КОЛДДАК ФЛУ ПЛУС

10 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.

Комбиновани лек за продужено дејство.

Хлорфенамин има антиалергијски ефекат, елиминише кидање, свраб у очима и носу.

Парацетамол има антипиретичко и аналгетски ефекат: смањује синдром бола, примећено у условима цатаррхал - грлобоља, главобоља, бол у мишићима и зглобовима, смањује високу температуру.

Фенилеприн има вазоконстриктивни ефекат - смањује едем и хиперемију мукозних мембрана горњег респираторног тракта и параназалних синуса.

- преосетљивост на било коју саставну компоненту;

- изражена атеросклероза коронарних артерија;

- тешке болести јетре, бубрега, срца, бешике;

- чир на желуцу и дуоденални чир;

- болести панкреаса;

- тешкоће уринирања са аденомом простате;

- болести крвног система;

- Деца млађа од 12 година.

Ц опрез: конгенитална хипербилирубинемија (Гилбертов синдром, Дубин-Јохнсон и Ротор синдром), бронхијална астма и хронична опструктивна плућна болест.

Одрасли и деца преко 12 година - 1 капсулу сваких 12 сати током 3-5 дана.

Трајање прихватања као антипиретик - не више од 3 дана; као а паинкиллер - не више од 5 дана.

Повишен крвни притисак, тахикардија, поспаност, смањена спавање, вртоглавица, раздражљивост, суве слузокоже, мидријаза, пареза смјештаја, повећан интраокуларни притисак, губитак апетита, мучнина, епигастралгични бол, анемија.

Веома ретко: задржавање урина, алергијске реакције (кожни осип, свраб, кошница, ангиоедем).

Ретко: анемија, тромбоцитопенија, леукемија, агранулоцитоза.

Када дуготрајан улаз у високе дозе могуће хепатотоксично и нефротично дејство.

Симптоми, обусловение парацетамол манифестује примио више од 10-15 г: бледа кожа, губитак апетита, мучнина, повраћање, гепатонекроз, повишених ензима јетре, повећана протромбинског времена.

Третман:. Испирање желуца у првих 6 сати, увођење донатора СХ-групе, а синтеза глутатион-метионин прекурсора кроз 8-9 сата након предозирања и Н-ацетилцистеин након 12 сати случајном предозирања одмах се обратите лекару је год су неки означена било симптоме предозирања или не.

Ризик хематолошких деловања парацетамола је повећана узимајући барбитурате, дифенилхидантоин, карбамазепин, рифампицин, АЗТ, и других индуктора ензима микрозомалног јетре.

Ојачава ефекте седатива, етанола, МАО инхибитора.

Антидепресиви, деривати фенотиазина, антипаркинсонијски и антипсихотицни лекови повећавају ризик од задржавања мокраће, сувих уста, констипације.

СЦС повећава ризик од развоја глаукома.

Парацетамол смањује ефикасност урицосурних лекова.

Хлорфенамин истовремено са фуразолидоном може довести до хипертензивне кризе, узбуђења, хиперрексије.

Трициклични антидепресиви ојачавају адреномиметички ефекат фенилефрина, истовремена примјена халотана повећава ризик од вентрикуларне аритмије.

Смањује хипотензивни ефекат гванетидина, који заузврат повећава алфа-адреностимулацијску активност фенилефрина.

Без упутства лекара, лек се не сме користити за пацијенте који се лече са другим лековима, посебно МАО инхибиторима. Ако, упркос узимању лека, болест прати тренутна грозница или се понавља повећање температуре, потребно је да дође до доктора. Немојте узимати алкохол и комбинујте са другим лековима који садрже парацетамол. Када користите Флоод Плус, нежељено је користити пилуле за спавање, средства за мирење и друге психотропне лекове.

Поремети индикаторе лабораторијских студија у квантитативном одређивању глукозе и мокраћне киселине у плазми. У случају дуготрајног лечења, прате се параметри периферне крви и функционалног стања јетре.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Током периода лечења потребно је уздржати се од вожње моторних возила и практицирања потенцијално опасних активности које захтевају повећану концентрацију пажње и брзину психомоторних реакција.

Колдакт - упутство о употреби лека

Лекови Колдацт се сматрају најефикаснијим средством за отклањање симптома прехладе. Дрога има изразито деконгестивну, вазоконстриктивну, антихистаминску акцију. Додатна предност алата је релативно ниска цена. Да би се разумело о чему се састав састоји и како ради лек, потребно је проучити инструкцију.

Састав и облик ослобађања

На тржишту, лека представља неколико врста. Њихове разлике су следеће:

  1. Колдакт у специјалним желатинским капсулама продужава акцију, у пакету је 10 капсула.
  2. Припрема је Цолдацт Флу Плус у оплата од желатина, полупро транспарентна, полу црвена. Унутар капсуле су пелете црвене, жуте, беле. Продато је у пакету с бројним капсулама од 10-100 комада.
  3. Флук Плус у облику суспензије за оралну примену. То је наранџаста, вискозна течност. Продато у бочицама, капацитета 60 мл.

Према упутству, састав сваке сорте има своје разлике, како за активну супстанцу, тако и за листу помоћних компоненти:

Назив средстава, облик издавања

Флук Плус, капсуле

помоћне: микрокристална целулоза, повидон, натријум дисулфит, хипромелоза, етил целулоза, изопропанол, талк, едетат динатријум, диетил фталат, шкробни сируп, шећер гриз, сахароза, боје, вода

Флук Плус, суспензија

помоћне: микрокристална целулоза, едетат динатријум, натријум саццхаринате, пропил парахидроксибензоат, натријум хлорид, глицерин, силика, метил парахидроксибензоат, ксантан гума, полисорбат 20, сахарозе, лимунска киселина, натријум цитрат, арому, вода, натријум кармелозу

Колдакт - антибиотик или не

Састав лекова вас чуди да ли је антибиотик. Према упутствима, хлорпхенирамин малеат поседује антихистаминским, седатив и антиалергијски особине и пхенилепхрине експоната алфа-адреномиметиц акцију. Као што се види из композиције, у лековима нема антибактеријских компоненти, тако да то није антибиотик.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Усаге Колдакта упутства садрже информације које сужава крвне судове, има антиконгестивним (контрактилно) акцију, и лек плус Флу снижава температуру и ублажава бол због садржаја парацетамола. Цхлорпхенирамине смањује пропустљивост назалне мукозе, ублажава свраб и отицање. Супстанца продире лагано концентрација у плазми достиже максимум после 2-6 сата, метаболишу, излучује преко бубрега.

