Тисин килот

Тизин кило: упутство за употребу и рецензије

Латинско име: Тизине Ксило

АТКС код: Р01АА07

Активна супстанца: ксилометазолин (ксилометазолин)

Произвођач: МцНеил Мануфацтуринг (Француска)

Ажурирајте опис и слику: 01.12.2017

Цене у апотекама: од 88 рубаља.

Тисин килоцоццус је медицински производ за локално примењивање у отоларингологији, са антицантестичном акцијом, сужавањем крвних судова и смањењем крвотока у њима; алфа-адреномиметик.

Облик издавања и састава

Дозни облик тизин кило - назални спреј одмерени: бистра течност је без мириса и боје, са бледом карактеристичног мириса (10. мл лека у ампули, у картонска кутија 1 бочица).

Састав по мл раствора:

  • активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид - 0,5 или 1 мг (1 доза спреј садржи 0,035 или 0,14 мг активног састојка респективно);
  • Помоћних састојака: бензалконијум хлорид, сорбитол, натријум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум хидроген фосфат дихидрат, динатријум едетат, прочишћена вода.

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Ксилометазолин је дериват имидазола, симпатомиметике са алфа-адренергичном активношћу. Смањује отицање и испирање мукозне мембране носне шупљине, има вазоконстриктивни ефекат, побољшава побег слузнице, олакшава носно дисање. Његова акција се развија у року од 5-10 минута након ињекције.

Фармакокинетика

Код локалног наношења препарат практично није апсорбован, а његова концентрација у плазми остаје испод границе детекције.

Индикације за употребу

  • акутни алергијски ринитис;
  • ринитис који прати акутне респираторне болести;
  • синуситис;
  • Поллиноза;
  • отитис медиа;
  • припрема за дијагностичке мере у носним пролазима.

Контраиндикације

  • артеријска хипертензија;
  • тешка атеросклероза;
  • тахикардија;
  • глауком затвореног угла;
  • атрофични ринитис;
  • хируршке операције на менингима (у анамнези);
  • истовремена примена инхибитора моноаминог оксидазе (МАО) и других лекова који могу подићи крвни притисак (БП);
  • старост до 2 године (за дозу од 0,05%);
  • старост до 6 година (за дозу од 0,1%);
  • период лактације;
  • повећана осетљивост на компоненте лекова.

Релативне контраиндикације: коронарна болест срца, ангина пекторис, хиперплазије простате, хипертиреоза, дијабетес, феохромоцитом, трудноћа, преосетљивост на адреноцептора (праћена несанице, и вртоглавица).

Упутство за употребу Тисин килон: метода и дозирање

Лек се користи интраназалном ињекцијом.

Додијелити спреј 0.05% Тизон ксилона за дјецу од 2 до 6 година: 1 доза у сваком носном пролазу 1-2 пута дневно.

Узорак од 0,1% је индициран за дјецу преко 6 година и одрасле особе: 1 доза за сваки нос 3 пута дневно.

Трајање примене ксилитола Тизине не би требало да пређе 7 дана, осим ако лекар не препоручи другачије. Спровођење другог курса је могуће прије раније од неколико дана након завршетка претходног.

Нежељени ефекти

Према упутствима, Тизин килоцоццус може довести до развоја следећих локалних нежељених ефеката: запаљење у носу, кијање, повећано лучење, иритација и отицање назалне слузокоже.

Дугорочни и честа употреба може да изазове развој слузокоже сува и стагнирање реактивна са развојем медицинске ринитиса до неповратног оштећења слузнице (суви ринитис), и овај ефекат може развити чак 5-7 дана након одвикавања од лекова. Исто тако, дуготрајна употреба тизин Ксилитол се у високим дозама изазвати главобољу, умор, несаницу и депресију.

Системски нежељени ефекти Тисин килотоне: у појединачним случајевима - палпитације, аритмије, тахикардија, повишен крвни притисак, оштећен вид.

Прекомерна доза

Овердосе симптомс тизин Ксило: мидријаза, мучнина, повраћање, цијаноза, стомачне грчеве, грозницу, аритмија, тахикардија, колапс, хипертензија, депресија централног нервног система (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, шок попут хипотензије, апнеја, кома), поремећајима личности, срчани застој, плућни едем, респираторна инсуфицијенција.

Препоручени третман: испирање желуца, пријем активног угља, вештачко дисање са увођењем кисеоника. Да би се смањио крвни притисак, фентоламин се даје у дози од 5 мг са раствором натријум хлорида интравенозно споро, или 100 мг када се ингестира. Препарати вазопресора су контраиндиковани. Примена антиконвулзивних и антипиретичних средстава је прихватљива.

Посебна упутства

Дуготрајно коришћење високих доза тисин кило може довести до реактивне хиперемије носне слузнице и ринитиса лијека, до атрофије носне слузокоже. У том смислу, са хроничним ринитисом треба користити лек само под надзором лекара.

Утицај на способност управљања моторним превозом и сложених механизама

Продужено употреба високих доза лека може развити системске споредне ефекте на кардиоваскуларни систем. У том случају, требало би да буду опрезни приликом вожње и друге сложене механизме који захтевају брзину психомоторне реакције.

Примена у трудноћи и лактацији

Подаци о употреби тизин Ксило код трудница је ограничено, због чега је спреј се прописати само када очекивана корист за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус.

Не постоје подаци о способности ксилометазолина да уђе у мајчино млеко. Употреба лека је контраиндикована током лактације.

Примена у детињству

Контраиндиковао је именовање Тисин килотум за децу млађој од 2 године. За лечење деце од 2 до 6 година користите 0.05% раствор, према препорукама за употребу. Деца старија од 6 година показују 0,1% раствор.

Примјена у старости

Старији пацијенти не би требало да пређу препоручену дозу лека.

Интеракције лекова

Заједнички пријем тизин кило са МАО инхибиторима и трициклични антидепресиви може довести до значајног повећања крвног притиска.

