Насалне капи Ксилен - инструкције, прегледи, аналоги

Ксилен је фармаколошки препарат заснован на вазоконстрикторним супстанцама, који се користи за лечење обичне прехладе. Активна супстанца је ксилометазолин.

Обезбеђујући локалну вазоконстриктивну акцију, лек даје контрадикторни ефекат. Током сужавање крвних судова носне слузнице смањује оток и загушења, носна проходности је обновљена, што заузврат помаже да се ублаже дисање и елиминацију носне загушења.

У овом чланку размотрићемо зашто лекари преписују Ксилен, укључујући упутства за употребу, аналогије и цене за овај лек у апотекама. РЕАЛ ЦОММЕНТС људи који су већ користили Ксилен могу се читати у коментарима.

Састав и облик ослобађања

Лек, произведен од стране компаније "ЛЕНС-Пхарм", присутан је на апотекама у различитим дозама и дозним облицима:

  • 0,1% спреј и капи - за пацијенте старије од 6 година;
  • 0.05% спреј и капи - за децу од 2-6 година.

Активни састојак лека је ксилометазолин хидрохлорид.

Индикације за употребу

Акутна респираторна инфекција са симптомима ринитисом (ринитис), акутна ринитис, алергијски, запаљење носне синуса (синуситис), отитис медиа (за упале средњег уха користе у саставу комбинованих третмана да смањи отицање назофаринкса слузокожу), служи за смањење отока слузокоже, олакшава испитивање носне шупљине (риноскопија).

Механизам дјеловања

Активна супстанца лека је ксилометазолин хидрохлорид. То је алфа-адреномиметик неселективне акције. У малим дозама делује на алфа-адренергичне рецепторе, у великим дозама - на алфа2-адренергичне рецепторе. Када је у контакту са носном слузницом, смањује крвне судове, смањује интензитет запаљења и ексудације. Смањује нос од црвенила и отока. Омогућава дисање кроз нос у ринитису.

Уз употребу назалне линије, ксилометазолин скоро не улази у крвоток. Добро се толерише и код људи са високом осетљивошћу назалне слузокоже

Упутства за употребу

Према упутствима за употребу, капљице ксилена су намењене за убацивање у назалне пролазе. Трајање лечења поставља отоларинголог, али не би требало да прелази 5 дана. Уз продужену употребу у телу развија отпорност и хабитуацију до ксилометазолина, што захтева честу употребу у повећаним дозама.

  • Режим дозирања за одрасле и децу узраста од 6 година: током дана од 2 до 3 пута.
  • Опсег дозе за одрасле и децу узраста од 6 година: 1-2 капи од 0,1% ксиленола.
  • Дозирање режима узраста од 2-6 година: дневно 1-2 пута.
  • Опсег дозе за старосну групу од 2 до 6 година: 1-2 капи Ксилен 0,05%.

Ако после 5 дана од почетка терапије стање пацијента није побољшало, потребно је да се поново поднесе захтев лекара за избор алтернативни начин бази другим активним састојком.

Пронађио заклетог непријатеља Фунгус ексера! Нокти ће се очистити за 3 дана! Узми га.

Колико брзо нормализује артеријски притисак након 40 година? Рецепт је једноставан, запиши.

Уморан од хемороида? Постоји излаз! Може се излечити код куће за неколико дана, то је неопходно.

Присуство црва каже СМЕЛЛ из уста! Једном дневно пије воду капи.

Контраиндикације

Употреба ксилена је контраиндикована у односу на позадину таквих болести:

  1. Атрофични ринитис;
  2. Затворени угао глауком;
  3. Тешка атеросклероза;
  4. Артеријска хипертензија;
  5. Тахикардија;
  6. Хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  7. Хипертироидизам;
  8. Преосетљивост на компоненте лекова.

Са екстремним опрезом, ксилометазолин се прописује за дјецу млађу од 2 године.

Уз дојење и трудноћу, лек се користи само уз строго придржавање препоручених доза, након пажљиве корелације очекиваних користи и ризика од нежељених реакција.

Нежељени ефекти

У ретким случајевима дође до појаве:

  • напади кихања;
  • прекомерно ослобађање слузи;
  • сувоћа мукозних мембрана;
  • повећан едем;
  • осећања пецкања и паљења на мјесту ињекције, односно парестезије.

Веома ретко развијају следеће системске поремећаје:

  • повећан крвни притисак;
  • тахикардија и аритмија;
  • несаница;
  • главобоље;
  • погоршање вида;
  • депресија.

Ксилен аналоги

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск НОЗ;
  • Инфлурин;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Рхиностоп;
  • Санорин Ксило;
  • Сиалер;
  • Снооп;
  • Суприма НОЗ;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

Просечна цена КСИЛЕНЕН-а, капљице у апотекама (Москва) износи 30 рубаља.

Васодилатне капи у носу ксилена и карактеристике њихове употребе

Облик издавања

Решење је безбојно или са жутим, може бити провидно, опалесцентно. Произведено од ЛЕНС-Пхарм, подружнице компаније Веропхарм.

Продуцед ас:

На продају су бочице са запремином од 25 и 10 мл од тамног стакла, полимерне бочице-пипете. Свака бочица је упакована у картонску кутију, која додатно садржи упутства и пипету.

Лек се издаје у апотекама без лекарског рецепта.

Лек је доступан по приступачној цени, која се разликује од ланца љекарне и града:

  • Спраи у носу кошта 40 рубаља;
  • Капи у носу - 25 рубаља,
  • Ксилен за децу - 22 рубља.

Услови складиштења

Медицину можете спремити на температури од 15-25 степени у трајању од 3 године.

Механизам дјеловања

Активна супстанца лека је ксилометазолин хидрохлорид. То је алфа-адреномиметик неселективне акције. У малим дозама делује на алфа-адренергичне рецепторе, у великим дозама - на алфа2-адренергичне рецепторе. Када је у контакту са носном слузницом, смањује крвне судове, смањује интензитет запаљења и ексудације. Смањује нос од црвенила и отока. Омогућава дисање кроз нос у ринитису.

Уз употребу назалне линије, ксилометазолин скоро не улази у крвоток. Добро се толерише и код људи са високом осетљивошћу назалне слузокоже.

