Флуимуцил

Опис је тренутно укључен 16.05.2014

  • Латинско име: Флуимуцил
  • АТКС код: Р05ЦБ01
  • Активни састојак: Ацетилцистеин
  • Произвођач: Замбон, Швајцарска

Састав

1 таблета садржи ацетилцистеин 600 мг и додатне супстанце: натријум бикарбонат, лимунска киселина, укус лимуна, аспартам.

1 кесица са гранулама садржи ацетилцистеин 200 мг, помоћне супстанце: бетакаротен, аспартам, сорбитол, арома наранџе.

1 мл раствора за инхалацију и ињекцију садржи 100 мг ацетилцистеин, у 1 ампуле - 300 мг ацетилцистеин, додатне супстанце: натријум хидроксид, динатријум едетат, вода.

Облик издавања

Таблете Пенушаво, растворљиво у води, у пликовима за 2 и 10 комада.

Грануле у вишеслојним пакетима, за растварање у припреми воде и раствора.

Решење у стакленој ампули тамне боје од 3 мл.

Фармаколошка акција

Има мукотични ефекат. Ацетилцистеин руптура дисулфидних веза у мукополисахаридима спутума, чиме се обезбеђује његово разређивање и олакшање излучивања. Чак иу случају гнојног спутума задржава своју ефикасност.

Лек спрјечава адхезију бактерија на епителиум бронхијалне слузокоже, стимулише ћелије које синтетишу супстанце које разграђују фибринске филаменте. Исти ефекат ацетилцистеин чини тајну слузнице горњих дисајних путева.

Лек обезбеђује антиоксидант ефект, поседује цитопротективни и неутралише токсине.

Ацетилцистеин има антиинфламаторни ефекат због својства супресије формирања слободних радикала који узрокују настанак упале у плућном ткиву.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Након узимања лека, максимална концентрација у крви се јавља у року од 1-3 сата. Биолошка доступност од око 10%. Пенетрира у плућа, бронхијалне секреције, јетру и бубреге; кроз плаценту.
Излази у урину, полу-живот је 1 сат, са цироза јетре је 8 сати.

Индикације за употребу

  • тешко испирање издува у патологији дисајних органа (ларинготрахеитис, трахеитис, бронхитис, пнеумонија, бронхиолитис, плућни апсцес, емфизем, цистична фиброза, бронхиектатска болест, атекелаза, узрокована бронхијалном опструкцијом са слузокожом);
  • отитис, синуситис (катарални и гнојни);
  • олакшавајући секрецију вискозне секреције из респираторног система (посттрауматски и постоперативни услови);
  • прање носних пролаза, средње ухо, максиларни синуси, апсцеси, фистуле, лечење зона интервенције током операција на мастоидном процесу или носној шупљини;
  • припрема за дренажу аспирације, бронхографију, бронхоскопију.

Контраиндикације

  • погоршање ћелија желуца и дуоденума;
  • индивидуална нетолеранција ацетилцистеин;
  • период дојења;
  • за грануле - деца до две године;
  • за шумеће таблете - Деца и тинејџери млађи од 18 година.

Припремљен је раствор грануле, Деца испод 2 године су дозвољена под надзором лекара за живот.

Са чир на желуцу, хемоптизом, бронхијална астма, артеријска хипертензија, плућно хеморагија, фенилкетонурија, бубрежне и јетрне инсуфицијенције, варикозне вене једњака користе се опрезно.

Интравенозно давање лијека деци млађој од 1 године се врши према виталним индикацијама, под надзором лекара.

Нежељени ефекти

Дигестивни систем: мучнина, повраћање, згага, тежина у стомаку, дијареја.

Алергијске реакције: случајеви су могући бронхоконстрикција, уртикарија, свраб.

Од осталих симптома може бити веома ретко: тинитус, крв на носу, колапс.

У случају пријаве у обрасцу аеросол: иритативно дејство на респираторни тракт, рефлексни кашаљ, ринореја, ријетко - бронхоспазам.

Интрамускуларна примјена може довести до уртикарије, запаљења на мјесту ињекције, у случају продужене употребе - оштећења функције бубрега и јетре.

Упутство за употребу Флумуцила (Метода и дозирање)

За одрасле користити унутра таблете, шумеће - 1 таблета (600 мг) на дан једном, претходно растворена у трећини чаше воде.

Грануле користе и одрасле и децу, растварају се у води (трећина стакла).

  • деца преко 6 година и одрасли - 600 мг дневно у 3 подељене дозе;
  • за дјецу од 2 до 6 година, 200 мг двапут дневно;
  • 1 - 2 године - 100 мг двапут дневно.

За новорођенчад, лек се користи под надзором специјалисте за виталне знакове, посматрајући дози од 10 мг / кг дијете. Деци у првој години живота добијају сируп од кашике или флаше.

Просјечан терапијски третман је 5-10 дана за акутни курс, а неколико мјесеци за хроничну.

За инхалације у физиотерапији користите 10% раствор у количини од 3 до 9 мл. Трајање инхалација до 20 минута, од 2 до 4 пута дневно.

У случају употребе лека бронхоскопија за терапеутске сврхе примењујте 1-2 ампуле за испирање бронхија.

У екстерном ушном каналу примењују се доза до 300 мг по дози.

За употребу са ринитис постоји посебан облик - пад у носу.

Када се примењује интравенозно (капање или експлозија полако) или интрамускуларно, дозе се одређују на следећи начин:

  • одрасли - 300 мг до 2 пута дневно;
  • деца 6-14 година на 150 мг 2 р / дан;
  • Деца млађа од 6 година - са стопом од 10 мг / кг.

Деца млађа од 1 године ацетилцистеин се примењују под условима стабилног стања према виталним индикацијама.

Трајање лечења зависи од стања пацијента.

У случају кашља код деце млађе од 6 година, пожељно је усмено лијечење.

За интравенску примену, лек се разблажи са 0.9% раствором натријум хлорида у једнаким количинама. Трајање терапије у случају интравенске примене не би требало да буде дуже од 10 дана.

Код старијих пацијената инструкција за Флуимуцил указује на потребу примене минималних ефективних доза.

Прекомерна доза

Прихватање лека у количини од 0,5 г. на кг тежине дневно не узрокује превелико доза.

Интеракција

Заједнички пријем са супресионицима кашља, који сузбијају рефлекс кашља, доприносе стагнацији спутума.

Коришћење тетрациклина (осим доксициклин), амфотерицин и ампицилин доводи до смањења ефекта оба антибиотици, и ацетилцистеин, стога, пауза између узимања ових група лекова треба да буде најмање 2 сата.