Аналоги

Аналози тизин Ксилитол је Галазолин, Грипостад Рено Длианос, Др. Тхеисс Ринотаисс, Астериск ЕРА, Инфлиурин, ксилитол, ксилометазолин, Ксимелин, Носолин, Отривин, Риномарис, Ринонорм, Ринорус, Риностоп, Санорин-ксилитол, Снооп, Супрема-ЕРА, Тизин, тизин кило БИО Евказолин Акуа, Еспазолин ет ал.

Услови складиштења

Чувати на температури до 25 ° Ц. Држите се даље од дјеце.

Рок употребе - 3 године.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Коментари о Тизин килот

Ревиевс оф тизин кило мрежу у највећој мери позитивне. Пацијенти пријавио брзо олакшање носне загушења код одраслих и деце. Међу минусима помиње се ризик од развоја зависности са продуженом употребом, присуство контраиндикација и нежељених ефеката у обуци. Постоји неколико извештаја о ниском ефикасности лека.

Цена Тизин кило у апотекама

Процењена цена Тизин кило, назални спреј 0.1%, 10 мл 84-100 масажи., Назални спреј 0,05%, 10 мЛ 87-107 руб.

Дозирање и упутства за употребу дечијег Тизина против хладне и назалне конгестије

Деца су склона различитим врстама респираторних болести. Важну улогу игра избор лекова који се носи са ринитисом, сузом очију (за алергијске реакције), неопходно за дјецу. Један такав лек је Тисин Ксило Био спреј. Овај лек је дозвољен да призна дјецу након двије године. Дјеца се могу дати и обични Тизин за одрасле, али тек након шест година живота.

Лек има неколико предности, сигуран је за мале пацијенте, не узрокује нежељене ефекте. Млади родитељи треба пажљиво проучити упутства алату, да га прате беспрекорно. Прелиминарни консултације са педијатром, сазнајте све аспекте пријема лијека.

Фармаколошка својства

Тисин је синтетички лек намењен лечењу очних болести, болести које прате оток мукозних мембрана у носу. Лијек је овлашћен за употребу у заразним и алергијским патологијама назофаринкса. Лек има вазоконстриктивни лек, има антагонистички ефекат, сужава судове у носној шупљини, олакшава дисање носа са ринитисом.

Након неколико минута, лек почиње да ради, ефекат траје до 8 сати, што подразумева нижи унос дроге. Да би добио дуготрајан позитиван ефекат, Тисин се систематски користи, уз континуирану употребу лека има централни седативни ефекат. Због тога, ноћу медицина наставља да функционише, поновна употреба постаје непотребна. Изаберите одговарајући облик за лек, одмах започните лечење.

Ослобађање облика и састав медикамента

Производите Тизин у облику носног спреја транспарентне боје са специфичним благим мирисом, произведено 0,05% и 0,1%. Тисин капи су слични спреју, имају само једну врсту дозирања активних састојака - 0,1%. Производ је упакован у пластичну бочицу, спреј има посебну прскалицу, капљице су доза.

Оба облика Тисина укључују исту активну супстанцу, ксилометазолин хидрохлорид. Уврштен је у списак најважнијих медицинских производа за елиминацију едема слузокоже. Припреме на бази тога брзо сужавају крвне судове, олакшавају носно дисање, активно се користе у педијатрији.

Сазнајте о узроцима и методама лечења хематома на глави код новорођенчади.

Који је душек бољи за куповину новорођенчета? Одговор је у овом чланку.

Поред главне компоненте, лек садржи следеће компоненте:

  • натријум хлорид. Делује као растварач, заправо је комбинован са многим компонентама лекова;
  • бензалконијум хлорид. Има бактерицидну акцију против разних гљивица, стафилококуса, стафилококса, Псеудомонас аеругиноса, плесни;
  • дисодиум едетате. Помаже у уклањању активне компоненте лекова, захваљујући способности формирања јонских једињења са одређеним металима;
  • натријум дихидроген фосфат дихидрат. Користи се за нормализацију секреторне течности мукозних мембрана до оптималне пХ равнотеже;
  • динатријум фосфат дихидрат. Укључује све наведене ефекте, убрзава дејство активне компоненте, има благотворно дејство на процес зарастања;
  • сорбитол. Обавља улогу детоксикације;
  • пречишћена вода. Делује као растварач за све доступне састојке.

Склоп корисних елемената лековитог производа има комплексан ефекат, брзо олакшава носно дисање, носи се са очним болестима.

Индикације за употребу

Тисине добро толеришу мали пацијенти, из безбедносних разлога, пре него што почнете са лечењем, консултујте педијатра. Упутства за лијекове препоручују употребу Тисин-а да би елиминисали сљедеће проблеме:

  • акутни ринитис (хладноће, које прати АРИ или АРВИ, заразне болести);
  • Поллиноза (хронична алергијска реакција, која је узрокована појединачном нетолеранцијом на полен);
  • синуситис (упала параназалних синуса, које су настале на позадини не долецхенного ринитиса, због пребачен раније бебе тешке заразне болести, нпр, мале богиње, грип компликације);
  • коњунктивитис, који прати оток;
  • лек је прописан као додатак општој терапији отитиса у акутном облику, болест се често налази код млађе деце.

Разноликост примене лека је због чињенице да лек решава проблеме са назалима, с њима се суочава очне болести. Важно је да пажљиво пратите упутства, не премашите назначену дозу.

Контраиндикације

У већини случајева лек се добро толерише, постоје неке контраиндикације, чије не-поштовање негативно утиче на здравље детета.

Тисин није дозвољен у следећим случајевима:

  • за прскање и капљице уз дозу активних састојака - 0,1 пријем се препоручује дјеци након шест година;
  • за спречавање од 0,5% пријема је дозвољено од двије године живота;
  • са повећаном осетљивошћу на поједине компоненте лекова, уколико постоје негативне последице, одмах престаните да узимате, видите доктора;
  • не препоручује се комбиновање лека са МАО инхибиторима, другим лековима који повећавају крвни притисак;
  • прегледи о периоду лактације су мали, али не треба ризиковати. Жене које доје дојити требале би се уздржавати или се консултовати са лијечником прије употребе Тисина;
  • додатне консултације су неопходне да би се посјетила дјеца која имају проблема с јетром, бубрезима, пате од дијабетес мелитуса.

