Рхинонорм-Тева

Ринонорм-Тева: упутство за употребу и прегледи

Латинско име: Рхинонорм-Тева

АТКС код: Р01АА07

Активна супстанца: ксилометазолин (ксилометазолин)

Произвођач: Меркле (Мерцкле) (Немачка)

Ажурирајте опис и слику: 30.11.2017

Цене у апотекама: од 58 рубаља.

Ринонорм-Тева је алфа-адреномиметик, вазоконстриктор за локалну примену.

Облик издавања и састава

Дозни облик - Насал Спраи 0.1% и 0.05% (15 мг у тамним стакленим боцама боцама са разделником у картонска кутија 1. посуди).

Састав 10 мл спреја:

  • активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 10 мг или 5 мг;
  • помоћне компоненте: вода за ињектирање, натријум цитрат дихидрат, монохидрат цитронске киселине, глицерол 85%.

Фармаколошка својства

Ксилометазолин је алфа-адреномиметик који се користи локално у ЕНТ пракси.

Механизам његовог дејства је захваљујући способности да изазове сужење артериола, што резултира смањеном хиперемијом и отицањем слузнице нозофаринкса, као и количином секретираних секрета.

Јасан ефекат лека развија у року од неколико минута, је одржавано у току 6-8 сати и показано унакрсно слободне назалне канале, синусе и Еустахијеве отвора тубе, резултује побољшањем здравља пацијената, ризик од компликација, изазване стагнацијом мукозне секреције.

Индикације за употребу

Симптоматска терапија следећих болести / стања:

  • акутни алергијски ринитис;
  • акутни бактеријски и вирусни ринитис;
  • акутни (погоршање хроничног) синуситиса;
  • припрема пацијената за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Такође, Ринонорм-Тева се користи за отитис медиа за смањење едема слузокоже Еустахијеве цеви.

Контраиндикације

  • атрофични ринитис (запаљење коже и назалне слузокоже, корење);
  • период после хипофизектомије;
  • глауком затвореног угла;
  • тешка атеросклероза;
  • хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  • хипертироидизам;
  • артеријска хипертензија;
  • тахикардија;
  • истовремена употреба трицикличних антидепресива или МАО инхибитора (моноамин оксидаза);
  • деца млађа од 2 године - за спреј од 0,05%, до 10 година - за спреј од 0,1%;
  • преосетљивост на било коју компоненту лека.

Упутство за употребу Рхинонорм-Тева: метода и дозирање

Насал спреј 0.05% се препоручује дјеци 2-10 година за 1 доза * у сваком носном пролазу до 3 пута дневно са интервалима између администрација не краће од 6 сати.

Насал спреј 0.1% се препоручује за децу од 10 година и одрасле за 1 доза * у сваком носном пролазу до 3 пута дневно са интервалима између администрација не краће од 6 сати.

* 1 доза - овај притисак на клипу бочице је 0.14 мл раствора.

Трајање лечења не сме бити веће од 7 дана.

Пре него што примените спреју, препоручује се да се избришу назални пролази из секрета. Одмах током ињекције, требало би да дише лагано кроз нос.

Нежељени ефекти

  • локалне реакције: сувоће назалне слузокоже, сагоријевање; ретко - иритација мукозне мембране ларинкса, назалне и усне шупљине;
  • са стране централног нервног система: повећана ексцитабилност, несаница, главобоља;
  • из кардиоваскуларног система: повећан крвни притисак, аритмија;
  • други: кожне реакције, мучнина.

Прекомерна доза

Симптоми предозирања се јављају ретко, углавном код деце, обично се манифестују повећаним крвним притиском, аритмијом, у неким случајевима - губитком свести.

У случају превеликог пацијента, пацијент треба да буде под непосредним медицинским надзором. Захтева симптоматску терапију. У тешким епизодама, алфа-блокатори се прописују за спуштање артеријског притиска, може се захтевати интубација и вештачка вентилација. Контраиндикована употреба вазоконстриктора.

У случају повременог уноса умерених или великих количина лијека у унутрашњост, препоручује се узимање активног угља и лаксатива (на примјер, натријум сулфат), уколико је потребно - за израду желудачне лаваге.

Посебна упутства

Ринонорм-Тева спреј се не сме користити дуго, на пример, са хроничним ринитисом.

Примена у трудноћи и лактацији

Ринонорм-Тева спреј се не препоручује током трудноће, уз опрез треба применити спреј за нос током лактације.

Примена у детињству

Спреј 0,05% је контраиндикована за дјецу млађој од 2 године, спраи 0,1% - дјеца млађа од 10 година.

Интеракције лекова

Три- и тетрациклични антидепресиви уз истовремену примјену могу повећати системски ефекат ксилометазолина.

Са комбинованом употребом инхибитора МАО, могуће је повећање крвног притиска.

Аналоги

Аналози Ринонорм-Тева је Галазолин, Грипостад Рено Длианос, др Тице Ринотаисс, Астериск ЕРА, Инфлиурин, ксилитол, ксилометазолин, ксилометазолин-Беталек, ксилометазолин-СОЛОфарм, Ксимелин, Ксимелин ИВФ Ксимелин ИВФ са ментолом, Отривин, Риномарис, Ринонорм, Ринорус, Риностоп, Санорин-Ксило, Снупи, СОЛОксилометазолин, Супрема-Ера, Тизин, Тизин Ксило, Тизин Ксило Биографија Евказолин Аква.

