Називни падови за децу: упутство за употребу

Називин је познато фармацеутско средство које се широко користи у медицинске сврхе у случајевима болести ЕНТ и прехладе.

Главни активни састојак лека је оксиметазолин. Ова супстанца подстиче рецепторе а2-адренергични, доводи месту излагања, велика количина хормона адреналина и норадреналина, који смањују отока, сужава крвне судове, смањујући запремину крви у њему. Због оваквог ефекта, омогућено је носно дисање, омогућено је продирање ваздуха у синусе, количина испражњене слуз се смањује.

У ту сврху лекови се користе не само за одрасле, широко распрострањене и деценије Називина, које имају различите облике ослобађања, као што су Називин Баби, Називин Сенситив итд.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико је Називин? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 140 рубаља.

Облик издавања и састава

Активна супстанца лекова је оксиметазолин.

Дечји Низивин се пушта у раствор 0,025% и 0,01%. Основа раствора је водена. Садржи додатне компоненте: динатријум едетат, бензалконијум хлорид 50%, натријум хидрогенфосфат, натријум хидроксид 1 мл раствора. Произведено у бочицама тамног стакла од 5 мл или 10 мл са пипетом у поклопцу.

Када се примењује на децу до годину дана, капи се разблажују специјалном водом која се користи за ињекције у проценту од 1: 1 или дестилује у истој пропорци. Користи се за инстилацију у бочицу.

Фармаколошки ефекат

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис). После контакта са лека у крви на штету присаједињења мукозне вазоконстрикције јавља (артерије) у органима и ткивима, и убрзан рад срца. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело. Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Индикације за употребу

Шта помаже? Називин се користи за:

  • АРИ, ако постоји млазни нос;
  • синуситис, еустахити, средњи отитис и упале параназалних синуса за олакшање одлива слузи;
  • припремање назалних пролазака у дијагностичке процедуре;
  • алергијски и вазомоторски ринитис.

Контраиндикације

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • Деца млађа од 6 година (капљице и прскање носних 0.05%);
  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Препоручљиво је да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста.

Уз опрез треба поставити приликом употребе инхибитора МАО и других лијекова који промовишу крвни притисак, а такође и до 10 дана након повлачења ових лијекова; са повећаним интраокуларним притиском; током трудноће и лактације; са тешким облицима кардиоваскуларних болести (артеријска хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом.

Употреба у трудноћи и лактацији

Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују да су капи Називин намењени интраназалној употреби.

За децу млађој од 1 године прописани су падови од 0,01%.

  1. Новорођенчад (деца до 4 недеље) примењују се 1 капус у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  2. Деца узраста од 1 месеца до 1 године прописују 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  3. Деца узраста од 1 до 6 година треба прописати капи од 0,025% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  4. За одрасле и дјецу преко 6 година требају се прописати падови од 0,05% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Да би се обезбедила тачност дозирања, бочица од капљице 0,01% има завршену пипету са бројем капљица. Ако је прописано 1 кап, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Називин треба користити у року од 3-5 дана. Дозе изнад оних које се препоручују прописују се према лекарском нахођењу.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коми.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце.

Након дуготрајне употребе лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене, немогуће је искључити укупни ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем; у овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Интеракције лекова

Код истовремене употребе Називин са блокаторима МАО или трицикличним антидепресивима, дошло је до повећања крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Подигли смо неке повратне информације од родитеља који су користили именин за децу:

  1. Настиа. Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и тако непријатан симптом као нестанак носа.
  2. Светлана. Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим.
  3. Вера. Насивинова деца савршено се суочавају са длакавим носем у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо 3-4 дана дјечији нос, док се хладноћа одмах одмара

Аналоги

Сваки лек има аналоге који имају исти активни састојак:

  1. Нокивин - састав садржи уље еукалиптуса, које се користи за све манифестације прехладе, за жене током трудноће - са опрезом;
  2. Нозакар беба - састав укључује хидратантна средства. За све облике обичне хладне дјеце од једне до три године се не препоручују, жене током трудноће - са опрезом;
  3. Насол је лек са сличним особинама, као што је именин. Једина разлика: произведена је само као спреј и за дјецу од једне до шест година, а жене се не могу примијенити од хладноће током трудноће;
  4. Оперил - излази као капљица и спреј. Примјењују се на дјецу од двије године и више, уколико дође до прехладе. Овај лек се примењује код жена током трудноће према упутствима.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Називин

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Х Азивин је синтетички лек који се топикално користи у ЕНТ пракси за лечење акутних респираторних болести праћених ринитисом.

Фармаколошка акција

Активна супстанца капљица Називин производи вазоконстриктивни ефекат.

Лек смањује отицање упаљене мукозне мембране у носу, обнавља носно дисање, смањује количину секрета и спречава развој бактеријских компликација, укључујући синуситис, синузитис и медитју отитиса. Када се користи у терапијским дозама, препарат не надражује мукозне мембране и нема системски ефекат.

Називин почиње да дјелује неколико минута након пријаве, а трајање акције - до 12 сати. Капи се широко користе у педијатрији, укључујући и новорођенчад, али у трудноћи, Називин се користи само на строгим индикацијама.

