале параназалних синуса назалне шупљине, еустахијатитиса, отитис медија;

    - да елиминишу едеме пре дијагностичких манипулација у носним пролазима

    Контраиндикације

    Трудноћа и лактација

    Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

    Дозирање и администрација

    Насивин® 0.01%, 0.025% и 0.05% капи су намењени за употребу у носу.

    Одрасли и деца преко 6 година: употреба Насивин® пада 0,05% 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно.

    Деца од 1 до 6 година: употреба Називин® пада 0,025% 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно.

    Деца млађа од 1 године: деца испод 4 недеље старости - 1 кап Именин® је прописана за 0,01% у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно. Од 5. недеље живота и до 1 године - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно.

    Да би се осигурала тачност дозирања, бочица Називин®, пада од 0,01%, има постепено капање са бројем капљица. На пример, ако је прописано 1 капљице, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

    Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

    Насивин® 0.01%, 0.025% и 0.05% капљице треба примијенити 3-5 дана. Дозе изнад препоручене могу се користити само под надзором лекара.

    Нежељени ефекат

    Учесталост нежељених реакција је назначена у складу са следећом класификацијом:

    Веома чести (> 1/10), чести (> 1/100 и 1/1000 и 1/10000 и

    Насивин - вазоконстриктивни падови за нос са прехладом. Детаљан опис препарата.

    Уобичајена прехлада са хладноће може довести до озбиљнијих болести ако не почнете благовремено и исправно лечење. Најчешће се препоручује сложен третман обичне прехладе (ринитис), уз употребу вазоконстриктора (нпр. Отривин или Тизин). Ниједно мање популарно средство је и Називин.

    Пре него што наставите читање: Ако тражите ефикасан метод за отклањање обичне прехладе, фарингитиса, тонзилитиса, бронхитиса или прехладе, потрудите се да провјерите овај део сајта након читања овог чланка. Ове информације су помогле многим људима, надамо се да ће вам помоћи и! Дакле, сада се враћамо на чланак.

    Васоконстриктори делују на слузницу у носу и узрокују непосредан одговор крвних судова. Пловила се сужавају дејством активних супстанци садржаних у саставу лека.

    Због тога, у носној шупљини едем се смањује, што спречава нормалан пролаз ваздуха. Такође, стопа формирања слузи се смањује, његова конзистенција постаје густа. Враћа се способност слободног дисања.

    Поред третирања обичне прехладе уз прехладу, потребно је почети лијечити обичну прехладу. Да би помогли долазе популарна средства (Ринза, Цолдрек), који олакшавају лоше здравље и ефективно утичу на симптоме прехладе.

    У овом чланку ћемо прегледати популарни лекове Називин и све његове дозне облике. Како га користити за децу, да ли постоји погодан облик лека за децу млађу од годину дана, да ли је могуће користити за труднице и да ли је именин сигуран за лактацију - сва ова главна питања ће се овдје размотрити. А такође и сви недостаци лекова.

    Лековити облици назива:

    • капљице у носу 0,05 (за одрасле);
    • спреј (за одрасле);
    • образац 0.25 (дете);
    • форма 0.01 (деца до 1 године, за новорођенчад, за бебе).

    Називин се односи на вазоконстрикторне лекове (алфа-адреномиметике). То значи да активна супстанца у препарату дјелује слично адреналину, односно смањује крвне судове. Насивин је за локалну употребу - капљица и спреј за нос.

    Индикације за употребу:

    • Инфективне и запаљенске болести у носној шупљини, праћене едемом мукозе (ринитис, синуситис, синуситис);
    • едем слузокожних пролаза са различитим алергијским реакцијама (алергијски ринитис, сијена грозница);
    • вазомоторски ринитис;
    • да се отклони отицање слузнице пре било какве манипулације у носним пролазима (дијагностички, хируршки);
    • за рестаурирање дренаже уз упалу параназалних синуса назалне шупљине, отитис медија и еустахитиса (запаљење Еустахијеве цеви);
    • Називин се такође користи у офталмолошкој пракси како би се ублажио алергијски коњунктивитис, као и различити неинфекцијски.

    Фармаколошка акција. Фармакокинетика

    Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

    Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис).

    После контакта са лека у крви на штету присаједињења мукозне вазоконстрикције јавља (артерије) у органима и ткивима, и убрзан рад срца. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

    Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело.

    Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

    Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

    Називин Дропс

    Називинум у капљицама названом облик лека са садржајем оксиметазолина од 0,05 мг је активна супстанца лека.