Антиагрегантни и вазодилатацијски ефекат нитроглицерин Повећава се уз истовремени пријем уз Флуимутсил.

Ацетилцистеин може смањити токсичан ефекат парацетамол на јетри.

Са другим лековитим растворима неспојива је фармацеутски.

Услови продаје

ОТЦ- таблете и грануле.

По рецепту - малтер.

Услови складиштења

Удаљавање од деце, температура складиштења није већа од 25 ° Ц.

Датум истека

3 године - таблете и грануле.

Посебна упутства

Флуимуцил се даје пацијентима са бронхијална астма и опструктивни бронхитис са опрезом и под сталном контролом бронхијалне пролазности.

Не препоручује се пацијентима са фенилкетонурија, јер лек садржи аспартам.

За растварање користите само стаклене посуде и не дозвољавајте контакт са гуменим и металним површинама.

Мирис сумпора који се јавља када отворите врећу гранулата је уобичајени мирис који је својствен активној супстанци.

Аналоги

Флуимутил или АТСТС - што је боље?

Оба препарата садрже исту активну супстанцу. Разликујемо само произвођача и цену, па чак и то је безначајно. На пример, 6 кесица АЦЦ доза од 600 мг кошта 127 рубаља, а Флуимуцил - 10 таб. 174 рублеј. Према томе, који лек треба изабрати за купца.

Деца

Примијенити према индикацијама према упутствима за лијечење.

У трудноћи и лактацији

Ако је потребно користити лек, када трудноће, неопходно је проценити однос користи за мајку и ризик за фетус.

У периоду дојења, када се користи потреба за лечењем, храњење треба прекинути.

Отзиви о Флуимутсил

Флуимутил је прилично популаран за кашаљ. Бројне рецензије, по правилу, су позитивне. Постоје добри резултати од кашља - Флуимуцил је прилично ефикасан и за одрасле и за децу. На форумима младих мајки на захтев да се препоручи добар сируп од кашља многи се сећају Флумимикил. Можда је једини недостатак коришћења лека стварање великих количина спутума.

Такође, капи у носу су популарни - много позитивних прегледа када се користе у случају ринитиса.

Цена Флимутсила, где да купите

У Русији је просјечна цијена Флуимуцил таблета 200 рубаља. У Москви, пакет од 10 таблета са дозом од 600 мг кошта 174 рубле, а грануле се могу купити у 186 рубаља. за 20 пакета.

Лечење кашља са Флуимуцилом

За лечење кашља и издржљивог носа са густим тврдим сјемењем који се лако одваја, користите групу лекова који се зову муколитици. Припреме ове класе помажу разређивање вискозне тајне и тиме олакшавају његово уклањање из тела пацијента. Познати представник ове класе је Флуимутсил, који се користи у комплексном режиму терапије за ринитис, трахеитис, бронхитис и друге инфламаторне болести респираторног тракта.

Каква је то припрема и како то функционише?

Флуимуцил је муколитички агенс, чија је кључна компонента ацетилцистеин. Поред тога, састав љекара укључује лимунску киселину, аром са мирисом лимуна и натријум бикарбоната.

Споља, свака таблета Флуимуцила је велика и округла, са слабим мирисом лимуна. Такве шумеће таблете лако и брзо растварају у води и другим течностима и претварају се у лековити раствор.

Флуимуцил може да разблажи спутум, због садржаја ацетилцистеина у њему. Ова активна компонента разбија дисулфидне везе флегма, што помаже у смањењу вискозности. Лек наставља да ради чак иу условима гнојног спутума.

Флуимуцил стимулише сопствене епителне ћелије респираторног тракта, и почињу да развијају свој специфичан секреција, што смањује вискозност флегма. Активна супстанца лако продире у ћелије и има антиоксидативне и детоксикацијске ефекте.

Лек такође има антиинфламаторна својства, због чега је могуће препоручити ове шумеће таблете са назном загушћеношћу, синуситисом, бронхитисом итд.

Индикације и контраиндикације за употребу

У којим ситуацијама лекар може препоручити постављање овог лека:

  • Са синуситисом било које локализације (синуситис, фронталитис, итд.). Са овим условима, лек помаже да се оплаши патолошки пражњење у синусу, тако да се вероватно излази.
  • Са ринитисом. Са различитим облицима обичне прехладе, која је праћена продуженом загушћеношћу носача и обилним секрецијама, можете користити овај лек.
  • Са трахеитисом, ларингитисом и бронхитисом, који су праћени ослобађањем вискозног спутума.
  • Са гнојним и ексудативним отитисом како би се олакшало уклањање патолошких секрета.
  • За уклањање секрета из бронхија након хируршких интервенција у овој области.

Према томе, готово било који услов који је праћен стварањем вискозне секреције може захтевати именовање муколитичног.

У којим случајевима је употреба овог лијека контраиндикована:

  • Са алергијама и индивидуалном осетљивошћу на компоненте лекова.
  • Уз погоршање пептичног улкуса.
  • Деца млађа од 18 година (за шумеће таблете).
  • У периоду дојења и трудноће.

С обзиром на дејство лека на слузокоже дигестивног тракта, упозорено је да препоручује пацијенте са гастритисом и пептичким улкусом. Лијек се треба стриктно прописати под надзором лекара код болесника са бронхијалном астмом, плућним крварењем, декомпензованим бубрезима и болестима јетре и другим тешким условима.

Како се примјењује

Свака шупљива таблета садржи 600 мг ацетилцистеина. Упутство за употребу препоручује коришћење једне таблете једном дневно за лечење. За то се раствара у кувани води (1/2 или 1/3 чаше) и пијани. Трајање терапије за акутне процесе је 5-7 дана. Код хроничне патологије, третман се може продужити након консултације са лекаром који лечи.

Поред шумећих таблета, Флуимуцил се ослобађа у облику гранула и прашка за ињекције. Грануле се растворе у 1/3 чаше воде и дају се одраслима и дјеци од 2 године у појединачним дозама, узимајући у обзир телесну тежину. Прашак за ињекцију се разблажи у физиолошком физиолошком раствору. Такав раствор се може применити интравенозно или интрамускуларно, али за лечење ЕНТ болести овај облик ослобађања се користи за инхалацију.

Удисање раствора Флуимуцил се препоручује 1-2 пута дневно, користећи ињекцију и небулизер. Просјечна доза за један поступак је 300 мг лијека. Разблажи се у физиолошком физиолошком раствору и ставља у небулизаторску комору (небулизатор) за небулизацију. Дозирање и трајање терапије прилагођава лекар који лечи.