Услови складиштења

Рок употребе - 3 године.

Чувати на температури до 25 ° Ц на месту ван домашаја деце.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Коментари Рхинонорм Тева

Према прегледима, Ринонорм-Тева је вазоконстриктор са брзим дејством. Његове додатне предности пацијенти сматрају да је дијете дијете, погодна бочица опремљена са диспензером и прихватљива цијена.

Недостаци укључују непријатан мирис, осећај сувоће и нелагодности у носу после инстилације. Као и сви вазоконстриктори, Ринонорм-Тева са дуготрајном употребом је зависна.

Цена за Ринонорм-Тева у апотекама

Цена за Рхинонорм-Тева у просеку износи 70 рубаља по 1 спреј бочици 0,05% или 0,1%.

Ринонорм-Тева спреј се зове. Деца. 0.5мг / мл 15мл н1

Образовање: Први Московски државни медицински универзитет именовани по И.М. Сецхенов, специјалитет "Медицински бизнис".

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Ако ваша јетра престане да ради, смрт би дошла у року од 24 сата.

Лек за кашаљ "Терпинкод" је један од лидера у продаји, а не због својих лековитих својстава.

Образована особа је мање подложна болестима мозга. Интелектуална активност доприноси формирању додатног ткива који компензује болесне.

У покушају да пацијент изађе, лекари често иду предалеко. Дакле, на пример, одређени Цхарлес Јенсен у периоду од 1954. до 1994 гг. преживели више од 900 операција за уклањање неоплазме.

Многи лекови су првобитно пласирани као лекови. Хероин, на пример, првобитно је уведен на тржиште као лек за дјечији кашаљ. А кокаин су препоручили лекари као анестезија и као средство за повећање издржљивости.

У Великој Британији постоји закон према којем хирург може да одбије да уради операцију пацијента, ако он пуши или је вишак килограма. Човек мора да одустане од лоших навика, а онда му можда неће бити потребна операција.

Да бисмо рекли чак и најкраће и најједноставније речи, користимо 72 мишића.

На лекове за алергије само у САД, потрошено је више од 500 милиона долара годишње. Да ли и даље верујете да ће се коначно побити алергија?

Људске кости су четири пута јаче од бетона.

74-годишњи становник Аустралије, Џејмс Харисон, постао је давалац крви око 1000 пута. Има ретку крвну групу, чија антитела помажу преживљавању новорођенчади са тешком анемијом. Тако је аустралијски спасио око два милиона деце.

Највиша температура тела забележена је у Виллие Јонес (САД), која је у болницу ушла на температуру од 46,5 ° Ц

Јетра је најтежи орган у нашем телу. Просечна тежина је 1,5 кг.

Просјечни животни вијек лијекова је мањи од десничара.

Амерички научници су вршили експерименте на мишевима и закључили да сок лубенице спречава развој артериосклерозе крвних судова. Једна група мишева пила је обичну воду, а другу - сок лубенице. Као посљедица тога, посуђе друге групе биле су без плочица холестерола.

Током живота, просечна особа производи два или више великих пљувачних зуба.

Уверени смо да жена може бити лепа у било које доба. На крају крајева, старост није број година живљења. Старост је физичко стање тела, што је.

Рхинонорм

Опис је тренутно укључен 21.11.2014

  • Латинско име: Рхинонорм
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: Ратиопхарм ГмбХ (Немачка)

Састав Рхинонорма

У зависности од врсте спреја за нос, Ринонорм 10 мл. овог лека може садржати било 5 мг. (за децу) или 10 мг. (за одрасле) активне супстанце ксилометазолин хидрохлорид.

Поред тога, препарат садржи таква помоћна једињења као: 85% глицерол, монохидрат цитронске киселине, натријум цитрат дихидрат и вода за ињекције.

Облик издавања

Ринонорм произведен у облику капи за нос (транспарентна течност, без мириса), упаковану у бочице амбера обима стакла од 15 или 10 мл. Су смештени у кутије (једно паковање једна бочица) и опремљена за више погодности коришћења специјализоване расејавање млазнице.

Фармаколошка акција

Дрога има вазоконстриктивно и изговарано антицонестивни ефекат на људском телу.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Овај носни спреј се активно користи за локалну примену у пракси ЕНТ доктора. Пошто су капљице садржане у саставу ксилометазолин односи се на алфа-адреномиметици, ово активно једињење доприноси сужењу артериола, што позитивно утиче на слузок назофаринкс смањењем едем и елиминацију хиперемија.

Рхинонорм помаже у смањењу количине назофарингеалног пражњења тајне већ неколико секунди након топикалне примене. Медицински ефекат капљица траје неколико сати. Медицина враћа пролазност назални пролази, еустахије цеви, и поред тога, синусне рупе.

Под утицајем назалних капљица, добробит пацијената је значајно побољшана због опоравка прозрачност ваздуха назофаринкса, и вероватноћа развоја компликација које се неизбежно јављају са продуженим загушењем тајне такође је смањено.