Пхенилепхрине односи на групу синтетских симпатомиметика, која, у поређењу са ефедрин дејством на алфа-адренергичких рецептора слабијих. Компонента манифестује децонгестант и вазоконстриктора акцију у параназалних синуса и слузнице. Фенилеприн достигне максималну концентрацију два сата након пријема, излучује се бубрезима.

Према упутствима, парацетамола је средство за смањење телесне температуре и болова, ублажава главобољу, заједнички и бол у мишићима, нелагодност у грлу и другим хладним симптома. Компонента слабо везује за протеине плазме (10%), је метаболише у јетри, концентрација лека достиже максимум у три сата. Парацетамол се излучује у урину дан.

Индикације за употребу

Лекови препоручени за употребу у сезони респираторних болести, као ефикасан лек за борбу против прехладе. Према упутствима, треба га користити са следећим симптомима и дијагнозама:

  • вазомоторски ринитис;
  • алергијски ринитис;
  • акутни ринитис;
  • алергијски симптоми;
  • назални загушења;
  • лијечење обичне прехладе;
  • едем изазван хладном;
  • акутне виралне респираторне инфекције;
  • синуситис;
  • инфлуенца.

Дозирање и администрација

Лек се узима орално. Једна доза лекова - једна капсула, учесталост пријема - два пута дневно са интервалом од 12 сати. Трајање лечења одређује лекар на појединачним индикацијама. Стандардна шема пријема је следећа:

  • акутне респираторне вирусне болести - један до три дана;
  • хронични облик ринитиса - 30 дана;
  • алергијски облик ринитиса - 3-6 дана;
  • синуситис - 6-12 дана.

Упутство за лечење Флук Плус омогућава примање две капсуле дневно, један двапут дневно. Сируп пре употребе треба потресати. Дневна доза одраслих пацијената је 30-40 мл дневно. Деца од 6 година - 15-20 мл. Унос сирупа код пацијената било које старосне групе подељен је на 3-4 приступа. Трајање курса не би требало да буде дуже од пет дана.

Посебна упутства

Током лечења са лекаром, пацијенти треба да буду нарочито пажљиви када возе возила или уопште не одустају од вожње током периода терапије. Састојци медикамента, према упутствима, може смањити брзину реакције, концентрацију пажње. Ако је прописана сложена терапија, мора се запамтити да Цоадацтор побољшава ефекат умирујућих и хипнотичких лекова.

Савјетовање током трудноће

Према упутству, коњак током трудноће не може се узимати, јер теоретска база знања о активним супстанцама не дозвољава да се објективно закључи о особинама ефекта лека на формирање фетуса. Због опасности од додавања компоненти лијека у тело новорођенчета, такође је немогуће узимати током дојења.

Дјечији кадавер за децу

Дете дати кадера у облику сирупа. Дјеца 5-6 година имају дозволу за узимање 5 мл дозе са интервалом од 5-6 сати. За дјецу од 6 до 12 година, доза остаје иста, али интервал се смањује на 4 сата. Терапија треба да траје највише пет дана. Од 12 година, капсуле се могу користити у складу са дозама за одрасле наведене у упутствима. Као анестетик, користе се не више од пет дана, као антипиретик - не више од три.

Интеракције лекова

Колдакт Таблете се могу користити у комбинацији са халотана, инхибитори моноамино оксидазе, фуразолидон, трицикличних антидепресива, гванетидин, али са опрезом у вези са развојем споредних ефеката. Не можете комбиновати лек са етанолом. Истовремена примена парацетамола са барбитурати, рифампицин, карбамазепин, фенитоин, зидовудин и урикосуринским дрога јер њихова делотворност се смањује и развија штетне реакције.

Нежељени ефекти

Капсуле за прехладе Цоадацт ретко узрокује нежељене ефекте. У наставку су означени следећи нежељени ефекти:

  • главобоља, поспаност, раздражљивост, прекомерно излучивање;
  • хепатотоксичност;
  • суха уста, губитак апетита, дијареја, мучнина, повраћање, бол у стомаку;
  • повећан крвни притисак;
  • алергија;
  • нефротоксични ефекат (потискивање функције бубрега);
  • губитак јасности видљивости;
  • бол у грудима;
  • дисурија (повреда уринирања).

Прекомерна доза

До данас нису забележени никакви случајеви превелике дозе дрога. Ако узимате лек Колдакт у прекорачену дозу, могуће је повећати нежељене ефекте, елиминисане симптоматском терапијом. Према упутствима, предозирање парацетамола доводи до мучнине, бледости, хепатонекрозе, слабости, смањеног апетита. Да би се елиминисали симптоми, извршено је лавирање желуца, уводе се донатори СХ-групе, ињектирање метионина у прве 8 сати, а Н-ацетилцистеин се уводи током првих 12 сати.

Контраиндикације

Не можете користити ЦОЛД ЦОНТАЦТ ако сте осетљиви на компоненте. У инструкцији је речено или о другим контраиндикацијама за пријем агента:

  • деца до 12 година - за капсуле и 6 година - за суспензију;
  • атеросклероза коронарних артерија;
  • тиротоксикоза;
  • дијабетес мелитус;
  • глауком;
  • тешке хроничне болести јетре, бубрега, жучне кесе;
  • чир на желуцу.

Услови продаје и складиштења

Колдакт је лек на рецепт, који се издаје на лекарској дозволи. Према инструкцијама, лек треба складиштити на сувом хладном месту за три (за Цолдроом) или две године (за Колдакт Фли Плус).