Неки пацијенти збуњују овај лек са Ринофлуимуцилом. Која је њихова разлика? Ринофлуимуцил је млазни спреј, који такође садржи муцолитички ацетилцистеин и вазоконстрикторску компоненту. Да га искапају потребно је само код ринитиса, гениантритиса или отитиса. Ове капи делују локално и не показују системске ефекте.

Прекомерна доза и могући нежељени ефекти

Лек је добро толерисан од стране пацијената, али у неким случајевима пацијенти доживљавају опекотине, мучнину, повраћање, алергијске реакције, крварење, свраб, главобоље и тинитус. Описани су ретки случајеви бронхоспазма, анафилакса, стоматитис и промена броја тромбоцита користећи овај лек.

Приликом примјене препоручених доза и посматрања учесталости уноса, не постоји опасност од превеликог излучивања.

Интеракција са другим лековима и посебним упутствима

Није препоручљиво узимати лијек са антитусивним лековима. У овом случају, пацијент може стагнирати спутум, који се производи у великим количинама, али се не излази због супресије рефлекса кашља.

Симултани пријем са антибиотиком групе тетрациклине смањује ефикасност оба лека. У вези са овом чињеницом, интервал између метода ових средстава не би требао бити краћи од 3 сата.

Када се комбинује са нитроглицерином, ефекат вазодилатације последњег је побољшан. То је антидот за предозирање парацетамола.

Пацијентима са опструктивном плућном болешћу и бронхијалном астмом се прописују лекови под строгим медицинским надзором. Пацијентима са фенилкетонуријом није препоручљиво користити овај лек за кашаљ због садржаја аспартата у њему.

Исперите шумеће таблете само у стакленим контејнерима. Када је у контакту са металом или гумом, постоји могућност оксидације посуде због садржаја натријум бикарбоната у таблету.

Важно! Специфични сумпорни мирис раствора је нормалан за ову супстанцу.

Патиент Ревиевс

Употреба Флуимуцила у комплексном третману ЕНТ болести даје добар терапеутски ефекат. Лекови добро подносе болесници и помажу разређивање вискозне патолошке тајне. Постоји неколико контраиндикација, па је неопходна консултација лекара пре именовања.

Ринофлумуцил за децу

У хладној сезони деца су подложна вирусним болестима, прехладама и болестима ЕНТ органа. Дуготрајни млијецани носи отежава дисање, дете почиње бити каприциозно, његов апетит се погоршава, а понекад и температура расте. За лечење, лекари прописују различите лекове, у зависности од узрока појаве прехладе. Педијатри често преписују децу Рхинофлууцил. Овај лек помаже чак и са занемареним облицима болести носа.

Како лек делује

Ринофлумуцил је укључен у фармаколошку групу против анестезије. Многи људи сматрају да је то локални антибиотик. Али то није тако. Лијек ефикасно и пажљиво уклања густо гнојно испуштање. Има вазоконстриктивна и муколитичка својства. Такође уклања упале од мукозних мембрана, има анти-едематозне и антиоксидативне ефекте.

Ренофлумацил дјелује локално, активне супстанце практично нису апсорбоване у укупан проток крви и не врше системске ефекте на тело. Лечење лека помаже побољшању опште добробити дјетета, ослобађању загушења и отклањању отока слузокоже.

Састав ринофлавлила

Лек садржи два активна састојка:

  • Туминохептан сулфат је дериват амонијака. Компонента уклања отицање слузнице, смањује хиперемију ткива назалних синуса. Сузи судове и смањује активност жлезда, на које утичу микроорганизми;
  • Ацетилцистеин - ова супстанца чисти акумулирану густу слуз и промовише његово повлачење из носа.

У Рхинофлумицил такође укључују додатне компоненте. Они дозвољавају да се лек складишти дуже и побољшава његов квалитет. Међу њима су: сорбитол, етанол у концентрацији од 96%, бензалконијум хлорид, ментол укус итд.

Облик издавања

Ринофлумуцил је безбојна течност, када се убризгава, постоји мирисан мирис мента и сумпора. Произведен је само у облику прскања. Дрога нема друге облике ослобађања (нпр. Капи). Лековита супстанца је у бочици од тамног стакла. Запремина је 10 мл. Један милилитер лека садржи 5 милиграма туинохептана и 10 милиграма ацетилцистеина.

Такође укључени у Ринофлуимацил је картонски пакет, упутства за употребу лека и погодна млазница за воду назалне слузокоже. Неке компаније производе боце за које је већ дизајнирана млазница.

Спрејни носни Ренофлумацил се продаје у било којој љекарни, ослобађа се без лекарског рецепта. Просечна цена за земљу варира од 250 до 300 рубаља, у зависности од политике цена апотеке.

Предност облика у облику прскања:

  • Једноставност употребе - Ово је посебно важно за малу децу. Родитељи довољно да седну бебу и раде једну ињекцију, не морају да убеђују дете да мирно леже, и у овом тренутку да га ископа капљицама у нос.
  • Спраи наводњава велику површину слузокоже, чак достигне и даљинска и тешко доступна подручја.
  • Дозирање лека је аутоматско - само један клик на млазницу. Када користите капљице, могуће је збунити: на примјер, сакупљати три капљице умјесто двије, или ће беба кретати и дио лијека неће ући у синус носа, итд.

Индикације за употребу

Спреј Ринофлумацил није дозвољено користити без лекарског исказа, посебно када је у питању лечење дјетета. Лек се користи само за одређене врсте болести носа, не може се користити као обичан спреј за прехладе.

Следеће индикације су написане у приручнику:

  • Ринитис акутни или хронични облик са ослобађањем густоће зелене сноте;
  • Етмоидитис је запуштени облик синуситиса. У овом случају, лек се користи за комплексну терапију заједно са антибиотиком;
  • Васомоторски ринитис, у коме се дијагностикује повећано отицање синуса;
  • Синуситис;
  • Алергијски облик ринитиса;
  • Као комплексна терапија за АРВИ.

Ринофлуимуцил - упутство за децу

Прије првог наношења неопходно је направити неколико једноставних поступака: уклоните поклопац са бочице и поклопца из млазнице. Затим повежите небулизатор и бочицу са Ринофлумуцилом. Двапут кликните на млазницу како бисте довели лек у акцију.

Деци се прописују једна ињекција у сваком носном пролазу, два до четири пута дневно. Више од 4 дозе у једној ноздрви не може се учинити. Третман не траје дуже од 7 дана, ако користите Ринофлуимуцил током овог периода, лек ће постати зависни и неће утицати на бебу са терапијском намјеном.