Индикације за употребу

Рхинонорм је индициран за употребу у терапијском третману ринитис (алергични, бактеријски или вирусни), синуситис (у акутним или хроничним акутним фазама), а такође и елиминисати едем мукозних мембрана еустахијеве цеви са средњим средством отитиса. Поред тога, капи се користе као припремни агенс пре него што изврше дијагностичке манипулације у носним пролазима.

Контраиндикације Рхинонорм

Апсолутне контраиндикације Рхинонорм-а укључују следеће случајеве:

  • сув или атрофични ринитис;
  • глауком је затворени угао;
  • старост пацијената до 2 године;
  • преосетљивост на главне и помоћне компоненте лека.

Није препоручљиво користити ове назалне капи под следећим условима хипофизектомија, као и код узимања антидепресива трицикличних серија и инхибитора МАО (моноамин оксидаза).

Нежељени ефекти

Међутим, ретко се могу појавити следећи нежељени ефекти:

Рхинонорм, упутства за употребу (Метода и дозирање)

Упутства за употребу Рхинонорма се разликују у зависности од врсте капљица. Дечијем спреју који садржи 0,05% раствора ксилометазолина даје једна доза (што је једнако једном притиску на дозатору - 0,14 мл.). У свакој ноздрви не више од три пута дневно.

Одрасли пацијенти, као и деца узраста од 10 година, лек који садржи 0.1% ксилометазолина је прописан у дозама једнаком једном притиску по клипу у свакој носници не више од три пута дневно.

Укупна трајање употребе лека не би требало да буде већа од седам дана. Препоручљиво је посматрати шесточасовни интервал између употребе капљица. Да би се повећала ефикасност прскања пре примене, вриједи се очистити назални синус од лучења.

Прекомерна доза

Ако пратите препоруке за коришћење лека, превелико издржавање је искључено. Међутим, ако су преписане прописане дозе, симптоми као што су повећан крвни притисак, аритмија и губитак свести. У таквим случајевима индикована је симптоматска терапија, испирање желуца и употреба лаксатива.

Интеракција

Овај лек је некомпатибилан са антидепресивима који припадају три- и тетрацикличној серији, као и са МАО инхибиторима.

Услови продаје

Услови складиштења

На температурама до 25 ° Ц, у месту које неће бити доступно деци.

Датум истека

Укупан рок трајања је 3 године, након отварања бочице је 1 година.

Посебна упутства

Лек не утиче на свесност и способност вожње или друге потенцијално опасне агрегате и механизме.

Рхинонорм аналоги

Међу главним аналогама Рхинонорм-а могу се идентификовати:

Рхинонорм током трудноће и лактације

Иако се списак контраиндикација за њих смањује трудноће и лактација не појављују се, гинекологи и даље не препоручују коришћење спреја у овом временском периоду. Међутим, неке жене то не заустављају, а они и даље користе лекове, остављајући добре оцене током трудноће.

Рхинонорм за децу

Према упутствима за Рхинонорм, специјализовани тип спреја се користи за дјецу која садрже свега 500 микрограма по милилитру. ксилометазолин хидрохлорид.

Коментари Рхинонорм

У највећем броју случајева, пацијенти који користе лека остављају позитивне повратне информације о Рхинонорму, наглашавајући ефикасност и приступачну цену овог носног спреја.

Цена Рхинонорма, где купити

По правилу, просјечна цијена Рхинонорма (15 мл боца), како за одрасле тако и за дете, креће се од 60 до 70 рублеја.

Ринонорм - упутство за употребу, аналоге, прегледа и облици са (назални спреј 0,05% и 0,1% или капи за нос) вазоконстриктивних лекове за лечење ринитис, синуситис и отитис медиа код одраслих, деце и у трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Рхинонорм. Приказани су прегледи посетилаца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалаца о употреби Рхинонорма у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Рхинонорма са доступним структурним аналогама. Употреба вазоконстриктора за лечење прехладе, синузитиса и отитиса код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав препарата.

Рхинонорм - алфа-адреномиметик за локалну примену у ЕНТ-пракси.

Када се примени топикално, ксилометазолин (активни препарат састојак Ринонорм) изазива сужење на артериола, смањује хиперемија и едем слузокоже назофаринкса и смањити пражњење секрета. Посебан Локална ефекат лека се детектује након неколико минута и траје неколико сати (6-8 сати), појављују у обнављању пролазности носне ходнике, синуса и отворе Еустахијеве цеви. Враћање проходности ваздуха назофаринкса побољшава добробит пацијента и смањује опасност од могућих компликација узрокованих загушењем слузнице.

Састав

Ксилометазолин хидрохлорид + ексципијенти.

Фармакокинетика

Код топикалне примене, ксилометазолин се практично не апсорбује, па су концентрације у плазми у крви веома мале (не аналитички одређене).

Индикације

Ринонорм се користи као симптоматска терапија за следеће болести и стања:

  • акутни вирусни или бактеријски ринитис;
  • акутни алергијски ринитис;
  • акутни синуситис или погоршање хроничног синуситиса;
  • акутни отитис медиа (да се смањи едем слузокоже Еустахијеве цеви);
  • Припрема пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Облици ослобађања

Спреј за назално дозирање (за децу) 0,05%.