Облик издавања

Називин се ослобађа у облику транспарентних капи назалних. 1 мл капи садржи 100 μг (у тамним бочицама од 5 мл са поклопцем пипете), 250 μг или 500 μг (у тамним бочицама од 10 мл са поклопцем пипете) оксиметазолин хидрохлорида. Помоћни састојци - динатријум едетат дихидрат, бензалконијум хлорид 50% раствор, натријум хидрогенфосфат дихидрат, натријум хидроксид 1М раствор, натријум дихидроген фосфат дихидрат и пречишћена вода.

Такође, називин се ослобађа као спреј за нос, 1 мл раствора за распршивање садржи 500 μг оксиметазолин хидрохлорида, у 10 мл полиетилен бочици са небулизером.

Индикације за употребу Насивина

Према упутствима, Називин се користи за лечење:

  • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
  • Васомоторски ринитис;
  • Алергијски ринитис.

Такође, користе се падови Називин:

  • Враћање дренаже са еустахити, упале параназалне шупљине носне шупљине и средњег отитиса;
  • За елиминацију едема пре дијагнозе у носним пролазима.

Контраиндикације

Називин је контраиндициран у:

  • Атрофични ринитис;
  • Преосетљивост на компоненте лекова;
  • Затворени угао глаукома.

Називин за дојенчад и децу млађу од 6 година користи 0.05% раствор у дозном облику.

У току лактације и током трудноће, Називин се користи само на строгим индикацијама.

Лијек се примењује са опрезом у исто вријеме:

  • Са МАО инхибиторима и другим лековима који повећавају крвни притисак;
  • Са повећаним интраокуларним притиском;
  • Са дијабетесом и тиротоксикозом;
  • У тешким облицима кардиоваскуларних болести, укључујући артеријску хипертензију и ангину пекторис.

Упутство за употребу Насивина

У зависности од старости, користе се различити облици лека. За све старосне групе, Називин дропс се примењују 2-3 пута дневно, препоручени курс је 3-5 дана.

Дечија ознака сматра се капом која садржи 0.01% и 0.025% раствора.

Називин за дојенчад до годину дана се користи у облику 0.01% раствора:

  • Новорођенчад има једну кап у свакој ноздрви до мјесец дана;
  • Из мјесеца у годину - 1-2 капи Називин.

За тачност дозирања код дојенчади, бочица са 0,01% раствора има степенску пипету.

Деца од 1-6 година користе децу из Децена 0,25% 1-2 капи.

Такође је ефикасан, у зависности од доби деце, Називин се примењује на памучне турунде и за чишћење носних пролаза.

Одрасли и дјеца старија од 6 година прописују 1-2 капи од 0,05% рјешења.

Када користите Навизин током трудноће, не би требало да прекорачите препоручену дози.

Нежељени ефекти

Према инструкцијама, Називин обично добро толерише. У ретким случајевима, лек може да изазове:

  • Кихање, суво или сагоревање на носној слузници;
  • Несаница, анксиозност, замор или главобоља;
  • Мучнина.

Са продуженом употребом без прекида, капи Називин у складу са упутствима могу довести до повратног отицања слузокоже на носну шупљину, атрофију или тахифилаксу.

Треба напоменути да истовремена употреба именина са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

У случају превелике дозе, Називин може, уз помоћ упутства, узроковати:

  • Повећана телесна температура;
  • Сужење ученика;
  • Тахикардија;
  • Колапс;
  • Плућни едем;
  • Мучнина и повраћање;
  • Цијаноза;
  • Инхибиција срчане активности;
  • Аритмија;
  • Артеријска хипертензија;
  • Респираторни поремећај.

Такође, предозирање може изазвати менталне поремећаје, брадикардију, респираторни застој, артеријску хипотензију.

Услови складиштења

Капи Називин - лек ОТЦ. Рок употребе - 3 године.

Називин капи се зову. 0.025% 10мл н1

Називин спреј се зове. 0.05% 10мл

Називин капи се зову. 0.05% 10мл н1

Насивин спреј спреј 0.05% 10мл

Насивин пада носа за децу 1-6 година 0.025% 10мл

Насивин пада 0,025% 10 мл

Насивин пада назал 0,05% 10мл

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Поред људи, само једна жива ствар на планети Земљи - пса - пати од простатитиса. То су наши најтраженији пријатељи.

У покушају да пацијент изађе, лекари често иду предалеко. Дакле, на пример, одређени Цхарлес Јенсен у периоду од 1954. до 1994 гг. преживели више од 900 операција за уклањање неоплазме.

Према истраживању, жене које пију неколико чаша пива или вина недељно имају повећан ризик од развоја рака дојке.

74-годишњи становник Аустралије, Џејмс Харисон, постао је давалац крви око 1000 пута. Има ретку крвну групу, чија антитела помажу преживљавању новорођенчади са тешком анемијом. Тако је аустралијски спасио око два милиона деце.

Да бисмо рекли чак и најкраће и најједноставније речи, користимо 72 мишића.

Ако ваша јетра престане да ради, смрт би дошла у року од 24 сата.

Посао који не одговара особи је много штетнији за његову психу од недостатка посла уопште.

Током кихања наше тело потпуно престаје да ради. Чак и срце стане.

Већина жена може добити више задовољства од размишљања о свом лепом телу у огледалу него од секса. Значи, жене теже хармонији.

Тежина човечаног мозга је око 2% укупне телесне тежине, али она троши око 20% кисеоника који улазе у крв. Ова чињеница чине људски мозак изузетно подложном оштећењу узрокованом недостатком кисеоника.