Да бисте добили жељени резултат, лијечите дете под блиским надзором лекара. Правовремена детекција нежељених ефеката штеди мрвице од компликација, помаже у брзом суочавању са болестима.

Могућа нежељена дејства

Тисине за децу добро се толерише, али постоје коментари родитеља о појављивању нежељених ефеката након употребе лека. Важно је знати нежељене ефекте, уз најмању погоршање стања бебе контактирајте лекара:

  • парестезија. Стање карактерише изненадна сензација мршављења, пузања, утрнулости у месту употребе лека;
  • пулсни осјећај, често нежељени ефекат односи се на слузницу, ретко - у око;
  • сувоћа мукозних мембрана у носу (често се јавља на позадини неконтролисане, продужене или честе употребе лека);
  • хиперсекретион. Патолошки процес се први пут карактерише обилним излучивањем из носне шупљине, уједно постају густи са нечистоћама гнуса, постоје знаци интоксикације организма;
  • наркотични ринитис је упоран млијечни нос који се појављује у позадини узимања одређеног лијека, манифестује се чак и недјеља након завршетка употребе спреја;
  • сухи ринитис. Стање карактерише исушивање мукозних мембрана у носу, формирање кора на њему, трајна оптерећеност носа;
  • повећан умор очију, осећај константне суше.

Лек има неколико контраиндикација и нежељених дејстава, ради сигурности, родитељима се не препоручује да крше утврђена правила, специфичну дозу.

Упутство за употребу и дозирање

Да би ефикасност производа са лековима била висока, неопходно је придржавати се одређених индикација. У лечењу очних болести, упутства препоручују употребу лека 2-3 пута дневно, сахрањују своју бебу директно у коњунктивалну врећу. Прслук треба ињектирати чак три дозе у сваки носни пролаз, све зависи од старости, тежине и обољења дјетета.

За дјецу млађу од шест година не препоручује се употреба лијека више од четири пута дневно, интервал би требао бити најмање 4 сата. Да бисте избегли било какве негативне последице, увек консултујте специјалисте, јасно следите дозу коју је назначио.

Прије употребе прскања, обавезно протресите бочицу, неколико пута притисните на прскалицу док се не формира нормална "псхика", а затим уметните крај бочице у носну шупљину бебе. Затим притисните жељени број пута, држите уређај у вертикалном положају, не користите спреј ако је бочица надоле или бочно. За удобност, пустите бебу мало нагну главу уназад.

Која колица је боље изабрати за новорођенчад за зиму? Имамо одговор!

О предностима мешавине киселог млека Баби за бебе прочитајте у овом чланку.

На хттп://развитие-малисха.цом/здоровие/болезни/лор/ангина.хтмл страна да сазнате о методама лечења херпеса упалу грла код деце.

Приближан ток лијечења није више од седам дана, најбоља опција - третман за 4 дана. Приближна дозација за дјецу је сљедећа:

  • Тисин у дози од 0,05% је прописан за једну доза у сваком прозору ношења до два пута дневно. Овај аспект односи се на дјецу млађу од шест година;
  • деци од шест до дванаест година су дозвољени Тизин у дозама од 0,1% по дози, три пута дневно.

Капљице се прописују на исти начин, доктор лечи очи искључиво, тачну дозу, трајање лечења такође указује децији оцуљивач или педијатар.

Услови трошкова и складиштења

Цена Тизин Ксило Био за децу у дозама од 0,05% је око 180 рубаља по пакету, сличан производ са 0,1% већа доза за 10 рубаља. Цена Тисин капи варира од 140-160 рубаља по бочици, у зависности од дозирања активног састојка. На цену утиче и град куповине, специфична љекарска мрежа.

Капљице и прскање Тизин инструкција препоручује складиштење на температури највише 25 степени Целзијуса, рок употребе лекова не прелази 36 месеци. Препоручује се да виала остане отворена око три месеца, након истека овог времена, лек не треба користити.

Аналоги производа лекова

Фармаколошка индустрија производи многе лекове сличне клиничком ефекту лека. Ако из било ког разлога Тизин не уклапа вашу мрвицу, замените га другим леком. Аналоги лека укључују:

  • Кнокпреи;
  • Отривин;
  • Зиртрек;
  • Назел Баби;
  • Назик;
  • Назонек;
  • Бут-Сол и други.

Пре употребе лекова, консултујте свог лекара, пажљиво прочитајте упутства.

Тисине за децу показује одличне резултате, брзо се бави са ринитисом, очним болестима разних етиологија. Универзални терапеутски производ добро се толерише од стране дететовог тијела, ретко узрокује нежељене ефекте. Најважније је држати дозе, често не користите лек.

Тизин Ксило - службена упутства за употребу

ИНСТРУКЦИЈЕ
о медицинској употреби лека

Регистарски број:

Трговинско име

Међународно неластично име:

Дозирање:

спреј за дозирање за нос

Састав

У 1 мл раствора садржи:
активни састојак:
ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг (0,05%) или 1,0 мг (0,1%); количину активног састојка у једној дози за 0,05% до 0,035 мг ксилометазолин хидрохлорида; 0.1% за 0.14 мг ксилометазолин хидрохлорида;
помоћне супстанце:
Бензалконијум хлорид - 0,2 мг Сорбитол 70% - 20,0 мг Натријум хлорид - 4.16 мг натријум дихидроген фосфат дихидрат, - 3.38 мг динатријум хидроген фосфат дихидрата - 2,08 мг Динатријум едетат - 1.0 мг, пречишћена вода - довољно.

Опис: чисто, безбојно раствором, без мириса или са слабим карактеристичним мирисом.

Фармакотерапијска група

антиконвулзиван - вазоконстриктор (алфа-адреномиметик).

АТКС код - Р01АА07.