Спрејни носни дозирани са 0.1%.

Форми у облику капљица у носу у време описивања лека у директоријуму нису постојали.

Упутства за употребу и како их користити

Одрасли и деца преко 10 година старости су прописани носни спреј Рхинонорм 0,1% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Деца од 2 до 10 година су означени Ринонорм назални спреј за децу 0.05% за 1 дозу (1 притискањем уређај клип) у сваку ноздрву не више од 3 пута дневно.

Максимално могуће применити лек не више од 7 пута дневно. Интервал између примене лека не сме бити краћи од 6 сати.

Количина течности која улази у пацијентов носни пролаз (1 доза) је 0,14 мл раствора.

Да би се избегле компликације у облику обновљених симптома болести, трајање континуиране употребе лекова не би требало да пређе 7 дана.

Пре употребе лека треба ослободити назалне пролазе из тајне. Током убризгавања, требало би вам лагано удахнути кроз нос.

Нежељени ефекат

  • сагоревање и сувоће назалне слузокоже;
  • иритација носне слузнице, усне шупљине и грла;
  • главобоља;
  • несаница;
  • повећана ексцитабилност;
  • аритмија;
  • повећан крвни притисак;
  • мучнина;
  • кожне реакције.

Контраиндикације

  • атрофични (сув) ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • стање после хипофизектомије;
  • истовремена примјена МАО инхибитора и трицикличних антидепресива;
  • деца млађа од 2 године (за дечији спреј);
  • деца млађа од 10 година (за одрасле у спреју);
  • повећана осетљивост на ксилометазолин или друге компоненте лека.

Примена у трудноћи и лактацији

Лек не треба узимати током трудноће.

У току дојења треба обратити пажњу.

Употреба код деце

Деца од 2 до 10 година су означени Ринонорм назални спреј за децу 0.05% за 1 дозу (1 притискањем уређај клип) у сваку ноздрву не више од 3 пута дневно.

Одрасли и деца преко 10 година старости су прописани носни спреј Рхинонорм 0,1% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Контраиндикована код деце млађе од 2 године (за спреј за децу), деца млађа од 10 година (за одрасле спреј).

Посебна упутства

Уз опрез треба употријебити хипертензију, тешку болест срца, хипертироидизам, дијабетес и пацијенте који узимају бромокриптин.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Ефекти на способност вожње возила и контролу машина и механизама нису примећени.

Интеракције лекова

Истовремена примјена три- или тетрацикличних антидепресива може повећати системски ефекат Рхинонорма.

Уз истовремену примену лека са инхибиторима МАО, постоји ризик од повећаног крвног притиска.

Аналоги дроге Рхинонорм

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск НОЗ;
  • Инфлурин;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо са ментолом;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Рхинорус;
  • Рхиностоп;
  • Санорин Ксило;
  • Сиалер;
  • Снооп;
  • Суприма НОЗ;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

Рхинонорм

Активни састојак:

Садржај

Фармаколошке групе

Носолоска класификација (ИЦД-10)

3Д слике

Састав

Фармаколошка акција

Дозирање и администрација

Одрасли и деца преко 10 година живота: Рхинонорм, дозирани носни спреј, 0.1% - 1 доза у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Деца од 2 до 10 година: Рхинонорм, дозирани носни спреј (за децу), 0,05% - 1 доза за сваки носни ток не више од 3 пута дневно.

Максимална учесталост пријаве не сме бити већа од 7 пута дневно. Интервал између примене лека не сме бити краћи од 6 сати.

1 доза (један притисак на клипу) = 0,14 мл раствора.

Да би се избегле компликације у облику обновљених симптома болести, трајање континуиране употребе лекова не би требало да пређе 7 дана.

Пре употребе лека Ринонорм, препоручује се ослобађање носног пролаза из секрета, а за време убризгавања лијека потребно је благи дах кроз нос.

Облик издавања

Спрејни носни дозирани, 0,1%. За 10 или 15 мл у бочици од тамног стакла са уређајем за распршивање за прскање, млазницом за нос и заштитном капом. Он 1 фл. у картонској кутији.

Спраи носни дозирани (за децу), 0,05%. За 10 или 15 мл у бочици од тамног стакла са уређајем за распршивање за прскање, млазницом за нос и заштитном капом. Он 1 фл. у картонској кутији.

Произвођач

"Меркле ГмбХ", Лудвиг-Мерклессстрассе, 3, Д-89143, Блаубеурен, Немачка.

Организација овлашћена за прихватање потраживања од потрошача: ООО Ратиофарм РУС. 105064, ул. Приземна осовина, 9 (ДЦ ЦИТИДЕЛ).

Тел: (495) 232-12-47; факс (495) 232-13-69.

Услови за одлазак из апотека

Услови складиштења лека Рхинонорм

Чувајте ван домашаја деце.

Рок трајања лекова Рхинонорм

Спреј за нос за децу 0,05% - 3 године. После отварања бочице - 1 годину.

спреј носне дозе 0,1% - 3 године.

Немојте користити након истека рока употребе који се штампа на паковању.

РИНОНОРМ

◊ Спрејни носни дози (за децу) 0.05% у облику чистог, безбојног раствора.