Многи лекови су првобитно пласирани као лекови. Хероин, на пример, првобитно је уведен на тржиште као лек за дјечији кашаљ. А кокаин су препоручили лекари као анестезија и као средство за повећање издржљивости.

Највиша температура тела забележена је у Виллие Јонес (САД), која је у болницу ушла на температуру од 46,5 ° Ц

Са редовном посјетом соларијума шанса за развој кожног рака повећава се за 60%.

Људске кости су четири пута јаче од бетона.

Током живота, просечна особа производи два или више великих пљувачних зуба.

Многи људи знају ситуацију када беба "не излази" од прехладе. Ако је у првој години посете вртићу то нормална реакција тела, онда се појављује.

Називин® (Насивин®)

Активни састојак:

Садржај

Фармаколошке групе

Носолоска класификација (ИЦД-10)

3Д слике

Састав и облик ослобађања

у бочицама тамног стакла са пипетом од 5 мл; у паковању од 1 картонице од картона.

у бочицама тамног стакла са пипетом од 10 мл; у паковању од 1 картонице од картона.

у бочицама тамног стакла са пипетом од 10 мл; у паковању од 1 картонице од картона.

у полиетиленским бочицама са прскалицом од 10 мл; у паковању од 1 картонице од картона.

Опис дозног облика

Водени раствор оксиметазолин хидрохлорида у концентрацији од 0,01, 0,025 и 0,05%.

Фармаколошка акција

Фармакодинамика

Будући да је дериват имидазолина, у ниским концентрацијама углавном има α2-адреномиметичко дејство, на високом - делује на α1-адренергични рецептори.

Подрива посуде на месту примене, смањује отицање слузнице носу и горњег респираторног тракта. Приликом локалног наношења носа у терапијским концентрацијама не иритише мукозну мембрану, не изазива хиперемију.

Студије радио-означеног оксиметазолина показале су да овај ринолошки аген који се даје преко носа нема системски ефекат.

Индикације лека Називин®

Акутни ринитис (укључујући алергије), вазомоторни ринитис, параназални синуситис, еустахитис, отитис медиа.

Подмлађивање посуде слузокоже са дијагностичком сврхом (под надзором лекара).

Контраиндикације

Преосетљивост на компоненте лекова, атрофични ринитис, закратоуголнаиа глаукома.

Старост до 1 године - за Називин ® 0,025 и 0,05%; старост до 6 година - за Називин ® 0,05%.

Примена у трудноћи и лактацији

Током трудноће и дојења, препоручена доза не треба прекорачити. Лек треба користити само након темељне процене односа између користи и ризика за мајку и фетус.

Нежељени ефекти

Понекад - пецкање или сувоћа назалне слузокоже, кијање; ретко - јак осећај "дробљености" носа (реактивна хиперемија); врло ретко - анксиозност, несаница, умор, главобоља, мучнина.

Вишеструко предозирање са локалном употребом назалне линије понекад доводи до таквих системских симпатикомиметичких ефеката као што је повећање срчане фреквенције (тахикардија) и повећан крвни притисак.

Интеракција

Значајан овердосе ор гутање Називин ® трициклични антидепресиви и инхибитори МАО, или симултано или непосредно пре примене Називин ® може довести до повишеног крвног притиска.

Тренутно, нема познатих случајева некомпатибилности дрога.

Дозирање и администрација

Интранасално. Насалне капи: одрасли и деца преко 6 година - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно, 0,05% раствора; цхилдрен: деца до 4 недеље - 1 пад од 0.01% раствора 2-3 пута дневно са 5. недеље живота и до 1 године - 1-2 капи 2-3 пута дневно, од 1 до 6 године - 1-2 капи 2-3 пута дневно 0.025% раствор.

Да би се осигурала тачност дозирања, бочица Називин® од 0.01% капљица назала има дипломирану пипету са бројем капљица.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Насал спреј 0,5%: одрасли и деца преко 6 година - 1 ињекција у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Лијек се примјењује 3-5 дана.

Прекомерна доза

Симптоми (После знатног предозирања или случајног гутања) предвиђени зенично сужавања, мучнина, повраћање, цијаноза, грознице, тахикардија, аритмије, циркулаторни инсуфицијенција, хипертензију, респираторне поремећаје, плућни едем, срчани застој; Поред тога, ментални поремећаји могу јавити као инхибиција ЦНС функција праћених поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, хипотензија, респираторни арест, и могућем развоју коме.

Третман: гастрично лаваге, пријем активног угља и хитну медицинску помоћ.

Предострожности

Након дуготрајне употребе или узимања хладних лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које премашују препоручене оне, не може се искључити општи ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем. У овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Посебна упутства

Продужена употреба деконгестива за инстилацију у нос може довести до слабљења њиховог деловања. Злоупотреба ових агенаса може изазвати атрофију мукозе са реактивним хиперемијом и ринитиса медицаментоса и оштетити инхибиторне активности епитела слузнице и епител. Избегавајте дуготрајну употребу и предозирање.

Насивин® услови складиштења

Чувајте ван домашаја деце.

Рок употребе лека Називин®

Немојте користити након истека рока употребе који се штампа на паковању.

Називин дропс за децу - упутства за употребу, цена

Називин цхилдрен - рјешење пад је дизајниран да олакша дисање, елиминисати отицање носне ходнике и испирања са мукозних микроба метаболичких продуката, односно - за лечење ринитиса, настале због акутних респираторних инфекција, САРС, других болести хладно повезани. За лијечење алергијског ринитиса, који се често јавља код дојенчади, овај лек није намењен.