Фармакодинамичка својства

Ксилометазолин (дериват имидазола) је симпатомиметички лек са алфа-адренергичном активношћу. Има вазоконстриктивни ефекат и смањује отицање слузнице.
Акција обично почиње у року од 5-10 минута. Лек олакшава носно дисање смањујући оток и хиперемију слузнице и побољшава проток пражњења.

Фармакокинетичка својства

Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

Индикације за употребу

Да се ​​смањи едем назофарингеалне слузнице и секрета у акутном алергијском ринитису, акутној респираторној болести са појавама ринитиса, синуситиса, поллинозе, медија отитиса.
Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације

Преосетљивост на било који од састојака препарата, симултано пријем моноамин оксидазе (МАО) инхибитори или други лекови који могу изазвати повећани крвни притисак; хипертензија, тахикардија изразио артериосклерозе, глауком, атрофирану ринитис, хируршке интервенције у можданих овојница (Хистори), деца (до 6 година - 0,1% дозе, узраста 2 - дозира 0.05%).

Са опрезом - исхемијска болест срца (ангина), хиперплазија простате, хипертиреозе, диабетес меллитус, феохромоцитом код пацијената са преосетљивости на адреноцептора, праћено симптомима инсомније, вртоглавица.

Трудноћа и лактација

Трудноћа
Нису спроведене пажљиво контролисане и релевантне истраживачке захтеве код трудница. Лек не треба користити током трудноће, осим када потенцијална корист од лечења мајке премашује могући ризик за развој плода.
Лактација
Није познато да ли ксилометазолин или његови метаболити продре у мајчино млеко, тако да се лек не сме користити током дојења.

Дозирање и администрација

Деца узраста од 2-6 година
• Осим ако није другачије прописано, једна доза Тизин Ксило у облику 0.05% спреја за нос се издаје у сваки носни канал 1-2 пута дневно.
Одрасли и деца школског узраста (преко 6 година)
• 3 пута дневно, једна доза Тизин Ксило се ињектира у облику 0,1% дозе носне прскалице за сваку ноздрву. Доза зависи од индивидуалне осетљивости пацијента и клиничког ефекта.
Ксилометазолин у облику назалне дозе се не сме користити више од 5-7 дана ако лекар не препоручи другачије трајање лечења.
Након завршетка терапије, лек се може поново применити тек након неколико дана.
Када је у питању трајање употребе код деце, увек консултујте лекара.

Опште препоруке за увођење
Скините заштитни поклопац. Пре прве употребе, неколико пута притисните млазницу за млазницу (слика 1) све док се не појави униформан облак "магле". Бочица је спремна за даљу употребу. Када користите, притисните једном (Слика 2). Лек се удахне кроз нос. Ако је могуће, држати млазницу вертикално. Не прскати водоравно или надоле. Након употребе затворите бочицу с капом.

Нежељени ефекат

Тисин Ксило може проузроковати пролазну благу назално иритацију (пецкање), парестезију, кијање и хиперсекретију код осетљивих људи.
У неким случајевима, након примене лека, може доћи до повећаног отока назалне слузокоже (реактивна хиперемија).
Лонг терм ор понављана примена ксилометазолин или га користити у високим дозама може изазвати пецкање у носу или слузокоже сува, као стагнација реактивне са развојем медицинске ринитиса. Овај ефекат се може посматрати и после 5-7 дана након третмана и током дуготрајне употребе може проузроковати неповратно оштећење слузокоже формирају кору (сика).
У врло ријетким случајевима, можете доживети главобољу, несаницу или замор, депресију (са продуженом употребом у високим дозама).
У изолованим случајевима, локална интраназална употреба симпатикомиметика може бити праћена системским ефектима као што су палпитације, тахикардија, аритмије, повишени крвни притисак, оштећен вид.

Прекомерна доза

Симптоми интоксикације
Овердосе или случајна узимање лека унутар може изазвати следеће симптоме: проширене ученика, мучнина, повраћање, цијаноза, грознице, грчеви, тахикардију, срчана аритмија, колапс, прекид рада срца, хипертензија, плућни едем, респираторна инсуфицијенција, ментални поремећаји.
Осим тога, могу се примијетити сљедећи симптоми: сузбијање централног нервног система, праћено поспаност, смањена телесна температура, брадикардија, шок-слична хипотензија, апнеја и кома.
Лечење интоксикације
Коришћење активног угљена, испирање желуца, вештачко дисање са увођењем кисеоника. Да би смањили крвни притисак, примените 5 мг фентоламина у физиолошком раствору интравенозно споро или 100 мг орално.
Средства вазопресора су контраиндикована. Ако је потребно, користе се антипиретички и антиконвулзивни лекови.

Интеракција са другим лековима

Истовремена употреба МАО инхибитора као што су транилципромин или трициклични антидепресиви могу довести до повећања крвног притиска због кардиоваскуларних ефеката ових супстанци.

Посебна упутства

Дуготрајна употреба и предозирање симпатикомиметика, који имају деконгестивни ефекат, могу довести до реактивне хиперемије носне слузокоже.
Феномен повратка може проузроковати опструкцију дисајних путева, што доводи до пацијента који почиње да примењује лек више пута или чак и константно. Ово може довести до хроничног отока (медицински ринитис), а на крају чак и на атрофију слузнице на носу (озена).
У случају хроничног ринитиса, препарат Тисин® Ксило 0,05% и 0,1% може се користити само под надзором лекара, узимајући у обзир ризик од атрофије назалне слузокоже.
Тисин ® Ксило не треба користити у присуству преосетљивости на бензалконијум хлорид, који је део лека као конзерванс.
Не прелазите препоручене дозе, нарочито код деце и старијих особа.

Утицај на способност вожње и употребе машина

Уз дуготрајно лечење или коришћење Тизин Ксила у већим дозама, немогуће је искључити могућност његовог системског дјеловања на кардиоваскуларни систем, што може погоршати способност вожње и употребе машина.