Аналоги

Замените лек лековима са сличним ефектом и саставом. То укључује:

  • Ринза - таблете са аналгетичким и антипиретским ефектима; садрже парацетамол, кофеин, фенилефрин хидрохлорид, хлорфенамин малеат;
  • Ангилек - спреј и рјешење боли грла; активне супстанце су хексетидин, холин салицилат, хлоробутанол, хемихидрат;
  • Акуа Марис - носни спреј, капљице и средство за прање носа са морском водом;
  • Ангина је биљни препарат у облику прскања и таблета који садрже екстракте жалфије, малог, оригана, календула, еукалиптуса и уље од мете;
  • Воцасепт - сируп и лозенге на бази амилметакрезола, дихлоробензил алкохола;
  • Хексализа је антиинфламаторни лек заснован на биклутимолу, лизозиму, еноксолону;
  • Хексорални - антисептички раствор и аеросол који садржи хексиетидин;
  • Цолдрек - хладне пилуле које садрже кофеин, фенилефрин, парацетамол, терпинхидрат;
  • Терафлу је прах против врућине, бола и отока на бази парацетамола, фенилепхрине хидроцхлориде и фенилеамине малеате;
  • Фармацитрон - антипиретични грануларни прах, који садржи парацетамол, фениламин малеат, фенилефрин хидрохлорид, аскорбинска киселина;
  • Фервек је аналгетички прах, чији су активни састојци парацетамол, аскорбинска киселина и фенирамин малеат.

Цена вештице

Припреме Колдакт Фли Плус и Колдакт могу се купити у апотекама на презентацији рецепта. Трошкови зависе од врсте лијека, ценовне политике мреже, обима паковања. Приближне цене за лек у апотекама у Москви су наведене у табели:

Цобвеб

Колдакт: упутства за употребу и повратне информације

Латинско име: Цолдацт

АТКС код: Р01БА51

Активна супстанца: фенилпропаноламин + хлорфенамин (фенилпропаноламинум + хлорфенаминум)

Произвођач: РАНБАКСИ ЛАБОРАТОРИЕС Лтд., Индија

Актуализација описа и фотографије: 31.07.2017

Цене у апотекама: од 186 рубаља.

Колдакт - препарат са антицегестивним, антихистаминским и вазоконстриктивним деловањем.

Облик издавања и састава

Кадавер се ослобађа у облику продужених акцијских капсула (10 комада у мехурици, 1 блистер у картонском снопу).

Састав 1 капсуле укључује активне супстанце:

  • Фенилпропаноламин хидрохлорид 50 мг;
  • Хлорфенирамин малеат 8 мг.

Фармаколошка својства

Фенилпропаноламин помаже да се смањи едем и хиперемија на параназалних синуса и слузокоже горњег респираторног тракта, спутава крвне судове и активира активност алфа-адренергичких рецептора. Хлорфенамин је блокатор Х1-хистамина рецептори, помаже да се ослободимо свраб очију и носа и водене очи, смањује пропустљивост зидова крвног суда који су локализовани у слузници горњег респираторног тракта, и спречава развој алергијских реакција.

Фармакодинамика

Нема података о фармакодинамици лека.

Фармакокинетика

Подаци о фармакокинетици лека нису наведени.

Индикације за употребу

  • Ријанитис (алергични, хронични, акутни);
  • Синуситис;
  • Акутне респираторне вирусне инфекције, инфлуенца.

Контраиндикације

  • Старост испод 12 година;
  • Преосетљивост на компоненте лекова.

Дојење и труднице могу узимати капсуле Колдакт само у случајевима када су наводне здравствене користи жена веће од постојећег ризика за дијете или фетус.

Упутство за употребу: Метода и дозирање

Капсуле Цедуцт узете интерно.

Једна доза - 1 капсула, фреквенција пријема - 2 пута дневно (са 12-часовним интервалом).

Трајање терапије одређују индикације:

  • Инфлуенца и акутне респираторне вирусне инфекције - 1-3 дана;
  • Хронични ринитис - 30 дана;
  • Алергијски ринитис - 3-6 дана;
  • Синуситис - 6-12 дана.

Нежељени ефекти

Приликом примене Колдакта, могу се развити и споредни ефекти као што су главобоља, поспаност, сувоћа мукозних мембрана, артеријска хипертензија.

Прекомерна доза

У медицинској пракси нема извештаја о случајевима предозирања Цолдроом-а. Међутим, претпоставља се да продужена употреба лека у великим дозама понекад доводи до дисфункције бубрега или јетре. Употреба лека у дозама изнад 15 г може изазвати акутну токсичност организма, изражену мучнином, повраћањем, крварењем функције јетре, бледом коже. Када се појаве нежељени симптоми, препоручује се прање стомака и прописивање симптоматске терапије.

Посебна упутства

Током терапије пацијенти треба да буду опрезни при вожњи возила (због смањене концентрације пажње и времена реакције).

Интеракције лекова

Према упутству, Колдакт побољшава ефекте хипнотика и седатива.

Лијек није компатибилан са алкохолом.

Аналоги

Колдакта аналози су Адзхисепт, Ринзаи, Ангилекс, Акуа Марис, ангине, Анти-ангин, Вокасепт, Гексализ, Гексорал, Грипколд, Декатилен, Камефлиу, Еффецт Флев, Антифлу, Колдфри, Цолдрек, тхерафлу, Фарматситрон, фервек.

Услови складиштења

Држите се на хладном, неприступачном месту за децу, на хладном месту.

Рок употребе - 3 године.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Коментари о Колдакт

Већина пацијената оставља позитивне коментаре о Колдакту. Са релативно јефтиним трошковима паковања, лек је довољан за 5 дана, али побољшање стања долази на други дан уноса: температура се смањује, повећава се носно дисање и затвара стоп. Лек помаже и одраслима и дјеци. Неки пацијенти примећују ефикасност Цолдроома у полној температури и алергијском ринитису, који су праћени кијањем и сврабом у носу. У неким случајевима постоје референце на нежељене ефекте (главобоља због високог крвног притиска, сувих уста, поспаности).

