Терафлу

Терафлу: упутства за употребу и повратне информације

Латинско име: ТераФлу

АТКС код: Н02БЕ51

Активни састојак: фенирамин + фенилфрин + парацетамол (фенириин + фенилфрин + парацетамол)

Произвођач: Новартис Цонсумер Хеалтх (Швајцарска)

Ажурирајте опис и слику: 10.08.2017

Цене у апотекама: од 148 рубаља.

Терафлу - комбиновани агенс са аналгетичким, антипиретским и вазоконстриктивним деловањем. Користи се за елиминацију хладних симптома.

Облик издавања и састава

Дозни облик - прашак за раствор за оралну примену: пелета (може бити меки грудвице) Пинк, Иеллов, љубичице и сиво-беле боје, са Вилд Берри ароме (11,5 г у шест слојем кеса, у картонску пакету 1-8, 10, 12 или 25 пакета).

Када се прашак раствори у 225 мл воде загрејаној на температури од 75 ± 5 ° Ц, формира се раствор розе-љубичасте, непрозирне, са јагодичастим мирисом.

Активне супстанце у саставу 1 вреће:

  • фенилефрин хидрохлорид - 0.01 г;
  • фенирамин малеат - 0,02 г;
  • парацетамол - 0.325 г.

Помоћне компоненте унутар Терфлу: калцијум фосфат, натријум цитрат дихидрат, магнезијум стеарат, сахароза, калијум ацесулфам, силика, малтодекстрин М100, лимунска киселина, средства за бојење Бриллиант Блуе Е133 (ФДЦ Блуе № 1) дие црвени невероватна Е129 (ФДЦ ред № 40 ), брусница арома Дурароме натурал (861,149 ТД2590), природна арома малина ВОНФ Дурароме (860,385 ТД0994).

Фармаколошка својства

Када се користи Терафлу, постоји анестезијски, антихистамински, бронходилацијски, антитусивни, антипиретични, вазоконстриктивни и седативни ефекат.

Фармакодинамика

Фенилефрин хидрохлорид смањује едем, смањење локалних ексудативни манифестација елиминише загушење на слузокоже назофаринкса, параназалних синуса, носне шупљине, сужавање лумена васкуларних.

Фенирамин малеат се карактерише слабом антихолинергичном, антихистаминском, седативном и антисеротонинском акцијом, што представља блокатор Х1-хистамински рецептори. Ово доводи до потискивања цурење носа, свраб очију или носа, кијање, елиминише загушење и отицање слузокоже, смањење тежине алергијске реакције, сужавање лумена васкуларне.

Парацетамол је не-опојни аналгетик и има аналгетички, антипиретичан и благ противнетни ефекат.

Фармакокинетика

Акција Терафлу се манифестује 20 минута након оралне примене и траје око 4,5 сата.

Индикације за употребу

Према упутствима, Терфлу се за симптоматске терапије инфективних и инфламаторних болести које су праћене грозницом, високом температуром, главобоља, бол у мишићима и зглобовима, кијање, назална конгестија и цурење носа.

Контраиндикације

  • дијабетес мелитус;
  • недостатак шећера / изомалтазе, нетолеранција на фруктозу, малаксорпцију глукозе-галактозе;
  • алкохолизам;
  • портал хипертензија;
  • истовремени пријем бета блокатора, трицикличних антидепресива или инхибитора моноаминог оксидазе (МАО);
  • старост до 12 година;
  • период трудноће и дојења;
  • преосетљивост на било коју компоненту лека.
  • артеријска хипертензија;
  • глауком затвореног угла;
  • изговарана атеросклероза коронарних артерија;
  • урођена хипербилирубинемија (синдроми Гилберт, Дубин-Џонсон, Ротор);
  • феохромоцитом;
  • болести крви;
  • бронхијална астма;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • тешка болести јетре или бубрега;
  • хипертироидизам;
  • хиперплазија простате.

Упутство за употребу Терафлу: метода и дозирање

Терафлу увучен унутра, растварајући садржај врећице у чаши вреле куване воде. По жељи, шећер се може додати у напитак.

1 кесица = 1 доза.

У року од 24 сата, дозвољава се не више од 3 дозе. Интервал између пријема би требао бити најмање 4 сата.

Лијек можете узимати у било које доба дана, али најбољи ефекат се примећује вечерњим пријемом (ноћу).

Ако се стање не побољша у року од 3 дана, обратите се свом лекару.

Нежељени ефекти

  • алергијске реакције: уртикарија, пруритус, кожни осип, ангиоедем;
  • нервни систем: смањена брзина психомоторних реакција, поремећај сна, поспаност, повећана ексцитабилност, вртоглавица;
  • дигестивни систем: суха уста, бол у стомаку, мучнина, повраћање;
  • кардиоваскуларни систем: повећан крвни притисак (БП), палпитације;
  • Остало: задржавање уринарног система, повећан интраокуларни притисак, паресизација смјештаја.

Уз продужено коришћење Терафлуа у великим дозама, постоје крвне слике крви (тромбоцитопенија, анемија, агранулоцитоза), нефро- и хепатотоксичност.

Прекомерна доза

Симптоми предозирања због присуства у саставу парацетамола и Терфлу манифестује када се ординира више од 10-15 г супстанце. Ово укључује слаб апетит, епигастралгични бол, мучнина, повраћање, ау тежим случајевима - гепатонекроз, повећану активност јетре трансаминаза, инсуфицијенције јетре, енцефалопатије, повећање протромбинског времена, и кома.

Као третман препоручује током првих 6 сати после узимања у испирање желуца кроз 8-9 сата након предозирања - синтезе прекурсора улазак пацијента-метионин и глутатион донатор СХ-групе после 12 сати - ацетилцистеин. Медицинска нега је витална.

Посебна упутства

Током терапије са лекаром, препоручује се да престане да користи алкохолна пића (због повећаног ризика од развоја хепатотоксичног ефекта) и да се уздржи од обављања потенцијално опасних активности, укључујући и вожњу.

Не узимајте лек из оштећених врећица.