Да би терапија била успешна, потребно је очистити нос пре убризгавања. Исперите га физиолошким раствором (на пример Акуамарис или Акуалар). Затим је неопходно замолити дијете да му удари нос, ако је беба и даље мала, а затим очистити нос с крушом или аспиратором. После пет до седам минута можете применити Ренофлумацил.

Многи родитељи су заинтересовани за питање узраста када се лек користи, било да се користи за инхалацију. Лијек је прописан за дјецу од 3 године (али према одлуци доктора и до годину дана), за инхалације се не примјењује.

Пажљиво молим! Током употребе лекова морате бити опрезни и избегавајте улазак у очи, иначе их одмах опрати чистом водом.

Контраиндикације

Упркос позитивним својствима лека, Рхинофлууцил има ограничења у употреби. Међу њима су следеће:

  • Појединачна нетолеранција према било којој компоненти лека;
  • Бронхијална астма;
  • Затворени угао глауком;
  • Тиротоксикоза;
  • Поремећаји у раду кардиоваскуларног система;
  • Хормонални оток;
  • Операције које се спроводе на назофаринксу и хипофизи;
  • Ектрацосистиа.

Такође, Ринофлумуцил треба користити опрезно код деце испод три године живота. Понекад лекари препоручују лек врло малим пацијентима (чак и до годину дана). Али у овом случају, дјеца су често у болници под надзором.

Пажљиво молим! Спреј се не може користити у комбинацији са другим вазоконстрикторима. Такође, забрањено је дељење са МАО инхибиторима и антидепресивима трицхелицног облика.

Нежељени ефекти

Обично се деца и одрасли добро подносе са ефектима Рхинофлуимацила. Према повратним информацијама родитеља, нежељени ефекти су изузетно ретки. Најчешће, они су узроковани алергијском реакцијом тела на лековиту супстанцу. Нежељени ефекти укључују:

  • Аритмија и палпитације срца;
  • Ручно тремор (дрхтање);
  • Несаница и повећано узбуђење;
  • Одложено мокрење;
  • Суха у назофаринксу;
  • Расх, црвенило коже, отапање и друге манифестације алергија.

Аналогни лекови

Ако не постоји могућност коришћења Ренофлумацила, лекари преписују друге лекове против загушења назалне линије. Али они се разликују у саставу, тако да их не могу назвати аналогијама. Остали спрејеви и капљице за нос ослобађају загушење, побољшавају дисање и елиминишу узрок који је проузроковао пролазни нос.

Међу другим лековима: Виброцил, Сиаллор, Полидека, Пиносол, Синупрет, Протхоргол, Исофра итд. Сваки лек има своје предности и додељује се у одређеним случајевима, на основу микроорганизама узрокованих обично прехладом (бактеријама или вирусима).

Закључак

Ринофлуимуцил је медицински производ који користе деца различитих врста ринитиса, укључујући и сложене. Има вазоконстриктивне и муколитичке ефекте. Лек се користи само по савету лекара и строго према дозама. Произведен је од стране италијанске компаније Замбон. Ринофлумацил треба чувати на тамном и сувом месту, на температури од највише 25 степени.

Ринофлумацил за децу: упутства за употребу

Рхинитис (млијечни нос) изазива пуно невоља за одрасле и дјецу. Ова болест је нарочито опасна за дјецу, с обзиром да краткоћа даха изазива хипоксију, односно недостатак кисеоника у органима и ткивима. За лечење млаког носа у малој деци брзо троше и стога је неопходно користити савремена ефикасна и сигурна средства.

Облик издавања

"Ренофлумацил" је доступан само у облику прскања за нос, који се продаје у бочицама тамног стакла специјалном млазницом за млазницу. Бочица има запремину од 10 мл.

Облик спреја је оптималан за интраназалну примену лека, нарочито код дјеце која због старости често не могу обавити неопходне покретне гутљаје. У овом случају, део лека протиче из носних пролаза, а ефикасност терапије се смањује.

Међутим, копање више лекова него што је препоручено у упутствима за употребу је такође опасно: ово може довести до превелике дозе и појављивања одговарајућих симптома. Поред тога, деца често не воле да сахране дроге у носу, јер за то морате лећи и поправити главу тако да лек дође до свог одредишта.

Истовремено Спраи је једноставан за употребу јер се убацује у нос у усправном положају, дијете не мора бити положено и учено за цртање у течности. Лекови из небулизатора равномерно су распоређени преко назалне слузокоже и одмах почињу да раде. Поред тога, погодна млазница са диспензером обезбеђује да управо исти износ новца улази у дјечији нос као што је препоручио лекар и произвођач лека у упутствима.

Погодно је користити спреју код куће, у колима, у дечијој поликлиници, на игралишту - где год је потребно. Пиштољ за прскање заштићен је поклопцем од прашине и других могућих загађивача.

Састав

Рјешење у спреју "Ринофлуимуцил" садржи активне и помоћне компоненте. Активне су две супстанце: ацетилцистеин и туамин хептан сулфат. У сваком 100 мл раствора садржи 1 и 0,5 мг ових компоненти, респективно.

Ацетилцистеин има муколитички ефекат, стога у саставу спреја промовира разблаживање акумулираног у носним пролазима и латералним додацима садржаја и његовим излучивањем.

Туаминогхептан елиминише прекомерно црвенило и отицање мукозне мембране носне шупљине. Ово је мало познати и ријетко коришћени адреномиметик, који поседује сва својства супстанци активно кориштених за производњу лијекова против обичне прехладе. Ужима посуде, смањује отицање и црвенило у носној шупљини, олакшава дисање.

Због кратког периода деловања, туамине хептан се не користи у производњи монопрепарација, односно лекова са једним активним састојком. У комбинацији са ацетилцистеином, туамин хептан функционише ефикасно, што објашњава високи терапеутски ефекат спреја "Ринофлуимуцил".

Модерни лекови су сложена хемијска једињења, стога укључују не само активне компоненте, већ и помоћне компоненте. У суштини, то су стабилизатори и конзерванси који задржавају формулу лекова стабилно, а лек - ефикасан за цео рок трајања.

Структура "Ринофлуимтсутсила" је конзерванс динатријум едетат, натријум дихидроген фосфат - буфферед додатак храни, сорбитол 70% - замена за шећер, као и бензалконијум хлорид - асептиц лек који антигљивичну ефекат као менте укуса, благом количином етанола и пречишћене воде.