Индикације

  • Акутни ринитис изазван вирусима, бактеријама или алергијама;
  • Током фазе великог пражњења током синуситиса / синуситиса;
  • Акутно запаљење уха (да се смањи отицање на месту комуникације са назофаринксом);
  • Крварење из носа - ретко се користи, у одсуству Нафазолина;
  • Припрема пацијента за дијагностичку процедуру, која се изводи кроз нос.

Контраиндикације

  • Преосетљивост на пада;
  • Атрофични ринитис;
  • Феохромоцитом;
  • Затворени угао глауком;
  • Немојте користити лек ако је раније извршена операција на мембранама мозга;
  • Трудноћа;
  • Деца - до две године живота.

Пажљиво, под медицинским надзором, коришћењем капи ксилена за хипертензију, убрзан пулс, тешке атеросклерозе, ангине, обољења простате, хипертхироидисм дијабетеса.

Лек може да погорша здравствено стање, ако сте преосетљиви лекови адренергички, који се манифестује мигрену, несаницу, тремор руку, висок крвни притисак.

Трудноћа и лактемија

Ксиленол се не користи током трудноће и током дојења. За вријеме његовог присилног пријема, лактацију треба прекинути.

Током трудноће, вазоконстриктори утичу на утерине-плацентални проток крви, то може узроковати кашњење у развоју плода. Једнократна употреба лека током трудноће допуштена је у одсуству других капи који елиминишу загушење назалне линије. Током трудноће треба га применити без прекорачења терапеутски дозвољених доза.

Нема података о ограничењу лијека код деце. Али узимајући у обзир излазну дозу ксилена, може се тврдити да је дозвољена дјеца старија од двије године.

Начин примене

За децу млађу од шест година капи од 0,05% раствора у носу 1-2 пута дневно. Старија дјеца и одрасли могу кап по 0,1% до 3 пута дневно.

Не користите лек више од 3 пута дневно и дуже од 5 дана. Током трудноће дозвољено је користити капи са малим дозама.

Ксилен почиње одмах да делује, трајање вазоконстрикцијског ефекта је до 10 сати.

Нежељени ефекти

Немојте га користити дуже него што је наведено у упутствима за употребу. Продужена и честа изложеност Ксилена носној слузници изазива иритацију, сувоћу, опекотине, кијање. Могуће су поремећаји срчаног ритма, палпитације, хипертензија, главобоља, повраћање, поремећај спавања и оштећење вида.

Уз дуготрајну употребу у великим дозама, развија се депресија.

Интеракције лекова

Упутство за употребу саветује да капље у нос док ксилен користи антидепресива - (. Пхенелзине, ниаламид, исокарбоксазид, епробемиде, Меклобемид ет ал) Инхибитори МАО. Интервал између употребе ових лекова треба да буде најмање две недеље.

Такође, интеракција са лековима је примећена са трицикличним антидепресивима - амизолом, амитриптилином, амиксидом и другим.

Када се користи заједно са локалним анестетиком - Лидоцаине, Новоцаин, продужава ефекат последњег.

Аналоги

Препарати у којима је главна активна супстанца такође ксилометазолин:

  • Форнос;
  • Олинт;
  • Бриисолин;
  • Рхиностоп;
  • Отривин;
  • Халазолин;
  • Носни спреј др Тхисса;
  • Ксимелин;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Пхармазолине.

Прекомерна доза

Прекомерно дозирање је могуће само уз продужено лечење великих доза или ако је дете напило лек. Она се манифестује као конвулзије, нестабилан артеријски притисак, депресија, брз пулс.

У случају предозирања, неопходно је отказати лек, препоручити третман како би се елиминисали симптоми предозирања, као и лекови који стабилизују функције срца и васкуларног система. Деца се морају лечити у болници.

Посебна упутства

Пре употребе лека, назални пролази треба да буду без слузи. Да бисте то урадили, добро је да добро разнесете нос, исперите нос с физиолошким раствором.

Немојте дуго користити лекове.

У терапијским дозама, ксилометазолин не смањује концентрацију пажње и брзине психомотора, стога не утиче на способност вожње возила и прецизних механизама.

Опис припреме на овој страници је поједностављена верзија текста, која садржи званичне инструкције за употребу. Ове информације су представљене искључиво у сврху упознавања и не би требало да буду водич за самотретање. Пре употребе капљица, консултујте се са својим лекаром (нарочито током трудноће, код деце) и прочитајте упутства за употребу које је одобрио произвођач.

Капи у носу Ксилена. Насалне капи "Ксилен": упутства за употребу, цену и прегледи

Ако имате длачице и зато га удишете или пустите од слузи постало је веома тешко, онда ће вам требати кап Ксилен-а, упутства за употребу и повратне информације које ће вам бити дане даље.

Ефекат лека

Описани агент је вазоконстриктивни лек за локалну употребу код болести ЕНТ (осим хроничних процеса). Он се односи на алфа-адреномиметике, односно агенте који садрже супстанце које стимулишу алфа-адренергичке рецепторе.

Други су у нашем телу у најмању артерију и на нервним завршеткама, а њихова стимулација проузрокује смањење пропустљивости судова. Препарати групе адреномиметика (који, инцидентно, укључују и "Галазолин") имају јаке, сужавајуће посуде и уклањају едем и црвенило.

Стога, у ринитис, који не дозвољавају да спава јер носне загушења, капи за нос "ксилен" брзо ублажити дисање кроз нос и да сан нормалног ноћи, која је од кључног значаја за прехладе.

Састав и фармакокинетика

Препарат садржи основни активну материју, враћајући проходности назалну - ксилометазолинских хидрохлорида. Даље су пречишћене воде, натријум хлорид, бензалконијум хлорид, натријум фосфат додекахидрат, калијум дихидроген фосфат и динатријум едетат.

"Ксилен" - капи, који пружа упутства за вашу пажњу, када се примењује локално се не апсорбује готово у потпуности (продире) у крвоток, и види у плазми износа супстанце је толико мала да се не може утврдити лабораторијским тестовима.

Узгред, лек показује свој терапеутски ефекат након неколико минута (3-5) након инстилације. Ефекат може трајати до десет сати.

Ксилен пада: упутства за употребу

Овај лек се користи само локално, у трајању од једне до две недеље, али са паузом. Дозу и трајање примене треба одредити лекар који присуствује, јер зависи од старости и стања пацијента.