Интеракције лекова

  • етанол, седатив, инхибитори МАО: њихов ефекат је побољшан;
  • барбитурати, рифампицин, карбамазепин, фенитоин, зидовудин и други индуктори микросомалних јетрених ензима: повећава се вероватноћа хепатотоксичног дејства парацетамола;
  • глукокортикостероиди: повећава вероватноћу повећаног интраокуларног притиска;
  • урицосурни лекови: њихова ефикасност се смањује;
  • индиректни антикоагуланти: њихова акција је побољшана;
  • трициклични антидепресиви: симпатомиметички ефекат је побољшан;
  • халотан: ризик од вентрикуларне аритмије се повећава;
  • гванетидин: његов хипотензивни ефекат се смањује, повећава се алфа-адреностимулацијска активност фенилефрина;
  • Антипаркинсоници агенси, антидепресиви, антипсихотици, фенотиазинов деривати повећава ризик од нежељених ефеката као што су уринарне ретенције, сува уста, констипација.

Аналоги

Тхерафлу аналози су: Тхерафлу имуно, Тхерафлу ЛАР, Тхерафлу Екстратаб, Тхерафлу Броу, Тхерафлу Екстра, фервек, Цолдрек, Гриппотситрон, Астратситрон, Ринзаи.

Услови складиштења

Чувати ван домашаја деце на температурама до 25 ° Ц.

Рок употребе - 2 године.

Услови за одлазак из апотека

Лијек се издаје без рецепта.

Коментари о Терафлу

Према рецензијама, Терафлу ефикасно се бави симптомима грипа и АРВИ, али не утиче на самог патогена. Такође, неки пацијенти и лекари примећују негативан утицај на јетру. Међутим, у ситуацијама када је била хитна потреба за побољшањем стања против катаралне болести, Терафлу се добро доказао.

Цена за Терафлу у апотекама

Приближна цена за Терафлу је 192-213 рубља (4 пакета су укључени у пакет) или 344-397 рубаља (10 пакета су укључени у пакет).

ТераФлу екстракт таблете 10 ком.

Терафлу лар таб. црвена / наранџаста н16

ТераФлу ЛАР №16 таблети

ТераФлу прах 22.1 г лимуна 4 ком.

ТераФлу ЛАР таблете за ресорпцију наранче 16 ком.

Терафлу ектрабулум Н10 таблете

ТераФлу из грипа и хладних лимуна бр

Образовање: Ростов Стате Медицал Университи, специјалност "Медицина".

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

У 5% пацијената, антидепресивни кломипрамин узрокује оргазам.

Током живота, просечна особа производи два или више великих пљувачних зуба.

Постоје веома радознати медицински синдроми, на пример, узнемирујуће гутање предмета. У стомаку једног пацијента, пате од ове маније, пронађено је 2500 предмета.

Чак и ако срце особе не победи, онда он још увијек може живети дуго времена, што нам је показао норвешки рибар Јан Ревсдал. Његов "мотор" је стао 4 сата након што се рибар изгубио и заспао у снегу.

Када љубитељи пољуби, свака од њих губи 6,4 кцал у минути, али размјењују готово 300 врста различитих бактерија.

У четири резине тамне чоколаде садржи око две стотине калорија. Дакле, ако не желите да се добро развијете, боље је да не једете више од два комада дневно.

Према студијама СЗО, дневна пола сата разговора на мобилном телефону повећава вероватноћу развоја тумора на мозгу за 40%.

Амерички научници су вршили експерименте на мишевима и закључили да сок лубенице спречава развој артериосклерозе крвних судова. Једна група мишева пила је обичну воду, а другу - сок лубенице. Као посљедица тога, посуђе друге групе биле су без плочица холестерола.

Током рада, наш мозак троши количину енергије једнаку жаруљици од 10 вати. Дакле, слика истопљене сијалице у време занимљиве мисли није тако далеко од истине.

На лекове за алергије само у САД, потрошено је више од 500 милиона долара годишње. Да ли и даље верујете да ће се коначно побити алергија?

Научници са Оксфорд универзитета спровели су низ студија, током којих су закључили да вегетаријанство може бити штетно за људски мозак, јер доводи до смањења његове масе. Према томе, научници препоручују да у потпуности не искључе рибе и месо из своје дијете.

Ако се смејете само два пута дневно - можете смањити крвни притисак и смањити ризик од срчаног удара и можданог удара.

Познати лекови "Виагра" првобитно су развијени за лечење артеријске хипертензије.

Свако има не само јединствене отиске прстију, већ и језик.

Према многим научницима, комплекси витамина су практично бескорисни за људе.

Уверени смо да жена може бити лепа у било које доба. На крају крајева, старост није број година живљења. Старост је физичко стање тела, што је.

Шта помаже "Терафлу"

"Терафлу", од чега помаже овом комплексном леку? Производ има анестетичку, терморегулаторну, анти-алергијску и деконгестивну акцију. Лековито упутство "Терафлу" за употребу препоручује прехладу и грипу.

Састав и облик ослобађања

Лијек је направљен у облику таблета, спреј, прах за припрему раствора. Активни елементи "Терафлу", који помажу код прехладе, су:

  1. парацетамол;
  2. фенилефрин хидрохлорид;
  3. малеат фенирамин;
  4. аскорбинска киселина.

Помоћни састојци су: малтодекстрин, аксулфамски калијум, калцијум фосфат, магнезијум стеарат, натријум дихидрат и друге компоненте.

Фармаколошка својства

Активне компоненте лекова "Терафлу", од којих се манифестује аналгетички, антиинфламаторни, анти-едематозни и антипиретички ефекти, дјелују на сложен начин. Парацетамол блокира ензимску активност циклооксигеназа, чиме се нарушава репродукција простагландина. Селективно утиче на терморегулаторне рецепторе мозга, мења ограничење осетљивости.

Ово узрокује антипиретички, аналгетички и слаби антиинфламаторни ефекат лека "Терафлу". Шта помаже активној супстанци фениламин малеата? Ова компонента је одговорна за антиаллергијске особине лека, елиминише ефекте хистамина. Као резултат, отицање слузних начина дисања, лакримација, свраб у носу смањује се.

Пхенилепхрине хидроцхлориде проузрокује да капилари уске у слузници носу. Ово помаже у отклањању хладних симптома, који се изражавају отицањем и црвенилом слузнице носа и грла, нормализује лучење носа, дренажу средњег уха.

Присуство аскорбинске киселине започиње заштиту тела, повећава имунитет. Витамин јача васкуларне зидове, показује антиоксидативне особине, штити ћелијске мембране од оштећења слободним радикалима који прате запаљенски процес.

Лек "Терафлу": шта помаже

Индикације за употребу медикамента укључују следеће болести и стања:

  • алергијски ринитис;
  • прехладе;
  • ринореја;
  • синуситис;
  • ринопхарингитис;
  • Поллиноза;
  • грипа;
  • ринитис, укључујући вазомотор;
  • риносинусопатија.