Индикације

Због јединствене комбинације активних састојака, "Ринофлуимуцил" се прописује за дјецу различитих врста прехладе. Лек се може користити одмах након појављивања носног носа, а такође и ако се одвојива од носа постане густа и садржи гнојну мукозну тајну, а дијете има такозвани жути ринитис.

Када је зелено ринитис, т. Е. Када испуштање претвара зеленкасто нијансу због присуства њој супстанци које производи имуни систем за заштиту против инфекције или вирусне "Ринофлуимутсил" најмање ефикасна.

Примена лека у овом случају је важна, пошто зеленкаста боја пражњења указује на озбиљан ток болести, присуство вируса или инфекције у телу, појава било какве компликације.

Овај лек је прописан не само за прехладу, већ и за:

  • назално загушење како би се спречило развој болести;
  • са гениантритисом - упала мукозне мембране максиларног синуса;
  • са аденоидима - пролиферација назофарингеалног тониса;
  • са аденомидитисом - болест у којој повећање и упалу аденоида прати бол, повећана телесна температура, црвенило;
  • с синуситисом - упала мукозне мембране једног или више синуса носу;
  • са отитис медиа - запаљење средњег уда као део комплексне терапије.

Често се ове болести прате једни другима или истовремено развијају, јер су резултат дубоког продирања инфекције или вируса у дијете.

Поред тога, спреј "Ринофлуимуцил" од кашља помаже у случајевима када се то дешава у активном току дуж задњег зида циља иу случајевима када је узрок прехладе алергија. Алергени су такође у могућности продрети у мукозну мембрану у нос, иритирати је, изазивајући оток и црвенило, што доводи до загушења носа и издржљивог носа.

Понекад родитељи мисле да се млазни нос не мора третирати, проћи ће сам по себи. Ринитис је врло уобичајен симптом грипа и прехладе, али то не значи да је обична прехлада нешкодљиво стање. Чињеница да је кратак дах не само да смањује квалитет живота детета које је приморан већ дуже време дисањем на уста, што ремети нормалан физиолошки процес, али и суши слузокожу уста, доприноси бржем продору вируса у организам.

Тешкоћа дисања у ринитису може довести до пролиферације ткива, на пример, аденоида.

Код назалне конгестије дијете не може потпуно да удише, у његовом телу постаје мање ваздуха и, стога, мање кисеоника, чији недостатак у медицини се назива хипоксија. Ово је врло опасно стање, које утиче на све органе и ткива тела, али више на мозак и срце.

Лекари препоручују почети лијечити хладно чим се појави, без чекања на компликацију. Али морате то исправно урадити и након консултовања са лекаром који ће прописати одговарајуће лекове за лечење детета.

Спреј је бољи од капи, наводњава слузницу, може остати у носној шупљи и продубљује се дубље. Ово у великој мјери повећава његов учинак. "Ринофлуимуцил" сужава судове и елиминише оток, неутралише токсине који се ослобађају током живота вируса и бактерија, а такође и течност пражњења, што олакшава његово брзо уклањање из носне шупљине.

У којој доби они прописују?

Упутства за примену "Ринофлуимуцил" дају јасну индикацију. Овај лек се користи за децу узраста од 3 године. То значи да је током клиничких испитивања лекова "Ринофлуимуцил" тестиран на дјецу одговарајуће године, а произвођач може гарантовати не само ефикасност, већ и сигурност лијечења.

У малој деци, многи физиолошки и биохемијски процеси у телу поступају другачије него код одраслих или старије деце. Стога, када користите лек за лијечење малих дјетета, на пример, старије од 2 године, не можете бити сигурни у своју апсолутну сигурност. То значи да ће се појавити нежељени ефекти, што ће погоршати стање детета, а не олакшати. У неким случајевима такви ефекти могу бити довољно јаки да доведу до тога да дете буде хоспитализовано.

У ретким случајевима, на пример, када се користи синуситис, лекар може прописати да користи "Ринофлуимутсил" дете млађе од 3 године, али само за поједине разлога и под строгим медицинским надзором, ако се користи од употребе лекова прелази штету која је узрокује.

Уколико родитељи немају прилику да се консултују са лекарима који долазе и нема лекова у жељеној дозној дојенчади, нема потребе за ризиком и примјеном лијека у другу старосну категорију. У овом случају, боље је користити фолк методе како би се ослободили обичне прехладе и користили слану воду за инхалације.

Контраиндикације

Као и код већине лекова, спреј "Ринофлуимуцил" има контраиндикације за употребу. Они су повезани са могућим негативним ефектом ако дете има хроничну болест или узима друге лекове.

Дакле, спреј "Ринофлуимацил" се не примењује:

  • када се детектује индивидуална осетљивост на компоненте;
  • са глаукомом затвореног угла - конгенитална или стечена болест очију, у којој се интраокуларни притисак константно повећава;
  • тиротоксикоза, односно вишак хормона штитњака.

Ринофлуимацил Насал Спраи: упутство за употребу деце и посебна упутства за родитеље

Кретен нос у дјеци - честа појава, која се мора борити на прави начин. Проблем је пропраћено лошим здрављем, грозницом, изливом у носу, главобољом. Међу лековима против обичне прехладе може се идентификовати Ринофлумуцил, лек се добро савлада задатком, апсолутно сигуран за тело детета.

Да бисте добили жељени ефекат, обавезно прочитајте следећи материјал, проучите карактеристике лекова, методе његове употребе, дозе, нежељене ефекте, а затим консултујте педијатра. Тек онда пређите на лечење малих пацијената.

Фармаколошка својства

Ринофлумуцил се назива муколитички агенси који имају вазоконстриктивни ефекат. Лек је намењен не само елиминацији непријатних симптома већ и узрокују патологију (аденоиди, различите врсте ринитиса и других болести). Лек је фокусиран на лечење болести, за разлику од других лекова који елиминишу симптоме хладноће за кратко време.

Лек помаже у уклањању отока подручја носа, због чега мучнина нестаје, дијете слободно дише, опште добробит детета се побољшава. Мала листа контраиндикација, лакоћа коришћења освојила је поверење многих родитеља.

Карактеристике медицинског производа

Лек се савршено носи са ринитисом различите сложености. Капљице Ринофлумуцила користе се заједно са антихистаминима за лечење алергијског ринитиса. За децу, стриктно пратите упутства, онда ће се лек брзо и ефикасно носити са длакавим носем.

Многи лекови против ринитиса имају искључиво вазоконстрикциони ефекат, Ринофлумацил добро се савладава са дебелим слузи и гнојним утикачима у носној шупљини. Производ брзо разређује садржај назалних синуса, доприноси његовом раном уклањању напољу, што осигурава елиминацију зелених кракова у изливу мрвица (чему је тешко срушити).