Цена Колдакт у апотекама

У овом тренутку, цена Колдакт остаје непознат, јер то није комерцијално доступан. Аналози могу купити, на пример, фервек - за 273-392 рубаља (за паковање кесице које садрже 8) Колдфри - за 73-103 рубаља (по пакету који садржи 9 таблета) или Ринзаи - фор 158-173 рубаља (по пакету који садржи 10 таблета).

Колдак Флук Плус №10 капсуле

Колдакт Фљу Плус капсуле 10 ком.

Колдакт грип плус капсуле. продужити. н10

Колдак Флук Плус капе Н10

Образовање: Први Московски државни медицински универзитет именовани по И.М. Сецхенов, специјалитет "Медицински бизнис".

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Лек за кашаљ "Терпинкод" је један од лидера у продаји, а не због својих лековитих својстава.

Највиша температура тела забележена је у Виллие Јонес (САД), која је у болницу ушла на температуру од 46,5 ° Ц

Просјечни животни вијек лијекова је мањи од десничара.

Научници са Оксфорд универзитета спровели су низ студија, током којих су закључили да вегетаријанство може бити штетно за људски мозак, јер доводи до смањења његове масе. Према томе, научници препоручују да у потпуности не искључе рибе и месо из своје дијете.

Према истраживању, жене које пију неколико чаша пива или вина недељно имају повећан ризик од развоја рака дојке.

Особа која узима антидепресиве, у већини случајева, опет ће патити од депресије. Ако се особа сама суочила с депресијом, има сваку прилику заувек заборавити на ову државу.

Да бисмо рекли чак и најкраће и најједноставније речи, користимо 72 мишића.

Према статистикама, понедјељком ризик повреда леђа повећава се за 25%, а ризик од срчаног удара - за 33%. Будите опрезни.

Стоматолози су се појавили релативно недавно. Још у 19. веку обичан фризер је био дужан да извуче болесне зубе.

Наши бубрези су способни за чишћење три литре крви за један минут.

Свако има не само јединствене отиске прстију, већ и језик.

Јетра је најтежи орган у нашем телу. Просечна тежина је 1,5 кг.

У Великој Британији постоји закон према којем хирург може да одбије да уради операцију пацијента, ако он пуши или је вишак килограма. Човек мора да одустане од лоших навика, а онда му можда неће бити потребна операција.

Током рада, наш мозак троши количину енергије једнаку жаруљици од 10 вати. Дакле, слика истопљене сијалице у време занимљиве мисли није тако далеко од истине.

Падајући се из дупета, вероватније је да ћете вратити врат него пасти са коња. Само не покушавајте да одбаците ову изјаву.

Салвисар је руски лек против болести различитих болести мишићно-скелетног система. Показује свима који активно тренирају и време од.

Колдакт Фљу Плус - званични приручник о апликацији

Трговинско име препарата: Колдакт ® Флук Плус

Међународно ненастепено име или име групе парацетамол + фенилефрин + хлорфенамин

Дозирање

Капсуле продужене акције

Састав

Свака капсула садржи:
Активне супстанце:
Хлорфенамин малеат 8 мг
Парацетамол 200 мг
Пхенилепхрине хидроцхлориде 25 мг
Помоћни састојци: 68.25 мг талка, 4,5 мг хипромелоза, етил целулозу 29 мг Диетилфталат 5.8 мг, 28.01 мг микрокристалне целулозе, повидон (ПВП К 30) 6.41 мг, 0.16 мг натријум бисулфит, динатријум едетат 0 32 мг цармине дие (Понцеау 4Р) 0,35 мг, сунсет жуто обојеним 0,01 мг, хинолин жуто обојеним 0,08 мг, грануле Нон Пареил Сеедс18 / 22 (шећер руши сахарозу, шкробни сируп) 124.11 мг.
Капсула капсуле: желатин к.с. до 100%, 14-15% пречишћене воде, метил парахидроксибензоат 0,8%, пропил-пара 0,2% дие азорубин 0,35% кармином боје (Понцеау 4Р) 0,47%.

Опис

Хард гелатин капсуле са црвеним поклопцем и провидним тијелом величине "0", који садрже бијеле или готово бијеле, жуте и наранџасте до црвене пелете.

Фармакотерапијска група

АРИ и "прехладе" симптомног лека (аналгетски не-наркотично средство + алфа-адреномиметић + Х1-хистамин рецептор блокатор).

АТКС код: Н02БЕ51

Фармаколошка својства

Комбиновани лек за продужено дејство.
Парацетамол има аналгетичке и антипиретичке ефекте.
Пхенилепхрине хидроцхлориде - алпха-адреномиметиц - има вазоконстриктивни ефекат, смањује отицање и хиперемију носне слузокоже и додатни синуси.
Хлорфенамин малеат - блокатор Х1-хистаминских рецептора - има антиалергијски ефекат, смањује тежину локалних ексудативних манифестација, елиминише кидање, свраб у очима и носу.

Индикације за употребу

Симптоматска терапија САРС, укључујући и грип и прехлада ", праћен високом температуром, грозницом, главобољом и боловима у мишићима, цурење из носа и носне загушења, запаљења грла, болове у телу, кијање.

Контраиндикације

Преосетљивост на било коју саставну компоненту.
Примање моноамин оксидазе инхибитори (МАО) (симултано или прије 14 дана), истовремено пријем трицикличних антидепресива, бета-блокатора или других симпатхомиметиц лековима.
Тешка кардиоваскуларна болест, изразио коронарне атеросклерозе, хипертензије, хипертиреоза, диабетес меллитус, хипертиреоза, англе-затварање глауком, феохромоцитом, дефицијенција ензим, глукоза-6-фосфат дехидрогеназа. Тешке болести јетре, бубрега, бешике, гастрични улкус и 12 дванаестопалачном цреву, панкреаса поремећаји, тешкоће уринирања у простати, болест крви.
Трудноћа, период дојења.
Деца до 12 година.