Контраиндикације

На решење "Терафлу" је забрањено упућивање упутстава за употребу када:

  • алкохолизам;
  • деца млађа од 15 година;
  • дијабетес мелитус;
  • преосјетљивост на састав лекова "Терафлу", која може довести до алергије;
  • портал хипертензија.

Није препоручљиво узимати лекове за труднице и мајке дојке. Није препоручљиво да пијете лек у комбинацији са адреноблоцкерима и антидепресивима.

Правилна употреба алата неопходно посматрати особе са високим крвним притиском, хипертиреозе, сложене патологија крви, бубрега, јетре, код пацијената са бронхијалне астме, простатитис. Пошто агент "Терафлу" утиче на пажњу и реакцију, препоручује се током лечења да се уздржи од вожње.

Терапија "Терафлу": упутство за употребу

Прашак се узгаја у чаши топле воде и пије, не дозвољавајући леком да се охлади. Дневна доза не би требало да прелази 3 паковања. Интервал између дозирања је више од 4 сата. Максималан резултат дејства лека се примећује када узима раствор пре спавања. Без именовања доктора, можете користити производ не више од 3 дана. У одсуству терапеутског резултата, током овог периода треба консултовати стручњака.

Нежељени догађаји

Лек "Терафлу", прегледи и упутства потврђују ово, могу изазвати:

  • Вртоглавица.
  • Нервоза.
  • Поспаност.
  • Палпитатион.
  • Сува уста.
  • Инсомниа.
  • Умор.
  • Прекршаји столице.
  • Повећана ексцитабилност
  • Алергије.
  • Мучнина или повраћање.

Ретко се може приметити:

  • Тромбоцитопенија.
  • Странгуриа.
  • Сува слузокоже.
  • Дискинезија.
  • Хемолитичка анемија.
  • Одложено мокрење.
  • Брадикардија.
  • Леукопениа.
  • Повећан притисак.
  • Хивес.

Цена и аналогија

Терафлу можете заменити аналогијама: Гриппотситрон, Фервек, Цолдрек, Ринза, Астрацитрон. Такође, показано је пријем таквих сорти лекова "тхерафлу" као - ЛАР -Иммуно, -Бро, -Екстра, -Екстратаб. Купити прашак са укусом лимуна може бити за 170 рубаља за 4 паковања.

Пацијентово мишљење

О припреми "Терафлу" прегледи пацијенти дају углавном позитивне. Многи га узимају на првим симптомима прехладе и грипа. Лек помаже у уклањању знакова ових болести, без системског ефекта.

Пацијенти често питају шта је боље "Терафлу" или "Цолдрек"? Лекари су одговорили да оба аналога имају сличан ефекат на тело. Лекови само ослобађају симптоме болести, без ослобађања узрока болести. Преференцију треба дати леку "Терафлу", јер има уравнотеженији састав.

Шта помаже Терафлуу

Терафлу је сложен, широко распрострањен медицински производ који помаже у брзо суочавању са главним манифестацијама (симптомима) обичне прехладе и грипа.

Овај лек има изражен аналгетик (аналгетик), антипиретичан, антиинфламаторни, као и анти-едематозни својства.

Правовремена употреба Терафлу помаже значајно побољшање укупног здравља пацијента, док елиминише главобољу, грозницу, тешке мрзлице, слабост мишића, бол у очима, излијечени нос, бол у грлу итд.

Лек карактерише прилично брзи почетак његовог лека (у просеку 15-20 минута.) И наставља се, по правилу, за 6-8 сати.

Главне активне супстанце које чине Терафлу су аскорбинска киселина, парацетамол, као и фенирамин малеат, који поседују све неопходне лекарске акције (горе наведене).

Главне индикације за употребу Терафлуа:

  • прехладе (АРВИ, АРИ);
  • грипа;
  • симптоматско олакшање главобоље, висока телесна температура, слабост мишића, мрзлица, бол у грлу итд.

Упозорење: Пре него што се продужава употреба овог лека препоручује се да се консултујете са квалификованим лекарима-терапеутом!

Овај лек се производи у облику растворљивог праха у врећама за припрему потребног лековитог раствора.

Како пити Терафлу?

За одрасле и децу преко 14 година, узимајте овај лек за 1 пакет, растворите у 1 чаши вруће или топле воде, не више од 3-4 р. за дан.

Минимални интервал између пријема не сме бити мањи од 3-4 р. за дан.

Просечно трајање терапије Терафлу зависи првенствено од јачине тока одређене запаљенске болести тела и истовремено није више од 3-5 дана.

Запамтите: ако након редовног 3-дневног рецепта Терафлу главни симптоми болести уопште не смањују, онда се дефинитивно консултујте са доктором!

Контраиндикације за употребу Терафлуа

  • повећана осетљивост организма на главне активне лековите супстанце овог препарата;
  • деца до 14 година;
  • дијабетес мелитус;
  • бронхијална астма;
  • хронични алкохолизам;
  • портал облика хипертензије;
  • трудноћу и лактацију (дојење);
  • акутна бубрежна или јетрна инсуфицијенција.

Нежељени ефекти Терафлу

Најчешће нежељене реакције са дуготрајном употребом овог лека су:

  • локалне алергијске реакције (уртикарија, повећан свраб коже);
  • мучнина или повраћање;
  • повреда уринирања (то је изузетно ретко);
  • палпитације срца;
  • артеријска хипертензија (повећање крвног притиска);
  • краткотрајни бол у епигастичном (стомачком) пределу желуца.

Са развојем неког од наведених нежељених ефеката, препоручује се да се у потпуности обустави даље коришћење лека, као и обавезно консултовати лекара!

У овом чланку смо испитали шта помаже Терафлу-у, као и како га правилно узети.

Терафлу

Опис је тренутно укључен 19.05.2015

  • Латинско име: ТераФлу
  • АТКС код: Н02БЕ51
  • Активни састојак: Парацетамол + Пхенилепхрине + Пхенирамине
  • Произвођач: Новартис Цонсумер Хеалтх (Швајцарска)

Састав Терафлу

Састав Терафлуа укључује активне компоненте парацетамол (325 мг), малеат фенирамин (20 мг), фенилепхрине хидроцхлориде (10 мг).

Додатни елементи су: лимунска киселина, сахароза, ацесулфам калијум, магнезијум стеарат, силицијум диоксид, калцијум фосфат, боје, дигидратат натријум, малтодекстрин, укуса.