Користећи средства за децу, брзо очистите дисајне путеве, дају бебу слободном дисању. Лек не укључује антибактеријске супстанце, у тешким заразним болестима, потребна је додатна употреба антибиотика или других антисептичких лијекова.

Сазнајте о симптомима и начинима лечења плућа код деце.

Како се понашати и шта да радите ако је дете неваљало и каприцијско? Одговори на ову адресу.

Облик издавања и састава

Ринофлумацил се ослобађа као носни спреј, који је погодан за дјецу од 1-2 године. У складу са упутствима, производ има текућу безбојну конзистенцију, менте или благо сумпорни мирис. Лек се упакује у стакленим бочицама од 10 мл са посебним спрејом за практично наводњавање носне шупљине.

Лек се активно користи за лечење обољења ЕНТ, значајно смањује непријатне симптоме, позитивно делује на цело тело као целину. Ефекат се постиже услед следећих компоненти:

  • ацетилцистеин. То је ефикасан муколитик. Супстанца проузрокује растварање спутума, промовише уклањање патогене микрофлоре из тела детета. Компонента Рхинофлууцулум додатно врши важну функцију - штити респираторни тракт од активне виталне активности патогена;
  • тиамин-хептан. Супстанца је одличан вазоконстриктор, помаже у уклањању отока, црвенилу у носу, нормализацији респираторног процеса.

Лекови садрже следеће ексципијенте: натријум хидроксид, сорбитол 70%, етанол 96%, пречишћена вода, мирис менте, хипромелоза, натријум дихидроген фосфат. Основне материје савршено испуњавају своју улогу, додатне компоненте пружају жељену конзистенцију лекова, пријатну арому. Деца не воле да буду третирана непријатним лековима, често одбијају да их користе.

Индикације за употребу

Катарлалне болести су највише погођене деци, често пате од носног носа, назалне конгестије. Као резултат тога, беба не спава добро и једе, нормални ритам живота је узнемирен. Многи родитељи су заинтересовани за питање: могу ли примијенити Ренофлумацил дјеци?

Лек се користи за лечење деце од две године. Одрасли лекови су такође назначени, али неки лекари сматрају да су превише лојални, углавном прописани малим пацијентима. Приликом примене важно је да се фокусирате на доба малог пацијента, да бисте се придржавали неопходне дозе.

Алат је дизајниран да реши следеће проблеме:

  • ринитис у хроничној, акутној фази, пратећи гнојни мукозни пражњење;
  • синуситис;
  • назално загушење;
  • болести респираторног тракта са длачним носем, у којем је слуз слабо;
  • са инфламаторним болестима параназалних синуса: фронити, синуситис.

У сваком случају, консултујте лекара, наведите дијагнозу. Није препоручљиво да сами препоручујете лек.

Контраиндикације

Забрањено је користити Ренофлумацил у следећим случајевима:

  • са појединачном нетолеранцијом појединачних компоненти производа лекова;
  • затворени глауком;
  • није препоручљиво извођење терапије у року од двије седмице након употребе антидепресива, инхибитора моноамин-оксидазе;
  • уз опрез применити лек за децу до три године (само уз дозволу лекара);
  • са повећаним артеријским притиском, болести кардиоваскуларног система.

Могућа нежељена дејства

Прекомерна доза, употреба супротно контраиндикацијама или индивидуалној нетрпељивости појединачних компоненти лека може узроковати следеће непријатне нежељене ефекте:

  • сувоћа у носу и носу;
  • проблеми са спавањем, повећана анксиозност. Мале бебе почињу да буду маскирне, уобичајени стил понашања се мења;
  • осип на кожи, свраб у области црвенила, кошница, едем Куинцке (у ретким случајевима);
  • слабост, мучнина, повраћање.

Важно је запамтити да се лек не савладава само прехладом, већ одлично преломи нос, али има и вазоконстриктивни ефекат. Лек, као и други лијекови сличне акције, може изазвати развој ринитиса лијека. Будите пажљиви да не премашите дозу, користите само једну недељу.

Упутство за употребу и дозирање

Када први користите алат, појављује се пуно питања о његовој употреби. Према упутству, отварање пакета није тешко:

  • уклоните поклопац из бочице која садржи медицински раствор;
  • уклоните поклопац са прскалице;
  • повежите два дела у једном комаду;
  • уклоните задњи поклопац спречавајући прскање лека;
  • активирајте небулизатор: само притисните дугме.

Алат је једноставан за коришћење, погодно је чувати. Да бисте добили жељени ефекат, правилно припремите решење за децу:

  • Исперите нос с морском водом (у апотеци ћете наћи много погодних средстава);
  • после четвртине сата, пусти бебу да удари нос, након ове процедуре, капи Ринофлумуцил;
  • након 10 минута је дозвољено да користи додатна средства на масној основи или једноставно подмазује слузницу са мазутом / маслиновим уљем. Такве манипулације ће спречити сувоћу у носу, разне компликације.

Одмах након ињекције лијека примјет ћете позитиван резултат: из млазнице дробљења ће се појавити пенаста течност са зелено-жутом штапом. Процес указује на уклањање патогене микрофлоре из тела детета. Манипулација не даје пуно задовољства, али позитиван ефекат долази брзо, клинац се одмах ослобађа.

Осигурајте да се чишћење назалних синуса деси најмање пола сата пре спавања. Немојте користити лек за третирање обичне прехладе, такве процедуре могу довести до нежељених ефеката, што компликује ситуацију.

Сазнајте ефикасне и сигурне начине лечења стафилококуса код бебе.

Шта ако је дете често болесно са прехладом? Одговор је у овом чланку.

На страници хттп://развитие-малисха.цом/здоровие/средства/лазолван.хтмл прочитајте упутства за употребу дечијег Лазолванског сирупа од кашља.

Приближан режим лечења деце:

  • од 2-3 године. Једна доза за сваку носницу, једном дневно. Лек се користи само уз дозволу доктора;
  • деца старија од три године. Једна доза за сваки носни пролаз не више од четири пута дневно;
  • преко 12 година Дозвољено је користити дозу за одрасле (две дозе у сваком носном пролазу, три пута дневно).

Користити као инхалацију

Необичан начин је веома популаран. Ринофлумацил није доступан у облику раствора за инхалацију, али је дозвољено да се направи од капи носа код куће. Растворити раствор натријум хлорида једну дозу лека, користити у медицинске сврхе. Средству је дозвољено да се комбинује са антисептичним, солним растворима ради побољшања терапијског ефекта.