Насилне капи "Ксилен" се препоручују за одрасле и децу. Употребљавају се један до два капљица у свакој ноздрви након чишћења носних пролаза. Али треба напоменути да се ово може учинити не више од три пута дневно. Минимални временски интервал између процедура треба да буде најмање осам сати.

Након инстилације неопходно је ослободити млазницу од остатака препарата и затворити бочицу чврсто с поклопцем. Описани медицински производ се складишти и транспортује само у оригиналном паковању на температури од 15 ° Ц до 25 ° Ц. Рок трајања под овим условима складиштења је три године.

Како примијенити капљице за геније

Доступне на носним капима "Ксилене" прегледи потврђују ефикасност овог лека у борби против манифестација синуситиса. Као и код ринитиса, лек не излечи саму болест, али у случајевима са едемом слузнице и опструкцијом носног дисања пружа неоспорну помоћ.

Са синузитисом, деци од шестогодишњег узраста и одраслима прописују се капи од 1-2 капи по ноздрву двапут дневно. Ако су симптоми тешки, онда се број техника повећава.

Деца од две до шест година имају "ксилен" у концентрацији од 0,05%. А правила пријема су иста као у старосној групи. Бебе млађе од 2 године не користе капљице Ксилена.

Могући нежељени ефекти лека

Капљице у носу "Ксилен", као и други лекови, имају нежељене ефекте, што је нарочито очигледно када је дозирање прекорачено. Тада пацијент може имати осећај печења и осећај сушења из слузокоже, кијање и повећање одвајања слузи из носа.

У неким случајевима, високе дозе лека могу изазвати тахикардију, главобољу, повећани притисак, манифестације аритмије, појаву парестезије и епилептичних напада, као и смањење емоционалне позадине.

Приликом употребе лека препоручује се да се избегне активности које захтевају концентрацију и брзу реакцију.

Контраиндикације за употребу

Пажња приликом коришћења описаних капи треба посматрати пацијенте са коронарним срчаним обољењима, дијабетес мелитусом или хипертироидизмом.

Неким категоријама пацијената није дозвољено да капају у нос Ксилена. То су:

  • људи који су преосетљиви на деловање дроге;
  • пацијенти са артеријском хипертензијом, глауком, са тешком атеросклерозом, тахикардијом и атрофичним ринитисом;
  • пацијенти који су прошли историју хируршке интервенције у менингима;
  • деца млађа од 2 године.

Жене које живе у трудноћи и дојиље могу користити овај лек само након што пажљиво процјењују све ризике и користи апликације. У сваком случају не би требало прекорачити дозу коју је прописао лекар. У овој категорији пацијената, капи се обично дају у минималној дозацији и не више од три дана.

Интеракција ксилена капље са другим препаратима

Ксилометазолин, који је део описаног средства, не комбинира се са инхибиторима моноамин оксидазе који се користе за лечење депресије и одређених поремећаја анксиозности. Капљице "Ксилене" могу се користити само четрнаест дана након престанка терапије помоћу МАО инхибитора.

Контраиндикована уз истовремену употребу капи и трицикличних антидепресива.

Посебна упутства

Препоруке произвођача и повратне информације потрошача које је пружио Ксилен дају убедљиве информације да се овај лек не може користити дуго времена, јер је то зависност. Време деловања лека у овом случају је смањено, а ефекат постаје мање изражен.

Поред тога, не препоручује се да се ове капи користе ако се корњака формира у носу.

Ако сте пропустили употребу следеће дозе описане дроге, не можете удвостручити следећу дозу!

Прегледи о падовима и њиховој цени

На "Ксилен" - капљице - цена у Русији била је у распону од 20 до 30 рубаља. Они који користе овај лек наглашавају своје ниске трошкове и практичност у употреби. Капљице су упаковане у малу, меку и прозирну пластичну бочицу. Лако их је користити, док се вишак не улијева, јер је рупа мала. Бочицу можете носити са собом у врећици, ако кућни третман није укључен у ваше планове.

Међутим, они који су користили капљице у носу "Ксилене", и примијетили су особине ове дроге: они дјелују као "хитна помоћ". То јест, осећај назалне конгестије је краткотрајан, понекад само један и пол до два сата, а затим постаје поступно тешко поново дишати. Све ово је због чињенице да капи имају само вазоконстриктивни ефекат, који помаже у отклањању отока и не третира узрок болести.

Због тога, како би се нагласио лечење ринитиса и других болести ЕНТ-а, не препоручује се само коришћење овог алата. Мора се комбиновати са другим лековима које је прописао лекар.

Ксилин капи: упутства за употребу

Састав

1 мл раствора садржи 0,5 мг или 1 мг ксилометазолин хидрохлорида као активног састојака.

Помоћне супстанце: бензил алкохол, бензалконијум хлорид, динатријум фосфат 12-вода, натријум дихидроген фосфат дихидрата, натријум хлорид, раствор сорбитола нонцристаллизинг, концентроване хлороводоничне киселине, пречишћену воду.

Опис

провидан или благо опалесцентан, безбојно или жућкасто решење.

Фармаколошка акција

Ксилин има директан ефекат на слузницу носу и користи се локално како би ослабио запаљен процес и излучио га локално сужавањем посуда. Смањује или елиминише испирање и отицање назалне слузокоже и олакшава носно дисање у ринитису.

Ефекат лека се јавља у року од неколико минута након примене и траје до 10 сати.

Фармакокинетика

Индикације за употребу

- ринитис различитих врста;

- болести параназалних синуса (да би се олакшало одводњавање);

- отитис медиа (као део комбиноване терапије за смањење едема назофарингеалне слузокоже);

- олакшати вођење риноскопије.

Контраиндикације

- повећана осетљивост на ксилометазолин и друге компоненте лека;

- трансфеноидна хипофизектомија или друга хируршка интервенција са кршењем интегритета менинга;

- хируршке интервенције на менингима (у анамнези);

- Дјеца старости: до 2 године - раствор концентрације од 0,5 мг / 1 мл.

до 6 година - раствор са концентрацијом од 1 мг / 1 мл.

Трудноћа и лактација

С обзиром на вазоконстриктивна својства ксилометазолина, треба се избећи мере предострожности за употребу ксилина током трудноће и лактације. Међутим, ако користи за мајку премашују потенцијални ризик за фетус или бебу, употреба лека током трудноће и лактације (дојење) је прихватљива без превазилажења препоручених терапијских доза.