Облик издавања

У облику прашка за припрему раствора за оралну примену.

Фармаколошка акција

Комбиновани лек против грипе и прехлада. Ефективно против топлоте, отока, бол различите природе и алергије.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Лек има аналгетик, антитусивну, седатив, вазоконстриктором, антипиретску, бронходилатационих, антихистаминским ефекте, може да смањи озбиљност симптома прехладе и акутне респираторне болести.

Под утицајем фенилефрин хидрохлорида смањује загушење на слузокоже назофаринкса, носне шупљине, параназалних синуса, локални манифестације ексудативну, смањује оток сужава лумен крвних судова.

Фенирамин малеат има антихистамин, антисеротонин, седатив, слабе антихолинергичке ефекте, блокатор Х1-хистаминских рецептора. Под дејством супстанце елиминише се отпуштеност, хиперемија мукозних мембрана, лумен судова се сужава, тежина алергијских реакција пада, ринореја је потиснута, кијање, свраб носа и очију.

Парацетамол је не-наркотични аналгетик, има анти-инфламаторне (благо изражене), антипиретичке, аналгетичке ефекте.

Терафлу почиње дјеловати 20 минута након узимања раствора, трајање излагања до 4,5 сата.

Индикације за употребу

Лек је прописан за синузитис, ринореју, ринитис, прехладу, грипу, алергијски ринитис, ринфарингитис, сену, вазомоторски ринитис, риносинусопатија.

Контраиндикације

Терафлу није прописан за трудноћу, нетолеранцију према активним супстанцама лијека, дојењу, деци до 12 година старости.

Са болестима крви, затворени угао облика главкома, урођена хипербилирубинемија, хиперплазија простате, бубрежна инсуфицијенција и јетре, уз Гилберт синдромом, недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе, хронични бронхитис, дијабетес мелитус, болести штитне жлезде, емфизем, артеријска хипертензија, истоветна патологија кардиоваскуларног система, Ротор синдром Тхерафлу се користи са опрезом.

Нежељени ефекти

Повраћање, поремећаји спавања, вртоглавица, повећана ексцитабилност, бол у епигастричкој зони, повраћање, мучнина, суха уста, свраб коже, мидриасис, пареса смјештаја, задржавање мокраће, тромбоцитопенија, повећан интраокуларни притисак, ангиоедем, панкитопенија, анемија, нефротоксичност, апластична анемија, хепатотоксичност, бронхоспазам, алергије.

Прашак Терафлу, упутства за употребу (Метода и дозирање)

Лијек се узима интерно.

Интервал између оброка је четири сата, за један дан је дозвољено узимање не више од четири пакета.

Према упутствима за употребу Терафлуа, прашак из врећа се раствара у чаши са кључањем воде.

Прекомерна доза

Симптоми превелике дозе парацетамола: повећано протромбинско време, повраћање, мучнина, хепатонекроза, бледо коже, анорексија, повећани ензими у хепатичком систему.

Такође, када се појављује предозирање лека: конвулзивни синдром, агитација, депресивно расположење, кома, вртоглавица, поремећаји спавања.

Терапија је асимптоматска. Намењен је испирању желуца, давању метионина, донаторима СХ група, ацетилцистеин. Испирање желуца се врши како би се спријечило касније хепатотоксични ефекти.

Интеракција

Лек побољшава ефекте етанола, седатива и инхибитора лијекова МАО.

Антипаркинсонијски, антипсихотични, фенотиазински лекови, антидепресиви значајно повећавају вероватноћу нежељених ефеката у облику констипација, одлагање мокраће, суха уста.

Приликом именовања глукокортикостероиди ризик формирања глаукома је значајно повећан.

Фуразолидоне, инхибитори МАО у комбинацији са хлорфенамином доводе до хиперпирексије, узбуђења, хипертензивне кризе.

Под утицајем парацетамола смањује се ефикасност мокраћних лекова.

Администрација халотана узрокује вентрикуларна аритмија, и трициклични антидепресиви побољшавају симпатомиметички ефекат Терафлуа.

Ефикасност гванетидина се смањује приликом узимања лека.

Услови продаје

Рецепт није потребан.

Услови складиштења

На месту које није доступно деци на температури не више од 25 степени Целзијуса.

Датум истека

Не више од две године.

Посебна упутства

Уношење алкохолних пића током лечења са лекаром је неприхватљиво. Потребно је пратити јетру и крви. Терафлу утиче на брзину реакција, успорава реакције приликом вожње возила. У комбинацији са хепатотоксичним лековима може оштетити паренхиму јетре.

Терафлу и алкохол

Није препоручљиво користити овај лек заједно са алкохолом, јер може довести до озбиљног оштећења јетре.

Терафлу током трудноће

Могу ли пити Терафлу током трудноће? Овај период женског живота представља контраиндикацију за употребу лијека.

Аналоги Терафлуа

Шта је боље за Терафлу или Цолдрек?

У ствари, лекови једнако делују на организму. Важно је запамтити да ови лекови само ослобађају симптоме болести, али не помажу у лечењу, а такође су штетни и за људе.

Такође у Цолдрек-у нема антихистаминског елемента фенилларом малеата, а доза парацетамола је скоро два пута већа, што је свакако веома штетно. Сходно томе, Терафлу је уравнотеженији и комплекснији лек.

Коментари о Терафлу

Лекови ефикасно уклањају симптоме грипа и прехладе, али не елиминишу узроке болести. Такође, лек је лош за јетру.

Постоји много позитивних коментара о Терафлуу, када је лек помогао у животним ситуацијама у којима је било неопходно да се осећају добро за хладно обољење.

Цена Терафлу, где купити

Цена за 1 торбу Терафлу варира од 30 до 50 рубаља.

Паковање 10 врећа кошта око 370 рубаља.

Терафлу: упутство за употребу, састав, аналоги

Терафлу је један од најефикаснијих лекова за прехладу. Комбиновани лек служи за смањење тежине или потпуне олакшање симптома акутних респираторних инфекција - укључујући вирусне инфекције (инфлуензу, итд. АРВИ).

Састав Терафлу

Лек се ослобађа у облику праха (мале грануле) како би се припремио водени раствор. Пакује се у запечаћене вишеслојне вреће од 11,5 грама (једнократна доза). У ланцу љекарне, пакети се испоручују у пакету од 10, 12 или 25 комада.