Помоћни састојци: монохидрат цитронске киселине, натријум цитрат дихидрат, глицерол 85%, вода д / у.

15 мл - бочице од тамног стакла (1) са уређајем за издавање и млазницом за нос - пакет од картона.

◊ Спрејни носак дозиран 0.1% у облику чистог, безбојног раствора.

Помоћни састојци: монохидрат цитронске киселине, натријум цитрат дихидрат, глицерол 85%, вода д / у.

15 мл - бочице од тамног стакла (1) са уређајем за издавање и млазницом за нос - пакет од картона.

Алфа-адреномиметић за топикалну примену у ЕНТ-пракси.

Код локалних примена ксилометазолина узрокује сужење артериола, доводи до смањења хиперемије и едема слузокоже нозофаринкса и смањења секретних секрета. Посебан Локална ефекат лека се детектује након неколико минута и траје неколико сати (6-8 сати), појављују у обнављању пролазности носне ходнике, синуса и отворе Еустахијеве цеви. Враћање проходности ваздуха назофаринкса побољшава добробит пацијента и смањује опасност од могућих компликација узрокованих загушењем слузнице.

Ринонорм се користи као симптоматска терапија за следеће болести и стања:

Акутни вирусни или бактеријски ринитис;

Акутни алергијски ринитис;

- акутни синуситис или погоршање хроничног синуситиса;

- Акутни медитин отитиса (да се смањи едем слузокоже Еустахијеве цеви);

- Припрема пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

- Атрофични (сув) ринитис;

- стање после хипофизектомије;

- истовремена примена МАО инхибитора и трицикличних антидепресива;

- Дјеца старости до 2 године (за прскање дјеце);

- деца млађа од 10 година (за одрасле у спреју);

- преосетљивост на ксилометазолин или друге компоненте лека.

Ц опрез требало би да примени лека у хипертензији, тешкој болести срца, хипертироидизму, дијабетесу и пацијентима који узимају бромокриптин.

Одрасли и деца преко 10 година живота препоручује Рхинонорм носни спреј 0,1% за 1 доза (1 клик на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Деца узраста од 2 до 10 година препоручује прсну носу Рхинонорм за децу 0,05% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Максимално могуће применити лек не више од 7 пута дневно. Интервал између примене лека не сме бити краћи од 6 сати.

Количина течности која улази у пацијентов носни пролаз (1 доза) је 0,14 мл раствора.

Да би се избегле компликације у облику обновљених симптома болести, трајање континуиране употребе лекова не би требало да пређе 7 дана.

Пре употребе лека треба ослободити назалне пролазе из тајне. Током убризгавања, требало би вам лагано удахнути кроз нос.

Локалне реакције: сагоревање и сувоће назалне слузокоже; ретко - иритација носне слузнице, усне шупљине и грла.

Са стране централног нервног система: ретко - главобоља; изузетно ретко (

Деца узраста од 2 до 10 година препоручује прсну носу Рхинонорм за децу 0,05% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Одрасли и деца преко 10 година живота препоручује Рхинонорм носни спреј 0,1% за 1 доза (1 клик на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Контраиндикација: дјеца млађа од 2 године (за прскање дјеце), дјеца млађа од 10 година (за спреј за одрасле особе).

Лек треба ускладиштити ван домашаја деце на температури до 25 ° Ц. Рок трајања - 3 године, након отварања бочице - 1 годину.

Ринонорм-Тева носни спреј 0.05% 15 мл

Ринонорм-Тева носни спреј 0.05% 15 мл, опис:

Латинско име

Облик издавања

Аналоги у облику ослобађања

Паковање

Остале варијанте пакета

Фармаколошка акција

РЕНОНОРМ СПРАИ - ксилометазолин је алфа-адреномиметик који се користи за локалну примену у ЕНТ пракси.

Аналоги по композицији

Индикације

Као симптоматски третман за следеће болести и стања:

  • Акутни вирусни или бактеријски ринитис.
  • Акутни алергијски ринитис.
  • Акутни синуситис или погоршање хроничног синуситиса.
  • Акутни медијум за отитис (смањује едем слузокоже Еустахијеве цеви).
  • Припрема пацијената за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Контраиндикације

  • Преосетљивост на ксилометазолин или друге компоненте лека.
  • Упала коже, слузнице слузнице и круне (сухи ринитис).
  • Примена после хипофизектомије.
  • Користите код деце испод 2 године.
  • Затворени угао глаукома.
  • Уношење инхибитора моноамин оксидазе (МАО) и трицикличних антидепресива.

Примена у трудноћи и лактацији

Лек не треба узимати током трудноће.

У току дојења треба обратити пажњу.

Састав

10 мл спреј садржи:

Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 5 мг;

Помоћни састојци: монохидрат лимунске киселине; натријум цитрат дихидрат; глицерол 85%; вода за ињекције.

Дозирање и администрација

Деца од 2 до 10 година: Рхинонорм, дозирани носни спреј (за децу), 0,05% - 1 доза за сваки носни ток не више од 3 пута дневно.

Максимална учесталост пријаве не сме бити већа од 7 пута дневно. Интервал између примене лека не сме бити краћи од 6 сати.

1 доза (један притисак на клипу) = 0,14 мл раствора.