Називни падови за децу од 1 до 6 година - опис дроге

Насивинске капи су веома меке и могу се користити за лечење прехладе код беба од рођења. Главна активна супстанца лекова је оксиметазолин. Поред тога, у капи постоје помоћне компоненте које обезбеђују интегритет раствора и повећавају терапеутски ефекат оксиметазолина.

Принцип рада

Лек се односи на велику групу алфа-адреномиметика и како сви лекови ове фармацеутске групе имају локални ефекат, односно, директно утичу на стање мукозе у носу.

Називин расадник даје вазоконстриктивни ефекат. Након инстилације лека, оток мукозне се брзо смањује, а нос поново почиње да дише нормално. Смањивањем отока мукозних ткива и прањем патогена, процес аерације унутар параназалних синуса повезаних са шупљицама средњег ува брзо се нормализује.

Ова функција смањује ефекат лека је велики ризик од настанка и развоја болести као што су инфекција уха, отитис медија, синуситис и упала синуса, која се често развија као компликација код деце са неправилног лечења прехладе или игнорисање његових симптома.

Капљице именина, попут прскања, почињу дјеловати одмах након пада на слузницу у носу, а након неколико минута олакшавају стање. Трајање ефекта после употребе лека одржава се 10-12 сати.

Облици ослобађања

Називин беба - тако да је овај лек често назначен на ознакама цена у апотекама. Лијек за обичну прехладу је немачка фармацеутска компанија "УрсапхармАрзнеимиттел" и француске фармацеути под брандом "Пхармастер". Оба произвођача нуде два облика лека:

  • Спреј се производи у полиетиленским бочицама са диспензерима-диспензерима, номиналном запремином од 10 мл, који у поновном прорачуну за практичну употребу износи око 220 дозирања;
  • капљице - произведене су у пластичним бочицама са диспензером пипета, са номиналном запремином лека у 5 мл.

Капљице и спреј су бледо жуто, бистро раствором. Његова карактеристика је да се активне супстанце растварају у воденој, а не на алкохолној основи. Због ове композиције, лек за прехладу не надражује мукозну мембрану носу и не узнемирава крвни довод крвних судова.

А спреј и капљице су упаковане у картонске кутије и испоручују се са детаљним инструкцијама за уметање. Такође, све основне информације о леку и његовој употреби су дуплиране на самој кутији.

Када се именин користи за децу?

Према упутствима за употребу дјечијег назива, индикације за употребу овог лијека су:

  • пролазни нос, узрокован катаралним болестима и вирусним инфекцијама;
  • синуситис;
  • отитис у прсну носу;
  • хронични ринитис није алергичан;
  • еустахити.

Осим тога, овај лек се користи пре више дијагностичких процедура током посете ординацији доктора ЕНТ.

Упутства за употребу

  • Лек се може користити код деце од првих дана живота, максимална препоручена количина лека за апотеке за децу до 4 недеље је 1 кап на три пута дневно у униформном интервалу.
  • Назив до 1 године (после 4 недеље) се користи у количини од 1 до 2 капи, три до четири пута дневно, са једнаким временским интервалом између инстилација.
  • Назив од године до 6 година може се користити у већој количини - од 2 до 4 капи, 3-5 пута дневно, ако је потребно и у једнаким интервалима између употребе.
  • Називин од 6 година може се користити у количини од 2 до 4 капи до 6 пута дневно, ако је потребно.

Употреба капи је дозвољена у року од 3-5 дана, након чега треба да направите паузу. Ако се у року од 2-3 дана стање бебе не побољша, употреба лека треба зауставити и хитно се консултовати са лекаром.

Што се тиче спреја, дозирање које препоручују фармацеути је 1 "псхик" два до три пута дневно. У једној дози садржи око 11,25-12 микрограма активне супстанце, тако да можете користити спреј само од 6 година.

Терапија прскањем је дозвољена у року од 5-7 дана, након чега је потребно прекинути коришћење лека. Ако после пет дана терапије не дође до побољшања стања детета, лечење треба прекинути и лекар треба консултовати без одлагања.

Наравно, препоручена количина лекова (и прскања и капи) мора се користити у свакој носници, чак и ако се длачица и млазни нос напредује само у једном. Употреба лека у дози која премашује количину која је наведена у пратећим упутствима леку могућа је само под директним рецептом лекара који долази, у противном не искључују нежељени нежељени ефекти.

Поновите употребу лека може бити неколико дана након завршетка првог третмана, ако то постане неопходно. Трајање паузе треба бити од три до седам дана, доктор ће одредити тачан временски период, на основу индивидуалних карактеристика бебе и тежине стања.

Алтернатива убризгавања и третмана укапавање може бити синус памук брис, претходно навлажена са раствором Називин. Ако се такав употреба лека за терапеутске сврхе, не постоји консензус међу педијатрима и ЛОРов, затим као превентивну меру, трљај назалних путева Називин препоручује од лекара у сезони грипа и прехлада.

Контраиндикације

Као и сви други лекови, капи Називин и спреј имају не само препоруке за употребу, већ и бројне контраиндикације које забрањују њихову употребу. За лијечење бебе са овим леком није могуће под следећим условима:

  • атрофични облици ринитиса;
  • глауком затвореног угла;
  • повећан интраокуларни притисак;
  • симптоми хипертензије;
  • срчана инсуфицијенција и срчане и атријалне малформације;
  • бубрежна инсуфицијенција;
  • феохромоцити;
  • стеноцордиа;
  • задржавање мокраће;
  • хипертироидизам;
  • сумњиви дијабетес.