Активни активни састојци лека су парацетамол, фенилефрин хидрохлорид (псеудоефедрин) и фенирамин малеат (хлорфенамин). Као помоћни састојци у саставу укључују заслађиваче и укусе, дајући готово раствор пријатан укус и мирис.

Индикације за пријем Терафлу

Терафлу је прописан за прехладу и сезонски АРВИ.

Помаже у смањењу тежине следећих симптома:

  • повишена телесна температура (хипертермија);
  • фебрилна реакција (грозница и мрзлица);
  • болови у мишићима ("боли у телу");
  • главобоља;
  • опструкција носног дисања и ринореје (носни ток).

Овај лек се такође препоручује за сену (грозница) да заустави алергијски ринитис.

Контраиндикације

Дрога је контраиндикована код пацијената који имају:

  • индивидуална преосјетљивост на главне или помоћне компоненте лека;
  • портал хипертензија (развија се у односу на позадину обољења јетре);
  • дијабетес мелитус.

Терафлу се не препоручује особама са хроничним алкохолизмом. Уз оштећење алкохола у јетри, повећава се вероватноћа токсичних ефеката компоненти на органу.

Овај лек за прехладу и грип није додељен дјеци и адолесцентима млађој од 12 година.

Нежељени ефекти

Већина пацијената толерише терапију Терафлуом.

Ако пацијент има преосетљивост на један или више састојака, могуће је развити алергијске реакције - кожни осип и свраб или отицање Куинцке-а.

Међу нежељеним ефектима који могу доћи након узимања Терафлуа су:

  • вртоглавица;
  • проблеми са ноћним заспањем и поспаношћу током дана;
  • повећана нервоза;
  • бол у епигастичном региону (у пројекцији стомака);
  • дисфетички поремећаји;
  • смањена способност концентрирања;
  • артеријска хипертензија (повећан крвни притисак);
  • тахикардија;
  • поремећаји визуелне перцепције у непосредној близини (пареса смештаја);
  • повећан интраокуларни притисак;
  • повреда уринарног преусмеравања (дисурија).

Уз дугу непрекидну употребу и (или) прекорачење препоручених појединачних и дневних доза, могуће су токсичне ефекте активних састојака на јетру и бубрезима. У лабораторијској студији периферне крви откривена је анемија и смањење броја тромбоцита.

Фармаколошка акција

Терфлу назначен антипиретску, аналгетик, вазоконстриктором, протвокасхлевими, бронходилататоре и ангистаминними умирујућа својства.

Парацетамол смањује температуру и смањује тежину синдрома бола. Хлорфенамин је блокатор специфичних рецептора медијатора алергије - хистамин. Ова компонента лекова сужава мале судове и смањује пропустљивост њихових зидова, чиме се смањује ексудација и оток, олакшава носно дисање и смањује ринореју.

Псеудоефедрин (фенилепхрине хидроцхлориде) је у могућности да смањи отицање и запаљење ексудације због вазоконстриктивног дејства.

ТераФлу почиње да делује након 20-30 минута након узимања. Ефекат траје 4-5 сати.

Правила пријема

Једна доза је једна врећа. Дозвољена дневна доза Терафлу-а је 4 кесице. Садржај треба сипати у чиста посуђа и разблажити, пунити 200 мл вреле куване воде. Препоручује се да се пије у топлој или врућој форми. Временски интервал између поновљених доза треба да буде најмање 4 сата.

Да би пиће било угодније за укус, можете јој додати шећер.

Овај лек за прехладу може се пити у било које доба дана, али најизраженији терапијски ефекат се развија када се узима пре спавања.

Није препоручљиво наставити симптоматски третман Терафлу више од 3 дана узастопно. Ако током овог времена симптоми не падну, обратите се свом лекару.

Предозирање Терафлу

Значајан вишак дозвољених доза доводи до тровања. На својој позадини, тешко оштећење јетре (до некротичних промјена у њеним ткивима), развој бубрежне инсуфицијенције није искључен. Због повећања протромбинског времена, коагулабилност крви је поремећена. У тешким случајевима може доћи до енцефалопатије, коме и чак смрти.

Симптоматско тровање Терафлуом услед је углавном због удара на тело велике дозе парацетамола.

У случају превелике дозе, хитно позовите екипу хитне помоћи, исперите стомак (што је прије могуће) и дати ентеросорбенте (регуларни или бели активни угаљ). Током следећих 8-9 сати метионина (хепатопротецтор) се налази, а након 12 сати - ацетилцистеин (за детоксикацију организма).

Интеракција са другим лековима

Потребно је избјећи паралелну примјену Терафлуа β-блокатори, МАО инхибитори (моноамин оксидаза) и трициклични антидепресиви.

Антипаркинсонска и антипсихотична средства у комбинацији са парацетамолом често изазивају запртје, суха уста и дисурија.

Хормонски препарати-глукокортикостероиди у комбинацији са Терафлуом могу изазвати повећање интраокуларног притиска.

Вероватноћа оштећења јетре се повећава уз пријем Рифампицин антибиотик, антивирусни агент Зидовудин, некиантиепилептик и антиконвулзанти (Фенитоин и карбамазепин), и барбитурати.

Парацетамол потенцује акцију индиректни антикоагуланси и слаби ефекат урицосаурица.

Хипотензивни ефекат симпатолитика гванетидина саСнижава се на позадини лечења Терафлу.

Напредна

Посебна пажња водећи Тхерафлу потребно да пратите људе са тешким квара бубрега или обољењем јетре, уског угла глауком, хипертензија, атеросклеротским лезија артерија срца, аденома простате, хипертиреозе, бронхијална астма, емфизем и патологије хематопоезе система.

Будући да лекови могу у неким случајевима узроковати менталну ретардацију (смањење рефлекса), од вожње и других потенцијално опасних активности током лечења треба да се повуку.

Етилни алкохол повећава седативни ефекат хлорфенамина и повећава ризик од оштећења јетре, тако да узимање алкохолних пића и фармацеутских тинктура треба искључити.

Ако се утврди да је врећа оштећена (цурење), прах из паковања не може се користити.

Терафлу током трудноће

Жене у трудноћи и дојењу Терафлу су контраиндиковане. Ако је потребно лечити током лактације, поставља се питање привременог преношења детета на вештачко храњење.

Чување и издавање из апотека

За куповину Терафлу праха, лекарски рецепт није потребан.

Држите овај лек за прехладе и грип на температури која не прелази +25 ° Ц.

Рок употребе - 2 године од датума издавања.

Држите се даље од дјеце!