Дозирање и администрација

Ксилин се примењује интраназално, пребацивањем у нос помоћу млазнице на бочици.

Рјешење концентрације од 0,5 мг / 1 мл је препоручено од стране лекара деци од 2 до 6 година 1-2 капи у сваком носном прелазу 1-2 пута дневно. Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Раствор са концентрацијом од 1 мг / 1 мл је прописан за одрасле и децу преко 6 година 2-3 капи у сваком носном пролазу 3-4 пута дневно. Ток третмана је обично 5-7 дана. Имплементација поступка инстилације: пре примене препарата и након 5 минута након наношења, неопходно је очистити назалне пролазе. Пре употребе уклоните поклопац из бочице. Одбаци главу уназад у положај седења или лежања, врх млазнице обрнута наглавачке боца лагано улазе у једну од половине носа, да капље лек у сваку ноздрву благим нагињањем главу са једне на другу страну пута. Након употребе, очистите врх млазнице, покријте бочицу са поклопцем. Боца треба да користи само једна особа због ризика од преноса инфекције.

Нежељени ефекат

Из респираторног система:

Краткотрајна иритација (запаљење или сувоћа назалне слузокоже). У ријетким случајевима, повећање едема слузнице, повећано испуштање из носа и појављивање осећаја "длачица" због реактивне хиперемије.

Продужена или честа употреба високих доза ксилина може довести до запаљења, сувоће и појаве реактивног ринитиса. Овај ефекат се може примијетити чак и након 5-7 дана након завршетка терапије и може довести до неповратног оштећења слузнице и појаву сувог ринитиса.

Из нервног система:

У ретким случајевима постоји главобоља, несаница, замор.

Из кардиоваскуларног система:

Ретко: палпитације, повишен откуцај срца, повишен крвни притисак.

Из имунолошког система:

Ретко: алергијске реакције, диспнеја, ангиоедем.

Ако доживите било који од ових нежељених ефеката или било који нежељени догађај који није наведен у упутствима, одмах контактирајте свог доктора.

Прекомерна доза

Симптоми: Код одраслих није пријављено превелико давање лијека. У ретким случајевима, ако случајно прогута лек (више дјеце), клиничка слика доминирају симптоми као што је тахикардија, аритмија, повишеног крвног притиска, поспаност, конфузија, депресија дисања или неправилног дисања.

Лечење: прекид пријаве, адреноблоцкерс, симптоматска терапија (лекови вазопресора су контраиндиковани).

Интеракција са другим лековима

Када је Ксилин прописан у препорученим дозама, системски ефекти практично нису примећени.

Уз истовремену примену трицикличних или тетрацикличних антидепресива, инхибитори МАО могу повећати крвни притисак. Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Функције апликације

Предострожности

Ксилин попут свих вазоконстриктивних дрога треба примењивати са опрезом код пацијената са хипертензијом, кардиоваскуларне болести, хипертиреозе, диабетес меллитус или са повећаном осетљивошћу на вазоконстриктора, манифестује као несаница, вртоглавица, итд Трајање лечења не би требало да прелази више од 7 дана. Са хроничним ринитисом, Ксилин се може користити само након консултације са лекаром, узимајући у обзир ризик од развоја медицинског ринитиса.

Ксилин, 0,5 мг / мл капи за нос за децу од 2 до 6 година треба користити само на савете лекара и под надзором одраслих.

Облик издавања

Према 10,0 мл или 20,0 мл ампуле, запечаћене са спреј "млазнице" млазница типа или поклопцем са навојем са сигурносним прстеном и инсерт - капалице постављена заједно са летка потрошачу у паковањима од картона.

Услови складиштења

Чувати на тамном месту на температури од 15 ° Ц до 25 ° Ц.

Чувајте ван домашаја деце.

Датум истека

2 године. Рок трајања је означен на пакету.

Лек се не сме користити након датума наведеног на паковању.

Капи у носу Ксилен: апликација умом. Упутство, критике

Најчешће се користе сви други препарати при лијечењу вазоконстриктивних средстава ринитиса, као најобичније и проверени.

На савременом фармацеутском тржишту можете наћи лек за сваки укус и торбицу. Један од најефикаснијих, сигурних и приступачних је ксилениум у носу.

Састав

Активна супстанца медицинског производа је ксилометазолин хидрохлорид. Припада броју α-адреномиметика просечног трајања дејства, односно ефекта након његовог одржавања задржава се од 8 до 10 сати.

Поред тога, састав садржи и бројне помоћне супстанце:

  • Трилон Б, побољшава микроциркулацију, деактивира токсине и делује као стабилизатор раствора лека;
  • натријум хидрофосфат дванаест воде, што је емулгатор;
  • бензалконијум хлорид, заштита раствора од контаминације (инфекције) микроорганизмима због изразитих антимикробних својстава;
  • калијум дихидроортофосфат, који је стабилизатор;
  • натријум хлорид, који игра улогу конзерванса;
  • пречишћена вода, која служи као растварач.

Облик издавања

Лек, произведен од стране компаније "ЛЕНС-Пхарм", присутан је на апотекама у различитим дозама и дозним облицима:

  • 0,1% спреј и капи - за пацијенте старије од 6 година;
  • 0.05% спреј и капи - за децу од 2-6 година.

Лијек треба чувати на стандардној собној температури. Под овим условима, он задржава својство на 3 године. Након истека рока употребе, производ се не сме користити у медицинске сврхе.

Ксиленске капне капи за шта? Фармаколошка својства

Лек показује изражен анти-едематозни ефекат, јер у контакту са слузокожем ксилометазолин изазива брзо сужавање њихових судова.

Ово смањује едем и елиминише хиперемију, односно прекомерно пуњење крви, што доводи до олакшања и нормализације носног дисања. Позитивни резултат након употребе јавља се за око 3-5 минута.

Када се лек користи у препорученим дозама, скоро не улази у системски циркулацију.

Савремени методи квалитативне и квантитативне анализе утврђују присуство ксилометазолина у крви у таквим случајевима није могуће.

Дакле, Ксилен ретко изазива појаву општих поремећаја у раду тела.