Поред тога, лек не треба користити истовремено са другим вазоконстрикторима - МАО инхибиторе, бромокриптином и другим лековима.

Називне капи су дозвољене за употребу код деце најранијег узраста (већ у првим недељама живота), док се дозни облик у облику прскања може препоручити само детету од 6 година. То је због чињенице да током ињекције лијека треба задржати дах, како не би изазивао бронхоспазам.

Нежељени ефекти

Наношење капи или прскања Називин у малом дјетету може изазвати локалне реакције - кијање, сувоће слузокоже, осјећај печења. У случају случајног гутања лека могуће је оштећење очију.

Лечење лековима може изазвати негативне реакције срца и крвних судова - палпитације, повећан крвни притисак. Са стране нервног система постоје такве манифестације као што су вртоглавица, главобоља, поремећаји спавања, анксиозност, раздражљивост. Алергијске реакције могу бити праћене мучнином и ексантемом.

Вазоконстриктор из обичног прехлада никад не сме се користити континуирано, дуго времена. Овај приступ ће довести до атрофије мукозних мембрана у носу и јаке отапалости.

Аналоги

Дјечији назив има много аналогија. Сличан ефекат и принцип деловања имају такви лекови као што су:

  • Африн Ектро,
  • Викс Ацтиве Синек,
  • Назол и Назол Адванце,
  • Назосфера,
  • Несопин,
  • Кнокпреи,
  • Фазин,
  • ФЕРВЕКС спреј

Али, упркос сличним терапијског ефекта на свим овим различитим лековима и различите контраиндикација најниже границе старости, тако да замени Називин било који од наведених лекова може бити само уз дозволу лекара.

Карактеристике употребе за децу

Посебности употребе лека укључују потребу за прецизним усаглашавањем са препорученим дозама и режимом лечења, ау случају самопомоћи - јасно следи упутства фармацеута.

Ефикасност лека у великој мери зависи од тачности његове употребе. При спровођењу процедура треба поштовати следеће препоруке:

  • дијете треба ставити на његову страну, старије дијете - замолити да седне и подигне главу;
  • капљице се прво уводе у једну носницу, а затим у другу, покушавајући да решење прође кроз бочни зид носа;
  • Када користите спреј, замолите бебу да задржи дах, јер у супротном решење стиже у респираторни тракт и може изазвати бронхопазам.
  • На крају поступка, део пропуштеног раствора треба заметати памучним диском.

У овом препарату постоји велика вероватноћа предозирања, што доводи до разних компликација и појаве споредних ефеката, од којих је најчешћа се увећавају интракранијалног и интраокуларни притисак, напади, тахикардију, поспаност, летаргија, мучнина, повраћање могу пренети на.

Избегавајте прекомерно дозирање, ако претходно разблажите капљице водом у омјеру од 1: 1. Ова препорука је нарочито важна у лечењу новорођенчади.

Просечне цене

Цена овог лека зависи од произвођача, дозног облика и трговинске амбалаже апотеке. У просеку, цена Номина за децу варира у таквим границама: од 150 до 200 рубаља по капи и од 180 до 215 рубаља по спреју.

Повратне информације о апликацији

Коментари родитеља о форми дјеце у називу потврђују његову ефикасност. Постоји брза елиминација симптома прехладе и олакшања носног дисања. Скоро одмах након примене, капи и прскање враћају пролазност носних пролаза и побољшавају стање детета. Запажено је да, ако пратите медицинске препоруке и не превазилазе ове дозе, нежељени ефекти се не јављају.

Преглед бр. 1

Симптоми прехладе у ћерки су се први пут појавили за 2 године на позадини друге прехладе. Пре тога, некако је успјело. Нос је био зачепљен, беба је плакала, дишећи својим устима. Лекар је могао доћи само ујутро, али дијете није могло спавати због опијеног носа. Морао сам да одем у апотеку, где смо ми саветовали децу из родитеља.

Испуштао га у складу са упутствима и узимајући у обзир узраст детета. После прве примене, нос је почео да дише и беба је мирно заспала. Сутрадан, на пријему педијатра, рекли су нам да је овај лек ефикасан, али не можете га увек користити. Довољно је 3-4 дана лечења. Хоћу да кажем да Насивин пада да деца стварно помажу, сада држим овај алат у свом кабинету за медицину за сваки случај.

Референтни број 2

Пре месец дана син је ухватио озбиљну прехладу, поред грознице и болног грла, започела је најјача хладноћа. Дете је удахнуо само устима, нос му је стално текао, његови носни прелазници били су запрљани. Током ноћи се пробудио неколико пута, није могао нормално да дише и био сам забринут, стално га је подигао да саслуша дах.

Поред уобичајених препорука и антипиретичних лекова, педијатар нас је саветовао да прсну Бабиинину од хладноће и упозорио да дете треба објаснити како да задржи дах током лечења. Као резултат тога, све је прошло, након прве процедуре, нос "удахнуо", очишћен, стање се побољшало. Али трећег дана син се почео жалити на пулсни осећај у носу и иритацији. Због тога сам морао престати да користим лек.