Аналоги Терафлуа

Сличан терапеутски ефекат се постиже:

  • СтопГрипан;
  • ГриппоФлу;
  • Ринзасип;
  • Антигриппин;
  • Фервекс УПЦА;
  • Максиколд.

Плисов Владимир, доктор, медицински прегледник

Укупно 2.922 прегледа, 2 погледа данас

Терафлу: упутство за употребу

Лек Терафлу је комбинација. Његове активне супстанце имају антиинфламаторни ефекат, тако да се лек користи за симптоматску терапију акутних респираторних болести, са циљем смањења тежине манифестација.

Опис дозног облика, састава

Лек Терафлу се производи у облику прашкастих облика и таблета за оралну примену. Састав овог лекара укључује неколико основних активних састојака, њихов садржај у једној кесици за прах или у једној таблети је:

  • Парацетамол 325 мг.
  • Фенилеприн у облику хидрохлорида - 10 мг.
  • Фенирамин у облику малеата - 20 мг.

Пудер композиција укључује ексципијенте који укључују ацесулфам, боје и мириса, силицијум, калцијум фосфат, сахарозу, малтодекстрин, магнезијум стеарат, натријум цитрат дихидрата. Таблета ексципијенти су колоидни силицијум диоксид, метил парахидроксибензоат, макрогол, повидон, кукурузни скроб, лактоза, средства за бојење, магнезијум стеарат, натријум кроскармелоза. Терфлу прах пакује у кесе од фолије у количини од 11,5 г, пилула - у блистер 10 комада. Цардбоард пакет садржи 10 кесице праха, 1 или 2 блистера, као и коришћење инструкција дроге.

Терапијски ефекти, фармакокинетика

Терапијски ефекти лека Терафлек су последица дејства активних састојака који чине његов састав:

  • Парацетамол је један од главних представника нестероидних антиинфламаторних једињења. Он блокира активност ензима цикло-кисеоназе, чиме се смањује концентрација про-инфламаторних биолошки активних једињења (простагландини, леукотриени, фактор туморске некрозе). То доводи до смањења тежине запаљеног процеса, смањења телесне температуре уз повишену температуру, смањења интензитета бола.
  • Пхенирамин - блокира Х-хистаминске рецепторе ћелија, због којих има анти-алергијско деловање, изравнавајући ефекат хистамина. Фенирамин помаже у смањивању едема, лакимостима, тешкости пражњења из носа, осећањима свраба, опекотине у очима и носу.
  • Пхенилепхрине - односи се на симпатомиметичка амине, делује директно на алфа-адренергичких рецептора артеријских судова, што доводи до сужења и повољно смањује тежину едема у слузници носне шупљине.

Због биолошких ефеката главних компоненти, прах и таблете Терафлу су противупалне, антипиретичке, деконгестивне и анти-алергијске терапеутске.

Након узимања Терафлу прашка или пилуле, главни активни састојци лека се брзо и готово потпуно апсорбују у системски крвоток. Они су равномерно распоређени у ткивима, метаболизованим у јетри, уз формирање неактивних производа распадања, који се из тела излучују углавном са урином.

Индикације за употребу

Главни медицински индикације за примену пилула или праха Тхерафлу је симптоматска терапија инфективних и инфламаторних болести које су праћене температуром, болови у телу, цурење носа, главобољу. То укључује грипа, параинфлуензу, акутне респираторне болести углавном вирусног порекла (инфекција аденовируса, инфекција риновируса).

Контраиндикације које треба користити

Одређени патолошки и неки физиолошки услови пацијентовог тела су контраиндикација за пријем праха или таблета Терафлу, укључују:

  • Преосетљивост на било који од активних састојака или додатних супстанци овог лијека.
  • Хронични алкохолизам.
  • Истовремена употреба лекова инхибитора фармаколошке групе моноамин оксидазе (МАО), трицикличних антидепресива, бета-блокатора.
  • Портал хипертензија, праћено повећаним притиском у систему порталне вене.
  • Повреда метаболизма угљених хидрата повећањем нивоа шећера у телу (дијабетес мелитус типа 1 или 2).
  • Старост пацијента је до 12 година.
  • Трудноћа у било ком тренутку струје, период дојења (период лактације).

Пажљиво лек се користи за атеросклероза (регали холестерола у интими артерије) коронарних артерија које хране срчани мишић, повишен крвни притисак (хипертензија), недостатак ензима глукоза-6-фосфат дехидрогеназе, угао затвореног глаукома, праћен повећањем очног притиска, конгениталних аномалија јетра, карактерише повишеним нивоима крви билирубина (Гилберт синдрома, Ротхер, Дубин-Јохнсон), озбиљног обољења јетре и Пре почетка коришћења лека је важно да се искључује присуство контраиндикација.

Начин употребе, доза

Лек Терафлу је намењен за оралну примену (орална примјена). Таблете се узимају орално, не жвакају и опере са довољно количине течности. Прашак пре уноса се раствара у ½ шоље чисте топле воде. За одрасле и дјецу старије од 12 година, просјечна терапеутска доза је 1 таблета или 1 пакет прашка, који се користе као потребни за смањење тежине симптома заразне инфламаторне патологије. Дневна доза не би требало да прелази 4 пријема, у приближно истим интервалима. Једном можете узети 2 паковања прашка или таблета како бисте постигли жељени терапеутски ефекат. Трајање овог лијека не сме бити веће од 3 дана. Ако симптоматологија настави, престаните са узимањем лекова и контактирајте здравственог радника.

Негативне реакције

У контексту узимања таблета или Терафлу праха, могуће је развити негативне патолошке реакције различитих органа и система, укључујући:

  • Дигестивни систем - бол у горњем делу абдомен (површина пројекције стомака), мучнина, периодична сувоћа у устима.
  • Нервни систем - повећана ексцитабилност, периодична вртоглавица, главобоља, поремећај сна, који се карактерише лошим заспањем.
  • Кардиоваскуларни систем - повећан крвни притисак (артеријска хипертензија).
  • Органи чула - повећан интраокуларни притисак, сужење ученика (мидриасис), пареса смештаја.
  • Крв и коштана срж црвена - смањена концентрација хемоглобина са бројем црвених крвних ћелија (анемија) у јединици запремине крви, смањи број тромбоцита (тромбоцитопенија), гранулоцита (агранулоцитоза) у крви.
  • Уринарни систем је смањење волумена урина, уз коришћење лекова има нефротоксични ефекат, а може се појавити и глукоза у урину (глукозурија).
  • Алергијске реакције - осип по кожи, свраб његове карактеристичне промене личе горења коприву (уртикарија) изражене едемом коже преференцијално локализованог у лице и спољашњих гениталија (ангиоедем Куинцке).