Услови складиштења и трошкови

За продају Ринофлумуцил без рецепта, пре куповине обратите пажњу на рок трајања лека (30 месеци). Производ држите на тамном, сувом месту, увек заштитите од деце, не прелазе режим температуре од 25 степени. Након истека рока, лек се не сме користити.

У просеку, цена Ринофлуимуцила је 250 рубаља по бочици. Трошкови могу да варирају у зависности од места куповине, специфичне мреже апотеке.

Аналоги лекова

Домаћа медицинска индустрија лоше је савладала комбинацију главних компоненти Ринофлуимацила, не може се заменити јефтиним средствима. Не постоје тачни аналоги Рхинофлуимацила. У апотекарској мрежи можете пронаћи само лијекове који су слични ефектима дјечјег тела:

  • Еуказолин;
  • Кнокпреи;
  • Отривин;
  • Заритек;
  • Бут-Сол;
  • Фармазолин Х;
  • Ринт;
  • Тизин и други.

Погодан аналог за дијете бира лекар, не препоручује се самостално користити различите лекове.

Већина родитеља позитивно одговара на Рхинофлууцимиле, лијек савршено савладава задатак, показује брз резултат. Једина лоша страна је цена. Неки родитељи сматрају да су капи прескупе. Знатна цена новца је због италијанског поријекла, испорука у Русију.

Сазнајте о другим лековима за децу. Прочитајте о сирупу Нурофен овде; о суспензији Бисептол - овде; о употреби Еспомизане за новорођенчад учи из овог чланка. О капљицама Синупрета од обичне прехладе пише на овој страници; о антивирусном сирупу Орвир имамо посебан чланак.

Списак аналога Ринофлуимуцил је јефтинији за одрасле и децу

Р инофлуимитсил - лек из групе лекова против рака, који се широко користи у болестима ЕНТ органа. Отпуштају се у облику прскања за нос, чије активне супстанце имају муколитички и вазоконстриктивни ефекат.

Међутим, у случају нетолеранције активне супстанце или тешких алергијских реакција, поставља се питање селекције аналога за замену лека. Данас ћемо их размотрити.

Фармаколошке особине и индикације

Ринофлумуцил делује због активних компоненти које чине његов састав:

  • ацетилцистеин разблажи мукозни и гнојни пражњење, смањује запаљење и је антиоксидант;
  • тиамин-хептан сулфат има вазоконстрикцијски, анти-едематозни ефекат.

Лек дјелује локално и када се користи у прописаном дозирању нема системски ефекат на тело.

Спраи је индициран за употребу када:

  • хронични и вазомоторски ринитис;
  • синуситис;
  • акутни и субакутни ринитис, који је праћен густо-мукозним пражњењем.

Пре него што употребите лек, обратите се лекару.

Методе примене и дозе

Лек се ињектира у носне пролазе користећи аеросол са небулизером.

Пре него што почнете, требате:

  • уклањање поклопца из виале капице за лек са небулизером;
  • Да бисте активирали небулизер, потребно је неколико притиска.

2 кликом на аеросолни вентил у сваком носу пролазе до 4 пута дневно.

Притиском на аеросолни вентил у сваком носном прагу до 4 пута дневно.

Трајање лечења - не више од 1 недеље. Не препоручује се само превазилажење дозе и начина лечења прописаних у упутствима.

Контраиндикације и нежељени ефекти

не Ринофлуимутсил користе у угао затварања глауком, тиреотоксикозом лекови преосетљиви компоненте, заједно са МАО инхибиторима и трицикличних антидепресива, и 2 недеље након престанка њихове употребе.

Захтева посебан третман заштите за пацијенте млађе од 3 године, особе које имају историју бронхијалне астме, хипертензије, ангине функционалне класе 3-4, честе превремено откуцаја.

Према прегледима пацијената, развој нежељених нежељених ефеката у облику:

  • Тремор, повећано узбуђење.
  • Алергијске реакције, упале лојних жлезда, одложено мокрење.
  • Тахикардија, повишен крвни притисак.
  • Сушење мукозне мембране у устима и носу.

Дуготрајно лечење доводи до зависности, поремећаја нормалног функционисања синуса и мукозних мембрана.

Листа сличних лекова

Рхинофлууцил нема тачне структурне аналоге (генерике). Као замена, лекар може прописати слиједећу листу лијекова слично начелно акцији која ће бити боље у овој или оној ситуацији:

  • Виброцил;
  • Милт назалне капи - лек је украјински замена за Виброцил, садржи у свом саставу вазоконстрикторне и антихистаминске компоненте. Као помоћна супстанца - екстракт лаванде. Користи се у лечењу деце старијих од 12 месеци;
  • Ринек спреј - лек заснован на ксилометазолину и дексапнтенолу. Лек не само да сужава судове, већ и омекшава мукозну мембрану у носу, убрзавајући процес регенерације. Додели од 6 година;
  • Ксилен;
  • Нокивине;
  • Аллергомак;
  • Еден Рено спреј;
  • Гринпоцитрон Ринос;
  • Риностоп (руски произвођач).

Препоручује се и Протаргол, Исофра, Полидек, Снооп.

Аналоги су јефтинији од Рхинофлууцима

Цена Ринофлуиттсла от 270 рублеј. Више буџетских аналога дроге су:

  • Ксилене спреј - од 70 рубаља.
  • Риностоп Ектра капи - од 130 руб.
  • Снооп - од 120 рубаља.

Беби суплементи Рхинофлууцима

Следећи аналоги Рхинофлуимуцила за дјецу могу препоручити лекари:

  • Адрианол - од 119 рубаља.
  • Назик за децу - од 170 рубаља.
  • Пиносол - од 120 рубаља.
  • Евкасепт - од 45 рубаља. (Руски произвођач).
  • Милт - од 100 рубаља.

Пре употребе, консултујте педијатра и отоларинголога.

Полидека или Ринофлуимуцил - што је боље?

Полидека је антибактеријски препарат у облику прстена за нос са комбинованим саставом. Распон његовог исказа је шири од Ринофлуимуцила.

Али ближе фармаколошкој акцији је Полидека са фенилфрином, који додатно има вазоконстриктивни ефекат.

Остала аналогна компонента ради на следећи начин:

  • Захваљујући неомицину и полимиксину, примећен је проширени антибактеријски ефекат. Супстанце су активне против грам-позитивних и грам-негативних микроорганизама, које изазивају патолошке процесе у ЕНТ органима.
  • Дексаметазон је кортикостероид са израженом антиинфламаторном активношћу.
  • Фенлефрин проширује спектар лека.