Индикације за употребу

Сажетак или опис медицинског производа препоручује његову употребу када:

  • акутни ринитис било ког порекла, на примјер, посматрани код АРВИ, грипа итд.
  • алергијски ринитис, посебно поллиноза;
  • синуситис и друге врсте синуситиса;
  • просек средњег отитиса;
  • припрема за низ медицинских процедура, на пример, ендоскопски преглед;
  • после операција на носу, укључујући септопластику.

Пошто Ксилен не утиче на узроке развоја болести органа ЕНТ, он се прописује само као компонента симптоматске терапије.

Контраиндикације

Препарати са ксилометазолином не преписују људе са:

  • нетолеранција према главној или било којој од помоћних супстанци;
  • тешка хипертензија и тахикардија;
  • изазвана атеросклероза;
  • глауком било које етиологије;
  • атрофични облик ринитиса;
  • присуство у анамнези операција које утичу на менинге.

Са пажљивошћу, лек је прописан пацијентима:

  • ангина пецторис;
  • аденомом простате;
  • дијабетес мелитус;
  • хипертироидизам.

Лек је апсолутно некомпатибилан са методом:

  • инхибитори моноаминог оксидазе (фенелзин, бетол, моклобемид, селегелин, ипрониазид, итд.);
  • трициклични антидепресиви (Азафен, Амитриптилин, Елавил, Цлофранил, Нортриптилине, итд.).

Може се започети тек након двије седмице након повлачења ових лијекова.

Нежељени ефекти

Капи у носу са ксилометазолином обично се добро толеришу и ријетко њихова употреба прати развој непожељних појава. Ипак, у ретким случајевима постоји појава:

  • напади кихања;
  • прекомерно ослобађање слузи;
  • сувоћа мукозних мембрана;
  • повећан едем;
  • осећања пецкања и паљења на мјесту ињекције, односно парестезије.

Веома ретко развијају следеће системске поремећаје:

  • повећан крвни притисак;
  • тахикардија и аритмија;
  • несаница;
  • главобоље;
  • погоршање вида;
  • депресија.

Нежељени ефекти се јављају када пацијенти злоупотребљавају ксилен, редовно премашују терапеутске дозе и назначену учесталост употребе, односно са превеликим дозама.

Уз дуготрајну употребу, односно више од 5 дана, пацијенти могу развити зависност од активне супстанце, која се назива медицински ринитис.
Извор: насморкам.нет Стога, лек се не користи у лечењу хроничног ринитиса. У таквим случајевима, претходно ефикасне дозе ксилометазолина више не уклањају отицање слузокоже. Као резултат тога, пацијенти су присиљени да повећају дозу и чешће користе лекове.

Ако не прекинете тај зачаран круг у времену, ситуација ће бити отежана, што може довести до атрофичног ринитиса и, након тога, хируршке интервенције за уклањање погођеног ткива.

Током трајања лека треба избегавати ситуације у којима је потребна повећана концентрација и брза реакција.

Насилни капљице Ксилен

У овом дозном облику, лек се углавном користи у комплексној терапији ЕНТ органа код деце. Ипак, неки одрасли преферирају да сахране лекове у носу.

Раствор је упакован у пластичне или стаклене бочице са запремином од 10 мл. Сваки од њих је упакован у картонску кутију и опремљен је посебним пиштољем за млазницу. У овом облику лек се издаје од апотека.

Понекад можете упознати препоруке да капирате Килеена у око. Ово се обично користи за елиминацију црвенила која је настала услед продуженог рада на рачунару, несвесних ноћи итд. Али нема потребе да се прибегавате овом начину елиминисања проблема са црвеним очима, пошто је ово испуњено:

  • погоршање исхране очних ткива;
  • едема;
  • повећан интраокуларни притисак;
  • појављивање неугодности у очима.

Слични ефекти обично се посматрају само уз продужену и редовну примену вазоконстриктора на око. Истовремено, борећи се с спољним знацима проблема, може се изгубити поглед на његове узроке.

Због тога, са редовним црвенилом судова очног јабучета или приликом повезивања са другим симптомима, одмах се консултујте са офталмологом.

Дозирање и администрација

Пре него што примените лек у назални пасус, препоручујемо вам да удишете нос. Такође је пожељно претходно исперити нос с солним растворима (Акуа Марис, Пхисиомер, Хумер, итд.).

Капи у носу ксилометазолина 0,1% користе се за елиминацију конгестивног назна код пацијената старијих од 6 година. Приказује се 2-3 капи дневно од 1-2 капљице лека.

Између сесија мора проћи најмање 8 сати.

После поступка, отпуштач млазнице се испере са раствором сапуна или обрише антисептиком и чврсто затвара бочицу са поклопцем.

С обзиром на то да лек нема куративни ефекат, случајни приступ не подразумева никакве последице.

Због тога, нема потребе да покушате да надокнадите изгубљено време повећањем дозе на следећој апликацији. То неће имати позитиван ефекат, али може сигурно да штети организму.

Ксилен спреј прсну

Већина људи више воли да користи спрејеве када се бори са млазним носом због лакоће којом се користе. Због тога многи људи знају шта је Ксилен, управо у облику спреја.

Припрема се пакује у пластичне или стаклене бочице од 10 мл. Сваки од њих је упакован у картонску кутију и опремљен прскалицом.

Дозирање и администрација

Пре него што убризгате ксилометазолине спреју у нос, увек треба да чистите нос са слузи и исперите је са салининим растворима. Лек са дозом од 0,1% користи се за лечење болесника старијих од 6 година.

Да би се постигао стабилан терапеутски ефекат, обично је 1 ињекција довољна. Манипулација се може поновити до 3 пута дневно, одржавајући паузу између увођења нове дозе лекова најмање 8 сати.

Трајање лечења одређује лекар појединачно у року од 5-7 дана.

Спреј 0.05% се користи у педијатрији за лечење деце од 2 до 6 година. Показано је да једна ињекција врши у свакој носници 1 или 2 пута дневно.

Након примене потребне количине препарата, небулизер се испере са раствором сапуна или третира антисептиком, на пример, алкохолом. Балон је чврсто затворен поклопцем.

Деца Ксилена: упутство. Важне поене

За децу од 2 до 6 година, Ксилене је 0,05%. Уводи се у 1-2 капи у свакој ноздрви 1-2 пута дневно. Понекад, како је прописао педијатар, он је задужен за дојенчад, али је немогуће донијети одлуку о потреби његовог кориштења у таквим случајевима.