Облик издавања

Спрејни носни дозирани 0,05% и 0,1%.
За 10 мл препарата у бочици смеђег хидролитичког стакла (класа ИИИ) са дозирним уређајем и поклопцем са полиетиленским навојем типа "пулл-офф".
Једна бочица са упутствима за употребу у пакирању од картона.
Број доза у бочици: за 0,05% не мање од 140 доза, за 0,1% не мање од 70 доза.

Датум истека

3 године.
Немојте користити производ након истека рока употребе који се штампа на пакету.

Услови складиштења

Чувати на температури до 25 ° Ц.
Чувајте ван домашаја деце.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Произвођач

"Фамар Орлеанс", Француска.
Правна адреса: Фамар Орлеан, 5 руе Цонцир, 45071 Орлеан Цедек 2, Француска / «Тамара Орлеан" 5 авенуе де Консир, 45071 Орлеан Цедек 2, Француска.
Организација која тражи: Јохнсон ЛЛЦ Јохнсон, Руссиа, 121614, Москва, ул. Крилатскаиа, 17, здание 2.

Тизин Ксило

Опис је тренутно укључен 12.02.2014

  • Латинско име: Тизине Ксило
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: Јохнсон Јохнсон (Русија)

Састав

У 1 мл. Тисин Ксило садржи 0,5 мг. или 1 мг. (у зависности од облика ослобађања лека) ксилометазолин хидрохлорид, и помоћна попут динатријум едетат, натријум хлорид и бензалконијум хлорид и натријум дихидрата динатријумфосфата, вода и сорбитол.

Облик издавања

Припрема се производи у бочицама од хидролитичног браон стакла ИИИ класе, са номиналном запремином од 10 мл. За удобност употребе, бочице су опремљене специјализованим поклопцем за повлачење, а поред тога, уређај за дозирање.

Тизин ксилол са концентрацијом од 0,05% активне супстанце израчунава се за око 140 доза, а лек који садржи 0,1% ксилометазолин - 70 доза. Капљице су безбојно рјешење које може имати слаб карактеризирани мирис.

Фармаколошка акција

Лек има антицоњугатинг, и поред тога, алфа-адреномиметик својства.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Капи садрже ксилометазолин, што је дериват имидазол односе се симпатхомиметиц дроге. Тизин Ксило има алфа-адренергични својства и вазоконстрикторни ефекат, чиме се смањује отицање мукозних мембрана. Лек побољшава стање слузнице, смањује се хиперемија, убрзава изливање секрета и смањује отицање након максимално 10 минута након употребе.

Индикације за употребу

Тизин Ксило се препоручује за употребу са АРИ, у пратњи ринитис (укључујући и алергијски облик болести), са просечан отитис, као и синуситис. Осим тога, капи се користе у припремној фази са предстојећим дијагностичким прегледом пацијената.

Контраиндикације

Лек се не препоручује за употребу када:

Осим тога, Тизин Ксило се не сме користити са истовременим пријемом МАО инхибитори, као и дроге које утичу на ниво крвни притисак, на ризик од хируршке интервенције на подручју менинга (чак иу анамнези). Са екстремним опрезом, капи треба користити када тиротоксикоза, хиперплазија, ат дијабетес мелитус, ангина пекторис и форохромоцитомом.

Нежељени ефекти

Врло ријетко, приликом употребе Тисин Ксило могу се појавити следећи нежељени ефекти: спаљивање и иритација слузокоже, хиперсекретија, као и парестезија и кијање, хиперемија у преосетљивим пацијентима. Уз дуготрајно коришћење капи, медикаментни ринитис, несаница, постоје јаке главобоље, као и депресија. У неким случајевима, употреба лека може бити праћена оштећење вида, тахикардија, повишен крвни притисак и аритмија.

Упутство за употребу Тисин Ксило (Метода и доза)

Према упутствима за спреј Тизин спреј интраназално. Спреј за децу (концентрација активног једињења 0,05%) у доби од 2 до 6 година се администрира једна доза по ноздрву не више од два пута дневно. Одрасли, као и деца од 6 година, могу користити лек у концентрацији од 0,1% по дози у свакој ноздрви не више од три пута дневно.

Није препоручљиво узимати лек већ више од 7 дана за редом. Тисин Ксило се може поновити тек након неколико дана од краја претходног курса терапијског третмана.

Према упутствима за Тисин Ксилоло Био, ове врсте капи за нос се користе према горе наведеној схеми.

Прекомерна доза

Треба напоменути да се прекомерна доза лека може појавити само у случају непоштовања препорука о употреби и дози капљица. У таквим случајевима, пацијенти могу посматрати симптоме као што су: грчеви, летаргија, мучнина, грозница, температура тела скоковима, апнеје, повраћање и проширене ученика, брадикардија, тахикардија, плућни едем, хипотензија, аритмије, срчана инсуфицијенција или колапс, респираторни поремећаји и менталну, кома.

Интеракција

Тисин Ксило није дозвољено узимати заједно са лековима који утичу на притисак, као и код МАО инхибитори, у вези са трициклични или транилципромине антидепресиви.

Услови продаје

Одлазак из апотеке преко пута.

Услови складиштења

На температурама до 25 Ц, на месту где је тешко наћи дјецу.

Датум истека

Рок трајања је 3 године.

Посебна упутства

Капљице треба узимати под надзором лекара у хроничној форми ринитис. Састав љекара укључује такав конзерванс као што је бензалконијум хлорид, што може изазвати алергијске реакције. Када се правилно користи, капи не утиче на способност управљања моторним возилима или потенцијално опасне јединица и механизама, међутим, са дужег коришћења Тизин ксилитола може имати негативан утицај на кардиоваскуларни систем тела.

Аналоги

Бризолин, за нос, Галазолин, Назолин, Инфлиурин, ксилометазолинских, ксилитол, Ксимелин, Гиппостад Рино Звездица Ера, Фармазолин, Олинт, Носолин, Отривин, Ринорус, Снооп Еспазолин, Ринонорм, Санорин-Ксило, Риномарис, Тизин Ксило БИО Евказолин АКУА.