    Ово бистро решење је безбојно или благо жућкасто.

    Остали ексципијенти: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидроген фосфат дихидрат, пречишћена вода и остали.

    Лек се производи у бочицама тамно браон стакла. За једноставност употребе постоји поклопац-пипета.

    Ове капи се препоручују не само за одрасле, већ и за децу од шест година.

    Начин примене: у сваком носу кап по један или два капљица не више од 3 пута дневно.

    Називин се препоручује за употребу не више од 5 дана. Дозирање, које може бити веће од препорученог упутства, именује лекар који присјећа.

    Спраи Називин

    Спраи Називин је врло згодан за употребу. Карактерише га прецизна доза лека и економична потрошња. Спраи је равномерно прскан у носне пролазе, што резултира брзом контракцијом посуда, а дисање постаје слободно и лако. Акција је доста дуга - око 10 сати.

    Састав Називин спреј укључује оксиметазолин 0,05 мг - активну супстанцу.

    Друге помоћне супстанце из Називин: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидрогенфосфат дихидрата, пречишћене воде и других.

    Произведено у полиетиленским бочицама са спрејом.

    Спраи према упутствима прописан је за дјецу од 6 година и одрасле особе.

    Начин примене: у свакој ноздрви једна ињекција не више од три пута дневно.

    Лек се препоручује за употребу не више од 5 дана. Дозирање, које може бити веће од препорученог упутства, именује лекар који присјећа.

    Називин за децу

    За ефикасну вазоконстрикцију у носној шупљини, што ће олакшати дисање код деце, родитељи често бирају расадник именине.

    У капима дјетета Називин садржи дозу активне супстанце - оксиметазолин - 0,25 мг.

    Такође у саставу су помоћне супстанце: 50% раствор безалкохолног хлорида, натријум дихидроген фосфат дихидрат, пречишћена вода и остали.

    Насивинске капљице производе се за дјецу у тамним стакленим бочицама. За практичну употребу, поклопац се допуњава пипетом.

    Лек се препоручује за децу од једне до шест година.

    Закопати у свакој носници 1-2 капи не више од 3 пута дневно.

    Користите не више од 5 дана.

    Називина Баби за новорођенчад

    Код новорођенчади се смањује способност дисања кроз уста. Као резултат назалне конгестије, дете поје мање и постаје немирно. Са акутном прехладом (ринитисом), педијатар може препоручити облик лека за бебе - Називин Баби. Деца до годину дана се не препоручују за дјецу Називин. За бебе постоји превелика концентрација активне супстанце.

    Називин Баби је сигуран јер је активни састојак у препарату присутан у довољно ниској концентрацији. Шта то не чини мање ефикасним средством за сузбијање тешкоћа дисања.

    Састав овог облика именина укључује оксиметазолин - 0.01 мг. и друге помоћне компоненте.

    Начин примене обрасца 0,01:

    Препоручује се да именима за дојенчке копају у сваку ноздрву падом не више од три пута дневно.

    Насивину деци млађој од једне године не препоручује се употреба дуже од 3-5 дана, како не би довела до атрофије слузокоже у носу.

    За једноставност употребе и прецизније дозирање, препарат има пипету која се оцјењује бројем капљица у њој.

    Називин Баби се може разблажити са физиолошким раствором за ињекције у односу један-на-један.

    Контраиндикације и нежељени ефекти

    Контраиндикације за употребу спреј и капи у носу Називин:

    • могућа реакција на компоненте укључене у припрему;
    • атрофични ринитис (ринитис карактерише атрофија назне слузокоже);
    • глауком (затворени угао);
    • када се користи спреј и кап (0.05), контраиндикација је старосна доб до 6 година.

    Препоручено је да се именин примењује са опрезом у употреби лекова који стимулишу повећани притисак, МАО инхибиторе и након њихове употребе у наредних 10 дана.

    У тешким болестима кардиоваскуларног система, дијабетеса, тиреотоксикозе и интраокуларног притиска.

    • након наношења препарата, сувог и сагоревања слузокоже на носу, понекад може доћи и кихање;
    • на крају лека у ријетким случајевима, појаву реактивне хиперемије (сензација назалне конгестије);
    • ретко могу бити главобоље, несаница, замор и анксиозност;
    • са поновљеним предозирањем, појавом хипертензије, тахикардије.

    Континуална употреба Називин спреја и капи може довести до атрофије мукозних мембрана носа и до ринитиса изазваног лијеком (зависности од дроге).