Да би се избегле компликације у облику обновљених симптома болести, трајање континуиране употребе лекова не би требало да пређе 7 дана.

Пре употребе лека Ринонорм, препоручује се ослобађање носног пролаза из секрета, а за време убризгавања лијека потребно је благи дах кроз нос.

Нежељени ефекти

Локалне реакције: сагоревање и сувоће назалне слузокоже; ретко - иритација носне слузнице, усне шупљине и грла.

Са стране централног нервног система: главобоља; несаница, повећана ексцитабилност.

Из кардиоваскуларног система: аритмија, повишен крвни притисак.

Остало: ретко - мучнина; кожне реакције.

Интеракције лекова

Истовремена примена три- или тетрацикличних антидепресива може повећати системски ефекат ксилометазолина.

РИНОНОРМ-ТЕВА 0.05% 15МЛ НАЗ СПРЕЈ ДОСИР

Слични производи

Фамар Хеалтх Сервицес Цареер Сервицес Мадрид САУ.

Фамар Хеалтх Сервицес Цареер Сервицес Мадрид САУ.

Полфа, Фармацеутска фабрика Варшаве

Ринонорм-Тева 0.05% 15мл названа упутства за дозирање спреј за употребу

Дозирање

бистри безбојни раствор

Састав

Фармаколошка акција

Алфа-адреномиметић за топикалну примену у ЕНТ-пракси.

Фармакокинетика

Код топикалне примене, ксилометазолин се практично не апсорбује, па су концентрације у плазми у крви веома мале (не аналитички одређене).

Нежељени ефекти

Локалне реакције: пулсни осјећај и сувоћа мукозне мембране носне шупљине; ретко - иритација носне слузнице, усне шупљине и грла.

Дмитриј Пименов о томе како правилно изградити домаћи комплет за прву помоћ

Спраи Ренонорм

Спреј Ринонорм представља фармаколошку групу вазоконстриктивних лекова за локалну употребу у ЕНТ пракси. Омогућава смањивање степена едема слузнице мокраћне слузнице и параназалних синуса, због чега се манифестације ринитиса смањују.

У овом чланку размотрићемо зашто лекари именују Рхинонорм, укључујући упутства за употребу, аналогије и цене за овај лек у апотекама. РЕАЛ КОМЕНТЕ људи који су већ користили спреј Ринонорма могу се прочитати у коментарима.

Састав и облик ослобађања

Тренутно, Ринонорм се производи само у облику прскања за нос, који има педијатријску (0,05%) и одраслу (0,1) сорту. Они се разликују у концентрацији активне активне супстанце ксилометазолина.

  • Активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид, у 1 мл садржи 0,5 и 1 мг респективно.

Клиничко-фармаколошка група: вазоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ-пракси.

Шта помаже Ренонорму?

Упутства Ренонорма садрже комплетну листу болести и патолошких стања у којима се користи вазоконстриктор. Они су:

  • ринитис (ринитис), симптом прехладе;
  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • запаљење параназалних синуса (синуситис, синуситис, фронталитис);
  • преоперативна припрема за хируршку интервенцију у носној шупљини;
  • отитис и еуста.

Фармаколошка својства

Лек Ринонорм је алфа-адреномиметик за своју клиничку и фармаколошку групу, која се користи за лечење обољења ЕНТ. Ксилометазолин са локалном употребом помаже у сужењу артериола, смањивање отока и хиперемије слузокоже наозофаринкса и смањивање секретних секрета.

Већ након 5-10 минута након локалног коришћења лека, појављује се јасан ефекат који се наставља неколико сати.

Упутства за употребу

Према упутствима, Ринонорм је веома једноставан за коришћење, много је лакше дозе: нема потребе за нагињањем главе, довољно је притиснути дозатор, а неопходна доза долази у назални синус. Међутим, пре употребе лекова, назални пролази треба бити ослобођена из тајне. Током убризгавања, требало би вам лагано удахнути кроз нос.

Рхинонорм носни спреј треба користити у следећим дозама:

  • Одрасли и деца преко 10 година старости су прописани Рхинонорм носни спреј 0,1% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.
  • Дјеци узраста од 2 до 10 година су прописани Рхинонормски носни спреј за дјецу 0,05% за 1 доза (1 притисак на клипу) у сваком носном пролазу не више од 3 пута дневно.

Максимално могуће применити лек не више од 7 пута дневно. Интервал између примене лека не би требало да буде краћи од 6 сати. Да би се избегле компликације у облику обнове симптома болести, трајање континуиране употребе лека не би требало да пређе 7 дана.

Пронађио заклетог непријатеља Фунгус ексера! Нокти ће се очистити за 3 дана! Узми га.

Рхинонорм

Цене у онлине апотекама:

Ринонорм је медицински производ вазоконстриктивне и антикоњугативне акције за локалну примену у оториноларинголошкој пракси.

Облик издавања и састава

Рхинонорм је доступан у следећим облицима:

  • Спрејни носни дозе 0,1%: бистри, безбојни (15 мл у бочицама од тамног стакла, у картону 1 бочица са млазницом за нос и уређај за мерење);
  • Насал спраи досаге 0.05% (за децу): бистра, безбојна (у 15 мл амбер стаклене бочице у картону кутија 1 бочици са млазницом за носа и уређаја мерног).