Са опрезом

Конгенитална хипербилирубинемија (Гилберт синдром, Дубин-Јохнсон и Ротор синдром), бронхијална астма и хронична опструктивна плућна болест, вирусни хепатитис. Требало би се узимати са опрезом код пацијената са зависношћу од алкохола.
Постоји ризик од оштећења јетре код пацијената са недостатком глутатиона (нпр. Постење).

Примена у трудноћи и током дојења

Капсуле Колдакт ® Флук Плус се не препоручују за употребу током трудноће и током дојења.

Дозирање и администрација

Унутра одрасли и деца преко 12 година узимају 1 капсулу сваких 12 сати током 3-5 дана. Трајање пријема као антипиретички агенс - не више од 3 дана; као анестетик - не више од 5 дана.
У одсуству довољног терапеутског ефекта, присуство високе температуре, која се одржава на позадини третмана више од 3 дана, као и појаву нових симптома - хитно је видети доктора.

Нежељени ефекат

Алергијске реакције: осип по кожи, свраб, уртикарија, токсична епидермална некролиза (Лиелл синдром) полиморфонуклеарни булозни еритем (Стевенс-Јохнсон-ов синдром), акутни генерализована екантхематоус пустулосис, ангионеуротски едем, анафилактички шок.
Из централног нервног система: вртоглавица, повећана ексцитабилност (нарочито код деце), поремећај сна, поспаност, смањена брзина психомоторних реакција, осећај замора.
Из хематопоетског система: анемија, тромбоцитопенија, тромбоцитопенија пурпура, леукопенија, агранулоцитоза, хемолитичка анемија, метхемоглобинемију, панцитопеније.
На делу дигестивног система: мучнина, повраћање, бол у стомаку, суха уста, дијареја.
Из јетре и жучних канала: оштећење јетре (повећана активност ензима "јетре"), хепатитис, као и дозе зависна јетрна инсуфицијенција, некроза јетре (укључујући смртоносне). Продужена неуправичена употреба може довести до фиброзе јетре, цирозе јетре, укључујући смртоносно.
Од респираторних органа: бронхоспазма или погоршања бронхијалне астме, укључујући и пацијенте осетљиве на ацетилсалицилну киселину или друге НСАИД.
Са стране кардиоваскуларног система: осећај палпитације, повећање крвног притиска.
Из уринарног система: задржавање урина, уз дуготрајно коришћење високих доза нефротоксичног деловања.
Остало: мидриаза, пареса смештаја, повећан интраокуларни притисак.

Прекомерна доза

Симптоми предозирања су углавном узроковани парацетамолом и појављују се након узимања више од 10-15 г.

Парацетамол
Код акутног предозирања, парацетамол има хепатотоксични ефекат, укључујући и могу изазвати некрозију јетре.
Прекомерна доза може изазвати нефропатију са иреверзибилном хепатичном инсуфицијенцијом. Озбиљност предозирања зависи од дозе, тако да пацијенти треба упозорити на истовремену употребу лекова који садрже парацетамол. Ризик од тровања изражава посебно код старијих, код деце, код пацијената са обољењем јетре, у случајевима хроничног алкохолизма, код болесника са хроничне неухрањености (недостатак калорија троши) и код пацијената који узимају индуктори микрозома оксидације у јетри. Прекомерно дозирање парацетамола може довести до оштећења метаболизма глукозе, хипогликемије, крварења, панкреатитиса, хепатичне инсуфицијенције, енцефалопатије, коме и смрти.
Симптоми предозирања парацетамола у првих 24 сата: бледо коже, мучнина, повраћање, анорексија, конвулзије. Бол у абдомену може бити први знак оштећења јетре и обично се не појављује у року од 24-48 сати и понекад се може појавити касније, након 4-6 дана, у просјеку након 72-96 сати након узимања лијека. Такође, може доћи до повреде метаболизма глукозе и метаболичке ацидозе. Чак иу одсуству оштећења јетре, може се развити акутна бубрежна инсуфицијенција и акутна тубуларна некроза. Пријављени су случајеви срчане аритмије и развоја панкреатитиса.
Третман: примјена ацетилцистеина интравенозно или орално као антидот, испирање желуца, унос метионина може имати позитиван ефекат најмање 48 сати након превелике дозе. Препоручени пријем активног угља, праћење дисања и циркулације. У случају напада, диазепам се може прописати.

Пхенилепхрине
Симптоми предозирања укључују поспаност, на који се нешто касније придружио анксиозности (поготово код деце), замагљен вид, осип, мучнина, повраћање, главобоља, раздражљивост, вртоглавицу, несаницу, поремећаја циркулације (тромбоцитопенија, агранулоцитоза, леукопенија, панцитопеније), кома, напад, повећање или смањење крвног притиска, брадикардија.
Третман обухвата брзо испирање желуца, симптоматску терапију и одржавање. Хипертензивни ефекат може бити угашен интравенским давањем блокатора алфа рецептора. У случају напада, диазепам се може користити.

Хлорфенамин
Симптоми хлорфенамин малеате овердосе укључују поспаност, респираторну инсуфицијенцију, нападе, антихолинергични ефекат, дистонички реакцијама и кардиоваскуларни колапс, укључујући аритмију.
Код деце, симптоми предозирања могу укључивати оштећену координацију, узнемиреност, тремор, промене у понашању, халуцинације, нападе и антихолинергички ефекти.
Третман обухвата испирање желуца у случају великог предозирања или стимулације повраћања. Након тога, могуће је користити активни угљен и лаксатив за успоравање апсорпције. У случају напада, седација треба извести интравенским диазепамом или фенитоином. У тешким случајевима, хемоперфузија се може извести.