Полифеков спреј ће бити бољи ако се користи за акутни и хронични ринитис, ринфарингитис, синуситис изазван бактеријском биљном флору. Препоручује се пацијентима старости од 2,5 године. Трајање лечења не сме бити веће од 10 дана.

Нежељени ефекти су ријетки, могућа су алергијска реакција.

Коришћење не Полидек препоручује се трудницама и дојиљама, деци млађој од 2,5 године, истовремено са инхибиторима МАО за болести бубрега, у случајевима сумња развоја англе-цлосуре глаукомом.

Посебна пажња захтева лијечење болесника са високим крвним притиском, коронарним срчаним обољењима, хипертироидизмом.

Полидек не треба користити за операцију назалних синуса, јер лек може дати позитивне резултате у примени допинг контрола.

Трошкови Полидека са фенилепхрином нешто превазилазе цену Ринофлуимуцила: од 230 рубаља. за 15 мл.

Лијек се може купити само путем рецепта.

Одлука да је боље поставити на пацијента, остаје за стручњака, с обзиром на врсту патогена патолошког процеса.

Ринофлумуцил или Виброцил

Као и Ринофлуимуцил, Виброцил није антибиотик, већ спреј са антихистаминским и вазоконстриктивним активностима. Оригинални препарат је представљен у једном дозном облику, док аналогни има три: капи за нос, спреј и гел.

Стога, са алергијским обликом ринитиса, Виброцил је знатно бољи од Рхинофлууцима.

Активне компоненте замјене су:

  • Диметхинден је антиалергијска супстанца.
  • Фенилеприн - има вазоконстриктивни ефекат, стимулирајући алфа-адренорецепторе, локализован у венским судовима носу.

Капљице Виброцилум се прописује у лечењу пацијената са 12 месеци, спрејом и назалним гелом - од 6 година. Прије препоручује се прање носа акумулације слузи.

Трајање лечења не би требало да прелази 1 недељу. Ринофлумацил вам омогућава да се одмах ослободите вишка мукозних садржаја, укључујући гнојне елементе, и имају вазоконстриктивни ефекат.

Виброцил и Рхинофлууцимил се разликују у саставу, али могу допринијети развоју нежељених реакција у облику тахикардије и хипертензије.

Дуготрајна употреба вазоконстрикторских компоненти у оба случаја може имати негативан утицај на мукозу носних пролаза. Да бисте елиминисали нежељене бочне реакције, потребно је да се обратите лекару за избор средстава за симптоматску терапију.

Цена падова Виброзил је од 290 рубаља., Произвођач је компанија Новартис, која се налази у Швајцарској. Дрога је безвредна.

Ринофлумуцил или Исофра

Исофра је јефтин прсни спреј са француским пореклом, који садржи антибактеријски агенс из групе аминогликозида - Фрамицетин.

Као и Полидек, то је антибиотик за локалну употребу. Исопхра је индикована у ринитису, ринфарингитису, синузитису (само ако интегритет септума није прекинут), као и да спречи развој постоперативних компликација.

Исопхра добро толерише пацијент, у изолованим случајевима су забележене мање алергијске реакције. Уколико је потребно, антибактеријске супстанце могу се користити заједно са другим лековима како за локалну тако и за системску изложеност.

Цена Исофре је нешто већа од цене Ринофлуимуцила - од 305 рубаља. Упркос сличним индикацијама за употребу, механизам деловања дрога је радикално другачији:

Исофра директно утиче на узрок - узрочник агенса патолошког процеса (Грам-позитивни или Грам-негативни микроорганизми), док је Ринофлуицил симптоматски третман.

Према томе, аналог је неопходан за бактеријску етиологију обичне прехладе, али је бескористан у вирусном упалу и не разређује густу назални слуз на било који начин.

Антибактеријске супстанце треба користити само у случају објективних индикација за употребу.

Снооп или Ринофлумацил

Ринофлуимцил има шири спектар деловања и може се користити не само за обезбеђивање вазоконстрикторског ефекта, већ и за муцолитички - за разблаживање дебелог мукозног и гнојног пражњења.

Првобитни лек је пожељан у лечењу пацијената са назном загушћеношћу узрокованом дебелим ножем.

Снооп је носни спреј, јефтинији аналог Ринофлумуцила, који има само вазоконстриктивни ефекат. Односи се на фармаколошку групу антиконвулзаната. Цена лекова - од 126 рубаља.

Произвођача Снооп немачка компанија, спреј је приказан у неколико концентрација: 0,05% и 0,1%.

Упутства за употребу кажу да је активна компонента Сноопа ксилометазолин, што вам омогућава да вратите пролазност носних пролаза и олакшате дисање.

Активна супстанца дјелује локално, без уласка у општи крвоток. Лек се користи за: Акутне респираторне болести, праћене ринитисом.

  • Носни нос је алергичан.
  • Поллиноза.
  • Синусит.
  • Еустахите.
  • Просечан отитис.
  • Да се ​​олакша вођење риноскопије.

Дјечији спреј за нос (0,05%) се може користити од 2 до 6 година, одрасли (0,1%) - од 6 година, не више од 3 пута дневно, а не дуже од 1 недеље. Продужена терапија је испуњена иритацијом, сушењем, сагоревањем носне слузокоже, хиперсекретијом, кијањем.

Системске реакције се манифестују у облику тахикардије, аритмије, повишеног крвног притиска, поремећаја спавања, главобоље и депресије. У случају предозирања, описане реакције се могу интензивирати.

Протаргол или Ринофлумуцил

Протаргол - лек заснован на сребровим јонима са антиинфламаторним, антисептичним, адстрингентним својствима. У апотекама се може наћи под трговачким именом Сиаллор, који се издаје у комплету: таблета протаргола (сребрни протеинат) и пречишћена вода као растварач.

Лек се представља у облику капљица и прскања за нос. Активна супстанца ствара заштитни филм на површини слузокоже и показује активност против бактерија (стрептококе, стафилококе мораксел) и гљива.

Лек се добро толерише, у ретким случајевима могуће су реакције преосјетљивости.

Ако дође до свраба, пецкања (симптоми алергије), препоручује се испирање слузнице носу са пуно воде и консултовати лекара. Трајање употребе не би требало да прелази 1 недељу, а употреба капи и спреја код трудница је контраиндикована.

Протаргол није сличан Рхинофлууцилу, али оба су приказана са млазним носем. Антисептик не може бити тачна замена за муцолитика и вазоконстриктор, иако кошта мање: од 120 рубаља.

Такође Можете Да