Садржај 1 мл спреја за нос:

  • Активни састојак: ксилометазолин хидрохлорид - 0,5 или 1,0 мг;
  • Помоћне компоненте: натријум цитрат дихидрат, 85% глицерол, монохидрат лимунске киселине, вода за ињекције.

Индикације за употребу

Рхинонорм се користи за симптоматско лечење у следећим условима и обољењима:

  • Акутни алергијски ринитис;
  • Акутни бактеријски или вирусни ринитис;
  • Акутна средина отитиса (у циљу смањења едема слузокоже Еустахијеве цеви);
  • Акутни синуситис, погоршање хроничног синуситиса;
  • Припрема пацијента за дијагностичке процедуре у носној шупљини.

Контраиндикације

  • Сух (атрофијски) ринитис;
  • Стање након хируршког уклањања хипофизе;
  • Затворени угао глауком;
  • Старост до 10 година (0,1% спреј за одрасле);
  • Старост до 2 године (спреј 0.05% за децу);
  • Симултани пријем трицикличних антидепресива и инхибитора моноаминог оксидазе;
  • Преосетљивост на главне или помоћне компоненте лека.

Релативно (користите спреј са опрезом, пошто се повећа вероватноћа компликација):

  • Тешка болест срца;
  • Артеријска хипертензија;
  • Диабетес меллитус;
  • Хипертироидизам;
  • Симултани пријем бромокриптина.

Дозирање и администрација

Деца од 2 до 10 година су прописана 1 доза (једнократно додавање) Ринонорм спреја са концентрацијом 0,05%. Лек се убризга у сваку ноздрву, учесталост примене - не више од 3 пута дневно.

Одрасли и деца старија од 10 година прописују се 1 доза (једнократно додавање) концентрације Ринонорм спреј 0,1%. Лек се убризга у сваку ноздрву, учесталост примене - не више од 3 пута дневно.

Интервал између ињекција млаза је најмање 6 сати. Ако је потребно, чешће коришћење - до 7 пута дневно.

Једна доза Ринонорм спреја одговара 0.14 мл раствора.

Трајање непрекидног коришћења лека не би требало да буде дуже од 7 дана, у супротном могу бити компликације у облику обнове симптома болести.

Пре ињектирања, назални пролази из акумулиране тајне треба очистити. У тренутку убризгавања, потребно је мало удахнути кроз нос.

Нежељени ефекти

  • Кардиоваскуларни систем: изузетно ретко - повишен крвни притисак, аритмија;
  • Централни нервни систем: ретко - главобоља; изузетно ретка - повећана ексцитабилност, несаница;
  • Локалне реакције: сувоћа и пулсирајућа сензација носне слузокоже; ретко - иритација оралне слузнице, нос и грла;
  • Остале реакције: ретко - мучнина; изузетно ретко - кожне реакције.

Посебна упутства

Није се спомињало утицаја Рхинонорм-а на способност вожње возила и других потенцијално опасних машина и механизама.

Интеракције лекова

Уз истовремену употребу са трицикличним и тетрацикличним антидепресивима, могуће је повећати системски ефекат ксилометазолина; са инхибиторима моноаминог оксидазе - повећава вероватноћу повећаног крвног притиска.

Услови складиштења

Чувати на температури до 25 ° Ц. Држите се даље од дјеце.

Рок трајања је 3 године, отворена бочица се не сме складиштити више од 1 године.

Пронашли сте грешку у тексту? Изаберите је и притисните Цтрл + Ентер.

Насалне капи Рхинонорм за дјецу и одрасле - индикације, дозе, нежељени ефекти, аналоги и цијена

Ако се, током прехладе не можете направити потпуну дах због оток носне слузнице, користећи лек Ринонорм - упутство за употребу спреја садржи информације о саставу, индикација и контраиндикација, посебна упутства за компликације. Средство олакшава процес дисања у року од неколико минута након примене. Ефекат траје 6-8 сати.

Капи у носу Рхинонорм

Припрема за нос Ринонорм се односи на вазоконстриктор, који након кратког времена након употребе чисти назалне пролазе из секрета. Осим тога, отицање назалне слузнице нестаје. Овај ефекат лека обезбеђује потпуну дисање, али због активне супстанце са продуженом употребом, може доћи до компликација и зависити од капи. Да би се избегли такви проблеми, потребно је прочитати упутство о употреби препарата, проучавши композицију, контраиндикације и начин примене.

Састав

У зависности од врсте спреја (одраслих или детета), количина активних састојака се мења:

  • За одрасле. Активна супстанца је ксилометазолин хидрохлорид 10 мг. Помоћне компоненте укључују монохидрат лимунске киселине, воду за ињекцију, глицерол 85%, натријум цитрат дихидрат.
  • За децу. Активни састојак је два пута мањи - 5 мг, а помоћне супстанце остају непромењене.