У трудноћи и лактацији

С обзиром да стручњаци нису спроводили научна истраживања у циљу откривања ефекта овог лијека на фетусу током трудноће Тисин Ксило се не препоручује за употребу у овом временском периоду. Осим тога, ове капи не треба користити период лактације, синце није познато да ли једињења која чине овај лек продиру у тело бебе мајчевим млеком.

За децу

Произвођач даје два облика ослобађања капи Тизин Ксило за децу: од 2 до 6 година - дозирање од 0,05%, преко 0,1%.

Коментари Тизин Ксило

Пацијенти који користе овај лек, у већини случајева, дају им позитивну карактеристику, напомињући ефикасност капљица и њихову брзину. Коментари о Тизин Ксило Био су такође често добри.

Цена Тизин Ксило, где да купите

Цена прскања зависи првенствено од облика капљице за нос. По правилу, просјечна цијена Тизин Ксило Био (10 мл боца) не прелази 100 рубаља.

Тизин - упутство за употребу, оцене, аналоге и ослобађање облика (капи за нос 0,1%, назални спреј 0,05% и 0,1%, а Ксило Ксило Био) лекови за лечење ринитиса код одраслих, деце иу трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Тисин. Постоје прегледи посетиоца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалиста о употреби Тизина у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Тизина у присуству постојећих структурних аналога. Користите за лечење обичне прехладе код одраслих, деце, као иу току трудноће и лактације. Састав препарата.

Тисин - симпатхомиметиц. Када локална примена изазива вазоконстриктивни ефекат, који се развија након неколико минута и наставља дуго времена.

Тизин Ксило Био је вазоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ-пракси. Ксилометазолин (имидазол дериват) - алфа агонисти, спутава крвних судова назалне мукозе, елиминишући едема и хиперемијом мукозу. Ослобађа носно дисање у ринитису. Хијалуронска киселина, што је део лека, има ефекат хидратантни када се користи у носних лековима због способности да одржи слузокожу у мокром стању и ствара оптималне услове за процеса обнове.

Акција се обично развија у року од 5-10 минута.

Састав

Тетрисолин + ексципијенти (Тисин).

Ксилометазолин хидрохлорид + ексципијенти (Ксило и Ксило Био).

Фармакокинетика

Код локалних апликација системска апсорпција је мала.

Индикације

  • благе иритације очију;
  • србење, отицање и загушење хиперемије;
  • сагоревање, лакримација, ињектирана склера због хемијских и физичких фактора (прашина, козметика, пливање у хлорисани води, деловање јаког светла);
  • алергијски коњунктивитис;
  • смањење едема назофарингеалне слузнице и секрета код акутног алергијског ринитиса, акутног респираторног обољења са ринитисом, синуситисом, поллинозом, отитис медиаом;
  • припрема пацијената за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Облици ослобађања

Спрејни носни 0.05% и 0.1% (Тизин Ксило и Ксило Био).

Упутства за употребу и како их користити

Тисин Ксило и Био у облику прскања за нос 0.05% су прописани за децу узраста од 2 до 6 година, 1 доза за сваки носни пут 1-2 пута дневно.

Тизин Ксило и Био у облику прскања за нос 0.1% су прописани за одрасле и дјецу преко 6 година за 1 доза у сваком носном пролазу 3 пута дневно.

Доза зависи од индивидуалне осетљивости пацијента и клиничког ефекта.

Немојте користити лек већ више од 5-7 дана без препоруке лекара.

Након завршетка терапије, лек се може поново применити тек након неколико дана.

Трајање лека код деце одређује лекар.

Правила примене

Скините заштитни поклопац. Пре прве примене притисните млазницу млазнице неколико пута док се не појави униформан облак "магле". Бочица је спремна за употребу. Када користите, притисните 1 пут. Лек се удахне кроз нос. Ако је могуће, држати млазницу вертикално. Не прскати водоравно или надоле. Након употребе, бочицу треба затворити капом.

Нежељени ефекат

  • пролазна блага иритација носне шупљине (запаљење) код осјетљивих људи;
  • кијање;
  • повећано отицање носне слузокоже (реактивна хиперемија);
  • главобоља;
  • несаница;
  • оштећен вид;
  • умор и депресија (са продуженом употребом у великим дозама);
  • палпитатион;
  • тахикардија;
  • аритмија;
  • повећан крвни притисак.

Контраиндикације

  • истовремена примјена МАО инхибитора или других лијекова који повећавају крвни притисак;
  • тахикардија;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  • тиротоксикоза;
  • пацијенти са тешким кардиоваскуларним болестима (нпр. исхемијска болест срца (укључујући ангину пекторис), тахикардија, артеријска хипертензија, тешка атеросклероза);
  • пацијенти са хируршким интервенцијама на менингима у анамнези;
  • Деца млађа од 6 година (за носни спреј 0.1%);
  • Деца млађа од 2 године (за спреј за нос 0.05%);
  • преосетљивост на било коју од компоненти лека.

Примена у трудноћи и лактацији

Ксилометазолин се не сме користити током трудноће; Ефекти на фетусу у клиничким студијама нису проучавани.

Лек не треба користити током дојења. није познато да ли се активна супстанца излучује у мајчино млеко.

Посебна упутства

Дуготрајна употреба и предозирање симпатикомиметика, који имају деконгестивни ефекат, могу довести до реактивне хиперемије носне слузокоже. Као резултат тога, постоји потешкоћа у носном дисању, што доводи до чињенице да пацијент почиње да употребљава лек више пута или чак константно. Ово може довести до хроничног отока (медикаментни ринитис), па чак и на атрофију мукозне мембране носа (озена).

У благим случајевима, у циљу побољшања стања пацијента, прво се може зауставити увођење симпатикомиметика у један носни пролаз, а након смањења приговора наставити га убризгивати у други носни пролаз да делимично обезбеде носно дисање.