Може ли деца користити 0.1% рјешење? Не, није. Пошто увођење лека у такву концентрацију повећава вероватноћу развоја нежељених ефеката и погоршава опште стање дјетета. Због тога се у детињству може користити само 0,05% ксилена.

Ксилен током трудноће

Препарати ксилометазолина могу бити трудни, али не увек. Треба започети тек након консултације са лекаром.

Иако једињење не негативно утиче на фетус, он је у стању да повећа крвни притисак, што доводи до повећања тона судова постељице. Са претњом спонтане побуне и низом других патологија, последице овога могу бити узнемирљиве.

Уз дозволу специјалисте, будуће мајке могу купити Ксилене у дози детета у било којој форми погодној за њих и улазе у назалне пролазе у износу који прописује лекар. Међутим, ток лијечења не би требало да прелази 3 дана.

Током периода лактације непожељно је користити лекове. Стога, ако не можете без ње, доноси се одлука о привременом прекиду дојења.

Цена ксилена: колико се налази у апотеци

Лако је купити лек, нарочито зато што има ниске трошкове.

Ксиленес

Опис је тренутно укључен 18.08.2014

  • Латинско име: Ксилен
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: Руска компанија ЛЕНС-ПХАРМ

Ксиленов састав

Насалне капи: 1 мл садржи 1 мг ксилометазолин у облику хидрохлорида и додатних супстанци: додецахидрат натријум хидрогенфосфата, бензалконијум хлорид, динатријум едетат и вода.

Насал спреј: састав од 1 мл је 0,5 мг ксилометазолин.

Облик издавања

Насалне капи производе се у специјалним дроппер-боцама од тамног стакла или полимерних материјала. Свака кутија садржи 1 бочицу.

Насал спреј издаје се у специјалним бочицама (стандардни волумен 10 мл).

Фармаколошка акција

Лијек има локалну деконгестиван ефекат (вазоконстрикторни ефекат). Активна компонента се односи на алфа-адреномиметици и када се примењује интраназално узрокује сужење лумена крвних судова у назалну мукозу, смањење загушења и едем ат млазни нос, ринитис.

Са загушењем назалне линије, лек доприноси дисању и смањује тежину ринореја.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Ефикасно дејство лека се снима 3-5 минута након примене и траје 8-10 сати. Апсорпција система ксилометазолин је минималан за интраназалну примену.

Индикације за употребу

Ксилен носни капи прописано за акутно ринитис (алергијско порекло, ат АРВИ) као симптоматска терапија.

Капи у носу Ксилен применити на просечан отитис и синуситис да смањите тежину едема назофарингеала (мукозних мембрана).

Зашто се Ксилене капљице још могу користити? У припреми за риноскопија и пре дијагностичких процедура у ЕНТ пракси.

Контраиндикације за употребу ксилена

  • атеросклероза (тешка струја);
  • тахикардија;
  • глауком;
  • хронични облик ринитиса;
  • хипертензивна болест;
  • атрофијски ринитис;
  • индивидуална преосјетљивост;
  • хируршки третман менинга у прошлости.

Ксилен се примењује са опрезом када:

Контраиндикације у педијатрији: 0.05% спреј није прописан за пацијенте млађе од 2 године.

Нежељени ефекти

Капи за нос добро се толеришу. Ретко је приметио хиперсекретион, сувоће и иритацију слузокоже у подручју примене, парестезија, напади кихања, пораст крвни притисак, тахикардија.

У неколико случајева, несаница, мигрене, отицање назалне слузокоже, депресија, поремећаји срчаног ритма, оштећена визуелна перцепција.

Дуготрајно лечење изазива атрофичне промене и развој едема.

Упутства за Ксилен (Метода и доза)

Лек се користи само интраназално.

Упутство за коришћење ксилитол: пре примене лека до носне ходнике по одгушење акумулирану слуз, затим убаците помоћу капаљком бочице у 1-2 капи у сваку ноздрву. Множљивост - 3 пута дневно. Млазница треба темељно испирати након сваке употребе, а поклопац добро затворен поклопцем. Капи у носу могу се наносити не више од 5 дана. Насилне капи могу се користити у педијатријској пракси у доби од 6 година. Дете Ксиленус није развијено.

Спреј се прописује за 1 прскање у сваком носном прозору 1-2 пута дневно. Након употребе, млазница се испере, бочица је добро затворена поклопцем. Трајање лечења - 5 дана.

Прекомерна доза

Може довести до дуготрајног лечења великих доза конвулзије, нестабилност крвног притиска, депресија, тахикардија. Специфична антидот не постоји. Препоручује се посидрромнаиа терапија, стабилизујући рад срца и крвних судова.

Интеракција

Не препоручује се комбиновање са трицикличним антидепресивима.

Инхибитори моноамина оксидазе не може се доделити истовремено са Ксилометазолин (временски интервал је 2 недеље).

Ксилен: упутство за употребу

Ксилен је лек за лечење локалног ринитиса, који се често користи у пракси ЕНТ-а.

Облик издавања и састава

Ксилен је доступан у облику капљица, намењеног за инстилацију у носним пролазима. Лијек се продаје у бочицама од полиетиленског материјала запремином од 10 мл. На врху бочице је специјално уграђена млазница у облику капалице, тако да пацијент може погодно израчунати дози. Лек је праћен детаљним упутством, који треба пажљиво проучити пре почетка терапије.

Главни активни састојак лека је ксилометазолин, у 1 мл капљица садржи 0,5 мг (лек са дозом од 0,05%) и 1 мг (0,1%). Такође, састав овог лијека укључује додатне компоненте, укључујући пречишћену воду. Капљице су безбојне и провидне, немају никакав посебан мирис.

Фармаколошка својства

Терапијски ефекат лека Ксилен је оштро сужење крвних судова носне шупљине, тако да пацијент може слободно да дише носом. Активна активна супстанца лека отклања едем слузнице и благо дехидрира, чиме се смањује запремина патолошког пражњења из носа.

Када лек дође до назалне слузокоже, терапеутски ефекат се буквално развија за неколико минута и траје до 10 сати, што омогућава пацијенту да се ријетко користи лек.

Индикације

Ксилен је индикован пацијентима у следећим ситуацијама:

  • Алергијски ринитис изазван цветним биљкама;
  • Сложени третман отитиса, еустахитис;
  • Смањење едема слузнице слузнице вирусном инфекцијом како би се олакшало носно дисање;
  • Лек се користи као помоћни вазоконстриктор за крварење из носа.