Облик издавања

Насалне капи Ринонорма доступне су као бистро раствор без специфичне боје 0,05% и 0,1%. Течност се пакује у бочице, чија јачина је 15 мл, амбер стакло са посебним спреј млазнице за лако убризгавање лека у назалних путева и заштитном капом. Сами бочице стављају се у картонске пакете, где су назначене име и основне информације.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Припрема за нос се активно спроводе од стране ЕНТ лекара за локалну администрацију. Спреј је алфа-адреномиметичан због активне супстанце ксилометазолин хидрохлорида. Због тога, артериолови су уски, што позитивно утиче на носну слузницу, смањује оток, елиминише хиперемију. Код локалног коришћења лека, активна супстанца апсорбује крвоток у минималној количини.

Ринонорм спреј смањује количину секреције у назофаринксу неколико минута након употребе. Овај ефекат траје 6-8 сати након локалне примене. Постоји обновљена опструкција у носним пролазима, синусним рупама и еустахијским цевима. Ово обезбеђује побољшање здравственог стања пацијента и одсуство компликација из секрета за стазу.

Индикације за употребу

Према инструкцијама за употребу лека, индикације за употребу су следеће:

  • припрема пацијената за дијагнозу назофаринкса;
  • акутни синуситис;
  • погоршање хроничног синуситиса;
  • побољшање мембране слузокоже у акутном медијуму отитиса у комбинацији са ринитисом;
  • акутни ринитис алергијске природе;
  • вирусни, бактеријски акутни ринитис.

Контраиндикације

Прије употребе лекова, требало би да прочитате списак контраиндикација лијекова наведених у наставку:

  • висока осетљивост и алергија на појединачне компоненте назалних капљица;
  • атрофијски ринитис са упалом носне слузокоже, коже, формирање кора;
  • пролазна хипофизектомија;
  • Деца млађа од 2 године имају спреј за децу;
  • Деца млађа од 10 година имају спреј за одрасле;
  • употреба инхибитора МАО (моноамин оксидаза);
  • узимање антидепресива;
  • глауком затвореног угла;
  • атеросклероза;
  • тиротоксикоза
  • хиперплазија простате.

Уз опрез, лек треба користити у присуству следећих здравствених проблема:

  • артеријска хипертензија;
  • тешке болести кардиоваскуларног система;
  • хипертироидизам;
  • дијабетес мелитус.

Дозирање и администрација

Када користите капљице, важно је пратити дозу и тачан низ акција. Доза лека зависи од неколико фактора: старосне доби пацијента, степена опструкције носних пролаза. Пре Дрип Дроп Ринонорм, испрати синусе, могуће их је чишћење од нагомиланих слузи, а затим користите искључиво у складу са упутствима, посматрајући све дозу. Узмите у обзир чињеницу да терапија траје највише 7 дана, а онда може постојати зависност од капи и компликација.

Рхинонорм за одрасле

За децу после 10 година и одрасле, лек се даје у облику спреја са процентом активне супстанце од 0,1%. У свакој ноздрви морате ставити врх млазнице и направити један притисак клипног механизма. Настала течност одговара 1 дози. Када убризгате раствор, узмите мало даха. Дневно можете узимати лијек до 3 пута.

Упутства за употребу деце

Рхинонорм за децу се користи када је доба детета од 2 до 10 година. За овај случај користи се спреј са 0,05% активног састојка ксилометазолина. Притисни клип јединицу 1 пут у сваку ноздрву. Од једне дозе лијека дијете ће добити 0,45 мл активног састојка. Препоручујемо терапију 3-4 дана 1-3 пута дневно.

Прекомерна доза

Ако не узмете у обзир начин примене и дозе, уз помоћ Ринонорм-а, може доћи до прекомерне дозе. За симптоматско лијечење, потребно је да се обратите лекару. Ако се лек узима у великим дозама, узмите лаксативну, активираног угља и исперите стомак. Симптоми предозирања су следећи:

  • аритмија;
  • повећан крвни притисак;
  • губитак свести;
  • повећани нежељени ефекти.

Нежељени ефекти

Приликом употребе назалних капи, могу се појавити нежељени ефекти наведени у следећој листи:

  • главобоља;
  • несаница;
  • повећана ексцитабилност;
  • запаљење, сувоће, свраб носњака.
  • иритација слузнице носне слузнице, грла;
  • мучнина;
  • повраћање
  • алергијске реакције на кожу;
  • повећана срчана фреквенција;
  • подизање температуре.

Посебна упутства

Ако одлучите да олакшате дисање користећи спреј Ренонорм, немојте бринути о руковању. Возило нема утицаја на вожњу и регулацију других механизама. Ова особина га разликује од неких аналога. Пријем Рхинонорм-а не би требало да буде дуг, посебно код пацијената са хроничним ринитисом. То је због чињенице да капи могу проузроковати трајну загушење назалне линије до атрофије мукозе.

У трудноћи и грудном храњењу

Већина експерата говори да је употреба капи Рхинонорм контраиндикована код дјевојчица током трудноће и лактације. Активна супстанца носног спреја је ксилометазолин, који сужава не само судове у носним пролазима, већ и артерије постељице. Ово помаже у смањивању снабдијевања храном фетуса. Рхинонорм током трудноће може се користити само у екстремним случајевима и након консултовања са лекаром.

Аналоги

Рхинонорм има сличне лекове путем дејства, ефекта или активног активног састојка. Информације о аналогијама алата су садржане у следећој табели.

Такође Можете Да