Ако се појаве знаци развоја негативних патолошких реакција, лек треба прекинути и консултовати лекар специјалиста.

Карактеристике употребе

Прије почетка узимања таблета или Терафлу праха, важно је пажљиво прочитати упутства за овај лек и обратити пажњу на неколико карактеристика употребе дрога, које укључују:

  • Са дуготрајном употребом овог лека могуће је развити токсични ефекат на јетру (хепатотоксични ефекат) и бубрега (нефротоксични ефекат).
  • Није препоручљиво узимати алкохол током употребе Терафлу-а, јер је могуће повећати токсичан ефекат на јетру.
  • Овај лек може само смањити манифестације патолошке инфламаторне реакције и интоксикације, не утиче на узроке болести.
  • Активни састојци лекова могу да комуницирају са лековима из других фармаколошких група, па ако је могуће, препоручљиво је да се консултујете са лекаром.
  • У време узимања овог лијечења искључено је извођење рада, у комбинацији са потребом за довољном концентрацијом пажње и брзином психомоторних реакција.

У апотекарској мрежи, таблете и Терафлу прах се издају без рецепта. Ако постоји било каква сумња у њихову употребу, консултујте се са својим лекаром.

Прекомерна доза

Када значајан вишак препоручених терапеутске дозе прашкасте или таблете Терфлу појављују негативне реакције, углавном због токсичних ефеката парацетамола. Они су мучнина, са повраћањем, оштећење јетре и бубрега, бол у стомаку, са тешким предозирања могу настати отказивање јетре, изазване хепатотоксичног деловања парацетамола. Лечење предозирања се састоји од прања стомака, црева и узимања интестиналних сорбената (активни угаљ). Ако после тровања није више од 8-9 сати се користи као противотров метионин ако су прошли 12 сати и више - ацетилцистеином. Лечење предозирања се врши само у условима медицинске болнице.

Терафлу аналоги

Према структури и фармаколошким ефектима сличним праху и таблетама Терафлу су Макоцолд, Стопгрипан, Гриппофлу.

Правилно складиштење

Рок употребе таблета и Терафлу праха је 2 године. Припрема је важна за правилно складиштење у оригиналној фабричкој амбалажи, тамној, сувој, неприступачној за децу на температури ваздуха не више од + 25 ° Ц.

Терафлу цена

Трошкови лекова Терафлу у апотекама у Москви зависе од дозног облика и паковања:

  • Повдер Терафлу, 10 врећа - 320-357 рубаља.
  • Таблете Терафлу, 10 комада - 250-275 рубаља.

Терафлу - упутства за употребу, индикације, контраиндикације, нежељени ефекти, аналоги, прегледи, цене

Терафлу - каква је то припрема, од чега се састоји и када се примјењује?

Састав терафијумских препарата

11.5 г праха у врећици комбинованог материјала.

За 10 врећа у картонској кутији.

Парацетамол 0,325 г, фенирамин малеат 0,02 г, фенилефрин хидрохлорид 0,01 г

Терафлу од грипа и прехладе

22.1 г праха у врећици комбинованог материјала.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 или 25 врећа у картонској кутији.

Парацетамол 0,325 г, фенилрамин малеат 0,02 г, фенилефрин хидрохлорид 0,01 г, аскорбинска киселина 0,05 г.

15 г праха у врећици комбинованог материјала.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 или 25 врећа у картонској кутији.

Парацетамол 0.650 г, фениламин малеат 0,02 г, фенилефрин хидрохлорид 0,01 г

Терафлу од грипа и прехладе

22 г праха у врећици комбинованог материјала.

За 1, 10, торбу у картонској кутији.

Парацетамол 0.650 г, фениламин малеат 0,02 г, фенилефрин хидрохлорид 0,01 г

Терафлу екстра плус

4 г праха у врећици комбинованог материјала.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 или 25 врећа у картонској кутији.

Парацетамол 0.650 г, фенилефрин хидрохлорид 0.01 г, аскорбинска киселина 0,05 г.

2 г гранула у врећици комбинованог материјала.

За 10 врећа у картонској кутији.

Аскорбинска киселина 0,1 г, цинк глуконат 0,05225 г, прах екстракт пурпурне ехинацее 0,08 г

хидроксикинамичне киселине не мање од 0,003 г.

Таблете, 10 комада по пакирању.

Парацетамол 0.650 г, фениламин малеат 0.004 г, фенилефрин хидрохлорид 0.01 г

Таблете, 8 комада у блистеру.

1, 2, 3 блистера по пакету.

Бензоксонијум хлорид 0,001 г, лидокаин хидрохлорид 0,001 г

Таблете, 10 комада у блистеру.

1, 2 блистера по пакету. Или 6 комада у блистеру,

3 блистера по пакирању.

Цетилпиридинијум хлорид 0,002 г, лидокаин хидрохлорид 0,001 г.

30 мл прскањем у бочици са уређајем за прскање и заштитним поклопцем у пакету.

Бензоксонијум хлорид 0,2%, лидокаин хидрохлорид 0,15%.

Маст за спољну употребу у цевима од 40 грама по пакирању.

Уље од рожмарина 5%, уље од 5% еуцалиптус у облику листова, перуански балзам 6%, рафсат камуфора 12,5%.

Индикације за употребу Терафлуа

Комбиновани препарат Терфлу - је ефикасан лек за обичну прехладу, који има број акција: антиинфламаторно, антипиретик, антиинфламаторно, аналгетик и антиалергијски. Ефективно у акутним респираторним инфекцијама, праћене грозницом и мрзлинима.

Састав и облик дозирања

Лијек долази у два дозна облика: таблете и прах.

Главни састојци медицинског производа су:

  • парацетамол;
  • фенилар хидрохлорид;
  • фенилефрин хидрохлорид;
  • аскорбинска киселина.

У праху у облику лекова упакован је у специјалне кесе тежине 11,5 г. У једном пакету налазе се 10 кеси од лека.

Таблете Терафлу упакован у посебне блистере, 1 или 2 по пакирању.

Фармаколошка акција

Лек Терафлу, захваљујући својим компонентама, има низ акција.

Парацетамол смањује тежину упалног процеса. Након првог уноса лека, пацијенти посматрају смањење температуре и болова.