    Прекомерна доза. Посебна упутства за употребу

    Прекомерно знојење са називом може доћи због случајног гутања. Нарочито се односи на децу која могу пити капљице, у њиховој слободној доступности.

    Знаци Називин овердосе предвиђени зенично сужење, грозница, мучнина и повраћање, поремећаји дисања, аритмију, тахикардију, плућни едем, цијаноза, хипертензије и васкуларна инсуфицијенција.

    Можда настанак било каквих душевних поремећаја, угњетавања природних функција централног нервног система, који су увек праћени поспаношћу, смањење нормалне телесне температуре и артеријске хипотензије.

    Ретко - заустављање дисања, срца и развоја коме.

    На првим знацима предозирања, Називин хитно треба видети доктора, такође се зове вјештачко повраћање, испуштање желуца је обавезно, а активни угаљ се узима у великим количинама. Следеће - лечење симптома.

    Посебна упутства за употребу:

    Препоручује се да се избегне продужена употреба лека и предозирање, нарочито у погледу употребе Називина за децу.

    Продужена употреба именина доводи до слабљења његовог ефекта. Након тога долази до атрофије слузнице и његове хиперемије. Муцни епител је оштећен и његове природне функције су потиснуте.

    Према инструкцијама, Називин може узроковати заспаност и седацију ако се користи у дужим временима и када су дозе превазишле, стога је боље одбити управљање возилима и механичком опремом током овог периода.

    Интеракција именаина са другим средствима

    Називин може повећати време експозиције локалних анестетика (нпр. Лидокаин).

    Немојте користити именин истовремено са другим вазоконстрикторима (нпр. Отривин или Тизин). Комбиновани ефекат ових лекова може довести до нежељених посљедица.

    Истовремена употреба лекова инхибитора именина и МАО, као и антидепресива из трицикличне групе, доприноси повећању крвног притиска и поремећаја срчаног ритма.

    Примена у трудноћи и лактацији

    Многе будуће мајке заинтересоване су да ли је питањеин трудна. Лек током трудноће може се користити након односа користи и свих допуштених ризика за фетус. Исто се препоручује за употребу са лактацијом.

    Међутим, многи лекари су склони чињеници да је именин за трудноћу и лактацију контраиндикована.

    Током трудноће можете користити друге, сигурније дроге, као што је Делуфен, који се односе на хомеопатске лекове.

    Такође можете користити Акуамарис за труднице, које добро испирају нос и апсолутно је сигурно.

    Будите опрезни у заблуди да можете користити педијатријску форму именина током трудноће, јер је сигурнија. Заправо, то није тако. Састав дечијег именаина укључује и оксиметазолин, који је опасан по организам будућности и дојке мајке.

    Аналоги

    Најзастичнији аналог именина је Назол, чији активни састојак је оксиметазолин.

    Такође, аналоги узимају у обзир друге лекове, који укључују оксиметзолин: Кнокпреи, Фазин и други.

    Трошкови лекова у одмерку варирају у зависности од дозног облика.

    Цена обичних падова: 110-130 рубаља.

    Спраи: 140-160 рубаља.

    Дјечија верзија капи: 120-140 рубаља.

    Образац за дојенчад: 130-150 рубаља.

    Употреба именина треба да буде умерена, тако да то не доводи до непријатних последица.

    Користите лек који не треба више од 5 дана. Ако симптоми наставе, молимо контактирајте свог доктора. Такође, лекар који вам је присутан ће вам рећи да ли можете користити лек током трудноће и дојења. Називинство за труднице не може се узимати у неограниченом смислу у сваком случају, може негативно утицати на тело будуће мајке и детета.

    Када вам је потребно брзо и ефикасно ријешити проблем загушења носу код дјетета, користите кали дијете Називин. За најмлађе пацијенте се користи варијанта Називин за бебе. Трошкови дроге у односу на њихов мир и смирење њихових родитеља нису висока.

    Текст изнад и коментари које су написали читаоци су чисто информативни и не позивају на самотретање. Посаветујте се са специјалистом о својим симптомима и болестима. Код лечења са било којим лековима као смерницом, увек користите упутства која долазе са њим у пакету, као и препоруке вашег лекара.

    Да не би пропустили нове публикације на сајту, могуће их је примити путем е-маила. Субсцрибе.

    Желите да се решите болести носу, грла, плућа и прехладе? Онда проверите овде.

    Вредно је обратити пажњу на друге лекове за нос:

  • Такође Можете Да