Интеракција са другим лековима

Парацетамол
Ојачава ефекте МАО инхибитора, седатива, етанола. Ризик хепатотоксичног деловања парацетамола је повећана узимајући барбитурате, фенитоин, фенобарбитал, карбамазепин, рифампицин, изониазид, зидовудин, и других индуктора ензима микрозомалног јетре. Својства као што су антикоагулантне варфарин и других цоумаринс може се повећати на позадини продуженог редовне употребе парацетамола, повећава ризик од крварења. Једна доза парацетамола нема такав ефекат. Метоцлопрамиде повећава брзину апсорпције парацетамола, и подизање крвне плазме концентрација парацетамола до максимума. Слично томе, домперидон може повећати стопу апсорпције парацетамола.
Уз комбиновано коришћење хлорамфеникола и парацетамола, полу-живот хлорамфеникола се може повећати.
Парацетамол може смањити биорасположивост ламотригина, уз могуће смањење његовог дејства услед индукције његовог метаболизма јетре. Апсорпција парацетамола се може смањити уз истовремену примену са холестирамином, али се то може избећи ако узимате колестирамин сат времена касније од парацетамола. Редовна употреба парацетамола истовремено са зидовудином може изазвати неутропенију и повећати ризик од оштећења јетре. Пробенецид утиче на метаболизам парацетамола. Код пацијената који узимате пробенецид истовремено, доза парацетамола треба смањити. Хепатотоксичност парацетамола може се повећати уз хроничну или прекомерну конзумацију алкохола. Парацетамол може утицати на резултате теста мокраћне киселине помоћу реагенса за преципитацију фосфунунгстата.

Пхенилепхрине
Контраиндикована код пацијената који имају или су узели МАО у последње две недеље. Фенилеприн може побољшати деловање МАО инхибитора и изазвати хипертензивну кризу.
Истовремена примена фенилефрином са другим лековима или симпатхомиметиц трицикличних антидепресива (нпр амитриптилин) може повећати ризик од кардиоваскуларних нежељених ефеката. Пхенилепхрине може смањити ефикасност бета-блокатора и других антихипертензивних агенаса (нпр дебризохина, гванетидин, резерпин, метилдопа); ризик од повећаног крвног притиска и других кардиоваскуларних нежељених ефеката може се повећати. Истовремена примена фенилефрином дигоксином и другим кардио гликозида може да повећа ризик од аритмија или инфаркта миокарда. Истовремена примена фенилефрином са ергот алкалоиде (Ерготамине и метизергид) може да повећа ризик од ерготизам.

Хлорфенамин
Антихистаминике као што хлорфенамин, може побољшати ефекат опијатних (инхибитора трицикличних и моноамин оксидазе) аналгетици, антиконвулзанте, антидепресива и других антихистаминици, антиеметици и антипсихотици, анксиолитици, хипнотици, етанол (алкохол) и друге централне депрессантс нервног система.
Пошто хлорфенамин донекле има антихолинергичном активношћу, ЕФЕКТИ антихолинергетицхеских лекови (нпр неки психотропни лекови и дроге атропин за лечење уринарне инконтиненције) се може побољшати коришћењем овог лека. То може довести тахикардију, орални слузокоже сувоћа, поремећаји гастроинтестиналног тракта (нпр, колику), уринарну ретенцију и главобољу.
Метаболизам фенитоина може се супримисати хлорфенамином, уз развој токсичности фенитоина.

Посебна упутства

Ако, упркос узимању лека, болест прати тренутна грозница или се понавља повећање температуре, потребно је да дође до доктора. Немојте узимати алкохол и комбинујте са другим лековима који садрже парацетамол. Када користите Колдацт ® Фли Плус, нежељено је користити таблете за спавање, смирујуће средство и друге психотропне лекове.
Поремети индикаторе лабораторијских студија у квантитативном одређивању глукозе и мокраћне киселине у плазми.
У случају дуготрајног лечења, прате се параметри периферне крви и функционалног стања јетре.

Утицај на способност вожње возила, механизама

Током периода лечења потребно је уздржати се од вожње моторних возила и практицирања потенцијално опасних активности које захтевају повећану концентрацију пажње и брзину психомоторних реакција.

Облик издавања

Капсуле продужене акције.
10 капсула у блистер алуминијумској фолији и ПВЦ / ПВДХ фолијама; 1 или 10 блистера са упутствима за употребу у картонском снопу.

Услови складиштења

На температури до 25 ° Ц.
Чувајте ван домашаја деце.

Датум истека

2 године.
Не користите након истека рока употребе.

Оставите услове

Власник сертификата о регистрацији

Сан Фармацеутска Индустриес Лтд, сан кућа, Сплав број 201 Ц / 1, Западна Експрес магистрали, Горегаон (Исток), Мумбаију -. 400063, Индиа
Сун Пхармацеутицал Индустриес Лтд., Сун Хоусе, Плот Но. 201 Б / 1, Вестерн Екпресс Хигхваи, Горегаон (Еаст), Мумбаи - 400063, Махараштра, Индија.

Произвођач

Натко Пхарма Лимитед, Котхур, Махабубнагар округ, Телангана, Индија.
Натцо Пхарма Лимитед, Котхур, Махабообнагар округ, Телангана, Индија.

Жалбе потрошача треба упутити на представништво компаније Сан Пхармацеутицал Индустриес Лтд. ат:
129223, Москва, Мира Авенуе, кућа. 119, стр. 537/2.

Колдакт: кратка упутства, аналоги

Колдакт је снажан комбиновани лек за прехладе и алергије. Дизајниран је да ухвати или смањи озбиљност клиничких симптома и не утиче на узрок патологије. Компоненте које имају вазоконстрикторним лекове (вазоконструктор) антиконгистивними (Деконгестанти) и антихистаминским (антиалергијска) својства.

Активни састојци и дозни облици

Ово фармаколошко средство се прави у облику капсула (продужено дејство), суспензија, прах за припрему раствора и сирупа за децу.

У капсулама Колдакт 50 мг фенилпропаноламин хидрохлорида и 8 г хлорфениламин малеата.