Упутство за употребу капи и прскања Називин за дјецу

Капљице и прскање Називин (Насивин, оксиметазолин) доступни су као топикално рјешење концентрације од 0,05%, 0,01%, 0,025%. То је вазоконстриктивни лек са анти-едематозном и слабом антиинфламаторном акцијом за лечење ринитиса са слузокожом, мукозитисом и загушењем носа. Одређена деца су дозвољена већ од рођења, пуштена је у компактној бочици са капуљачом поклопца од 5, 10 мл са концентрацијом активне супстанце од 0,01%, 0,025%, респективно. Насалски спреј и капи од 0,05% се показују деци после 6 година живота.

Има облик провидне течности са жућкастом бојом. Објављује се у апотекама без рецепта, али за лечење дјетета до годину дана захтева дозвола лекара.

Називин за лечење ринитиса

Насивин капљице су лек за примену на слузницу. Главна активна компонента се односи на адреномиметике, што доводи до сужавања судова. У различитим концентрацијама, супстанца делује на адренергичне рецепторе алфа-2 и алфа-1.

Називин за бебе и старију децу ослобађа загушење носа, уклања инфламаторни процес и смањује едем ткива, стварајући услове за слободно дисање. Лијек нема иритативно дејство на носну слузницу, а ако је концентрација примећена, то не доводи до нежељених ефеката, синдрома повлачења и зависности.

Именовано дијете је дозвољено користити од првог мјесеца живота како је прописао лекар иу назначеном дозирању.

Капљице и спреј

Називин Баби 0,01% у облику раствора за инстилацију у нос помоћу пипете је индициран за новорођенчад и дјецу до 1 године.

Остали облици ослобађања:

  • пада 0,025% - за децу из године;
  • 0,05% - за децу од 6 година;
  • Спраи Сенситиве - за децу од 6 година.

Лек у облику прскања одликује прецизна доза без потребе за пипетом, економичним трошковима и лакоћом употребе. Спраи се користи за дјецу старију од 6 година према упутствима.

Називна деца (0,025%) су доступна у бочици са погодном поклопцем поклопца. Пре сахрањивања носа, дете треба да се увери да када притиснете пипету, отпусти се само једна капа раствора. Инсталација се изводи у свакој носи и један клик на пипету одговара једној капи.

Називин Баби (0.01%) је именован за доктора за новорођенчад и дојенчад до 1 године. У неким случајевима препарат се додатно разблажује са физиолошким раствором.

Састав

Главни активни састојак Насивина је оксиметазолин (оксиметазолин).

Помоћни елементи који се састоје од:

  • натријум хидроксид;
  • натријум дихидроген фосфат;
  • бензалконијум хлорид.

Дјечији назив до годину дана, а за старију децу је антикестивна дрога, вазоконстриктивни лек локалног деловања.

Средство приликом наношења на погодну слузницу уклања упални процес и отицање ткива. Констрикција посуда смањује производњу слузи, што олакшава повратак слободног дисања код новорођенчади, дојенчади и старије деце. Употреба лекова смањује ризик од компликација на околним ткивима, спречава настанак синуситиса, упала максиларних синуса других бактеријских инфекција органа ЕНТ.

Са локалном применом капи не утичу на функцију унутрашњих органа и улазе у крв у малој количини, што елиминише компликације. Састав љекове је сигуран и не надражује мукозу. Након инстилације, лек почиње да делује од првих минута, а резултат остаје 8-12 сати.

Називне капи се такође користе у лечењу очних болести изазваних инфекцијама, укључујући коњунктивитис.

Фармакокинетика

Главна активна компонента лека делује на рецепторе, који се налазе у дебљини слузнице. Супстанца проузрокује њихово смањење, сужење судова и смањење њихове пропусности. То доводи до отклањања едема слузнице и супресије запаљења.

Лек се апсорбује у слузокожу, а онда у малој количини улази у крвоток. У високим концентрацијама то доводи до аритмије и повећаног крвног притиска. У вези са таквом акцијом, лек се примењује према строго дефинисаним дозама за сваку старосну групу.

Максимални ефекат лека се примећује 15 минута након инстилације.

Инструкције

Упутство за употребу Називин Баби и Сенситиве:

  • примењено интраназално, закопано у нос;
  • испоручена специјалном пипетом;
  • примијењен према дозама које је назначио лекар;
  • је сахрањен у свакој ноздрви за 1-2 капи;
  • поновљена инстилација се врши у интервалу од неколико сати;
  • период лечења одређује лекар (просечно 5 дана), зависи од облика болести.

Називин Баби за новорођенчад именује искључиво лекар након откривања узрока загушења носа и пратећих симптома. Лек има контраиндикације, па је самотретање дјеце строго контраиндиковано.

Просјечан терапијски третман може бити од 3 до 7 дана, у зависности од тежине болести и његовог узрока. Бактеријски ринитис је тешко третирати, допуњен је употребом других лијекова.

Дозирање

Сљедеће режиме дозирања прописује лекар (може се разликовати):

  • од месец дана до године - 1 кап 2 пута (0,01%);
  • од године до шест - 2 капи 3 пута (0,025%);
  • од шест - 2 капи или 2 ињекције 3 пута дневно (спреј, пада 0,025% и 0,5%).

Дозирање Насивин капи за новорођенчад се одређује појединачно и стално га прати лекар који присуствује.

Индикације

Капљице и прскање Називин Сенситив имају следеће индикације:

  • лечење патологија горњих респираторних тракта уз истовремени млијечени нос;
  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • упале у параназалним синусима;
  • запуштеност, запаљење слузокоже;
  • еустахитис и синуситис.