Пацијент треба да буде обавештен да ако је лек постао неупотребљив или је истекао, онда га не бацајте у канализацију или на улицу. Неопходно је ставити лек у врећу и ставити у контејнер за смеће. Ове мере ће помоћи заштити животне средине.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Са продуженим третманом или употребом лека у већим дозама, не може се искључити могућност његовог системског деловања на кардиоваскуларном систему. У таквим случајевима, способност вожње и употребе машина може бити оштећена.

Интеракције лекова

Истовремена употреба инхибитора МАО као што су транилципромин или трициклични антидепресиви могу довести до повећања крвног притиска због кардиоваскуларних ефеката ових супстанци.

Аналоги лека Тисин

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Берберил Н;
  • Визин;
  • Цлассицал Визин;
  • ВисОптиц;
  • Монтевизине;
  • Оцтилиа.

Аналоге о лековитом ефекту (лекови за катархију):

  • 4 Веи;
  • Абисил;
  • АкуаМарис;
  • Акуалор Баби;
  • Акуалор норме;
  • Артхромак;
  • Аспирин Цомплек;
  • Биопарок;
  • Виброцил;
  • Халазолин;
  • Гликодин;
  • Гриппостад Рино;
  • Грип од грипа и грипа;
  • Деринат;
  • Дечји тиленол за прехладу;
  • Форнос;
  • Исопхра;
  • Инсти;
  • Инфлуенза;
  • Хладно складиштење;
  • Колдар;
  • Цолдрек МакГрипп;
  • Цоризал;
  • Ксилен;
  • Ксилометазолин;
  • Ксимелин;
  • Либекин Муко;
  • Лордестин;
  • Маример;
  • Ментоцлар;
  • Моренезал;
  • Називин;
  • Насол;
  • Кнокпреи;
  • Пиносол;
  • Простудок;
  • Ринисап са витамином Ц;
  • Ринонорм;
  • Ринопринт;
  • Ринофлумацил;
  • Ромазулан;
  • Санорин;
  • Снооп;
  • Супрастинек;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Тофф плус;
  • Умцалор;
  • Фатал;
  • Фармазолин;
  • Фервек спреји од хладноће;
  • Физиомер спраи носа;
  • Флувиерт;
  • Флуидит;
  • Флукцлудек Х;
  • Фугентин;
  • Хумер;
  • Ердомед;
  • Ереспал;
  • Еупхорбиум.

Тисин килот

  • Фамар Орлеанс
  • Рок употребе: до 01.06.2020
  • Фамар Хеалс Кеа Сервицес, Шпанија
  • Рок употребе: до 01.03.2019

Упутство за употребу ксилопона Тизин

Купци који су купили овај производ

Облик издавања

Спрејни носни дозирани

Састав

    1 мл садржи:
    Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 0,5 и 1 мг;
    Помоћни састојциБензалконијум хлорид, динатријум едетат, натријум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрат, динатријум хидроген фосфат дихидрат, сорбитол, пречишћена вода

Паковање

Фармаколошка акција

Тизин кило је вазоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ-пракси. Ксилометазолин (дериват имидазола) је алфа-адреномиметик. Има вазоконстриктивни ефекат, смањује едем носне слузокоже. Лек олакшава носно дисање смањујући оток и хиперемију слузнице и побољшава проток пражњења. Ефекат лека долази за 5-10 минута.

Тисин килопхилус, индикације за употребу

Смањивање слузокоже отока и назални секрет у акутној алергијског ринитиса, акутног респираторног обољења са симптомима ринитис, синуситис, поленска грозница, отитис медија; Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Контраиндикације

  • преосјетљивост;
  • истовремена примјена МАО инхибитора или других лијекова који могу узроковати повећање крвног притиска;
  • артеријска хипертензија;
  • тахикардија;
  • тешка атеросклероза;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • хируршке интервенције на менингима у анамнези;
  • дјечија доб (до 6 година - за дозе од 0,1%, до 2 године - за дозу од 0,05%).

Са опрезом: Исхемијска болест срца (ангина), хиперплазија простате, хипертиреозе, диабетес меллитус, феохромоцитом.

Дозирање и администрација

Деца узраста од 2-6 година

Уколико није другачије назначено, једна доза лека Тизин Ксило 0.05% назални спреј дозирати у сваки назалног пролаза 1-2 пута дневно.

Одрасли и деца школског узраста (преко 6 година)

3 пута дневно, једна доза Тизин Ксило се ињектира у облику 0,1% прскања прскања носног спреја у сваку ноздрву. Доза зависи од индивидуалне осетљивости пацијента и клиничког ефекта.

Ксилометазолин у облику назалне дозе се не сме користити више од 5-7 дана ако лекар не препоручи другачије трајање лечења.

Након завршетка терапије, лек се може поново применити тек након неколико дана.

Што се тиче трајања употребе код деце, увек треба консултовати лекара.

Опште препоруке за увођење

Скините заштитни поклопац. Пре прве употребе притисните млазницу млазнице неколико пута док се не појави униформан облак "магле". Бочица је спремна за даљу употребу. Када користите, притисните једном. Лек се удахне кроз нос. Ако је могуће, држати млазницу вертикално. Не прскати водоравно или надоле. Након употребе затворите бочицу с капом.

Примена у трудноћи и лактацији

Ксилометазолин се не сме користити током трудноће. ефекат овог лијека на фетус у клиничким студијама није проучаван. Лек не треба користити током дојења. није познато да ли се активна супстанца излучује у мајчино млеко.

Нежељени ефекти

Локалне реакције: парестезија, парестезија, кијање, хиперсекретија, у неким случајевима - реактивна хиперемија; ат честом и / или дуготрајне употребе или користити у високим дозама - исушивање носне слузнице, пецкање, јет стагнација са развојем медицинске ринитиса (тај ефекат може посматрати чак 5-7 дана након завршетка третмана). Са дуготрајном употребом, могући су развој сувог ринитиса (неповратно оштећење назозне слузнице са формирањем кракова).

Из нервног система: веома ретко - главобоља, несаница, умор, депресија (са продуженом употребом у високим дозама).

Системске реакције: у изолованим случајевима - палпитације, тахикардија, аритмије, повишен крвни притисак, оштећен вид.