У свакој капсули, Флоод Плус Плус додатно садржи 200 мг парацетамола, а доза фенилефрин хидрохлорида је половина количине (25 мг).

У 5 мл сирупа Колдакт за децу (1 мерна кашика) - 10 мг фенилпропаноламин хидрохлорида и 2 мг хлорфенирамина.

Капсуле се испоручују у пликовима (10 комада), а сируп - у бочицама (60 мл).

Обрати пажњу! Због чињенице да грануларни садржај капсула Колдакт Фли Плус постепено расте и апсорбује у дигестивни тракт, лек траје 12-24 сата.

Шта помаже хладном складиштењу?

Лек помаже у заустављању симптома упале параназалних синуса, као и акутног, хроничног и алергијског ринитиса.

Кадавер се прописује за следеће болести:

Лек елиминише оток, гушење у грлу, загушење назалне линије, ринореју и лакримацију.

Контраиндикације

Напомена: лек у капсулама није прописан за дјецу и адолесценте млађе од 12 година.

Апсолутна контраиндикација је индивидуална преосјетљивост на активне или помоћне састојке лека.

Кадера се не може узимати са тешким обликом исхемијске болести срца и тешке хипертензије.

Режим дозирања и препоручене дозе

Једна доза - 1 капсула и фреквенција пријема - 2 пута дневно са 12-часовним интервалом. Препоручује се да пијете лек након једења.

Са грипом и акутном респираторном вирусном инфекцијом, симптоматско лечење наставља се у трајању од 1 до 3 дана према индикацијама. Алергијски ринитис захтева примање капсула Колдакт у року од 3-6, а хронично - до 30 дана. Са синузитисом, лек се узима у просјеку од једне до једне и по и недеље.

Сироп Колдакт дјеца дати сваких 4-6 сати.

Појединачне дозе (према старости):

  • 2-6 година - пола кашичице (2,5 мл);
  • 6-12 - 5 мл;
  • 12 и више - 5-10 мл по пријему.

Фармаколошка акција

Хлорфенирамин може блокирати специфичне рецепторе главног медијатора алергије - хистамина. Супстанца карактерише умерено изражена седативна (умирујућа) и антимускаринска својства. Смањује пропусност васкуларних зидова, што помаже у смањењу запаљеног ексудације.

Друга активна супстанца, фенилпропаноламин, је симпатомиметик индиректног деловања. По природи акције, она је слична ефедерину, али у мањој мери утиче на централни нервни систем. Једињење помаже у смањењу загушења у слузницама горњег дела респираторног система.

Кадер стимулише α-адренергичне рецепторе и сужава судове, чиме се смањује хиперемија и отицање слузног респираторног тракта и назалних синуса.

Парацетамол инхибира ензим циклооксигеназу и утиче на хипоталамичке центре терморегулације и болова. Ово једињење помаже да се избаци топлота и заустави главобоља и мишићни бол за прехладе и АРВИ (укључујући инфлуензу).

Након оралног давања капсула, Колдацт, активне компоненте се постепено апсорбују у дигестивни тракт. Максимална серумска концентрација хлорфенирамина се фиксира након 2-6 сати. Његова биотрансформација се одвија у јетри, а непромијењена супстанца и његови метаболити се излучују углавном бубрезима. Максимална концентрација фенилпропаноламина у плазми се постиже након 1-2 сата. Супстанца оставља тело углавном непромењено у урину.

Нежељени ефекти

Ако су компоненте нетолерантне, постоји могућност развоја алергијских реакција - кожне сврбе и осипа (уртикарије), ангиоедема и бронхоспазма. У тешким случајевима, анафилактички шок није искључен.

Већина пацијената добро подноси Цоадацт.

У ретким случајевима примећени су следећи нежељени ефекти:

  • главобоља;
  • повећан крвни притисак;
  • сува уста;
  • поспаност;
  • тремор;
  • осећање уморно;
  • анорексија;
  • психомоторна узнемиреност;
  • дисурија (тешкоће у повлачењу урина);
  • диспецептни феномени;
  • поремећаји црева (дијареја или запртје);
  • оштећење визуелне перцепције (пареса смјештаја);
  • палпитације срца;
  • осећај компресије у грудима и кардијалији.

Прекомерна доза

Није забележен случај предозирања колламације. Код значајног вишка појединачних и дневних доза Кодакт ФлукПлус, тровање парацетамолом није искључено.

Интеракција са другим лековима

Кадавер је у стању да потакне деловање седатива (седатива) и хипнотичких фармаколошких средстава.

У време лечења треба се уздржати од узимања алкохолних тинктура и алкохолних пића у фармацији.

Паралелна примена инхибитора фуразолидона и моноаминог оксидазе повећава вероватноћу оштрог повећања крвног притиска (до хипертензивне кризе). Уз истовремену употребу Халотхана, вентрикуларна аритмија није искључена. Гуанетидин повећава активност фенилпропаноламина.

Савјетовање током трудноће

У периоду трудноће и дојења није препоручљиво користити овај лек за прехладу и грипу. Посебно се односи на Колдакт ФлиуПлиус који садржи парацетамол.

Лекар може да препоручи лек у случају да користи за мајку премашују могући ризик за фетус. Ако је неопходно за симптоматски третман током лактације, препоручљиво је привремено пребацити бебу до дојења.

Напредна

Потребно је опрезно узети опрез код следећих болести и патолошких стања:

Да би се убрзао процес опоравка, помаже у заједничкој употреби антибиотика (према индикацијама за болести бактеријског порекла), муколитичким и експецторантима.

За време терапије препоручује се да се уздрже од активности које захтевају повећану концентрацију пажње, укључујући управљање возилима и рад са потенцијално опасним механизмима.

Чување и издавање из апотека

Куповина у ланцу лекова Колдакт рецепт није потребна.

Лек мора да се држи на местима са ниским нивоом влажности при температури која не прелази + 25 ° С.

Рок употребе капсула је 3 године од датума издавања (означен је пакетом).

Држите се даље од дјеце!