Контраиндикације

Капљице Ксилен има велики број озбиљних ограничења за употребу, тако да пацијенти увек треба пажљиво проучити пратећа упутства. Контраиндикације су:

  • Хипертензивне кризе код пацијента очигледне или у анамнези, константне скокове артеријског притиска;
  • Тешки глауком;
  • Тахикардија;
  • Озбиљни поремећаји у штитној жлезди;
  • Рхитис са феноменом атрофије носне слузокоже;
  • Недавно извршене операције на мембранама мозга;
  • Појединачна нетрпељивост према леку.

Дозирање и администрација

Капљице Ксилен су намењене за постављање у носне пролазе. Деца од 1 године прописују лек са дозом од 0,05%. За отклањање назалне мукозе и разрешава формулацију едема је улио 1-2 пута дневно неколико капи у сваку назалног пролаза глава нагнута на супротној страни да излечи униформно дистрибуиран унутар и не спадају у доњи респираторни тракт и грла.

Одрасли старији од 12 година прописују лек у дозама од 0,1%. Режим дозирања је исти.

Трајање лечења поставља отоларинголог, али не би требало да прелази 5 дана. Уз продужену употребу у телу развија отпорност и хабитуацију до ксилометазолина, што захтева честу употребу у повећаним дозама.

Ако после 5 дана од почетка терапије стање пацијента није побољшало, потребно је да се поново поднесе захтев лекара за избор алтернативни начин бази другим активним састојком.

Користите током трудноће и дојења

Капљице у носу Ксилен се не препоручује за употребу током трудноће због непроверене сигурности. Терапија је могућа само ако су друга средства дозвољена будућим мајкама нису ефикасна. Лечење се обавља под строгим надзором лекара у трајању од највише 3 дана. Будућим мајкама уз дозволу лекара боље је користити капи у дози дјетета, обично је то довољно.

Ако је потребно, терапија лековима током лактације треба консултовати лекара, као да ксилометазолинских је пуштен у млеку је непознат.

Нежељени ефекти

Током периода употребе дрога, нарочито због злоупотребе дрога, пацијенти често развијају локалне реакције:

  • Сензација сагоревања и свраб у носу;
  • Сушење мукозне мембране у носу;
  • Јачање обичне прехладе;
  • Стално кијање.

Сви ови симптоми нису опасни и брзо пролазе сами након што је лек повучен.

Прекомерна доза

Предмети предозирања дроге се јављају у ретким случајевима са препорученом дозом. Уз неконтролисану употребу капи у носу и употребом лека више од 14 дана, пацијент има системске знаке превелике дозе:

  • Стална поспаност и апатија на оно што се дешава;
  • Летаргија и умор;
  • Вртоглавица;
  • Бол у храмовима и затикању;
  • Повећан крвни притисак;
  • Депресивни поремећаји;
  • Ојачати горе описане нежељене ефекте.

Са развојем таквих клиничких симптома, пацијент треба одмах одустати од лека и консултовати лекара. Ако је потребно, изврши се третман у циљу уклањања симптома предозирања.

Интеракције лекова

Капи ксилен се не препоручује да користите истовремено са оралним лековима имуносупресивних трицикличних група, и инхибитори моноамино оксидазе. У случају да је спроведена терапија са овим лековима, третман са капи Ксилена може почети не пре 2 седмице након укидања терапије.

У лечењу алергијског ринитиса, назалне капи могу се комбиновати са антихистаминима за оралну примену.

Посебна упутства

Током третмана са ксилен пацијената може доћи до депресије и вртоглавицу (често против позадини наркоманије), тако да би требало да се уздрже од вожње у времену и контроли сложених механичких уређаја који захтевају високу концентрацију пажње.

Аналоги капљица у носу Ксилен

Слично у њиховом дејству ка капи Ксилена су:

  • Халазолине капљице;
  • Ксимелин дропс;
  • Форнос;
  • Отривин;
  • Називин;
  • Рхинорус.

Услови складиштења и одласка

Лијек се може купити у апотеци без рецепта. Капљице у носу се препоручују да се држе даље од деце на оптималној температури од 20 степени. Поклопац мора бити чврсто затегнут. Немојте замрзавати нити гријати уређај.

Рок трајања капи је 3 године и назначен је на паковању. Пропуштени лек треба уклонити.

Цена ксилена

У просеку, лек Ксилен може се купити за 27 рубаља у апотекама у Москви.

Када се Килен капљице прописују: упутства за употребу

Ксилен - алфа-адреномиметик; вазоконстриктор, намењен за локалну примену у ЕНТ пракси.

Примена ксилитол резултата у сужења крвних судова назалних слузокожа и доприноси: обнови пролазности носне ходнике, елиминација хиперемија (оверфлов крвни судови) и отицање назалну мукозу, назално зачепљење олакшање.

Акција лијека се развија прилично брзо (у року од неколико минута након наношења прскања или пада), трајање је до 10 сати.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктор за локалну примену у ЕНТ пракси. Алфа-адреномиметик.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико Ксилен кошта? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 30 рубаља.

Облик издавања и састава

Ксилени се производе у облику:

  • Насал 0,05% и 0,1% спреј (бистра, безбојна течност) садржи 1 мл 500 микрограма и 1 мг респективно ксилометазолинских хидрохлорида и ексципијенаса: пречишћеној води, едетат динатријум, натријум дихидроген фосфат дихидрата, натријум дихидроген фосфат дихидрата, натријум хлорид, бензалконијум хлорид. У тамним бочицама са прскалицом од 10 мл и 15 мл;
  • Назални 0.05% и 0.1% капи (бистра, безбојна течност) садржи 1 мл 500 микрограма и 1 мг ксилометазолин хидрохлорид респективно, и помоћних компоненти: динатријум хидрогенфосфат додекахидрат, бензалконијум-хлорид, натријум хлорид, дисодиум едетат, калијум дихидроген фосфат, вода пречишћена. У боцама-капи од 10 мл.

Фармаколошки ефекат

Активна супстанца лека је ксилометазолин хидрохлорид. То је алфа-адреномиметик неселективне акције. У малим дозама делује на алфа-адренергичне рецепторе, у великим дозама - на алфа2-адренергичне рецепторе. Када је у контакту са носном слузницом, смањује крвне судове, смањује интензитет запаљења и ексудације. Смањује нос од црвенила и отока. Омогућава дисање кроз нос у ринитису.