Посебна упутства

Продужена употреба лека и предозирање могу довести до реактивне хиперемије и ринитиса лијека, као резултат - на атрофију назалне слузокоже.

Са хроничним ринитисом, лек се може користити само под надзором лекара, узимајући у обзир ризик од атрофије носне слузокоже.

Лек не треба користити у присуству преосетљивости на бензалконијум хлорид, који је део лека као конзерванс.

Интеракције лекова

Уз истовремену употребу Тисин Ксилон и МАО инхибитора (транилципромин) и трицикличних антидепресива, могуће је повећање крвног притиска.

ТИСИН КСИЛО

Уз често и / или продужену употребу: иритација слузнице, запаљење, мршављење, кијање, суво слузокоже, хиперсекретија.

Ретко: отицање назалне слузокоже (обично са продуженом употребом), палпитације, поремећаја срчаног ритма, повећан крвни притисак, главобоља, повраћање, поремећаји спавања, оштећење вида.

Уз продужену примену у високим дозама: депресивно стање.

Немојте дуго користити, на пример, са хроничним ринитисом. У случајевима прехладе, у случајевима када су коријени у носу, препоручљиво је да се преписују у облику гела.

Употреба у педијатрији

Пре свега, ксилометазолин је прописан за дјецу млађу од 2 године (гел - до 7 година).

Тизин за децу: упутство за употребу

У вирусним и алергијским болестима, често се појављује млазни нос, за елиминацију којих се користе лекови из групе вазоконстриктора. На такве лекове припада "Тизин". Овај лек помаже да се олакша дисање и елиминише оптерећеност носа. У којим дозним облицима се производи и примењује у детињству? Како правилно користити "Тизин", како не би штетио здравље детета?

Састав и облик

Под заштитним знаком "Тизин", чији је власник "Јохнсон" Јохнсон ", неколико лекова се нуди против обичне прехладе. У почетку, лек са овим именом садржи тетрисолин и био је доступан у облику капљица за нос. Такав производ се дистрибуира у иностранству, ау Русији лекове Тизин представљају неколико врста носних спрејева.

  • «Тизин Цлассиц». Овај лек се раније звао Тисин Ксилот. Његова главна компонента је ксилометазолин хидрохлорид. У зависности од концентрације таквог једињења, "Тизин Цлассиц" је изолован за децу (у 1 мл таквог лека налази се 0,5 мг активне супстанце, односно 0,05% раствора) и концентровани препарат за одрасле (0,1% јер сваки милилитар садржи 1 мг ксилометазолина). Међу помоћним супстанцама у припреми "Цлассиц" можете видети натријум хидрогенфосфат, натријум хлорид, бензалконијум хлорид и остале компоненте.
  • Тизин експерт. Такав лек се називао Тизин Ксило Био. Представљен је и у две дозаже, као што је "Цлассиц" и намењен је истим старосним групама (0.05% лековито лечење се назива дијете). Главна разлика овог лека је присуство друге активне супстанце - хијалуронске киселине у облику натријум хијалуроната. Осим тога, у Екперт линији нема конзерванса, који користи бензалконијум хлорид у класичним препаратима.
  • Тизин Алерји. Овај лек се разликује од претходне активне супстанце, јер не садржи ксилометазолин, већ левоцабастин. Таква супстанца у облику хидрохлорида је приказана у 1 мл раствора у количини од 0,5 мг, а једна доза спреј садржи у дози од 50 μг. Поред тога, препарат има хипромелозу, пропилен гликол, стерилну воду и нека друга једињења.

Према њиховим физичким карактеристикама, сви препарати су безбојни (понекад жућкасти) раствори, у којима нема суспензија или укључивања. Лијек може имати мали карактеристични укус. Сви лекови се продају у бочицама од браон стакла ("Тизин Цлассиц") или густом белом полиетилену ("Тизин Екперт" и "Тизин Алерји").

Унутар једне бочице је 10 мл раствора. Бочице имају уређај за дозирање и поклопац од полиетилена. Пошто су све распршене, препарат 0,05% садржи 140 доза лека, а унутар препарата 0,1% има најмање 70 доза. Једна боца Тизин Алерги је извор 100 доза лека.

Посебна карактеристика производа експертске линије је и присуство унутар пумпе специјалног система филтера и спирала са сребром јона. Захваљујући овом јединственом дизајну, бактерије не могу ући у бочицу.

Принцип рада

Према свом механизму деловања, лекови "Цлассиц" и "Екперт" односе се на алфа-адреномиметике. Оне утичу на адренорецепторе алфа типа, због чега се бродови слажу, количина пражњења из носа се смањује и отеклост пролази. Терапијски ефекат након ударања ксилометазолина у носну шупљину развија се у року од 5-10 минута. Истовремено, активна компонента спреја се скоро не апсорбује, већ делује само на месту уноса лека.

Присуство хијалуронске киселине у саставу "Екперт" препарата даје таквим решењима додатни хидратантни ефекат. Захваљујући овој компоненти, после третмана са спрејом, слузница се опоравља брже.

Левокабастин, који пружа акцију Тизин Алерги, је блокатор рецептора за хистамин. Последица његовог селективног дејства на ове рецепторе биће отклањање свраба у носу, кијање и други симптоми алергијског ринитиса. Као и остали производи овог бренда, Овакав спреј спречава стање пацијената 5 минута након примене и траје до 12 сати.

Индикације

С обзиром на механизам деловања, "Тизин Алерги" је додељен пацијентима који су дијагностиковани током целе године или сезонске течности алергијске природе. Припрема из линија "Екперт" и "Цлассиц" се такође могу користити за алергијски ринитис, али су прописане у другим ситуацијама:

  • ако је неопходно уклонити опструкцију и отпуштеност у обичном прехладу, узроковану акутном респираторном вирусном инфекцијом или патогеним бактеријама;
  • ако је потребно да се олакшава лучење секреције синуситисом;
  • запаљење средњег уха;
  • ако мали пацијент има неку врсту манипулације у назофаринксу.
Такође Можете Да