Захваљујући фенилефрину, који се налази у саставу лека, постоји сужење артеријских судова и смањење отицања назалне слузокоже.

Фенирамин има антиалергијски ефекат. Захваљујући овој компоненти, Терафлу пилуле ослобађају млазни нос, ублажавају свраб, кидање, сагоревање и смањују ошамућеност.

У кратком временском периоду, лек се апсорбује у системску циркулацију и почиње његово деловање. Излази из тела заједно са урином.

Индикације за употребу

Главни индикације за примену таблета и праха Терфлу су заразне и инфламаторне болести, које карактерише грозница, болови у телу, цурење носа, бол у грлу и друге типичне испољавања хладних симптома. Наведени знаци су типични за грипу, аденовирусну инфекцију итд.

Препоручена доза и начин примене

Таблете и Терафлу прах су намењени за оралну употребу. У првом случају препарат се жвакује и опере довољном количином воде, у другом - разблажен у ½ шоље воде и узима се интерно.

Обично лек узимајући 1 таблета или кесицу 1, али по потреби, нарочито када интензивна озбиљност симптома, доза таблета или Терфлу праха може бити повећана до два комада.

Не препоручује се употреба више од три пута дневно, превелико издржавање лека може узроковати низ нежељених ефеката, што ће додатно погоршати болесничко стање.

Ако се стање пацијента не поправи током 5 дана, лек треба прекинути и затражити помоћ од специјалисте да прописује ефикаснији третман.

Које су контраиндикације?

Таблете и прах Терафлу се може користити код пацијената са 12 година. Употреба трицикличних антидепресива и бета-блокатора је директна контраиндикација за употребу лека Терафлу. Не примењујте лек и ако постоје следећи фактори:

  • дијабетес мелитус;
  • портал хипертензија;
  • трудноће и дојење;
  • плућне патологије, укључујући бронхијалну астму.

Ако је пацијент преосетљив на компоненте лекова, мора се заменити другим лијеком.

Пажљиво, таблете Терафлу се користе у следећим условима:

  • хиперплазија простате;
  • артеријска хипертензија;
  • атеросклероза коронарних артерија;
  • глауком затвореног угла;
  • Конгениталне болести јетре (Дубин-Јохнсон синдром, Ротор, Гилбертов синдром).

Присуство бар једног од горе наведених фактора искључује могућност узимања лека. У овом случају морате тражити помоћ од специјалисте који ће одабрати третман, узимајући у обзир индивидуалне карактеристике организма.

Могућа нежељена дејства

Употреба таблета и праха Терафлу може изазвати нежељене ефекте из уринарног, пробавног, кардиоваскуларног и нервног система. Може доћи до алергијске реакције на лек. Ови фактори су изражени таквим симптомима:

  • бол у стомаку;
  • сува уста;
  • периодична вртоглавица или интензивна главобоља;
  • повећан крвни притисак;
  • поремећаји спавања;
  • осип на кожи различитих етиологија;
  • смањење дневног волумена излученог урина;
  • пареса смјештаја;
  • сужење ученика;
  • Глукозурија (појављивање глукозе у урину).

Ако се појави било који од наведених симптома, лек треба прекинути.

Функције апликације

Терафлу из грипа захтева пажљиву примену. Важно је пажљиво прочитати упутства која се налазе унутар пакета. Да бисте избегли негативне реакције тела, морате такође знати неке функције апликације:

  • не узимајте лек већ више од 5 дана. Дуготрајна изложеност његових компоненти телу може довести до тровања јетре и бубрега;
  • Таблете Терафлу помаже у смањењу тежине симптома болести, али не утичу на његов узрок;
  • Није препоручљиво истовремено узимање таблета са алкохолом, јер то повећава оптерећење на јетру;
  • лек Терафлу интерагује са другим групама дрога, пре њиховог коришћења, консултација лекара је неопходна;
  • У тренутку узимања лијека, морате напустити рад, што захтева већу концентрацију пажње.

Прекомерна доза

Прекорачење дозе таблета или Терафлу праха може довести до појаве негативних реакција које су узроковане токсичним ефектима парацетамола. Изражавају се мучнином, повраћањем, болом у стомаку, оштећењем јетре и бубрега. У тешким случајевима, може доћи до развоја хепатичне инсуфицијенције.

Лечење предозирања се врши у болници. Пацијент се испрати стомаком и цревима, након чега се прописује унос сорбената, на примјер, активни угаљ. Ако није прошло више од 8 сати од предозирања, пацијенту се прописује метионин, ако се више - ацетилцистеин користи као антидот.

Интеракција са другим лековима

Истовремени пријем таблета Терафлу са барбитуратима повећава ризик од токсичних ефеката парацетамола.

Комбинација Терафлуа са антипсихотичним лековима, антидепресивима и дериватима фенотиазина може изазвати кашњење уринирања, запртја и сувих уста.

Симултани пријем са глукокортикостероидима често повећава интраокуларни притисак. Средства која помажу успорити празњење желуца, док узимање таблета Терафлу погоршава његову апсорпцију у крвоток. Лекови за убрзавање пражњења стомака, напротив, убрзавају апсорпцију лека. Истовремени пријем парацетамола са хлорамфениколом успорава се последњих 5 пута.

Није препоручљиво користити Терафлу истовремено са салициламидом, ово повећава излучивање парацетамола из тела и повећава ризик од његових токсичних ефеката. Комбинација хлороксазона са парацетамолом повећава њихову хепатотоксичност. Истовремена употреба Терафлу-а са зидовудином доводи до повећања неутропеније, употреба парацетамола са кумарином повећава ефекат последњег.

Аналоги Терафлуа

Ако из неког разлога Терафлу није могућ, може се заменити сличним лековима, које данас имају много. Сличан терапеутски ефекат има такве лекове:

  • Стопгрипан. Активне активне супстанце су сличне Терафлуу, разлика је само у помоћним компонентама. Произведен је у облику праха и карактерише га прихватљивији трошкови.
  • ФлиртингФлу. То је лек руског порекла сличан Терафлуу. Произведено у облику прашка са укусом бруснице, малине, јагода и лимуна.
  • Антифлу. Амерички лек који је идентичан у саставу Терафлуа, али се одликује мањом дозом компоненти. Произведено у облику таблета и праха.
  • Максиколд. Још једна аналогна домаћа производња Терафлуа. Главна разлика између ова два лекова је већа доза аскорбинске киселине и парацетамола у Макиколду.
Такође Можете Да