Аналоги објекта

Аналоги лека су:

  • Астрацепт;
  • Оринол;
  • Горпилс;
  • Агизеспт;
  • Ринце;
  • Колдар;
  • Антифлу;
  • Цолдфри;
  • Хексор;
  • Цамелфлу;
  • Анти-Ангин;
  • Фармацитрон;
  • Суприма ЕНТ;
  • Терасил.

Плисов Владимир, медицински рецензент

Укупно 4.413 прегледа, 2 погледа данас

Цагед Флук Плус

Опис је тренутно укључен 06.04.2014

  • Латинско име: Цолдацт Флу Плус
  • АТКС код: Н02БЕ51
  • Активни састојак: Парацетамол + фенилеприн + хлорфенамин (парацетамол + фенилфрин + хлорфенамин)
  • Произвођач: Натцо Пхарма (Индија)

Састав магичара

Састав дроге Цобвеб укључује активне састојке фенилпропаноламин хидрохлорид - 0,5 г + хлорфенирамин малеат - 0,08 г и додатне супстанце које чине желатинску шкољку.

У саставу Цагед Флук Плус капсуле активних супстанци: парацетамол - 0,2 г; хлорфенамин малеат - 8 мг; фенилепхрине хидроцхлориде - 25 мг и ексципијенси (Хипромелоза, МЦЦ, талк, етил целулоза, повидон, диетил фталат, изопропанол, боје, сахароза, вода, натријум дисулфит, глукозни сируп, едетат динатријум, шећер мрви).

Суспензија Флук Плус садржи активне састојке: хлорфенамин малеат - 2 мг; парацетамол - 0,125 г; фенилепхрине хидроцхлориде - 5 мг + натријум кармелозу, пропил парахидроксибензоат, едетат динатријум, метил парахидроксибензоат, натријум саццхаринате, натријум хлорид, МЦЦ, глицерол, сахароза, ксантоваиа гума, силицијум диоксид, ароме, полисорбат 20, натријум цитрат, вода, лимунска киселина.

Облик издавања

Цобвеб пуштен у капсуле продужена акција у љусци од желатина, паковање од 10 комада.

Цагед Флук Плус - у два облика:

  • капсуле шкољке од желатина, полу црвене, полупро транспарентне, унутрашње - жуте, црвене и беле пелете, у паковањима од 10-100 комада;
  • суспензија за интерну употребу, вискозна, наранџаста, са специфичним мирисом, у бочици од 60 мл.

Фармаколошка акција

Акција антихистамина, сужава крвне судове. Антиконкурзивна.

Флук Плус такође антипиретик и паинкиллер акција.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Укључени у састав таблета Цобвеб и Колдакт Плус хлорфенирамин је најефикаснији антихистамин, смањујући утицај на Х1 рецептори. Такође је занемарљив седатив и антимускарински ефекат. Супстанца има способност да смањи пропустљивост мукозних ћелија у носу, чиме се смањују непријатни симптоми (свраб и оток).

Процес интеракције са крвном плазом је спор. Максимална концентрација - за 2-6 сати, у организму се метаболише. Међутим, мали део се излучује бубрезима.

Друга активна супстанца - фенилпропаноламин је симптоматомиметиц. Утиче на алфа-адренергични рецептори, али у мањој мери него, на пример, ефедрин. Поссессес вазоконстриктивна, деконгестантна дејство на мукозној мембрани носа и параназалних синуса.

Достиже максималну концентрацију у року од 2 сата. Излаз је преко бубрега.

Парацетамол смањује телесну температуру и анестезира. Помаже у елиминацији симптома прехладе - главобоља, болова у зглобовима и мишићима, непријатних сензација у грлу.

Са крвним протеинама слабо се веже, мање од 10%, се метаболише у јетри, максимална концентрација - након 3 сата. Повлацење се јавља урином у року од 24 сата након ингестије.

Индикације за употребу

  • ринитис (вазомоторили алергичан);
  • елиминисање симптома хладноће као што су алергија, оток, млијецани нос, замагљени нос.

Контраиндикације

Узимање лека у капсуле се не препоручује за дјецу млађу од 12 година, алергија на лекове било која од компоненти.

Суспензија се може одвести дјеци од 6 година.

Флук Плус има низ додатних контраиндикација:

Нежељени ефекти

Често се не појављујем:

  • поспаност, главобоља, прекомерна експресијаи прекомерна раздражљивост;
  • хепа- инефротоксично утицај;
  • сувоће у усној шупљини, дијареја, мучнина, губитак апетита;
  • пораст крвни притисак, проблеми са визијом;
  • бол у грудима, дисурија;
  • бол у епигастички регион, погоршање апетита.

Упутства за Цаддацк (начин и доза)

Трајање пријема и дозирање треба поставити лекара.

Према упутству за употребу Колдакте, одраслима се прописују 2 капсуле дневно, подијељене у 2 дозе.

Ток третмана од 1-3 (грип, АРВИ) до 30 дана.

Упутство за употребу Колдакт Фли Плус

Према инструкцијама за Колдакт Фли Плус су прописане две капсуле дневно, у редовним интервалима.

Сируп треба добро претресати пре употребе.

Одрасли постављају 30-40 мл дневно, за 3-4 пријема. Деца од шест година - 15-20 мл, за 3-4 пријема.

Ток третмана, по правилу, не прелази пет дана.

Прекомерна доза

Случајеви нису регистровани. Терапија је према симптомима.

За облик који укључује парацетамол, симптоми су: мучнина, хепатонекроза, блажи и слабости, смањио апетит. Чим се обратите лекару и исперите стомак, уђите донатори СХ група, метионин (првих 8 сати) или Н-ацетилцистеин (12 сати).

Интеракција

Користите опрезно у комбинацији са инхибитори МАО, трициклични антидепресиви, халотан, гванетидин, фуразолидон.

Лек се не комбинира етанол.

Не користите парацетамол - Барбитурати, карбамазепин, зидовудин, дифенин и рифампицин. Ефективност урицосуриц средства су смањена.

Такође Можете Да