Носни агент се може дати детету пре него што изврши хируршки третман и током опоравка од операције.

Називин Баби се користи за уклањање симптома прехладе код детета од рођења под надзором лекара. Индикација за новорођенче је смањена способност дисања због назалне конгестије, загушења на мукозним мембранама и секрету слузи. Безбедност лека за новорођенчад је због ниске концентрације главног активног састојка (0,01%).

Контраиндикације

Свака Називна дозна форма има следеће контраиндикације:

  • атрофични процеси назалне слузокоже;
  • глауком затвореног угла;
  • старост до 6 година (што се тиче капи и прскања 0,05%);
  • алергија и преосетљивост на одређене супстанце у медицини.

Обавезно стање лечења је поштовање назначене дозе за сваку старосну групу. Неопходно је имати додатну допуну доктора прије примјене капи у исто вријеме као и лекови који повећавају крвни притисак. Са опрезним падовима се користе кардиоваскуларне, ендокрине болести код детета.

Да би се спречиле нежељене реакције на страну, препоручује се ограничити време примене капи до 7 дана (максимум).

Нежељене реакције

Неуспех да прати дозе и упутства лекара који долазе може довести до нежељених ефеката. Често су непожељне локалне реакције у облику сувоће носа, иритације и сагоревања. Прекорачење дозе доводи до супротног ефекта, постоји још већа акумулација слузи. Веома ретко, нежељене реакције се тичу гастроинтестиналног тракта, централног нервног система и кардиоваскуларног система.

Нежељене реакције коришћења дечијих капи:

  • ЦНС - апатија, раздражљивост, лош сан;
  • Гастроинтестинална - мучнина;
  • ЦЦЦ - брадикардија, повишен крвни притисак.

Неконтролисано дуготрајно лечење може довести до оштрог едукација мукозе, атрофичних процеса и тахифилаксије. Развија лек ринитис.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коме.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Дуготрајно лечење лековима на бази оксиметазолина у високим концентрацијама утиче на стање НС, срца и респираторних органа. Са хроничном запаљеношћу максиларних синуса и трајним загушењем носне слузнице, веома је обесхрабрено користити један лек са сличним базама. Биће ефикасније да се кап носи у средствима различитих група (то је због ризика од нежељене реакције са комбинацијом аналога).

Уколико је потребно, редовни третман ринитиса препоручује се комбинују анти-инфламаторних, антибактеријско, влажи, болова и деконгестанте. Дрип Насивин је ефикасан у обиљу алокације слузи и назалне конгестије. Када постоји повећана суве мукозне акумулације кора и тешке иритације, третман се препоручује средства за влажење са анти-инфламаторно дејство.

Потреба за комбинацијом различитих лекова такође је последица смањења активности оксиметазолина у његовој дуготрајној употреби.

Интеракција

Деца Називин до 1 године, од године и спреј за децу од 6 година није прописан другим вазоконстрикторима. Комбинација лекова једне групе повећава концентрацију активне супстанце, која већ супротставља назначену безбедну дозу за различите узрасте.

Супстанца оксиметазолин повећава деловање локалних анестетика.

Комбинација Насивин капи са МАО инхибиторима и тетрациклични антидепресиви доприносе повећаном крвном притиску и тахикардији.

Цена и аналогија

Просечна цена дечијих капи и прскања Називин:

  • капи од 0,05% до 160 рубаља;
  • 0,025% - 170 рубаља;
  • 0,01% - 180 рубаља (осетљиво - 210 рубаља);
  • спраи 200 рубаља.

Јефтини аналоги - Несолин, Сиаллор Рено, њихова цена варира од 90 до 110 рубаља. Цена других лекова почиње од 115 рубаља и више.

Међу познатим аналогама лека, можемо разликовати капи Назол Адванце, Кнокпреи и Фазин (различите активне компоненте, али ефекат је један). Капи Називин и Назол боље се боре са спуштеним носом у најмању. Лекови у облику спреја су погоднији за старију децу.

Називин дропс за дјецу брзо и трајно уклања проблем назалне загушења чак иу најмању. Пре третмана, увек консултујте педијатра да бисте утврдили узрок ринитиса. Дјетету је можда потребно додатно испитивање и постављање свеобухватног третмана.

Називни падови од 1 до 6 година: упутства за употребу

Називин 0,025% - лек у облику капи за нос, вазоконстриктором и анти-едематозног акцију се користи за елиминисање различитих типова ринитиса у болести горњег респираторног тракта код деце од 1 године до 6 година.

Активна компонента именин је оксиметазолин. Ова хемикалија спада у групу локалних антикондестената - деконгестива. Главна сврха оксиметазолина је симптоматско смањење едематозних појава код болести горњих дисајних органа.

Оксиметазолин показује изражене вазоконстрикторске особине, због чега брзо уклања отицање горњег респираторног тракта и смањује количину секрета. После њене примене, значајно се побољшава носно дисање, вентилација носних пролаза, замена ваздуха у периназалним синусима, као и засићење ваздуха у средини шупљине ушију. Поред тога, лек спречава инфекцију горње стазе респираторног система.

Код употребе лекова у препорученим терапеутским дозама, Називин не изазива иритацију и црвенило унутрашње шкољке носа, али такође нема системски ефекат.

Насивин 0.025% односи се на групу лекова без рецепта и издаје се без рецепта.