Уз употребу назалне линије, ксилометазолин скоро не улази у крвоток. Добро се толерише и код људи са високом осетљивошћу назалне слузокоже.

Индикације за употребу

Због својих дејстава лек је популаран у лечењу болести ЕНТ. Одређује се за одрасле и децу.

Обично је Ксилен прописан за следеће болести:

Код отитиса, такође морате копати у нос, а не ушне канале. Постоји мишљење да се Ксилен може користити као капљице за очи, али упуте за болест очију не односе се на индикације, напротив, није препоручљиво користити лек за пацијенте са глаукомом.

Такође се препоручује употреба лека са пуним пражњењем из носа и његовом опструкцијом, што је знак различитих респираторних и вирусних болести. Ксилен се користи након хируршких интервенција на носу, као и пре неких медицинских процедура, на пример пре риноскопије.

Контраиндикације

  • Хируршке интервенције на менингима у анамнези;
  • Деца млађа од 2 године - за 0,05% спреј, до 6 година - за 0,1% капи и спреј;
  • Лактација (или треба да заустави дојење);
  • Атрофични ринитис;
  • Тешка артеријска хипертензија;
  • Тахикардија;
  • Тешки облик атеросклерозе;
  • Глауком;
  • Индивидуална преосјетљивост на ксилометазолин или помоћне компоненте лека.

Релативна (потребна је посебна брига):

  • Диабетес меллитус;
  • Бенигна хиперплазија простате;
  • Исхемијска болест срца;
  • Хипертироидизам;
  • Трудноћа.

Употреба у трудноћи и лактацији

Током трудноће и лактације треба користити само након темељне процене односа ризика и користи за мајку и фетус, не прелазе препоручену дозу.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују на то да су капљице и ксиленске капљице намењене интраназалној употреби. Пре сваке примене лека потребно је очистити назалне пролазе из слузи.

  • Минимални интервал између апликација је 8 сати. Трајање лечења одређује лекар који се појави, али не би требало да прелази 5 дана.
  1. Одрасли и деца старија од 6 година - 1-2 капи 0.1% капи или 1 ињекција 0.1% спреј у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно;
  2. Дјеца 2-6 година - 1-2 капи 0.05% капи или 1 ињекција 0.05% спреј у сваком носачу 1-2 пута дневно;
  3. Деца од рођења до 2 године - 1-2 капи од 0,05% капљице у сваком носном прелазу 1-2 пута дневно.

Ако пацијент пропусти време примене лијека, доза се не може удвостручити следећим поступком.

Нежељени ефекти

Са честом и / или продуженом употребом лека, могућа су следећа нежељена дејства: иритација слузнице, пецкање, трепавица, кијање, сувоћа мукозних мембрана, хиперсекретија.

Понекад пријем ксилитол у пратњи отицање носне слузнице (углавном дуготрајне употребе), лупање срца, срчаног ритма поремећаји, повишен крвни притисак, главобоља, повраћање, поремећаји спавања, поремећаји вида.

Уз дуготрајну употребу у великим дозама, може доћи до депресије.

Прекомерна доза

Предмети предозирања дроге се јављају у ретким случајевима са препорученом дозом. Уз неконтролисану употребу капи у носу и употребом лека више од 14 дана, пацијент има системске знаке превелике дозе:

  1. Бол у храмовима и затикању;
  2. Повећан крвни притисак;
  3. Депресивни поремећаји;
  4. Стална поспаност и апатија на оно што се дешава;
  5. Летаргија и умор;
  6. Вртоглавица;
  7. Ојачати горе описане нежељене ефекте.

Са развојем таквих клиничких симптома, пацијент треба одмах одустати од лека и консултовати лекара. Ако је потребно, изврши се третман у циљу уклањања симптома предозирања.

Посебна упутства

Немојте дуго користити, на пример, са хроничним ринитисом. У случајевима прехладе, у случајевима када су коријени у носу, препоручљиво је да се преписују у облику гела.

Пре свега, ксилометазолин је прописан за дјецу млађу од 2 године (гел - до 7 година).

Интеракције лекова

Некомпатибилно са МАО инхибиторима и трицикличним антидепресивима.

Коментари

Покупили смо неке рецензије људи који су узели Ксилен:

  1. Цатхерине. Да, капљице су јефтине, али не увек се могу наћи у апотеци. Ово је такав минус. Прешао сам на те капи са нафтизина. По цену, наравно, нема користи. Али ми више волим ефекат. Ксилен може бити сахрањен једном, а све ће бити најмање пола дана. Али и даље узрокује благо сувоће у носу, тако да врло често не копам. Ако упоредите све са истим нафтизином, онда огроман плус, да ове капи нису зависни.
  2. Вадим. Добра јефтина капљица, помоћ при хладном и хроничном загушењу назалне линије. Они делују брзо и након неколико минута нос почиње да дише. А поновна инстилација је потребна само у 10 сати, а не као код других капљица скоро сваке пола сата. По мом мишљењу - у поређењу са другим падовима Ксилен победјује у свему.
  3. Саша. Често празан нос. А "Ксилен" ме директно спашава. Несумњивог предности: пластични бутилок (не плаше да се пробије када бациш у торби, веома нежно отклања гужве, цена (просечна Цхен у свим апотекама у мој град 20 рубаља, по данашњим стандардима то није новац) цонс :. Споро акције ако је то потребно. нос брзо дисање, "ксилен" неће радити, јер загушења може да пуца и до сат времена само користити барем 2-3 пута дневно., ваш нос почиње да боли. Али то није изненађујуће.

Аналоги

Ксилен аналоги укључују лијекове:

  • Би активне материје - Инфлиурин, Ринонорм, Отривин, Ксимелин, Ринорус, Галазолин, Длианос, Еспазолин, Фармазолин, Риномарис, Сиалор, ксилометазолин, Носолин Снооп, Риностоп, Инфлиурин;
  • О механизму деловања - Несопин, Оксиметазолин, Санорин, Риноспреи, Називин, Назол, Нафтизин, Назоспреи, Саноринцхик, Африн, Напхитсин.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Чувати у оригиналном паковању на температури од 15 до 25 ºЦ.

Такође Можете Да