Облик издавања и састава

Дозирни облик је представљен капи за интраназалну употребу са дозом од 250 μг оксиметазолина у 1 мл.

Производња припада компанији Мерцк (Немачка).

Индикације за употребу

  • ринитис;
  • пречишћавање и обнављање респирације са болестима параназалних синуса, носне шупљине, упале Еустахијеве тубе, отитис медиа;
  • смањење едема пре риноскопије и друге инструменталне студије носу.

Контраиндикације

  • преосјетљивост на компоненте;
  • атрофични ринитис;
  • истовремена примена лекова који имају хипертензивне ефекте;
  • глауком;
  • озбиљна патологија циркулаторног система;
  • феохромоцитом;
  • метаболичке болести;
  • хиперплазија простате.

Дозирање и администрација

Ова доза именина је индицирана за елиминацију ринитиса код деце у доби од 1 до 6 година. 1-2 капљице капи лијека у сваки носни пролаз до 3 пута дневно.

Такође, 1-2 капи од именина могу навлажити памучни турунда и обрисати носне пролазе.

Лек се може користити не више од 7 дана. Након неколико дана прекида, апликација се може поновити.

Нежељени ефекти

  • Респираторни: кијање, дисцомфорт, спаљивањем или сувоће носа, реактивну хиперемијом, назалну крварења, респираторне инсуфицијенције код одојчади, нарочито у предозирања;
  • нервни систем: главобоља, конвулзивне манифестације, развој халуцинација;
  • циркулаторни систем: палпитација, тахикардија, хипертензија.
  • имунолошки систем: алергија у облику осипа, свраб, отицање Куинцке.

Посебна упутства и интеракције лекова

  • када се оксиметазолин користи за лечење деце, његова апсорпција се може повећати, што доводи до развоја непожељних појава;
  • приликом употребе лека у дозама које премашују препоручене стандарде, могући негативни утицај на нервни систем и систем за циркулацију;
  • употреба лека током дужег временског периода може проузроковати ослабљен ефекат и злоупотребу - изазвати развој атрофичних процеса или ринитиса изазваних лијеком;
  • праћење после третмана са оксиметазолином је потребно код пацијената са хроничним ринитисом, као и са применом агенса пре дијагностичких процедура;
  • Употреба титула у повећаној дози је могућа само под надзором специјалисте;
  • током трудноће и лактације, лек се користи само када је користи за мајку веће од могућег ризика за дијете;
  • као резултат дуготрајне примене и поштовање препорученим дозама не може искључити оксиметазолинских ефекте на кардиоваскуларни систем, што могу негативно утицати на способност управљања моторним возилима автортранспортного средства и рад са комплексним механизмима;
  • Не користите дозу која није погодна за узраст. Спреј се не примјењује на дјецу млађу од 6 година;
  • непожељно је комбиновати употребу инхибитора именина и моноаминог оксидазе или других средстава која имају хипертензивне ефекте због ризика повећања крвног притиска;
  • лек је у стању да успорава системску апсорпцију локалних анестетика и продужи њихову активност;
  • у комбинацији са другим вазоконстрикторима повећава вероватноћу нежељених догађаја;
  • оксиметазолин у комбинацији са левокабастином за употребу у носу може довести до смањења апсорпције последњег.

Аналоги дечијих капи Називин

Називин у форми мехке формуле издаје се под трговачким именом Називин Сенситив. Долази у облику спреја и разликује се од уобичајеног облика због одсуства многих хемијских помагала и додавања глицерола, који ефикасно омекшава и хидрира унутрашњу шкољку носа.

Остали структурни аналоги Називин:

  • Саноринцхик 0,025% се користи у педијатрији за лечење деце од 1 године до 8 година. Има исте индикације. Продуцирао ИВАКС Пхармацеутицалс, (Чешка);
  • Нокпраи-Баби. Има сличан састав и индикације за употребу. Користи се за уклањање ринитиса и обнову вентилације носне шупљине и параназалних синуса код деце у истој доби као што је именин. Продуцед би Сперко, (Украине);
  • Сиаллор Рено 0,025% - аналог од Номина у дози детета. Произведено у облику капљица у носу домаћег произвођача - ЗАО Упграде.

Аналоги именин о ефекту су:

  • Тисин - капљица у носу, чији активни састојак је тетрисолин. Примењује се од 2 до 6 година. Индикација ринитиса, синуситиса, фарингитиса, полена сена и дијагностичке манипулације. Произвођач: Хеинрицх Мацк Нацхф. (Немачка);
  • Отривин је лек у дозама од 0,05 мг на бази ксилометазолина. Користи се код деце од рођења до 6 година. Индикације су респираторне болести, алергијски ринитис, синузитис, поллиноза, запаљење Еустахијеве цеви и средњег уха. Произвођач: Новартис Цонсумер Хеалтх (Швајцарска);
  • Тониц - капљице са сличним ефектом на Називин, чија активна компонента је ксилометазолин. Користе се за лечење ринитиса и других едематозних феномена носне шупљине и средњег уха код деце од 2 до 5 година. Произведено у Индији од Сандоз Привате Лимитед.

Услови складиштења

Рок употребе - 3 године. Медицински производ се мора чувати на собној температури, на месту ван домашаја деце.

Називин пада од 1 до 6 година

Просјечни трошкови именин пада за дјецу од 1 до 6 година у апотекама у Москви су:

Такође Можете Да